S.T.A.L.K.E.R. Shadow of Chernobyl

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

hykao
#19019
Lol, "tetkós" azért kicsit túlzás lenne, hisz itt nem díszítés a tetoválás, hanem MEGJELÖLÉS. 😊))

Szerintem az ARTIFACT = KÉPZÕDMÉNY ebben az esetben. Ha jól értem, akkor ezek valamiféle a radioaktivitás révén létrejött KÉPZÕDMÉNYek - de semmiképp sem MÛTÁRGYAK vagy LELETEK...(szó szerinti fordítás sosem célravezetõ...mint ahogy a szótárból kinézés sem mindig...😄)
hiba
#19018
en ezert soha nem is hasznalok forditasokat, borzalom sokszor
meg az is zavar hogy van angol meg magyar win 😊 akkor a startmenubol milyert nem lesz KEZD menü 😊

erx13
#19017
hát én eddig 3 végzõdést csináltam a hétbõl de egyiket se lehetet folytatni, szerintem a többi négyet se lehet

Túl rövid az élet hogy ne élvezd!

#19016
Könnyen megtalálod. De ha mégse menne akkor a Bár-ban van egy fickó rögtön a bejárat mellet, aki sohajtozik, hogy senki sem segít neki. Na ha azzal beszél ad egy questet a "Find the family rifle." Na az pont ott van ahol Freeman fexik. Csak a föld alatt keresd ne a felszinen. Odébb le lehet menni, valaha mélygarázs lehetett.

- Turian Brandy, triple filtered, then introduced into the suit through an emergency induction port. - That's a straw, Tali. - Emergency... induction... port...

#19015
OFF

Szerintem a legtöbb magyarítás ott van elbaszva hogy a fordítók

1. nem játszanak a játékkal janem csak fordítják a szöveget ezért "játékidegen" fordításokat csinálnak

2. vérszemet kapnak és minden egyes szót le akarnak fordítani ami szerintem hülyeség

A területek nevei pl Cordon, BAR szerintem ezeket nem kéne lefordítani.
A "Marked One" a fõhõs neve, szintén nem kéne lefordítani mert ez személynév, olyan mintha George Bush-t Bokor Gergõre fordítanák.
A frakció neveket se kéne lefordítani, Duty, Freedom, Monolith, Loner, amikor az ember hallja a Duty-s propagandát akkor legalább elkaphatja a szövegbõl ezt az ismert szót és ugyanez a Marked One-ra, amikor beszélnek hozzá legalább tudja hogy most az õ nevét mondták.
A fegyverek nevét PLZ PLZ PLZ NE FORDÍTSÁTOK!!!!

Ja és az artifakt is maradjon az ami.

#19014
-mondjuk attol mennyi penzed van mennyire vagy eroszakos kikhez csatlakozol és tudsz e angolul hogy kovesd a fosztorit csak ennyi 😊
-a jateknak meg vegevan ha vegavan ez nem a gta
hiba
#19013
haezqrvanagy, szurjatok mar be egy kepet <#nyes>

#19012
Ja. A Wild Territory-n fekszik lenn az alagutban egy csomó anomália közt... lol még szemüvege is rajta van 😄DD. Jól kifosztottam a doktort.

- Turian Brandy, triple filtered, then introduced into the suit through an emergency induction port. - That's a straw, Tali. - Emergency... induction... port...

TSL16b
#19011
Nem én fordítom, de nekem tetszik az artifactra a lelet, esetleg mûtárgy(?), Megjelölt meg akár lehetne Tetkós is. Üssetek. <#buck>

kolbi870315
#19010
mitõl függ az, hogy milyen vége van a játéknak?

BF2142:kolbi, kolbi01

#19009
Én azt szeretném kérdezni attól aki végigvitte, hogy ha a fõszál végetért akkor lehet-e folytatni a játékot, vagy ténylegessen vége? Mert hogy egy csomó side questet nem csináltam meg.

- Turian Brandy, triple filtered, then introduced into the suit through an emergency induction port. - That's a straw, Tali. - Emergency... induction... port...

hiba
#19008
ehhe hol? <#ijedt>

#19007
Ja, eszrevettetek, hogy bennevan a jatekban gordon freeman? 😊
#19006
en kinyirtam a snipert, de senki nem vette eszre. aztan ugye mentek berobbantani a berobbantottak a falat, nagy lovoldozes lett, soksok hulla es ingyen cucc 😊 Mivel nem tamadtam, neutralkent kezelt a vedo fel. Utana elsetaltam a fonokhoz es bejelentettem a tamadokat, es azt hogy ki is nyirtam oket (1 loves se volt😊

Jott a jutalom meg az orok hala..
#19005
Pisztolyból is sok fajta van sokfajta lõszerrel, azt tudom hogy kapucnis fejû emberkékre a hangtompítósból normál lõszerrel elég egy lövés.

Viszont rohadt pontatlan az összes pisztoly, jobb klikkes ironsightal már tûrhetõbb de én pisztolyt csak kutyakergetésre használtam hogy spóroljak a puskalõszerrel.

