34578
S.T.A.L.K.E.R. Shadow of Chernobyl
  • Rony94
    #34498
    Na kijátszottam immáron negyedszerre. Még mindig nem unom. Egyszerűen a hangulat folyton hajt előre, a pályák pedig annyira fantasztikusak hogy minden egyes négyzetcentiméterét végig akarom nézni. Egyes épületeknél libabőrös lettem, akkora hangulat áradt belőle. Ezt lehet azért mondom, mert magyar-ukrán földön jelen volt a szocializmus és a hasonló épületek.

    Mindegy, ezzel a képpel tisztelgek! :)
  • #34497
    Hát Én kb 5-10 éve játszottam vele és nem nagyon emlékszek semmire belőle...
    De nem baj ez azt jelenti hogy játszhatom újra! :D
  • Module
    #34496
    Öhh bocsi hogy nem olvastam vissza,a Priboi Story-ban(Overhaul) hol lehet Geiger számlálót szerezni?Ugyanis elejétől fogva nincs nálam.A Kordonnál Sidorovich nem volt a helyén,a 100RADS bárban meg nem árul a barkeeper.Köszi előre is!
  • #34495
    Jaaa :D Good to know :)
  • genndy
    #34494
    Nem valószínű, ha egyszer van LA topik: link
  • #34493
    Sziasztok! Lost Alpha-val foglakozik itt valaki? :) Link tapasztalat Patch, ilyesmi?
  • Kalash17
    #34492
    Nagyjából értem, de akkor végül is mi lenne konkrétan a teendőm?Végig tudnád velem lépésről lépésre zongorázni?Ha nem probléma és lenne hozzá időd, és kedved, akkor kérlek keress meg itt: [email protected]
  • xFreex
    #34491
    Kérdés az, hogy az adott fegyverhez tartozó 3D-s modell (ogf) tartalmaz e az adott kiegészítőre, jelen esetben gránátvetőre, tartozékot, hivatkozást. Továbbá a fegyverhez tartozó w_fegyverneve.ltx-ben van e a hivatkozáshoz tartozó további leírás. Nem csak a státusz kell, pl granade_launcher_status = 1 , hanem tartozik hozzá lőszertípus is, meg a robbanáshozt tartozó leírások, stb stb stb.
    A lényeg, hogy ha a modell nem tartalmazza az adott kiegészítőt (pl:hangtompító), de az ltx-ben megvan hozzá minden akkor azt átlépi, és a fegyver alap hangtompító nélküli modelljét használva lövöldözöl, hangtompítós hanggal és torkollattűz nélkül. Viszont ha az ltx-ben hiányzik valami, akár csak egy hivatkozás a (pl:gránátvező tölséanimációja) akkor kidob.

    Több mód összemásolása nem feltétlenül oldja meg a problémát, mert, ha csak egy fájt is lecserélsz egy módból (pl:system.ltx) egy másik mód azonos nevű fájljával, de a beltartalom nincs összefésülve akkor szintén ki fog dobni. Magyarul nem tartalmazza pl az előbb említett system.ltx mindkét mód módosításait a játék eredetijéhez képest, hanem csak az egyikét.

    Egy egy mód többnyire önállóra van tervezve. Többnyire nem kompatibilisek egymással. Ilyen esetekre szoktak a készítők csinálni nagyobb módokhoz merge patch-et.
    Remélem érthető.
  • Kalash17
    #34490
    Köszi a tippet, így már sikerült! :) 4 képződményt kellett egy alomáliába beledobni.Mondjuk nem értem, mert eddig messzebbről próbáltam beledobni őket a Lidérckocsonyába, de mindegyik belement, és nem fogadta el...Most viszont szinte beleálltam, és így sikerült....Na most ha egy olyan beszippantós hogyishívjákba kell majd bedobnom valamit, akkor nem tudom mi lesz.

    Másik kérdés:

    Hogy tudok olyan fegyverekre tartozékokat rakni, amire alapból nem lehet?Azt tudom, hogy a Config/weapons mappában megvan az összes fegyver fájlja, és itt lehet buherálni a paramétereket, de amikor beállítottam, hogy pl az AKSU-ra rakhassak GP puskagránát vetőt, a játék indításkor kidobott...Aztán próbálkoztam modok telepítésével, amik direkt erre a célra készültek, de miután bemásoltam a játékkönyvtárba, szintén kidobott.Pedig biztos meg lehet oldani, ha több mod is készült róla, ráadásul azokat fényképekkel is szemléltették...esetleg valaki nem kísérletezett már ezzel, vagy nincs tippje, hogy mit kellene megbolygatni, hogy ne dobjon ki a játék?
  • xFreex
    #34489
    A recepted megvan hozzá a PDA-ban? Megfelelő anomáliába akarod beledobni? Elég közel állsz az anomáliához? Este hattól reggel hatig lehet póbálkozni. Napközben nem fogadja be az anomália a képződményt.

