34578
S.T.A.L.K.E.R. Shadow of Chernobyl
  • Rony94
    #34338
    Te jó ég! Már régóta meg akarom venni a Piknik az árokparton c. művet, de sehol nem találtam. Ez valami új kiadás lehet, de ez tuti hogy ez ugyanaz a könyv? Mert akkor lehet veszek egyet.
  • Sahmatov
    #34337
    A könyv nagyszerű. Először a 11-es Galaktikában jelent meg belőle egy részlet, ami a gyerekkoromban annyira tetszett, hogy vagy hússzor elolvastam. Aztán a 80-as években kiadták a könyvet, amiben két változat volt: egyik a Sztrugackij fivérek regénye, a másik pedig a regény alapján készült Tarkovszkij film forgatókönyve. Akkor jöttek be a számítógépes játékok, és már akkor azon drukkoltam, hogy valaki készítse el a Stalkert is. :)Erre a 21. század első évtizedéig kellett várni.
    A fenti bevezetőt azért írtam, hogy egyértelmű legyen: ez nem a játék alapján írt könyv, hanem az az alapmű, amelynek néhány motívumát felhasználva több évtizeddel később készítettek egy nagyszerű FPS játékot.
    A könyvben nincsenek frakciók és hentelés és a Zóna sem Csernobil környékén van (a regény jóval Csernobil előtt íródott), hanem egy amerikai(?) kisvárosban. Egy szegény és iskolázatlan stalker története, aki azért lopózik be néha a Zónába, hogy a kicsempészett artifaktok eladásából befolyt összegekből eltartsa a családját. A cselekményt áthatja az a rejtélyes, misztikus hangulat, amiből a játékban is sikerült elkapni valamennyit. Az olvasónak oda kell figyelnie a több szálon futó cselekmény összefüggéseire, ha meg akarja érteni a regényt, de ettől függetlenül nagyon izgalmas és olvasmányos szöveg.
  • bakvarnyu
    #34336
    Gondoltam már,hogy bele kéne nézni, amúgy ott van torrenten
  • steweee
    #34335
    előveszem megint a játékot. még sosem vittem végig, a feléig jutottam kb. a Lurker moddal. amúgy nagyon jó, és már jól fut a gépemen.

    kérdésem az lennek, hogy a lurker moddal folytatnám tovább a játékot, pontosabban annak a mentésével. annyit kellene változtatni rajta, hogy az ellenfelek találati pontossága az általuk használt fegyvernek megfelelő legyen. ez is egy elég jó mod, igaz van jobb,de amikor elkezdtem ez még egy jó alternatíva volt.

    viszont az rettenetesen zavaró, hogy egy sima pisztollyal vagy vágottcsövő shotgunnal felszerelt sima csavargók untramessziről is pontosan rámlő,úgy kell nekem közelebb lopakodni meg rohanni takarásban, hogy rendes puskával vagy távcsöves karabéllyal le tudjam őket vadászni ha többen vannak

    szóval nekem csak egy ilyen mod kellene. tud vki javasolni ?
  • Muttley
    #34334
    EZT olvasta már vki?

    milyen lett a könyv?