Pisztolyok, viper, aksu ezek mind pontatlanok, kár velük fejre próbálkozni.

AK, Obovan szintén pontatlan de full autoban már jól teljesítenek.

Az elsõ fegyver ami TÉNYLEG pontos az a spéci AK a Strelok hideout-os küldibõl csak kell hozzá szerezni egy távcsövet (távcsõvel sokkal gyakrabban jönnek össze a fejesek mint ironsightal, nem tudom mi az oka)

Ezután jön a TRs301 + távcsõ, egyes lövésben nagyon pontos kb ez az a pont ahonnan megéri már fejlövésekre menni.

hiba
#19004
Korabban irtam, hogy neha akadozik neha nem a gamma, hat rajottem mitol van. Ha dynamic lightning be van love es a texutre detail magas, akkor qrva sok memoria kell. Egyszeruen megall a kep annyit toltoget.
Ha jatekot minimlais textura beallitassal inditottok es ezutan toljuk fol maxra a game nem fog akadozni, viszont a bokkeno annyi hogy ekkor valojaban nem annyira reszletes a texutra minoseg mintha mar eleve max beallitassal indul a game, igy fordul elo hogy a jatekot ujrainidtva boduletes szaggatozasba kezd, a game ugyanis ujrainitast hivatalosan csak a lightning modok allitasakor ker, holott a texutra a magasabb texture minoseg is csak azutan lep eletbe.

#19003
Hát Freedomos már nem lehetsz! <#hehe>

#19002
Vki segítsen pls... priviben... Nemtudom ezt a szart elindítani .. 😞
erx13
#19001
hoppá megvan a napi sikerélmény 😊 kerek hozzászolás 😊

Túl rövid az élet hogy ne élvezd!

erx13
#19000
ez már út a dutysok felé 😊, bár nekem bugos lett ez a quest ... 😊

Túl rövid az élet hogy ne élvezd!

Ryleh
#18999
elvállaltam a toronylövész kinyirása kvesztet...a freedom erödnél....ok...kinyirtam késsel....még nem jelentetem le a küldit....károm ill haszom mi ebböl....(van elötte mentett állásom)...
emellett hol,kiknél lehet bandákhoz,csoportokhoz csatlakozni..és ezeknek mi a jelentõségük a gaméban??..
(sorry a sok kérdésért...de egy havernál netezek..s igy ritkán tudom követni a dolgokat)

thx a VÁLASZOKAT..ÉS KELLEMES JÁTÉKOT😊))

#18998
Igen.
#18997
A 9600-as kari csak sima dx9, esetleg 9.0a vagy b, de a játékhoz 9.0c kellene. Azzal meg nem kompatibilis...
Egybébként ez is volt már...

czky
#18996
Megerõsítve!

Z77A-GD65 | 3570K | Mugen 2 Rev.B | Vengeance LP White 8GB | HD7870-DC2TG-2GD5-V2 | Xonar DX | 830 128GB | WD7500AAKS | 2X HD154UI | TX650W | BX-500 | 32LF2510

hykao
#18995
Szvsz a "Marked One" = megjelölt egyed. Gondolom azokat hívják így, akiknek S.T.A.L.K.E.R. tetoválásuk van. A "one" ebben az esetben nem 1-et (vagy, hogy csak 1 van belõle) jelent.
A játékban szerintem csak simán "MEGJELÖLT"-nek kéne fordítani.

De ha van jöbb ötlet akkor...
#18993
Sziasztok!

Ha a geme Static Light-on van akkor DX8-ban fut?
És, ha ezt átállítom bármi másra mondjuk a következõ szintre akkor már DX9-ben van?
Én így értelmeztem, de azé kéne egy kis megerõsítés!

hykao
#18992
Hát eddigi tapasztalataim alapján közeli célpontnál sem elég egy fejlövés a maroklõfegyverek esetében - sõt néha egy egész tár kell, ami elég vicces. Annyira már csak nem pontatlan, hogy 1-2 méterrõl ne találja el...de mindegy, általában van elég lõszer az AK-hoz, de a Viperhez meg fõleg, ahol pedig lehet, inkább eliszkolok, ha kell radioaktiv területeken át - akár egy-két harapás vagy sebzõdés árán -, mert radioaktivitást gyógyító fecskendõk, bandázsok, különbözõ egészségügyi dobozkák és kaja, pia akad dögivel...

