S.T.A.L.K.E.R. Shadow of Chernobyl

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#20600
Hogy beengedjenek, elõbb beszélj a fõbejáratnál az õrök vezetõjével. Majd utána félreállnak a skacok az útból.

Egy jó kis feladat a Freedom kapcsán, ha a térképen bemész a kis faluba ahol a katonai bázisuk is van. Itt lesz egy 3 fõs kis csapat a Freedom csoportból. Beszélsz a vezetõjükkel, aki megbíz egy feladattal (bloodsuckerek kinyírása a faluban). Ha ez kész, szintén bemehetsz teljes nyugiban felvenni a jutalmat abba az épületbe.

Asus P5K, E8400, 8GB DDR2, HD6670, BENQ G920WL

#20599
Hy!! egy gondom van.Régen vállaltam el a díler pár küldetését,de az a baj,h nem oldottam meg,továbbmentem.Most meg pont úgy tok viszaérni,h mire a tábor a radaron van,már mission failed.Most hogy csináljam meg ezeket???

DeathJr
#20598
Valaki tesztelte már amúgy "überjó grafikán"??
Ha igen belökhetne 1-2 képet róla meg egy konfigot<#zavart1>

wesker24
#20597
Hello lenne egy kérdésem mi legyen ???

1. Most vagy visszamegyek a jutalomért a Dutyhoz a Bar-nál és ezáltal barátok (friend) leszünk viszont a hirnevem excellentrõl átmegy terrible-re !

2. Vagy nem veszem fel a jutalmat eért mission failed lesz és ezért semlegesek maradunk és a hirnevem is marad excellenten

Megcsináltam azt a küldit is hogy Protect Border és azt jelzi menjek be a Freedom bázisra a jutalomért na szóval én bementem a bázisra ahová egy házba kéne bemenni de nem engednek be a freedom örök !!!

Ilyenkor mit kell csinálni ??? Hol lehet freedom küldiket csinálni ??

Eddig csak Completed missionok vannak nincs egyetlen failed sem !!

De nem sokára az lehet mert már csak 10 óra van hátra mindkettöböl !!
Mármint 10 óra hogy felvegyem a jutalmat !!
#20596
Ne menjünk be a technikai részletekbe, de nézz meg mondjuk egy normális 19"-os CRT-n kis felbontásokat, aztán ugyan azt TFT-n és mond azt, hogy nem sokkal rondább TFT esetén.

#20595
Ja. Beztos valami morphing technology-val atrendezi a foszfor pottyoket.

Stikkes majom. A BC2 tonkretetelenek elinditoja. A Rövid Szöveges Üzenet küldők klub

Glpetyus
#20594
Hirtelen azt hittem,hogy a hardver topigba tévedtem o.O

dante3
#20593
Jah,az új catalystot már leszedtem,de még nem telepítettem,majd kiprószálom!

Engem átcsesztek a h?t?mágnessel! Beletettem a pohárba, de a sör ugyanolyan meleg maradt!

#20592
crt nek nem igazán annak változik midngi az adott felbontásban szorja ki a képernyöre

g73jh, sapphire 6970, amd 1090t, crosshair 4 formula, vertex 2 120gb, 8gb corsair 1600mhz

hiba
#20591
Nekem is nagyon sokszor leakad, 2-4masodpercre megall az egesz game aztan megy tovabb, de hogy ez direkt a vgatol lenne nem biztos hogy kozvetlenul igy van, en arra tippelek, hogy valamit becachel, es addig amig nem vegez nem engedi tovabb, vagyis nincs eleg memoria, lehet videoram kéne még, az ilyen jellegu leakadasoknal biztos hogy a vinyrol tolt be vmit, io muvelet-megszakitas, varas, folytatas. Legalbbis nalam igy jelentkezik, remelhetoleg egy patch vagy ujabb driver segithet a helyzeten (most jott kia catalyst 7.3 is)

#20590
Ize... A CRT-ken is fix keppontokat gerjeszt az elektronsugar.

