1354
  • Gregorius
    #1074
    Igen, igazából a környezet az, ami magával ragadja az embert. Ilyen hangulatban még 1000 részt el tudnék képzelni hasonló kaliberű játékokból. Mert nekem már a standard fantasy világ az agyamra megy.
  • bigapó
    #1073
    Én arra értettem, hogy az azonnali reagálások nem stimmelnek. Pl. a "küldetésnél" elmond olyat, amiről mondjuk a "névnél" vagy a "segítségnél" semmit nem tud:)) Én általában nem sorban mentem, ezért néha furcsa volt.
    Vagy a végén mikor Oscar-ral beszélgetünk az állomáson, akkor megemlíti az alkotóját, hogy jó volt megint látni vagy ilyesmi. Ott teljes képzavar volt, nem értettem miről beszél. Ja, a csaj meg elbúcsúzik, holott akkor még úgy tűnik, hogy megyünk tovább, mert csak később jön a portás. De mondom, mindenért kárpótol a sztori és a környezet.
  • Gregorius
    #1072
    A második rész is nagyon jó. Kevésbé sablonos a második rész, kicsit csapongóbb, kicsit szebb, van benne egy király rész, majd szívrohamot kaptam :D , és sokan azt mondják kicsit gyagyább, de én ilyet nem vettem észre benne. Nekem egy hajszállal jobban tetszett.

    A dialógusok sokszor tényleg nem passzolnak össze, de erre gyógyír a régi alapvető kalandjátékszabály, mindenkivel mindenről beszélni rögtön. :D
  • bigapó
    #1071
    Hi!

    Két nap (összesen kb. 12 óra) alatt sikerült végignyomni és már azon gondolkozom, hogy mikor tudom megszerezni a kettőt:))
    Nekem nagyon tetszett, annak ellenére, hogy lineáris. Volt benne egy-két igen gondolkoztató rész, de valahogy mindig sikerült a "jó irányba" mennem:) Nekem nagyon bejött a grafika és a történet is, egy kis adag humorral megfűszerezve (gondolok itt Oscar szőrszálhasogatásaira). Érdekes viszont a vége, nyilvánvaló, hogy folytatás-szagú, de ezt szándékosan csinálták? Úgyértem, hogy megvárták hogy reagálnak a "népek" a játékra és mivel ilyen a vége, gondolom mindenki azt akarta, hogy folytatódjon, ezért megszántak minket. Szvsz már kész volt a 2. rész is (tervben) csak egy kis marketing-fogás volt a részükről:)
    a 2. is van ilyen jó, mint az első? jobb?

    Amit hibának rónék fel a játékkal kapcsolatban a sokszor logikátlan beszélgetések. A többivel nincs gond...szerintem:)

    nacsá
  • ibrik
    #1070
    Jaja
    Emlékszem, amikor pl. az egyetem állomásfőnökével egy témában többször is kellett beszélni és közben külön feladványokat megoldani és közben mindig vissza-visszamenni hozzá...
  • Gregorius
    #1069
    Általában úgy néz ki, hogy a Vonat állomásai köti össze a játék lineáris részeit. Egy állomáson belül előfordulhat, hogy ide-oda kell járkálnod, mert valamit nem vettél észre, vagy rosszul csináltál. Néha, ha az ember már előre tudja, hogy mit kell csinálni, akkor is előfordul, hogy ide-oda kell járkálni, mert úgy van felépítve benne a fejtörő. Ha csak úgy első nekifutásra játszol vele, akkor bizony előfordulhat, hogy jó sokszor fordulsz meg egy helyszínen. De ez nem gond, ha megunja az ember, akkor le kell ülni 2 órát házifeladatot írni, vagy ellapátolni a havat, és utána megint jól esik. :)
  • bigapó
    #1068
    Hi!

    Nemrég kezdtem bele a játékba és eddig nagyon tetszik:)

    Annyi lenne a kérdésem, hogy átmehetek más helyszínre anélkül, hogy mindent megoldanék vagy addig lehetetlen? Azért kérdezem, hogy van-e olyan, hogy ide-oda kell járkálni, mert valamit nem csináltam meg?
  • PyRex
    #1067
  • Gregorius
    #1066
  • PyRex
    #1065
    Ok, akkor ebben maradjunk
  • ibrik
    #1064
    Majd szólj, ha felébredtél az álomvilágodból...

    Elnézést, hogy csak most reagálok, de pár napig nem volt videokártyám...
    Sokáig tartott ellopni
  • PyRex
    #1063
    1. "Ha valamihez ingyen is hozzá lehet jutni, akkor minek fizetni érte?"