    Ha ezek Mindegyike jó és nem sikerül akkor passz.
  • Kalash17
    #34488
    Köszönöm, már megoldódott :) Valamiért az volt a baja hogy túl sok súlyt cipelek.Átmentem full üres hátizsákkal, és úgy nem volt probléma.Aztán szép apránként áthordtam a cuccaim is :) Egyébként most azon agyalok, hogy lehet relikviát módosítani.Sajnos sehogy sem megy egyik sem, pedig a leírt módon csinálom őket :/ valaki járt már így?
  • Wreck86
    #34487
    Érdekes a dolog, mert hasonló szituáció volt a Skyrim-ben is, ott pl ha nem egy adott grafikán volt a játék, nem tudtál beszélni egy karakterrel, hogy kinyissa neked az ajtót, hogy tovább tudj menni, mert olyan gyorsan hadarta el a szöveget + nem lehetett választ adni neki. :D
  • bajgunar
    #34486
    Mielőtt átmész, ments el a game-t, tedd vissza graf-ot DX9-be. Betölt, átmész, (körbejárod kicsit), elmented. Majd visszarakod DX10-be (továbbfejlesztett dx10, a maximum-ra amire lehet) persze ha már bennt vagy és még nem dobott ki, és ha már elmentetted.
  • Rony94
    #34485
    Esetleg későbbi mentést tölts be és úgy.
  • Kalash17
    #34484
    Valaki aki játszott az OL 2010 moddal, találkozott má azzal a jelenséggel, hogy a szemétdombról a Bár területére menet kidobta a játék?Ahogy átérek a szemétdombról, néhány másodperc múlva kidob, és ezt írja ki hogy XR_3DA működése leállt...Nem tudom mit tegyek :/ Valaki tipp?
  • Kalash17
    #34483
    Na sikerült feltelepítenem, és már javában tolom a játékot.De mindig kedvem támad egy kis módosításhoz :P Most nézegetem a weapon skineket, és találtam egy jóféle AKS-U-t, és azt szeretném, ha megmaradna az alap fegyver, viszont ezt is be tudnám illeszteni a játékba...Magyarán nem akarom leváltani az alap AKSU-t, hanem egy tök új fegyvert akarok betenni a játékba.Esetleg van valakinek ötlete hogy ezt hogy valósíthatom meg?
  • fuszhi
    #34482
    Eredeti játék semmi mód Ezekkel a beállításokkal.
  • Kalash17
    #34481
    Értem, és köszönöm!Itt a 2010-es van fent, ez megegyezik a 2.2-vel?Ha nem akkor mi a különbség?Magyarítást hol találok hozzá?
  • Rony94
    #34480
    A Filefront-nál valamiféle régiózár van ha jól tudom, tehát nem nálad van a probléma hanem az egész országban/régióban.

    Mostantól szerintem a ModDB-nél próbálkozz amikor modot akarsz letölteni.

