1983
vajon tényleg a vinyó a hibás? és ha igen, akkor mit lehet tenni?
  • Rohammaci
    #1783


    Sziasztok!

    Vettem ma egy western digatal winyót 320 R2 WD3201ABYS
    Vannak rajta ilyen fekete lerafasztások (4db), ezeket le kell szedni?
    udv
  • MaSzKa
    #1782
  • davidka003
    #1781
    Minden új alaplapon egy IDE csatlakozó van amire 2 IDE eszközt lehet kötni. Plusz van még egy csomó SATA csatlakozó is.
  • The Norberto
    #1780
    jaj de hülye vagyok azt ide se írtamXD ne mind 1 köszi megnyugodam
  • The Norberto
    #1779
    fasza ezt honan veted az alaplap nevéből??:D
  • davidka003
    #1778
    2 db IDE eszközt tudsz az alaplapra kötni.
    pl. egy vinyó és egy dvd író vagy 2 vinyó
  • The Norberto
    #1777
    hello azért érdeklődök mert most szeretnék venni 1 j gépet de meg akarom tartani a régi winyómat ami ugye még P-ata aza a nagy széles csatlakozó de az ujabak már sata na ez hogy van az alaplaphoz tuok még a régi fajtát kkötni vagy venem kell ujat??? előre is köszi
  • Brinn
    #1776
    Üdv!

    Van egy 200as satás samsung vinyóm és egyik napról a másikra gondolt egyet és elkezdett kattogni meg belassult. Amikor olvas akkor kattog mint egy floppy meghajtó és sokkal lassabb...

    Valami ötlet mi a hiba?
  • grebber
    #1775
    Én nemtudom mi van ezekkel a SATA vinyókkal.
    Most vagy én fogok ki selejteket vagy ez a sata sajátossága :(
    Telepitek másolok nagy fájlokat azt elkezd nekem vinnyógni csipogni vagy hogy mondajam .

    Az egyik egy SATA samsung 400GB-os kb 3/4-ed éves a másik vadiúj WD 500GB-os alig pár napos.Komolyan mondom máskor IDE-set fogok venni azokkal semmi baj nincs.
  • MM2
    #1774
    mentsd a menthetőt, és csere. inkább ne kockáztass
  • ShubYka
    #1773
    Hat nem mondanam h koszorulo hangot ad ki, vagy hogy hangosan zugna, de teny hogy nem ugy csinal, ahhogy eddig... Garancia van hozza, csak eppen a papirjat nem talalom, es abban sem vagyok biztos hogy ha visszakuldom akkor avval a 460 gb adattal latome viszont.:)
  • MM2
    #1772
    helllo
    delayed write failure : nem lehet írni a winchesterre.
    nem lyan köszörűlő hangot ad ki vagy nagyon hangosann zúg? de próbáld ki SATA-val is, ha megtudod. ha úgy se megy akkor garancia van rá?
  • ShubYka
    #1771
    hello mindenkinek!egy 500 Gb-os Seagate Freeagent Pro kulso vinyom van,aztan ugy kb 1 honbapja kiirta a gep h delayed write failure, es azota nem megy, nem ismeri fel semmilyen gep, es eleg furan zug, es bizonyos idokozonkent pittyen egyet...erdekes. :)) Usb-vel hasznaltam, szerintetek probaljam meg SATA-val? elore is koszi!
  • MM2
    #1770
    szívesen !
  • chapog
    #1769
    ok még van rá 35 hónap lepakolom és viszem vissza
    köszönöm
  • MM2
    #1768
    a kattogás a winyó halálának első jele...
  • MM2
    #1767
    azonnali csere kell! gari ha van akkor az a legjobb!
    szedd le róla cuccaid, és cseréld azonnal!
  • chapog
    #1766
    Hello mindenkinek nemrég vettem egy Hitachi 500Gb-os Hdd-t és kattog. Akkor is kattog, ha nem csinálok vele semmit ez a gond garaciális cserére adhat okot?
  • MM2
    #1765
    nekem sajna nincs de keresgélj itt is: ITT
    szerintem egy IC füstölt el benne nem?
  • sgt anderson
    #1764
    Heló!
    Van vkinek rossz SAMSUNG HD151HJ típusú vinyója? (160GB SATA2) Az én vinyóm alsó paneljén egy kis vmi elfüstölt és ez ilyen alsó panelre lenne szükségem. PLz aki tud segítsen!! Fontos lenne!
  • MM2
    #1763
    jól van jumperolva? nem kevesebb fejre van rakva, mert nekem a winyóimon van olyan, hogy 15 fej, és 30 gb 16 fej meg akkor 80gb meg ilyenek...
    ha nem megy akkor windows xp partícionálást nézted már?
  • bekecs
    #1762
    Sziasztok
    Vettem egy 250 gigás vinyót(IDE), és csak 30 gigát lát belőle a gép mint teljes kapacitás. Ez mitől lehet?
  • koppim
    #1761
    .
  • Calver
    #1760
    elmondom a trükköt: bemész a boltba, közlöd h rossz a vinyó, és hogy most rögtön cseréljék ki. erre a boltos valószínűleg közöl valami olyasmit h "menj a p*csába." nem pont így, de a lényege hasonló lesz. és ilyenkor jön a "varázsszó": "kérem a panaszkönyvet!"