    Na öregem ez TIPIKUSAN tolvaj, csaló, bűnöző mentalitás. Kb. hánynom kell az ilyen emberektől, mint amilyen te vagy b@szod! Mennj lopni a boltba te lúzer - az is ingyen van!!! Aki ennyire nem becsüli más munkáját az azt érdemli, amit mondtam: remélem a te munkádat is a szarba tiporják majd egyszer!

    2. "miért szólsz bele...."

    Mert elmondom a véleményem, mint ahogy te is.

    3. "A játékfejlesztők maguk teszik lehetővé azzal, hogy nem csinálnak kikerülhetetlen védelmet."

    Ha konyítanál egy minimálisat a dologhoz, akkor tudnád, hogy nincs feltörhetetlen védelem.

    4. "Én meg nem fogom kereskedők zsebét tömni."

    De másét - a fejlesztőkét - sem.

    5. "húzhatsz a 'csába!"

    Mennj lopni a boltba b@zmeg INGYEN! Ne vegyél semmit, mert minek fizetnél a kenyérért 200 forintot, amikor ingyen is el lehet hozni? Remélem megofgnak és miután hülyére vernek miatta és eltöltesz pár napot fogdában, megváltozik a véleményed arról, hogy más munkáját mennyire becsülöd. Hülye paraszt! Le sem köpnélek, annyira szánalmas vagy (megjegyzem: ezzel a gondolkodásoddal nem vagy egyedül...)
  • ibrik
    #1062
    Nem tudom, neked mi bajod van és miért szólsz bele....
    De megnézhetted volna a hozzászólás dátumát.
    A téma - azt is mondhatnánk - már rég lefutott.
    A "felnőttkoromról" annyit, hogy dolgozom és jól megfizetnek érte. De ez nem függ össze a warez gondolatával.
    Ha valamihez ingyen is hozzá lehet jutni, akkor minek fizetni érte? Sem boltban nem vásárolom meg, sem SMSWEB-re, sem fizetős FTP-re nem vagyok hajlandó befizetni.
    A magyam részéről az internetelőfizetéssel letudtam (mivel az elengedhetetlen), hogy globálisan hozzájáruljak ehhez az üzlethez.
    A játékfejlesztők maguk teszik lehetővé azzal, hogy nem csinálnak kikerülhetetlen védelmet. Ha van "kiskapu" akkor az aktívumok kímélése érdekében azt kell használni.
    És ha már a bevételekről beszélünk, nehogy azt hidd, hogy a pénz, amit kifizetsz egy játékért, az elsősorban a játékfejlesztőket támogatja...
    Nagy tévedésben vagy.
    A nagy üzlet a terjesztésben van. Én meg nem fogom kereskedők zsebét tömni.
    Szóval ezen gondolkozz el és TE nőlj fel...
    Én nem ártottam neked, úgyhogy húzhatsz a 'csába!
    Hallgasd inkább román gagyidiszkódat...
  • PyRex
    #1061
    Remélem, hogy majd amivel te fogsz foglalkozni "felnőtt" korodban, arra is ezt mondják majd az emberek. Utálom az ilyen surmó paraszt mentalitást!
  • qper
    #1060
    köszi! Patch nélkül is sikerült továbbvergődnöm: valamiért a kakukktojás és az egyik henger összebalhézott egymásal ha együtt voltak az inventoryban.

    Közben végigvittem ezt a mesterművet... Sok játékkal játszottam már életemben, de ennyire nem ragadott magával egy sem. Mi az, hogy megragadott. Letaglózott, és a hatása alól azóta sem ereszt :)

    Azt nem tudod, hogy hol lehet beszerezni a másodikat? A neten sehol nem látom, hogy meg lehetne vásárolni.
  • ibrik
    #1059
    Előbb próbáld ki ezt a patch-et.
    Ha ez sem segít, akkor inkább szerezz be egy hibátlan verziót (töltsd le újra)
  • qper
    #1058
    segítsetek pls!


    Az egyetem vasútállomásán állandóan kifagy a játék. Megszerzem a kakukkojást Hans zenetornyába, és kifagy. Nem mindig pont azon a ponton, de nem enged továbbjutni. Vagy kifagy a karakter, vagy kidob a windows-ba különböző memóriacímtartomány ütközésekre hivatkozva.

