34578
S.T.A.L.K.E.R. Shadow of Chernobyl
  • kastil
    #34298
    A 2013 mod packet honnan szedted le?

    Én jelenleg a 2010-el játszok elég sok a CTD meg döglött save, van hogy 1 órával korábbi automentést kell visszatöltenem, mert a többit nem hajlandó
  • MiG man #34297
    Jah és én OL 2010-el is játszottam, de ott sem jelentek meg az extra AK variánsok (103, 105, 107) és az egyébb nyalánkságok (M16A4, M4A1, stb.). A Mod DB oldalon még elérhető az OL 2010 és a 2013 Mod pack is. A 2013-nál viszont tegnap előtt szembesültem egy eget verő hibával és nem tudom, hogy mit kezdjek vele. Azzal, hogy az X16 laborból vissza térve a csapos, sőt a Petrenko ezredes is szépen kisétál a helyéről.
  • MiG man #34296
    Az MG3-at és társait csak szervoruhával engedi használni.
  • Sahmatov
    #34295
    Köszönöm!
  • Kalash17
    #34294
    Köszönöm Genndy, igazad volt!Mondjuk nem tudom, hogy ez miért szükséges...Egyébként nekem is jól jönne az OL 2.2...Abban talán bennt van a többi fegyver is.Mert a config menüben egy csomó szerepel, mint pl Kriss super V, és hasonlók, több Ak variáns stb, de a játékban sehol nem találkoztam velük...Fura
  • genndy
    #34293
    Asszem az túl nehéz, emiatt csak exoban tudod használni.
  • kastil
    #34292
    no hát nekiültem, király is lenne nagyon, ha egy kicsit bórúsabb időben többet látnék a torkolattüznél. fos így.
  • fery02
    #34291
    DeerMuse32 elvileg feltöltötte valahová Oblivion mod 2.2 fájljait.
    Ha valakinek megvan ez a link, lenne szíves nekem megadni? :)

    Ha egyéb forrásból tud valaki valamit persze azt is szívesen fogadom, mert netet kutatva nem nagyon lehet már meglelni a 2.2-t (legalábbis én nem igen találom).
  • Kalash17
    #34290
    Ja és még azt szeretném megkérdezni, hogy mit kezdjek az MG43-al?Most találtam meg, de nem tudom kézbe venni.Valaki találkozott már ezzel?Hogy lehet ezen segíteni?
  • kastil
    #34289
    Na ennek nem tudok ellenállni, rég jártam már a zónában.

    Esetleg ehhez egy parallax mapping modot tudnátok mondani?
  • fery02
    #34288
    Köszi! :)
  • Kalash17
    #34287
    Értem.Hát ez a 2013-as modpack igen tetszetős, de ilyesztően nagy gépigénye van! :/ Most a sima OL-t tolom, de ennél is be kellett állítanom, hogy statikus fények legyenek, annyira akadozott...De most találtam egy olyat Hogy Oblivion Lost Ultimate mod.Jónak tűnik, még több új fegyverrel, meg egyéb újításokkal, csak éppen nem tudom letölteni.Esetleg valaki tudja honnét lehet?
  • MiG man #34286
    Hát azt nem tudom, de a történet előre haladtával jelennek meg az újabb, nagyobb teljesítményű fegyverek. Nálam legalábbis így volt. Amióta az SoC 2013 mod pack-kal játszom újra a sztorit, sokkal több új puska jelenik meg előbb. Pölö a vad vidékre először átérve nár van M-16A4, M-4A1, stb. Katonai raktáraknál RPK-74, AK-74 cobra, stb.
  • Kalash17
    #34285
    Hello!Azt szeretném kérdezni, hogy hogy kell megbütykölni a játékot úgy, hogy lehessen kapni a tradereknél PKM-et és egyéb ritkaságokat?(OL)
  • MiG man #34284
    Igen és sokkal szebb lett a környezet. Új és szebb növényzet, hangok, fegyverek hangjai, stb. Nem hittem, hogy még mindig lehet szebb és jobb, hogy még lehet bőrt nyúzni a stalkerről. Ja és a CS-hez is megcsinálták ezt a csomagot. Kicsit szerényebb fegyverekben, d hát a CS is szerényebb a SoC-hoz képest...
  • tutituti
    #34283
    benne van az Oblivion Lost is!