    Tessék, ITT van az Oblivion Lost. Láthatod is hogy milyen további modokat tartalmaz a cucc.
  • Kalash17
    #34479
    Sziasztok!Már sokadszorra döntöttem úgy, hogy újra végigjátszom a játékot, ezúttal ismét az Oblivion Lost-al kiegészítve.Sajnos már nem emlékszem rá, hogy a múltban hogy sikerült ezt letöltenem, ugyanis az egyetlen hely, ahonnét le lehetne normálisan tölteni, sok más hasznos kiegészítővel együtt, az a Stalker.filefront.com.A fájl letöltésére kattintva átirányít a Gamefront oldalára, ahonnét megtörténhetne a letöltés.Azonban a Download gombra kattintás után rövidesen kiírja, hogy "403-Forbidden.Régebben nem csinálta ezt, és azt szeretném tudni, hogy ez mással is megesett-e már, vagy hogy lehet kiküszöbölni, vagy honnét lehetne még letölteni az OL, és Arsenal modot, + a hozzá tartozó magyarítást.Előre is köszönöm a választ/segítséget
  • Rony94
    #34478
    Az X-Ray nem a legszebb és legstabilabb motor ami létezik (az 1-nél több magos procikat nem is támogatja egyáltalán). Viszont a fény/árnyék effektek egyszerűen zseniálisak. Mindig ámulok mikor lent vagyok egy létesítményben vagy kint járkálok éjszaka a szakadó esőben és látom azt a pindurka bevilágítást minden egyes villámláskor. Le a kalappal.
  • Wreck86
    #34477
    A grafika nekem szembetűnően kikúrtúl szép!
  • fuszhi
    #34476
  • fuszhi
    #34475
    Ha úgy határozunk, hogy nem szerezzük meg a dekódert a pripyat-i hotelszobából, és folytatni kívánjuk a „Strelok megkeresése” küldetést, az ötféle fals végződés közül fogunk egyet kapni. Végigküzdve magunkat Pripyat-on, a reaktoron kívüli területeken és végül magán a Szarkofágon, a játék hamarabb ér véget, mint a pozitív befejezések esetén. (Ott még van hátra pluszba egy hosszabb küzdelem.) A Szarkofág belsejében, a Monolith bázisán túljutva egy mély aknán felküzdve magunkat a Kívánságteljesítő előtt állapodunk meg, ahol eldönthetjük, hogy élünk-e azzal a lehetőséggel, hogy beteljesedjék az általunk leginkább óhajtott dolog. Hogy az ötféle befejező animáció közül melyiket kapjuk, az számos játékbeli kulcstényezőtől függ.
    Ezek a következők:
    1. Ha a játék folyamán mind a Duty, mind a Freedom frakció vezéreit megöltük, akkor a Kívánságteljesítőnél az „Én akarom uralni a világot!” animációt kapjuk. Ekkor a Kívánságteljesítő beszippantja a főhős lelkét, így téve eleget a kívánságnak.
    2. Ha a játék végére több, mint 50000 rubel pénzünk van, akkor a „Gazdag akarok lenni!” befejezést kapjuk. Ekkor egy csavaranya hullik alá a mennyezetről, de ezt mi egy arany pénzdarabnak látjuk. Hamarosan sok ezer ilyen kis darabka kezd potyogni a tetőszerkezetről, majd az egész tető ránk szakad. A végén csak a kezünk látszódik ki a törmelékből, ahogyan az aranypénznek vélt csavaranyát tartjuk elernyedt kezünkben.
    3. Ha a játék végére alacsony hírnévvel rendelkezünk (a reputáció -1000 pont alatt van), akkor „Az emberiség korrupt, le kell igázni!” befejezést kapjuk. Látomások, emlékek villannak fel azokról a szörnyűségekről, amiket az emberiség elkövetett, úgy mint nukleáris robbantások, titkos kísérletek és háborúk. A látomások után a végtelen semmiben eszmélünk föl, csak a sötét űr vesz körül bennünket.
    4. Ha a játék végére a hírnevünk kiemelkedően jó (a reputáció eléri az 1000 pontot), akkor a Kívánságteljesítőnél az „Azt akarom, hogy a Zóna tűnjön el!” befejezést fogjuk kapni. A következő képsorokon a Zónát megtisztulva látjuk, nincsenek mutánsok, nincsen sugárzás. A levegő üde, friss. De amint meglátjuk a főszereplőt, a szemein láthatjuk, hogy megvakult, így a Kívánságteljesítő képletesen valóban eltüntette a Zónát - a mi szemeink számára.
    5. Ha a fenti kritériumok egyikének sem tettünk eleget, akkor a „Halhatatlan akarok lenni!” befejezést kapjuk, ahol a Kívánságteljesítő egy fémszoborrá változtat bennünket, így adva át minket az örökkévalóságnak.
    Jó/igazi befejezések