    Egyszer már újratelepítettem, de semmi.

    valaki?
  • Gregorius
    #1057
    Oké, köszi, megnézem.
  • ibrik
    #1056
    Én a HyperSnap-DX-et ajánlom...
  • Gregorius
    #1055
    Szerintem nem, de mindegy. Ha nincs, akkor az lesz. Azért köszi!
  • ibrik
    #1054
    Szerintem egyszerűbb lenne, ha te csinálnád meg a shotokat a saját gépeden.
    (Gondolom, megvan a játék, ha azt akarod fordítani...)
  • Gregorius
    #1053
    Köszi, azt tudom, nekem csak screenshot kéne róluk. Nincs olyan oldal, egy walkthrough, amiben benne vannak?
  • ibrik
    #1052
    Sehol.
    Sajnos úgy van bacsomagolva/kódolva a "nagy" fájlban, hogy nem lehet (egyelőre) hozzáférni.
    Ezt már hónapokkal ezelőtt kitárgyaltuk Tóth Gáborral (totyg), aki előtted csinált hozzá magyarítást. (a Syberia 2 és a Játékmagyarítás.... topikban)
  • Gregorius
    #1051
    Tudna valaki segíteni abban, hogy kép formájában megleljem a Syberia 2-höz tartozó angol nyelvű dokumentumokat?
  • Gregorius
    #1050
    Az asztal fényerejét hiába állítgatod, mert a videodriverekben külön beállítási opciók vannak a Direct3D az OpenGL a Desktop és az Overlay fényerejének, és egyéb beállításainak módosításához.
  • fercsy
    #1049
    Kb fél órája fejeztem be a játékot, és tényleg el kell húzni a függönyt.
  • Adri
    #1048
    úgy emlékszem a függönyt félre kell húzni mert addig nem látja:)
  • sorrow
    #1047
    Segítséget kérek:
    Leszálltam a léghajóval Arabald gyógyfördőjénél, beszéltem az igazgató-recepciós taggal ő közölte, hogy nem segít, erre én beleöntöttem az ultrát a azálloda előtti szökőkútba, de a portás nem akar kijönni kitakarítani, hogy én nyugottan nyomozhassak a pult mögött. (Nem is kínálja föl a párbeszéd panel, hogy megemlítsem neki, hogy habzik a szökőkút)
    Minden párbeszédet végigpróbáltam a habos szabotázs előtt.

    Köszönöm előre is.
  • via_mala
    #1046
    Gyűrtem egy kicsit a Syberia-t.
    Mint a kalandjátékoknál általában itt is szükségvan néha pixelvadászatra. Az én problémám az, hogy a monitorom meglehetősen sötét, és a sötét részletek nem nagyon látszanak, így pl. a Volarberg gyár kapuját sem vettem észre. A control panelen már felnyomtam a fényerőt meg a gammát az égbe (a 3D alkalmazásoknál is), hogy a desktop már virít, de a játék még mindig töksötét. Miért nincs egy brightness, v gamma csúszka a video beállításoknál?! Van esetleg valakinek ötlete, hogy ezen miképpen lehetne segíteni?
  • via_mala
    #1045
    Ez a patch megoldotta a problémát. Most már tökéletesen fut.
  • ibrik
    #1044
    Én 1 Ft-ot sem vagyok hajlandó adni egyetlen játékért sem - főleg olyanokért, mint a Syberia első része is volt, hogy kábé 1 nap alatt végig lehet vinni - és ez vonatkozik a második részre is...
  • maxius
    #1043
    Mindenki vegye meg az eredetit, mert most kb 2k-be kerül, és ennyire azért illene tisztelni a fejlesztőket!
    Avagy: budget árú gamez rulez!
  • via_mala
    #1042
    Detto!
    Klassz ez a bullet time, de nem egy kalandjátékban. ;)

    Lehet, hogy a WinXP miatt?
    Radeon 9600 Pro videokártyám van, asszem 4.7-ös Catalys-tel.
    Bátran bekapcsoltam az élsimítást is, lehet, hogy nem kellett volna?

    Mi a megoldás?
  • Christian
    #1041
    hi all!
    eltettem a Syberia I -et, de lassítva megy az egész...mi a gond?

    Előre is kösz
  • RSmart
    #1040
    nem, elötte kéri a második cd-t! mielött elöször elindulna a vonattal!
  • skristof
    #1039
    nem kéri a korrekt 2es cd-t???
    ha igen, akkor másold fel a teljes második cd tartalmát, mindent a megfelelő könyvtárba
    nekem igy ment
  • RSmart
    #1038
    Sziasztok! van egy olyan problémám hogy a második állomásnál amikor kilépnék a vonatból nemtölti be a gamet! honnan lehetne leszedni valami frissitést neki?
  • zsea
    #1037
    hmm köszi
    kár érte, azért még próbálkozok :) bár már kezdem megszokni ;)
  • Foglaltnick
    #1036
    Nekem is csinálta: videokártya driver probléma valószínüleg, nem sikerült megszüntetni...
  • 01Mr Crow
    #1035
    helló !
    valaki meg tudná mondani hogy a a lezuhant gépnél hogy kell a rádió kijelzőjébe a számot beütni ?