    - Oblivion Lost 2010 by Kyuzo84 and OLP team for OL2.2
    - Photorealistic Zone by LoNer1
    - Particle Paradise by LoNer1
    - Arsenal Mod by Arsenal mod team
    - Gnomus scopes by gnomus
    - STALKERSOUP shaders (tweaked STALKER Shaders MAX)
    - Dynamic shaders 1.1 by Meltac
    - Absolute Nature by Cromm Cruac
    - S.T.A.L.K.E.R. Music Expansion by Sclera
    - Everything re-tweaked for difficulty and immersion by me
    - New outfits, misc items (from OGSE), new sound effects (from TehCourtJester), some particles from Particle Paradise, and much more.
  • MiG man #34282
    Ez nagyon jó mod, csak ajánlani tudom mindenkinek! Sokkal szebb, gazdagabb a környezet, rengeteg új tárgy és fegyverek, no meg új hangok, relikviák lelhetők fel benne. És sokkal gyorsabban tölt be, mint az OL2010.
  • Kalash17
    #34281
    Nekem még egy képződményt sem sikerült előállítanom!Nem történik semmi! :(

    Egyébként nagyobb bajom is van.Miután feltelepítettem az OL modot meg mindent, és elkezdtem a játékot beállítottam mindent faszára, és gyönyörűen akadás mentesen futott a játék.Mostanában kezdte el hogy játék közben elég sűrűn hatalmasakat szaggat.Hiába viszem le a grafikát is nem lesz jobb.Valaki találkozott már hasonló problémával?

    Ja és hol van a Vintar egészen pontosan a szabadság bázisán?Mert nem találom sehogy sem
  • selmeczi2 #34280
    Na mégiscsak megy ez a gyémántgalacsin gyártás. Csak zónaidő szerint délután 18 és reggel 6 óra között lehet gyártani.
  • MiG man #34279
    Sziasztok!
    Ezt próbálta már valaki? Én ma szedtem le, de még nem próbáltam ki:
    http://www.moddb.com/members/boredgunner/news/stalker-shadow-of-chernobyl-mod-pack-2013
  • selmeczi2 #34278
    Ja, és róbáltam vagy hússzor!
  • selmeczi2 #34277
    Az OL 2.2-es móddal van olyan gondom, hogy nem tudok gyémántgalacsint gyártani. Vad vidéken rögtön az elején a garázsokban van kocsonya (zöld sav), megvan a tudástárban a recept, beledobom a titángalacsint, serceg benne a cucc, alszok 2x5, azaz 10 órát és ugyanúgy a titángalacsint kapom ki belőle. Ez miért lehet?
  • s0n1c
    #34276
    Nem, csak simán OL 2010 ment fel, de már megoldottam, complete 2009-el játszom, ez nem fagy :) De köszi.
  • selmeczi2 #34275
    OL 2010-re raktál fel OL 2.2 magyarítást?

    (Itt a szerző valahol lentbebb azt írta, hogy nem lehet, az az OL 2010-hez készült, másnál crash lehet.)
  • genndy
    #34274
    Sajnos moddb-s letöltések nem működnek már (filefront beszart vagy mi).
  • s0n1c
    #34273
    http://www.moddb.com/mods/stalker-oblivion-lost-2010-mp
  • Sahmatov
    #34272
    Üdv, hol lehet letölteni az OL-t? A gúglin kerestem letöltést és az első két oldalon megadottak közül egyikről se lehet letölteni. Vagy elnéztem/elbénáztam valamit?
  • s0n1c
    #34271
    Mentett állás visszatöltésénél ill. zóna váltáskor dob ki állandóan ezzel.
  • s0n1c
    #34270
    Sziasztok,

    Oblivion Lost 2010-el kapcsolatban találkozott már valaki ezzel a hibával?