    Ha úgy döntünk, hogy az „Öld meg Strelok-ot!” küldetés mentén folytatjuk a fősztori szálat, azáltal hogy találkozunk a Guide-dal, aki elmondja, hogy a Doktorral Strelok búvóhelyén találkozhatunk, mert információi vannak számunkra. A búvóhely bejáratánál elájulunk, és a Doktor próbál meg minket magunkhoz téríteni, miközben Streloknak szólít bennünket. Elmondja, hogy van egy elrejtett dekóder Pripyat városában, amivel be tudunk jutni abba a titkos helyiségbe, ami a Monolith titkát őrzi valószínűleg. A dekóder egy titkos szobát nyit ki a csernobili Szarkofágon belül, ami a Monolith irányítótermébe vezet. Elpusztítva a szobában lévő kék gömböket, amik áramforrásként szolgálnak, megjelenik egy tudós holoképe, aki nem más, mint az úgynevezett C-Consciousness projekt vezetője.
    A tudós felé intézett számos kérdés feltevése után miénk a döntési lehetőség, hogy csatlakozunk-e a projekthez, vagy sem.
    6. Ha elfogadjuk a C-Consciousness projekthez való csatlakozást, akkor egy olyan befejező animációt láthatunk, ahol minket is beletesznek egy hatalmas zöld tartályba, és ránk kapcsolnak egy gépet, ami segít egyesíteni az önkéntesek tudatát. Majd vált a kép, és a Doktort látjuk, amint a messzi távolba révedő tekintettel figyeli a Zónát. Ott van mellette a kutyája is, akinek halkan odamotyogja: „Régóta nem láttam Strelok-ot, remélem jól van! Habár kitartó, akár egy macska! Úgy hiszem rendben van." Majd a Doktor odaszól a kutyának, hogy inkább menjenek enni valamit, hisz a kutyát mindig is jobban érdekelte egy finom vacsora, mint egy régi barát sorsa…”
    7. Ha nem vagyunk hajlandóak elfogadni a C-Consciousness projekthez való csatlakozást, akkor egy nagy kiterjedésű extra pályarészre teleportálódunk, ami a Szarkofág közvetlen környezetében lévő külső területeket jelenti. Itt még számos ellenféllel találjuk szembe magunkat, akikkel meg kell küzdenünk, és az előrehaladásunkat különböző helyeken lévő portálok biztosítják. A végső portálkapun átlépve megkapjuk azt a befejező animációt, amely a legjobb befejezésként vált közismertté: Strelok besétál abba a terembe, ahol hatalmas tartályokban fekszik a hét önkéntes, akiknek össze van kapcsolva a tudata egy gép segítségével. Strelok némi tétovázás után gépfegyverrel mindent szétlő, megsemmisítve a C-Consciousness projekt által okozott borzalmak forrását… A következő képsorokon az égbolt kivilágosodik, Strelok pedig egyszeriben rácsodálkozik az őt körülvevő természet szépségére. Leheveredik a fűbe, és szinte elsírja magát, ahogy megkönnyebbül a terhektől való megszabadulástól. A gondolataiból kiderül, hogy fogalma sincs, vajon helyesen cselekedett-e vagy sem, és valószínűleg soha nem is fogja megtudni, de megcsinálta amit meg kellett tennie, és úgy érzi, ezért hálás lehet.Kifáradva a sok megpróbáltatástól, mégis megkönnyebbülten alszik el a magas, üde zöld fűben, miközben egy szitakötőre fókuszál a kamera és lassan távolodik a kép.
  • fuszhi
    #34474
    http://hu.wikipedia.org/wiki/Rossz.2Fhamis_befejez.C3.A9sek
  • fuszhi
    #34473
    Találtam egy ilyet http://hu.wikipedia.org/wiki/Rossz.2Fhamis_befejez.C3.A9sek és legörgetve világosan leírja a különféle befejezéseket.
  • fuszhi
    #34472
    Nos nekem ezek közül most másodjára a legelső, és legelsőre pedig a legutolsó videót játszotta le.
  • fuszhi
    #34471
    Annyit tudok a pénz miatt van hogy csavarok esnek.
  • genndy
    #34470
    Attól hogy elköltöd a pénzt, még nem garantált a jó vég.
    Egyébként 5+2 befejezés van.
  • fuszhi
    #34469
    A nagy család :)))
  • fuszhi
    #34468
    Valóban nincs tovább , és valóban rossz lett a befejezés. Úgy értem jó hogy végigvittem készítettem is róla sok képmentést, azonban rossz befejezése lett a játéknak , mert túl sok pénzt halmoztam fel. El kellett volna költsem a lét és úgy érkezni a monolithoz. Nem is tudom hány befejezése van a játéknak attól függően hogy érkezünk. Lehet előző mentéseimből kiválasztok egyet és elköltöm a lét és úgy kommandózok be. Az a befejezés jobban tetszik hogy minden rossznak vége és egy mezőn ébredek lágyan lengedezik a növényzet és minden jó ha vége jó. Voltam az óriáskerék közelében is. Készítettem képeket utam során hogy megmaradjon emlékbe. Szóval van jó pár mikor a srácokkal a vége felé kommandózni indulok. Bent az erőműről.
  • Rony94
    #34467
    Rosszul emlékszel.
  • genndy
    #34466
    Nem feltétlenül van itt még vége, sőt ebbe a terembe mindenképpen be kell jutni (ha még jól emlékszem).
  • Rony94
    #34465
    Gratulálok a rossz befejezéshez! :'D
  • Wreck86
    #34464
    Csak óvatosan! :D
  • fuszhi
    #34463
    Jelentem eljutottam a "csodáig"
  • fuszhi
    #34462
    Nem tudom hogy volt e arról a témáról szó ki szerint melyik a jobb. A Lost ,vagy az eredeti, de szerintem az eredeti jobb. Azt látom sokan erőltetik ezt a kívürő nézegetős sztorit, olyan béna egy dolog, a textúrákat nyilván feljavították odáig oké. Viszont nekem a táj sokkal neutralizáltabb(állítólag a neutralizálás idióta kifejezési formája a Semlegesít, hatástalanít; semlegessé nyilvánít.) mint a shadow of cé ben.
  • fuszhi
    #34461
    Üdv Dzsozef beivott , aztán rápendített :))))
  • mcmoha
    #34460
    Arra a területre be tudsz jutni úgy, hogy a föld sánc tetejéről, ami ott van ahol a kutyákat kell kinyírni, átugrasz a kerítésen.
  • fuszhi
    #34459