Stikkes majom. A BC2 tonkretetelenek elinditoja. A Rövid Szöveges Üzenet küldők klub

#20589
lcd monitorok ilyen kis 0.230mm kis kristályokbol állnak ezek adják a képet és ezt akármit csinálsz legszebb képe a megadott felbontásban lesz amit maximálisan bir

g73jh, sapphire 6970, amd 1090t, crosshair 4 formula, vertex 2 120gb, 8gb corsair 1600mhz

#20588
Úgy érti, hogy ha fix 1280x1024 a TFT felbontása és leteszed 1024-re vagy 800x600-ra a felbontást, akkor az össze-vissza torlódó képpontok miatt elég sz*rul fog kinézni.

#20587
Hogy erted azt, hogy fix keppont?

Stikkes majom. A BC2 tonkretetelenek elinditoja. A Rövid Szöveges Üzenet küldők klub

#20586
hmm 10mb az aztán sok memoria 😊

g73jh, sapphire 6970, amd 1090t, crosshair 4 formula, vertex 2 120gb, 8gb corsair 1600mhz

#20585
lcd monitor fix képpont azért trágya a képe sokszor ha nem az adott felbontásban megy és a normál asztali lcd monitoroknak 1280x1024 a képpontja és a felbontása nem tudja a többi felbontást kiosztani tökéletesen a fix képpontokra

g73jh, sapphire 6970, amd 1090t, crosshair 4 formula, vertex 2 120gb, 8gb corsair 1600mhz

#20584
simán elhiszem:
nálam ugyanez a konfig, csak 1 gb ram..stat light, a grass nálam kevesebb..és nem szaggat 1024 x 768-ban..és ritkán swappol
maffioso
#20583
fsxhez sem kellett
optimalizálástol is függ ám az

\"If in doubt, flat out!\"

koschwarz
#20582
<#awink><#awink><#awink>

\"...gyönyörű, fiatalos, matrózos...\"

koschwarz
#20581
nem tudom miért kéne az 1280-as felbontás, csak azért mert lcd monitor van...nem tudom miféle urbánus legenda ez, de az én 8 ms-es lcd monitoromhoz elég az 1024-is.

vagy csak kéne már egy szemüveg<#guluszem1>

megnézem fraps-szel, de nem szeretem, mert memót foglal

\"...gyönyörű, fiatalos, matrózos...\"

Blasta
#20580
...vagy egy csernobil 😊

"Az amatörnek 100-ból 99 fotója sikerül. A profinak 100-ból csak EGY!"

koschwarz
#20579
ha a videooptions-ben static lightning van beállítva, akkor a játék a directx8-as effektekkel és grafikai képességekkel jelenik meg. ez nyilván nem olyan szép és hardverigényes, mint a jelenlegi dx9.

nemsokára a nyakunkon a dx10, lehet örülni a fotorealisztikus képeknek. kell hozzá egy paks.

\"...gyönyörű, fiatalos, matrózos...\"

#20578
ööö van egy fraps nevü progi
rakd fel mond meg az átlag értéket amit kijelez fps ben
mellesleg static linghtingon nem csodálom hogy nem szaggat 😊 föleg 1028x768 on 😄 annyin az enyém is bir 35-40fps-t 😄 de lcd monitor 3ms kes aztán ennek 1280x1024 kell

g73jh, sapphire 6970, amd 1090t, crosshair 4 formula, vertex 2 120gb, 8gb corsair 1600mhz

dante3
#20577
Hát nekem 1024x768 full dinamic linghtingban közepes beállításokkal elég sûrûn megakad! Konfig: E6600,2gb 800mhz ddr2,x1900gt
Kíváncsi vagyok,ha kijön végre az Ati R600-as kari,mit fog mutatni ennél a játéknál!