    élvezd az új vinyódat.
  • MM2
    #1759
    nekem egy maxtor winyóm szokott kattogni, azonnal cseréld ki! míg lehet, mert előb utóbb el se indul a winyó...
  • Dark Angel 666
    #1758
    MEgpróbálom akkor egy másikkal.
    De nem hinném hogy ez lenne a baj , mert a tápomat azt 4 hónapja cseréltem le.
  • Inquisitor
    #1757
    Pedig nem. Online shopokkal szemben van hasonló,de ott is csak akkor, ha nem tüntetik fel összes paraméterét a terméknek, akkor 8 napon belül csereköteles.

    Dark Angel, nem lehet, hogy kezd kontaktos lenni a tápcsatija? Próbáltad másik tápkábellel?
  • SeriusLame
    #1756
    közvetlen vásárlás utan 3 napon belul kötelesek kicserélni, akkor is ha csak 1szeruen nem tetszik a vinyo formálya pl

  • Dark Angel 666
    #1755
    Ez a hiba szerinted mitől jött elő ?
    Gyártási hiba vagy tul sokat ment a gép ?
  • G18XM8
    #1754
    Szerintem egy próbát megér. Add be javításra ahonnan vetted, hátha megjavítják, vagy ami még jobb kicserélik. Egyébként nekem a gépbe van egy 40 gb-os maxtor ami már 7 éves és soha nem volt vele semmi baj.
  • Dark Angel 666
    #1753
    A harddiskemmel van egy kis probléma.
    Inditáskor nyikorog , zörög , kattog.
    Van amikoir le is áll Machine check exception hibaüzenettel.
    Mennyi ideje lehet még hátra ? Még 1 évig garis , 250 gigás Western Digital.
    Ennyi hibával visszaveszik ?
    Vagy mit csinálják vele hogy teljesen elromoljon és cseréljék is vissza ?
  • Schelotto
    #1752
    Sziasztok! Nem tudom hogy ez ide tartozik e de remélem tud vki segíteni,sajna nem vagyok egy nagy hardverguru. Kb egy hete vettem a gépem, van benne egy 320 GB-os Samsung vinyó( persze nem biztos hogy ez a hiba) néha bekapcsolás után kattogni kezd a gép és újra kell indítani, valamint néha ha uj fájlt akarok megnyitni a vinyón pl avi, akkor bejön egy kék képernyő fél másodpercre nem is lehet elolvasni, annyit láttam hogy a BIOS szerepelt benne, asztán faszán ujraindul. Segitségeteket előre is köszönöm.
  • flashka
    #1751
    A winyó két hónapja volt 3 éves, így már nem garis.
  • MM2
    #1750
    ChristianID: Próbáld ki egy másik olvasóval!!!!!!!!!!

    Kolix: a PII számítógép 80 gb-ig ismeri fel a winyót, a PIII meg már 80 gb fölött is.... de mostanába már nem éri meg 634 mhz-es gépet venni, ami PIII felel meg. Nekem is van egy olyanom: Intel Celeron. Az alaplaptól függ, hogy mennyit bír el...

    flashka: 9.0 mb/s az nagyon kevés. ha van rá garancia nézesd meg, cseréld ki, haány éves is a winyó?

    SeriusLame: a régi 40 gb-os winyóval is lefagy? az alaplap lehet még a baja. próbáld ki azt, az alaplap milyen hány éves?
    vagy esetleg táp?


