63011

Kinetix

"Aki másnak felbontás...!"


  • putyi
    #62449
    nincs.
  • repvez
    #62448
    van esély találni olyan progit amihez nem kell a teljes 3dsmaxot telepiteni, hogy a max kiterjesztést megnyissa legalább annyira, hogy felismerhető legyen a fájlban szereplö model? vagy átkonvertálni más progi által emészhetőbe?
    Mert vannak régebbről elmentve wip fájlok . max kiterjesztéssel és nem tudom, hogy melyik melyik és , hogy a sok részmentésből melyik az amit érdemes folytatni és melyik volt vakvágány.
  • nenad
    #62447
    INtelnel az athlonos korszak jon, ahogy nezem megy is a szemetkedes rendesen.
    INtel processzort kb olyan teljesitmenyut mint 1700x olcsobbnak hazudja a benchmark oldal... LOL Vagy 30-40K val dragabb az intel.

    Egyebkent meg gyorsabb az 1700x
  • nenad
    #62446
    a mindent eldonto hdri/glossy jelenet amiben RQ fel percet vert ra a Coronara.
    Sajnos egy motort modelleztem ami eppen titkos projekt de reszleteket tudok dobni.
    Tehat vannak olyan reszek ahol coronaje kevesbe zajos, de bluros, Tovabba coronaban reszeltek vesznek el. RQ nagyon reszltes. RQ ban az elso perem mindig kevesbe zajosabb es a emagnetok is reszletesebbek.
    A megvilagitast sajnos nem tudtam pontosan ugyanolyanra venni, hdri ugyanaz, ugyanaz a multiplier.

    Vray majdnem biztosan utne ebben a jelentben minkettot...


    Utoljára szerkesztette: nenad, 2017.11.12. 21:30:33
  • nenad
    #62445
    most este volt egy kis idom meg, es mivel teszteltem le ? RQval. Es bakker fele ido alatt lehuzta kevesebb zaj nelkul a teszt kepet...
    Nem neztem utana mi van coronaban de a shinji fele MIS-t nem lehet legyozni!
    :-)
  • nenad
    #62444
    A nagy gyengesége coronanak a eszméltelen gagyi motion blur...Ezt nem vette eszre senki sem?

  • nenad
    #62443

  • bencsab
    #62442
    Micsoda parázs vitát váltott ki a felvetésem :D
    Engem továbbra is érdekel a Corona, a következő projekten ki is fogom próbálni és beszámolok róla.
  • putyi
    #62441
    Mondom én, hogy rosszul írod fel az egyenletet!
  • nenad
    #62440
    Hat puti, te meg az egyenlet...
    gyorsabb, kevesebb memoriat hasznal..sokkal tobb feature - vray

    Pseudo egyezo sebessegu - egyebkent joval lasabb azert.... tobb memet hasznal... joval kevesebb feature... corona.

    UPSZ!


    + corona /1000 el kevesebb model anyaggal, /1000 anyag /ezer doksi trukk es tapasztalat..

    Utoljára szerkesztette: nenad, 2017.11.09. 19:59:34
  • putyi
    #62439
    Ha meg már rendererek, akkor néztétek már, hogy a final render újraéledt?
  • putyi
    #62438
    Már csak az a kérdés, hogy helyesen írtad-e föl az egyenletet.
  • nenad
    #62437
    :D:D
    Matek mindig nyer!
  • Aldaryn
    #62436
    :D
  • nenad
    #62435
    oke...
    Hasznald.
    Utoljára szerkesztette: nenad, 2017.11.09. 16:16:00
  • Aldaryn
    #62434
    Figy, tényleg: használjuk, jó pár projektet végigpörgettünk már vele, működik, szeretjük. Ha szopnánk vele, akkor nem használnánk.
  • nenad
    #62433
    kicsit lassu a billentyuzetem es neha mast ad ki.. de legalabb vilagit... :D
  • nenad
    #62432
    sajnos a vray trial licensem kiment mar, nem tud valaki egy comlex jeleneten futtani valamit, egy szinu minden es csak envirnement colot vilagit be. Ezt a legnehezebb kiszamitani es ez adja ki minidg a rendererek GI kepessegenek erteket.
  • nenad
    #62431
    Nem "De tenyleg", hanem renderido es kepessegek. Gondolom idaig mar mindenii eljutott. Az ido nem penz? De jo neki...
    Ha a jelenetek tobbsege tobbet eszik mint 30GB lol, akkor miert nem vray, ezerrel jobban hasznalja ki a memet...
    Na jo, ez amatorkodes.

    Egyebkent tegnap 5 perc hasznalat utan elkuldtem vagy tiz bugot videora felveve nekik...