Engem átcsesztek a h?t?mágnessel! Beletettem a pohárba, de a sör ugyanolyan meleg maradt!

maffioso
#20576
én
megnéztem
tényleg szép de viszont....szétesik,pixelhiba stb
mondjuk szaggatni nem szaggatot pedig nincs erõs gépem

\"If in doubt, flat out!\"

koschwarz
#20575
nem fogom senkinek bizonygatni, hogy nálam nem szaggat.

6600gt, 1,5 G ram, athlon64 +3000: static lightning, 1024*768, legtöbb detail csúszka 3/4-eden, grass density felen. ennél többet nem tudok mondani, jól jáccható a cucc.

különösebben nem is swappol, legalábbis nem rosszabbul, mint pl. az oblivion.

\"...gyönyörű, fiatalos, matrózos...\"

#20574
azért igencsak észre vehetö hogy 30fps alatt megy még lcd monitorokon is a 12ms es meg ennél nagyobb válaszidejün meg 20 alatt vehetö észre

g73jh, sapphire 6970, amd 1090t, crosshair 4 formula, vertex 2 120gb, 8gb corsair 1600mhz

#20573
"de te is static light-tal (dx8-ban) jáccol-e, igaz"

nem vágom a tésztát.mire gondolsz. Nem értek ezekhez a subudubibidilubudu nyelven. Ez a bajom.😄
#20572
egyébként valamiért az ati karikat ez ajáték jobban preferálja..holott ha jol tudom a peccs után már a kezdéskor nvidia logo jelenik meg😊
#20571
Különben nekem is van 1 haverom, ha már 15 FPS-el megy a gém akkor már azt mondja mien fasza hogy nem is szaggat...
#20570
hát nem egészen..egy x1950pro már elég hogy akadásmentesen fusson, max beállitással(persze 2 gb ram)..csak villámláskor esik le 23 fps-re
#20569
full dinamic linghtingba médium grafikán 28fps HIS 1600xt 256 megás grafikus rammal állo helyzetben menet közben 15-20 szóval és a 6600 még ennél gyengébb

g73jh, sapphire 6970, amd 1090t, crosshair 4 formula, vertex 2 120gb, 8gb corsair 1600mhz

#20568
Remélem az a 3GB ram szinkronban és dual chanelben megy ...
A géped szûk keresztmetszete a VGA. Mindent maxra állítva meg bõven kell neki az 512MB videoram.

#20567
vagy csak nem veszed észre hoghy szaggat min grafon static lightingon nem is szaggat nagyábol semmin

g73jh, sapphire 6970, amd 1090t, crosshair 4 formula, vertex 2 120gb, 8gb corsair 1600mhz

koschwarz
#20566
de te is static light-tal (dx8-ban) jáccol-e, igaz? <#ravasz1>

mert úgy a 6600gt-mmel nekem se szaggatt.

gondolkozzatok már egy kicsit...<#nezze><#ejnye1>

\"...gyönyörű, fiatalos, matrózos...\"

#20565
No de akkor mi a megoldás? Amúgy szerintetek ez a vidikari szar?
:-(

Erre a gamere várok egy pár éve. basszus
#20564
De azért az nem normális hogy 2-3 éve szebb játékokat csináltak amik 200-300 FPS-el mennek nálam lehet hogy nincs ekkora "élõ" terület de akkor is ahol én vok az nézzen már ki vhogy. Ami meg a legjobban idegesít az a swap-olás 3GB ram és 8GB vram-al.
Seth
#20563
de bezzeg az én 6600-omon meg nem szaggat,aham, logikus

PSN ID.: Beegabor

koschwarz
#20562
lásd az alábbi hsz-eket. bár a 3 giga memó rulzik, de a 8 giga virtuális meg tök felesleges.

fulldinamiklájthoz egy 8800gt kell...