  • MiG man #34333
    Később visszakerül Sidor a helyére, asszem talán az X16 után... de nekem a legújabb, Boredgunner által készített 2013mod-ban már nem tűnik el Sidor a Kordonból.
  • gerey
    #34332
    ~500 Ft steamen a játék.
  • Sponnyabob
    #34331
    Kár, mondjuk eddig csak Szidorovics hiányzik. A kitörésekkel semmi bajom legalább össze hozza a Stalkereket mikor mindenki a legközelebbi menedékbe fut. :D
  • mcmoha
    #34330
    Ezeket a dolgokat a mod okozza. Az alapjátékban Szidorovics nem megy el sehova és nincsenek kitörések.
  • Sponnyabob
    #34329
    Sziasztok!
    Elég régen vittem végig játékot úgyhogy, most újra elővettem és felraktam. Felvettem azt a küldetést, amikor el kell menni az Agroprom-hoz és megszerezni a dokumentumot, majd elvinni a csaposnak. Na eddig rendben is van, de nem emlékszem, hogy az normális-e, hogy a pálya elején lévő kereskedő eltűnt a helyéről. Majd csak akkor kerül vissza, ha megcsináltam ezt a küldetést vagy egy bugba futottam? Mert elég sok cuccom van már és el kéne adni őket vagy javítani meg venni kéne fogyó árukat abból azért elég kevés van a pályán. Most az alap játék mellet van a 2013-as mod és a magyarítás.
    Egyébként ilyen fura viharok, amikor piros lesz minden meg radioaktív eső esik, volt az alap játékban is vagy ez a mod miatt van?
    Köszi!
  • MiG man #34328
    Hát igen, én is erre akartam kilyukadni Koridor kollégának.
  • ntex
    #34327
    Nem is lehet csak úgy összetelepítgetni őket mert a legtöbb ugyanazokat a script és konfigurációs fájlokat módosítja így ha csak simán telepíted egyiket a másikra csak kiütik egymást vagy egyik felülírja a másikat és keveredés keletkezik belőle. Összefűzni viszont össze lehet őket de az bonyolult, nehéz és időigényes folyamat
  • MiG man #34326
    A transzport modot nem ismerem. Ezzel a legújab SoC 2013 moddal nekem igazából nem is kell más, nagyon szépre és végre stabillá vált a game. Meg hát modokat nem is akarok összetelepíteni, annak nem szokott jó vége lenni...
  • Koridor
    #34325
    Csak ezt a SoC2013-at és a transzportmodot tettem bele. Ajánlotok még valamit? Ami engem leginkább érdekelne az a idöjárás vagy 4évszak mod.
  • MiG man #34324
    2013.07.05-én megjelent Boredgunner fejlesztő legújabb, SoC 2013mod csomagja. Ez két részből áll, még fokozott a játék külső megjelenésén és (állítása szerint) sokkal stabilabb lett a korábbi verzióknál. Néhány fegyver kimaradt mint pl. PKM, MG3, MINIGUN, de így is találhatunk kedvünkre egy-két ínyencséget (M16, M4, AKM, G36 család öt különbözője, stb.). ModDb-n elérhető és letölthető mindkét fele a modnak, én már 3 napja tesztelem és eddig probléma mentes.
  • fuszhi
    #34323
    A legjobb ha semleges marad az ember és csak mellék küldetéseket csinál.
  • fuszhi
    #34322
    Nem tudom hogy jó ról beszélek mert rég toltam neki azt hiszem kapsz egy küldetést és azt kell teljesíteni ezután tartozol közéjük és sok minden felszerelést is kapsz. Persze későbbebből az okból mások ellenségekké válnak ezért jó semlegesnek lenni. Mert amilyen módon kedvező lehet az zóna egyes területein ha szolgálatos vagy olyan mód ellehetetleníti máshol az átjárást. Illetve mivel nem emlékszek rá a másik lehetőség hogy azt mondják hogy nem , de te erőszakoskodsz hogy de, és ha fizetsz nekik még is átengednek. Én így emlékszek.
  • fuszhi
    #34321
    A legjobb az eredetire rá tenni a komplett módot és kész.
  • kelly1
    #34320
  • Kalash17
    #34319
    Valaki, akinek megvan az ol 2.0 az kérem jelezze nekem!A crosshair.txt fájl kellene, mert az ol 2.2-ben gagyi a távcsövek megjelenítése, és sajnos már nem tudom sehonnét letölteni a régit
  • DeerMuse32
    #34318
    Sima, alapjátékkal játszol modok nélkül, ugye?
  • tutituti
    #34317
    ohh akkor nem úgy történt, ahogy én jártam/gondoltam.

    Hát az elég bosszantó..
  • Lord Mortanius
    #34316
    Nem! A bárban voltam és mentem át a "Raktárak" területre. Még nem értem át(még nem volt a töltőképernyő), amikor látom hogy egy fickó(monolith-os csóka?) lő rám a másik oldalról. Viszonoztam a tüzet, meghalt. Majd jött az üzenet(gyilkos van a bár területén stb.) Nem foglalkoztam vele, átmentem a "Raktárak"-hoz.
    Tehát a csóka az onnan jött és lőtt befelé a bár területére.
  • tutituti
    #34315
    Hát a restricted area-n átsétálást senki se díjazza.A lövéseket ezért kaptad.A Bar területén meg íratlan szabály hogy nem lövünk senkire.