  • SeriusLame
    #1749
    a legtöbb alaplap érdekesen kezeli a sata-sata2-es winchestereket!
    Nekem is ezzel van bajom már egy jo ideje: egy elég jo configba vettem egy 250 wd vinyot 16mb cache stb-vel, és a gépem teljesen instabillá vált, lefagyott, eltuntek dolgok, meg hasonlo érdthetetlen dolgok.
    Boltban azt mondták biztos a ram miattvan, bevittem hát a teljes gépet egy átfogo tesztre, ram viszgálat meg ienek: nem találtak semmit!
    1értelmu hogy a vinyo a hibás! Ahol vetem a vinyot kicseréltem egy szintén 250-es samsungra, és láss csodát :) pontosan ugyanaz a baja ennek is :(
    Ami érdekes, hogy egy régebbi idés 40 gigás maxtorral tökéletesen mukodott, söt ha maxtorrol indult a microfos xp mentek azok a játékok amik most szabályszeruen mindig lefagynak. -a wd rol is
    Én ezt már nem értem
  • flashka
    #1748
    Hy All
    Olyan problémám van hogy van egy Seagate winyóm ami valamiért be van lassulva. Lefuttatam rajta egy HD Tune-t és EZT produkálta.
    Eddig teljesen normálisan működött, lehet hogy beadja a kulcsot?
  • Kolix
    #1747
    Hali. Az lenne a kérdésem, hogy egy 634Mhz-es 128mb RAM-os gépbe ha vásárolok egy 160GB-os winchestert (újat) akkor azt a gép elbirná e és mennyit ismerne fel a 160Gb-ból. Elég a 128Mb Ram? Köszi
  • ChristianID
    #1746
    A gond az, hogy nem tudok op.rendszert feltenni, amíg nem látja a rendszer a DVD-t...
    Ma újra lecsekkoltam mindent...
    - A rendszerben 1db Sata vinyo és 1db Pata DVD (önállóan az IDE kábel végén masterre jumperolva
    - A BIOS-t upgrade-eltem 0804-re
    - JMicron vezérlő bekapcsolva, "Compatible IDE"-re beállítva
    ... és semmi... ua., mint eddig.
    A legnagyobb gondom, hogy az irodai gépem közel ua. mint az otthoni (P5K-C helyett P5B Deluxe... és ott a POST lefutása után lefut a JMicron BIOS-a (a gép Bios-ába belépés előtt is), így ott már kiírja az IDE-eszközöket,és eleve lehet választani primary boot-ot... Nos, az otthoni gépemen egyszerűen NEM FUT le a JMicron boot-ja, a POST után egyszerűen kéri a korrekt boot médiát, vagy a helyes boot beállítást--- mindkét P5KC-nél... egyszerűen nem tudom, mi van vele...
    Ja, és a BIOS frissítés nem hatott semmire...
  • MM2
    #1745
    hello Chris!
    próbáld meg csak úgy felrakni a windowst, hogy 1 winyó legyen, amelyikre felrakod, és egy dvd vagy cd meghajtó. tedd fel a drivereket, aztán kapcsold ki a gépet, és dugd fel egyenként a winyókat, úgyhogy kiderítheted melyik nem szereti vagy ilyesmi...
    Szóval próbáld meg.
  • ChristianID
    #1744
    Üdv!
    Az alábbi problémával küzdök:
    Gépújítás (P5KC, E6750, 2x2 GB Kingmax 800, 8800GT, vinyo), a többi komponens (PATA DVD, PATA-s vinyók, stb) maradt a (nem olyan) régi...
    Gép összerak, (már nagyon sokadik...), Bios-ban bootolás dvd-ről beállítva... és semmi... nem ismer fel fel a szűz Sata vinchesteren kívül semmilyen más eszközt... kb. 4 óra szenvedés után (Biosban létező minden opció állítva, három különböző PATA vinchester, csatlakoztatása, Master, slave, cable select kipróbáás, ATA kábelcsere.... SEMMI...
    Próbáltam a satás vinyót lehúzva, csak a dvd és egy régebbi (250-es) vinyo... ua.
    Alaplapot kicseréltettem garanciában, elkönyvelve, hogy vmi hibás darabot fogtam ki... Gyorsan gépet újrarak... és... Ugyanaz! Egyszerűen nem értem... ezek az alaplapok már nem kezelik le bootolás alatt az Atás cuccokat??? Most asszem veszek egy Satás dvd-t, hogy legalább kipróbáljam, működnek-e egyáltalán a cuccok...
    nem is azzal van a gond, hogy vegyek egy násik (sata) dvd-t... DE Miért nem ismer fel semmilyen Pata eszközt??? Nem igaz, hogy egy alig 1 éves (Pioneer) dvd-t ezért dobjak ki... ráadásul van vagy 5 Pata vinyóm,mind tele fontos cuccokkal... azokat is vágjam ki? vagy az op.rendszer felrakása után már menni fog?
    Ráadásul az is érdekes, hogy a bios-ban csak sata eszközöket (sata1...sata4) detectál, nincs is lehetőség mást esetlegesen manuálisan beállítani...
    Már próbáltam a satás vinyót mindegyik portban, hátha az nem tetszik neki... de ua.
    Nem hiszem, hogy a külsős (JMicron) Sata- Ata vezérlő lenne rossz..(mivel ugye az alaplapi chipset már nem kezel le Pata eszközt... mert egymás után két alaplapban ezt el nem tudom képzelni
    De ha vki találkozott már ilyennel, pls Segítsen...
    Chris