Más: ha már magyarítás téma: az "artifact" vajon mire lesz fordítva?
#18991
Szerintem igen, az ugyanis DX8.1-es kártya. Feltéve, hogy nem az MX verzió, mert abból minden shader támogatás hiányzik.
ATS: Peelova
#18990
Próbálta már vki GeF4-gyel, hogy egyáltalán elindul-é? Egy igen elindul sokat segítene a lelkiállapotomon😊
#18989
Azon a gépen érthetõ okoból fut tökéletesen.
#18988
Hát nem tudom, én a másik gépen 2.6-os Dual Pentium D-vel, Asus 7600 GT-n próbáltam, 1 GB RAM-mal és tökéletes.
#18987
De egy dual procival, 7600 GT-vel, mindent maxra húzva maga a gyönyör. Vizuális orgazmus.<#nevetes1>
#18986
Akkor így már biztos, hogy jövõ hónapban beújítok egy új konfiggal mert ez már nem állapot, hogy lassan semmivel sem lehet rendesen játszani.
#18985
9600XT-vel csak DX8-ban fut, azért gyors, viszont csak static light van és az egész játék sokkal rondább. De még így is megéri, mert baromi jó játék. Nálam eddig az év játéka. Kíváncsian várom a Crysis-t és az Alan Wake-et.
balcooo
#18984
Támogatja a 9600Pro a Dx9et valoban (farcry-t meg HL2-t azzal nyomtam DX9ben) de szeritnem ne sajnáld hogy a STALKER nem megy..
Én is DX8ban nyomom Gef7600GT-vel - mert még azzal is hasznalhatatlan a DX9 mód.
Amugy: AMD 3500+-om van - kérdésem hogy a game ugyanezzel a procispeeddel de X2 kiadásban mennyivel lenne gyorsabb? 0-10-100%??
Kihasznála a dualcoret rendesen a game?

grebber
#18983
Na ezt sajnos nemtudom ahogy olvasgattam vannak még akik 9600-assal nyomják de õket nemtudom hogy DX9-be futtatják-e vagy sem 😞

Next PC upgrade: 2022

#18982
Látom te már kened a gammát akkor már nekem is lenne egy kérdésem:Most olvastam a FAQ-t és csak most vettem észre hogy nekem DX8ban van futtatva a játék azaz hogy Static Lightning on van és nem engedi állítani másra.Pedig Dx9es a kártyám ATI 9600 PRO mi lehet a baj?


Ceko
#18981
Köszi!

Asus P5WDH,C2D E6400,2X1Gb Kingmax 800,Nvidia 7600GS,400W FSP,

grebber
#18980
Levan irva 20000x csak vissza kéne olvasni vagy rákeresni.
Mászkál ott egy tûzes gömb azt kell kinyirni azt mehetsz ki!

Next PC upgrade: 2022

#18979
És azt írja hogy valaki tartja az ajtót.Ok Annyi hogy lõdd a féénycsóvát ami feléd tart és egyszer csak felrobban a fénycsóva és kinyílik az ajtó.
grebber
#18978
Pff alig jött ki aztán már kieget várod. Szerintem nemhaggyák veszni a game jönnek hozzá majd patchek és remélem kieg is.
De 2. rész sem lenne utolsó újabb 6 év 😄

Next PC upgrade: 2022

Ceko
#18977
Az már megvan a dokumentumot is felszedtem.Csak nem tudok kijutni abból a terembõl,mert az ajtó amin bejöttem zárva van, és ég!

Asus P5WDH,C2D E6400,2X1Gb Kingmax 800,Nvidia 7600GS,400W FSP,

#18976
Nézd meg a PDA t és a jelenlegi feledathoz van egy leírás és ott van a másik kód ahhoz az ajtóhoz is.
erx13
#18975
szerintem kijöhetne valami kiegészítõ, igaz a vége nem épp olyan lett hogy folytassam, kivéve az egyiket amikor a laborban nem csatlakotam ahoz a szektához vagy mihez, a térképen még van egy csomo hely 😊 meg ugy néz ki mintha ott meg lenne csinálva, csak nem lehet odamenni...

Túl rövid az élet hogy ne élvezd!

Ceko
#18974
Igen,az az!

Asus P5WDH,C2D E6400,2X1Gb Kingmax 800,Nvidia 7600GS,400W FSP,

#18973
Ott ahol valaki lökdösi a kdos ajtót?
rekettyes
#18972
itt egy térkép ha valakit érdekel:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/b/bc/S.t.a.l.k.e.r._zone_map.jpg

#18971
Most olvastam a FAQ-t és csak most vettem észre hogy nekem DX8ban van futtatva a játék azaz hogy Static Lightning on van és nem engedi állítani másra.Pedig Dx9es a kártyám ATI 9600 PRO mi lehet a baj?
Ceko
#18970
Azt hiszem a második amikor lekell menni egy laborba ahol repkednek feléd a dobozok És a semmibõl megakar égetni egy lángcsóva<#conf>

Asus P5WDH,C2D E6400,2X1Gb Kingmax 800,Nvidia 7600GS,400W FSP,

koschwarz
#18969
Marked One:

Megjelölt
Megbélyegzett
Kiválasztott
Megkülönböztetett

szerintem sok változat nincs is már, ez is felülrõl lefelé a a legjobb-legrosszabb ferdítés, de lehet hogy nem mondtam semmi újat. <#idiota>

\"...gyönyörű, fiatalos, matrózos...\"