34578
S.T.A.L.K.E.R. Shadow of Chernobyl
  • FoxMurder
    #34218
    Az kérem teljességgel ki van zárva.
    Esetleg a Lost Alphához, ha jó lesz.
    Egy jó fordításhoz sokat kell játszani az adott moddal, de mostanában már nem nagyon tolom a játékot, se moddal, se anélkül.

    TSL16b: Nem gondoltam volna, hogy még 4 év után is játszani fognak az OL 2.2-vel. Ezek szerint a mod kiállta az idő próbáját. Az ilyen Stalkersoup meg Narodnaya Solyankák többet akarnak, de keveset fognak, valami eszméletlenül bugosak. Ezért is nem játszom velük és fordítani sem szeretném őket.
  • TSL16b
    #34217
    Akartam is szólni, hogy a Prohardver fórumán nagyon kerestek, de látom, itt is jelen vannak a kedves olvtársak. :)
  • Shield
    #34216
    Köszönjük!
    Az lenne a kérdésem, hogy esetleg másik modhoz nem-e csinálnál fordítást?:D
  • genndy
    #34215
  • FoxMurder
    #34214
    Látom sokan keresik az Oblivion Lost 2.2 magyarításomat még mindig, ezért felraktam ide, innen nem törlődik egyhamar:

    Oblivion Lost 2.2 magyarítás

    A magyarítás kizárólag a 2008-as OL 2.2 alap modhoz jó (1.0004 és 1.0005). A complete, 2009, rc, ultimate és más hasonló OL2.2 rip modgyűjteményekhez nem ajánlom.
  • fuszhi
    #34213
    Én még annak idején tőlük vettem: http://www.supergamer.hu/advanced_search_result.php?keywords=+S.T.A.L.K.E.R.&x=5&y=9 az első részt nagyon örültem hogy lehetett kapni. Hibátlan. Arra nyomattam a komplett módot.
  • fuszhi
    #34212
    Szerintem az ez a rész a legjobb a komplett móddal nincs bele variálva nagyon, és még is csak ez az első része. A többinél elbaltázták hogy a közelébe se lehet menni az erőműnek , de lehet hogy emiatt lesz mindörökre meg a varázsa az első résznek. Off: nekem még a JOHN WOO BEMUTATJA : STRANGLEHOLD is tetszik mint fps ahol egy nyomozó bőrébe lehet bújni. Igazi halivúdi :))))))))
  • fuszhi
    #34211
    Nekem egyszer sikerült végigszenvedni a dolgot , viszont mintha olyan vége lett volna: mutatta ahogy az utolsó fegyverétől a puskát leteszi a válláról eldobja a földre. Már alig van ereje, és azt hiszem mint ha megérintette volna a követ. De lehet nem jól emlékszek és csak kívánt valamit, mert mondott valami dumát. Utána egy mezőn ébredt ahol friss levegő lengette a sűrű füves rétet süt nap és végre, vége minden rossznak.
  • winky1993
    #34210
    Annyira imádom ezt a játékot, pont most játszottam ki megint és ezzel együtt elmondhatom hogy mind a 7 féleképpen kijátszottam :D el se hiszem :D
  • Risu Führer
    #34209
    a pripyat-i résznél vagyok ahol le kell menni egy alagútba és valamiért körülbelül 2 perc után kilép a játék.mi lehet a probléma?
  • ntex
    #34208
    Azért kell sok RAM a gépbe, hogy ne dolgozzon sokat :) Manapság már 4GB sztem alap, főleg Win7 alatt. 8GB-os RAM kitet már 13K körül lehet kapni bárhol
  • steweee
    #34207
    írtam ilyet ? de persze igaz. swap fájlt + ízlés szerint. 10 éve tiltom telepítés után. és nem tűnt fel még a hiánya. amúgy most igencsak használatba vettem a RAGE-el az SSD-t, szépen teljesít, remélem bírja is sokáig. bár ha belegondolok hogy a vincseszterek a mozgó alkatrészek miatt sokkal nagyobb terhelésnek voltak kitéve iylen játékoknál, ráadásul már évek óta, akkor ennek is bírnia kell. főleg hogy csak olvastatom, írni csak mikor a készre telepített modolt játékot tolom rá
  • ntex
    #34206
    Swap fájlt viszont érdemes rátenni ha van :)
  • Herold
    #34205
    Fölösleges az oprendszert SSD-re rakni, az egyszer töltődik be, gépindításkor. A játék attól nem lesz gyorsabb.
  • genndy
    #34204
    Kimondottan a játékhoz nem kell az oprendszert SSD-re rakni, de én is azt írtam, hogy: "Az általános gyorsabb működés miatt az oprendszert..." A hangsúly az általános-on van. Tehát akkor gyorsabb lesz az indulás, a leállítás, a netezés, minden, amit az ember amúgy a gépén csinál, ezért éri meg.
    De nem írtam én semmi kötelező érvényűt. Ha csak a játékot rakod rá, az is jó.
  • steweee
    #34203
    na ezt már próbáltam kideríteni az SSD topicban, de érdemi válasz nem jött rá. sztem ez közhiedelem hogy az oprendszert SSD-re jobb rakni. játékhoz, miért is ?