    Szoval en nem ugranek neki egy ilyen nem kiforrott dolognak..
  • putyi
    #62430
    Elméletileg igen, de majd letszteljük. A redshift-tel amúgy is szemezek egy ideje :-)
  • Nyers
    #62429
    GPUknál is már megoldható, hogy használjon rendszer memóriát, ha nem elég a VRAM
    - Redshift (CUDA) "out of core" rendering
    - AMD VEGA HBCC

    És most már mindenhova érkeznek a hybrid CPU + GPU megoldások is.
  • Aldaryn
    #62428
    De tényleg, szerintem mindenki azzal és úgy renderelget, amivel és ahogy kedve tartja. Nekem, nekünk idebenn most tökéletesen megfelel, ami van. Kiszámítható, tervezhető, és ha fizetős munkáról van szó, akkor leginkább ez az, ami számít. Aztán lehet haladni szépen előre, kísérletezni ezzel-azzal. A jeleneteink többsége meg sajnos többet eszik, mint 30GB RAM, ami köszönhető annak is, hogy nincs idő és lehetőség optimalizálásra, csak dobáljuk be a dolgokat, és nyomjuk a rendergombot.
  • putyi
    #62427
    Neked nem. Akkor neked jó a videókártya. Nálunk mostanában nem nagyon van 2giga alatt a max file. Arra nem igazán jó a videókártya, azaz csak a lenti megszorításokkal.
  • nenad
    #62426
    persze, persze... :D
    Mert nekem minden nap 30 gigasak a jeleneteim.
    Szerencsere nem...
    5 Teraflop vs ~0.050 Gflops...
    LOL
  • putyi
    #62425
    Akkor már csak azt kell kitalálni, hogy hogyan fér bele a 30 gigás jelenet :-)
    Az ahelyzet, hogy jelenleg realitása a 3-4 sli-be kapcsolt 1080-nak( vagy annak megfelelő) kártyának lenne, de annyiból meg veszel használtan két node szervert, ami sokkal inkább kihasználható és kevesebbet fogyaszt.
  • nenad
    #62424
    vegyel olyat amin 12-16GB ram van
  • Nyers
    #62423
    Mivel a Radeon HD 7850 (Pitcairn Pro) GCN 1.0-s kártya, mennie kell.
  • putyi
    #62422
    Simán le lehet gyűrni a gpu-t. Elég egy olyan jelenet, aminek a számolásához több ram kell, mint ami a gpu-n van és már össze is omlott.
    Persze ez lehet, hogy változott már, de nem igazán demózzák ezt az erőt igazán nagy jelenetekkel.
  • nenad
    #62421
    na megneztem egy kicsit es meglepo meddig jutottak procival de azert a GPUt nem lehet legyurni! LOL
  • nenad
    #62420
    szerintem mar ujabb kell neki.
  • repvez
    #62419
    A radeon render müködik régebbi radeonon is csak lassabban ? HD7850 2gb
  • putyi
    #62418
    No-no! Lassan át kell menned egy másik fórumba :-).
    De egyébként igazad van.
  • Aldaryn
    #62417
    Szerintem nincs Intel, meg AMD, meg Apple, meg Samsung. Hanem vannak a konszernek komoly üzleti hálózattal és kapcsolatokkal, mi meg adjuk nekik a pénzünket. XD
  • nenad
    #62416
    egyebkent a tema az hogy INTEL processorba AMD grafikus Mag kerul. LOL
    ehhez mit szoltok?
  • nenad
    #62415
    nincse konkluzion, nincsen meres.. az eredmeny csak erzes....
  • Aldaryn
    #62414
    Tényleg nem tudok erre mit mondani, mint azt, hogy megy, működik, és nem érzem lasabbnak VRayhez képest, sőt, interiorban szerintem jobban is megy. Lehet, csak túl régóta nyúzom a VRay-t, és már meguntam.
  • nenad
    #62413
    :D:D:D AL, corona egy path tracer es nem egy tudos irta 15 ev alatt halalba optimalizalva. Erre a mutatvanyra max redqueen kepes egyes jelenetkben...
    Vraynek joval gyorsabbnak kellene lennie..


  • Aldaryn
    #62412
    Szerintem eljutottunk oda, hogy a "renderidő nem minden", sokkal többet ér egy laikusnak, hogy megnyomja a gombot, és kijön a szép kép. Már VRay is erre van konfigolva, defaultban gyakolrlatilag úgy működik, mint a Corona. Progresszív sampling teljes framen, per pixel minden, és lightcache a gyorsítás. Ilyen beállítások mellett pedig kb. fej-fej mellett produkált nekem a két renderelő.
  • nenad
    #62411
    Ott van a nagyon jo irradiance cache, lightcache+brute force. Azert ezeket nagyon nehez megverni uveggel stb.
    Az animaciorol nem is beszelve...

    A rendeles sebessege oriasi kulonbsegeket elhet meg ugyanazon a cpu-n.
    Foleg kis studioknak nem eri meg ilyet hasznalni.

    Nincsen ilyen renderido osszehasonlitasod vagy valami?

    A kep utolagos beallitasi lehetosegei nagyon jonak tunnek a video alapjan.

    Renerido az minden.

  • Aldaryn
    #62410
    Archvizre meg prodvizre gyakorlatilag nincs olyan feature, amitől VRay "feature packed"-ebb lenne. Ellenben Corona, főleg laikusobbaknak, egygombnyomásos renderer, ezért is terjed.
    A VFX és a közepes/nagystúdiós pipeline más dolog. De ilyesmivel egy átlag archviz vagy prodviz ember nem szembesül élete során.