\"...gyönyörű, fiatalos, matrózos...\"

#20561
azért szaggat mert annak a videokártyának nincs akkora teljesitménye hogy elég képkockát jelenitsen meg másodpercenként mert levan butitva a processora 12 shader egység egy 1600xt-n van anyni 😊

g73jh, sapphire 6970, amd 1090t, crosshair 4 formula, vertex 2 120gb, 8gb corsair 1600mhz

koschwarz
#20560
a két procit szerintem nem igazán használja ki a játék, az 1 giga memória éppen megfelel kategória, míg az az x1800gto kb. egy 7600gt-nek felel meg. tehát igazából nem egy konfig ehhez a játékhoz, azért ne várj csilivili grafikát.

de hogy ha minimumon is ezt csinálja, akkor más probléma is lehet ott.

\"...gyönyörű, fiatalos, matrózos...\"

koschwarz
#20559
ezek tényleg érdekes problémák, de akinek megy gyengébb konfigon, annak azért megy, mert dx8-ban játsza (static lightning). full dynamic lightning-hoz nem tudom ki tud hozzászólni.

\"...gyönyörű, fiatalos, matrózos...\"

#20558
Ments 5 percenként ha sprintelek nekem is lefagy.
#20557
Köszi a válasz jó nagyra sikerült. 😄

Van egy másik próblémám is mégpedig. Akadozik illetve szaggat a játék..szerintem ez elég vicces mert a gépem ez:Intel D805 2.66 DualCore (3,2re húzva);ram Geil 2x512 DDR2 533 Kit; vidikari His Radeon x1800GTO ICE-Q 3 (256) 500/500; agyon hütve.
Nem értem igazából. Elvileg diretx is és vidikari driver frissítva. Úgy is szaggat , ha elkezdeg sprintelni lefagy a gép.
Minimumra tette és ugyan ez történik.
Ha valaki valamilyen megoldást tud pls help.
Jah és még az is vicces hogy az elején a pisztollyal egyszerûen képtelen vagyok egy bandidát megölni mert rég megöl..jó lehet hogy én vagyok béna.
PLs help. Elõre is köszike
#20556
Nem értem az embereket panaszkodnak hogy nem meg p4-el + 768 memóval akadás nélkül. NÁLAM core 2 duo e6300, 3gb memo, 7600GST és nem tom használni a full dinamik lájtot 1szerüen szaggat és swapol ja és 8 gb virtuális memó. Ennyi nem optimalizálták a gémet és kész tálcára meg azér dobál le mer bugos ... Én úgy vittem végig a gémet hogy 5 percenként mentettem (nem quick savel mer azt nem tom betölteni) mert 30 percenként kifagyott meg kidobált asztalra ...
#20555
Ugyanarra mész ki, amerre bejöttél. Más út nincs. Át kell vágnod magadat azon a 24 vagy 30 körüli Monolith fanatikuson aki elárasztotta a terepet.

Amúgy elég sok helyen lesz még számzáras ajtó, de ez ne zavarjon. Az egész játékban konkrétan kettõhöz van kód (amiket a halott tudósoktól veszel fel az egyik x lab-ban), illetve az egyik kódolt ajtó kinyitásához majd Pripyatban a szállodából meg kell elõbb szerezned a dekódert. Ez vezet a valódi befejezéshez.

Asus P5K, E8400, 8GB DDR2, HD6670, BENQ G920WL

doncarlos
#20554
Saga Jr. : ahha... tehát nem a számkombinációs ajtón, hanem visszafelé? a gond csak az hogy elfogyott a lõszerem 😊

Tranyoka: tényleg nincs mit...

#20553
müködik , király 😊

köszönöm szépen 😊
#20552
Igen. A kép amit linkeltél, azon ott egy csontváz. Mögötte látszik egy kezelõpult. Húzd meg rajta a kart és ennyi. Ezután mehetsz is kifelé, amint megkaptad a videobejátszást.
Húzd el a csíkot a területrõl és menj el Pripyat-ba.

Asus P5K, E8400, 8GB DDR2, HD6670, BENQ G920WL

doncarlos
#20551
nincs mit