    XR_3DA.exe caused BREAKPOINT in module "D:\Game\Steam\steamapps\common\STALKER Shadow of Chernobyl\bin\xrCore.dll" at 0023:005B7CB5, xrDebug::backend()+165 byte(s)

    win7 64bit, STALKER soc steam verzió

    Köszönöm!
  • DeerMuse32
    #34269
    Yantar után, ha kikapcsoltad az X16ban lévő lombikagyat.
    Vintar-t egyébként szerezhetsz máshol is. A szabadság bázisán is hever egy illetve az X16ban is van egy eldugva. :) Ez utóbbihoz kell egy rejtekhely koordináta. :)
  • Kalash17
    #34268
    Ja bocsánat, jobbra, Stewee!

    Egyébként valaki tudja, hogy hogy juthatok be a Szolgálat bázisán Voroninhoz anélkül, hogy lelőnének?Jó lenne dolgozni neki, és megkapni azt a Vintar-t...
  • Kalash17
    #34267
    Stewee, pontosan úgy van!Az övedre kell rakni őket, vagyis az iventoory-ban a fő fegyveredtől balra eső négyzetek valamelyikébe.Csak ezután fejtik ki hatásukat.

    Egyébként megpróbáltam egyet, a leírás szerint.Egy Hártyát dobtam bele a Lidérckocsonyába, ami azt hiszem, az a zöld bugyborékoló izé.Aludtam 6 órát, ami pont elég ahhoz hogy létrejöjjön az új relikvia, de semmi nem történt... :(
  • steweee
    #34266
    egyáltalán hogy kell használni az anomáliákat illetve relikviákat ?
    sose tudtam mire jók, illetve hová kellen rakni. mondák hogy a páncélra, de nem tudtam...
  • DeerMuse32
    #34265
    De megéri mert rohadt jó relikviák vannak...Néhány fejlettebbet amúgy lehet találni itt-ott néhány zsoldosnál vagy banditánál.
    Azt nem tudom, hogy a receptek kellenek-e ahhoz, hogy egy fúzió sikeres legyen, vagy elég az is, hogyha belenézek a játék szövegfájljaiba és onnan olvasgatom ki mit hogy kell. :DD
  • TSL16b
    #34264
    Gyárilag nincs feliratozás (néhány rádióüzenettől eltekintve), a feliratozó modot mi írtuk hozzá, és az akad össze minden más moddal.
  • tutituti
    #34263
    receptek vannak.
    itt egy link ahol párat leírnak,rohadt nehéz egykettőt összerakni mert várni kell napokat vele aztán kicsi esélye van hogy kiadja amit akar az ember
  • Kalash17
    #34262
    Sziasztok!Most tolom az OL 2.2-t és a multkor olvastam róla egy leírást, és valami olyasmit mondtak, hogy valahogy lehet szórakozni a képződményekkel, azt hiszem anomáliába kell dobni őket vagy ilyesmi.Nekem nem jött össze, esetleg Ti tudjátok hogy lehet?
  • selmeczi2 #34261
    OK! Köszi!
  • genndy
    #34260
    Szia! OL2.2 magyarítás teljeskörű (vagy ha nem, úgysincs más), nem szabad keverni se más moddal, se más magyarítással, mert crash lesz a vége, mint nálad.
  • selmeczi2 #34259
    Sziasztok!

    Az lenne a kérdésem, hogy az Oblivion Lost 2.2 mod magyarítása teljeskörű magyarítás-e. Kell-e vagy szbad-e alá a rakni pl. a fi-csoportos magyarítást. Ha igen, akkor abból az 1.00 vagy 1.20 kell.

    Most kezdtem újra a játékot. Felraktam az alapot, majd arra az 1.00000-1.00006 patcheket, majd a fi csoport 1.20 magyarítást, majd az OL 2.2-őt majd annak a magyarítását és rögtön a legelején az első Szidorovich dumánál kiakadt a program. Szidorovich duma alatt azt értem, hgy a videó lement én állok a rácsos pult innenső oldalán és ő meg dumál. Többször is kezdtem így új jákékot és mindig kiakadt.

    Ezután alapjáték vissza, patchek fel, OL 2.2 fel, OL 2.2 magyarítás fel (azaz a fi-csoportos kimaradt) és így gond nélkül fut a játék. Viszont nekem olyan, mintha nem minden szöveg lenne magyarítva. Konkrétan az tűnt fel, hogy Szidorovich dumánál nincs felirat (bár az is lehet, hogy sosem volt)

    Köszi: benedek