    nincs olyan hú de messze de tény hogy bosszantó, mondjuk én annyit mentettem mint még soha amikor játszottam.
  • Lord Mortanius
    #34314
    Gondoltam 5 év szünet után újra letolom a játékot. Hát nem úgy sikerült, ahogy azt elképzeltem...
    A Bárnál miközben mentem volna át egy másik területre, a másik oldalról elkezdett lőni egy fickó én viszonoztam a tüzet, meg is halt. Ezután jött az üzenet, hogy gyilkos van a bár területén. Nem foglalkoztam vele, mentem át másik területre. No és mikor visszatértem fogadott a meglepetés, hogy mindenki elkezdett rám lőni a Bár területén.
    Mivel olyan korábbi mentésem nincs, gyorsan ki is lépem a game-ből, nekem ez most ennyi volt.
  • Kalash17
    #34313
    Hello!Egy olyan elképzelésem szeretném megvalósítani, hogy egy új fegyvert szeretnék betenni a játékba (ol 2.2) A gamebananaról töltöttem le weapon skineket, és az AK-74u szpecnaz változata nagyon megtetszett.Azonban nem szeretném a régivel helyettesíteni, hanem inkább egy külön fegyverként illeszteném be.Nem tudom, ez megoldható valahogy?
  • MiG man #34312
    Hja,én is jeleztem a mod készítőjének ezt a kis problémát...
  • kastil
    #34311
    köszönöm szépen az ol-t amit emailben küldtél. időm még nem volt olvasni mert most magába szippantott bl2, de bele fogok kukkantani csak ki kellene nyomtatni :D
  • kastil
    #34310
    moddb hsz-ek elapján másnak is van ilyen, és még csak most szerzett róla tudomást a pack készítője, aki ol-ra fogja, szedj le mást, 2012 is kb ugyanaz sztem.
  • MiG man #34309
    Hát a 2013mod-ban most van egy kis gondom... lehet, hogy bug. Az X16 miss után elvállalva az X10 missiont a csapos és Petrenko ezredes hirtelen útrakél. Vagyis a csapos egy RPG-vel a hátán kisétál a bárból, az ezredes meg csak úgy, ála'natúr kisétál a duty bázisról. Oszt se csapos, se ezredes és nincs kitől vásárolnom vagy javíttatnom.
  • DeerMuse32
    #34308
    Nem, az OL2.2 egy 2008-as mod...Az Arsenal mod is benne van, azért vannak benne fegyverek (főleg AK variánsok) bőven...Épp annyi amennyi szükséges. A 2012 már csak egy "mindent a tányérba" modpack amibe kitudja mennyi bug van...
  • Kalash17
    #34307
    Várjunk, az ol 2.2 nem azonos a 2012-vel?Merrt Deermuse most küldte át nekem új játékot kezdtem sőt a könyvtárban is keresgéltem, de nyoma sincs az új fegyvereknek...
  • MiG man #34306
    A 2013-ban megvan mindenféle extra fegyver, az AK-107 a kedvencem.
  • MiG man #34305
    Ez fura, mármint nekem, hogy nincs más fegyver csak az alap cuccok. Link:
    http://www.moddb.com/members/boredgunner/news/stalker-shadow-of-chernobyl-mod-pack-2013

    Asszem csak akkor engedi tölteni ha be vagy jelentkezve. Nekem csak így sikerült.
  • kastil
    #34304
    ja és már vagy 6 féle ak-val találkoztam.
  • kastil
    #34303
    Nem, ez az ol2012ből egy kép, moddbről linkeltem.

    2010-et használok, de meg szeretném nézni ezt a 2013-at viszont nem találok letöltést moddb-n, esetleg dobnál egy linket légyszi?

    Na, ol2010ben meg vannak a fegyók pedig, m16a4 pl lyantarban, lehet már korábban is megvolt, nem figyeltem.

    3 kép, első trader, 2. 2010 ahogy megálmodták shaderekkel, 3. kép 2010 shaderek nélkül, mert szerintem kicsit sok a sötét (talán ssao), meg mert feleannyi fps.

    max graf 1600x1200 frapsel csinált képek, áétméretezve.

    [spoiler]

    [/spoiler

  • DeerMuse32
    #34302
    Kifelejtettem: Privát üzenetben nem kezet kell magasra nyújtani, hanem email címet kell írni amire elküldhetem a letöltés linkjét feltöltés után. :)
  • DeerMuse32
    #34301
    Ki más tudná ezt jobban mint én! :D
    Szívesen eljuttatom mindenkihez az OL 2.2-t aki kéri, működő magyarítással benne és mellékelve hozzá egy 115 oldalas regényszerű végigjátszást. :D Ez utóbbi csak a promo miatt. :)

    Akinek kell az írjon itt privát üzenetet vagy emailt a "barinstalker" kukuc "gmail.com" címre. Te, Fery02 már írtál, neked a holnapi nap folyamán küldöm. Az elmúlt pár napban nem sok időm volt felnézni ide. :)
    Örülök, ha segíthetek a többi stalkernek. :)
  • MiG man #34300
    A 2013 Mod pack-et a Mod DB-ről szedtem le, ott elérhető az OL 2010 is. A linkelt képeden a SoC OL 2010 mod látható? Mert nekem totál nem így néz ki, és mint írtam az új fegyók (AK-105-107, M16A4, stb.) nem jelennek meg a játékban...
  • kastil
    #34299
    Kép

    Kicsit szerintem túlzás, hogy már nappal is kell az nv. 2010-ből is úgy vágtam ki a shadereket mint a pinty.