    a rendszer a memóriából fut, lapozófájlt alapból tiltom minden windóz verzióban, egyesegyedül a titan quest követelte meg a futtatáshoz, de az is ok nélkül. javallott legalább 4 GB memória amúgy. azt hiszem XP alatt is be lehet állítani hogy kihasználja, win7 meg 8ig lekezeli alapból.

    nekem kisrackba van az SSD, vincsire telepítem a játékot, ott modolgaom ha olyan, és mikor minden fasza akkor a véglegest áttolom SSD-re. usb 2.0 10 MB/s bőven elég mindenhez 0 közeli elérési idővel. hiába mondják sokan hogy az kevés és inkább SATA kábelon legyen az alaplapra kötve. a gothic 3 pl. hírhedt volt a játék közbeni tőtikézésével meg a mentett állások betöltésével. nahát ez akkor se gyorsult ha az alaplapra kötöttem az SSD-t

    szóval ehhez kérnék oylan hozzászólást ami tényekkel alátámasztva ennek ellentmond, ugyanis már van SSD-m, használom, kipróbálgattam különféle módokon vásárlása után, és ezek a tapasztalataim. am Samsung 830 64 GB.
  • genndy
    #34202
    Az általános gyorsabb működés miatt az oprendszert mindenképpen, de a játék is csak akkor fog gyorsabban tölteni, ha annak a fájljait is az SSD-re teszed. Tehát mindkettőt tedd SSD-re, akkor jársz a legjobban.
  • Herold
    #34201
    Szerintem csak a játékot kell arra rakni.
  • Prince of Máté
    #34200
    SSD-nél amúgy ha kiakarnám használni a stalker gyorsabb töltési idejét, akkor a játékot is az SSD-re kéne rakni, nem csak az oprendszert?
  • Klusi86
    #34199
    Felesleges pénzem az nincs :D Egy SSD tényleg jól jönne, ha nem is a STALKER miatt, de a rendszer és mondjuk az FSX miatt igen. Köszi a választ.
  • genndy
    #34198
    Ha a Complete-t akarod használni, akkor jobban jársz az 1.0005-el (nekem is Steamesen van fönt, és szépen megy). Ha van felesleges pénzed, akkor viszont a STALKER az, ami meghálálja az SSD-t, pont a sok töltés miatt. Ha be tudsz ruházni egybe, akkor ennek a játéknak jót tesz (meg persze a rendszer is iszonyú gyors lesz).
    1.0006 leginkább a multihoz kell (a verziószám-egyezés miatt, illetve úgy tudom ebben amúgy is csak azt patchelték).
  • Klusi86
    #34197
    Köszi. Érdemes amúgy feltenni az 1.0006-t? Felmegy így, hogy most már rajta van a complete? Ragaszkodnék amúgy a modhoz mert szebb a látvány és csak a töltési idő sok, a játék nem szaggat 1920*1080 maxon minden, csak furcsálltam kicsit. Hálisten elhalálozás után visszatöltéskor nem kell ennyit várni
  • tutituti
    #34196
    mióta tervezem hogy elmegyek
  • Herold
    #34195
    Ki akar Csernobilba menni?
  • genndy
    #34194
    Szia!
    Nem a Complete a hibás, a Steames változat csak 1.0005. Az 1.0006-t már kézzel kell rágyógyítani ha ragaszkodsz hozzá.
    Bár a Complete szebb modelleket, textúrákat használ, az a töltési idő sok. Gyenge a géped, vagy lassú a vinyód. Lehet hogy jobban jársz Complete nélkül.
  • Klusi86
    #34193
    Sziasztok! Megvettem a játékot akciósan a steamen és lenne pár kérdésem. Létezhet, hogy a Steam nem a legfrissebb 1.0006-os patchet rakta fel, vagy a később feltett Complete2009 mod miatt váltott vissza 1.0005-re? Illetve, hogy Complete moddal valamivel több mint 5 percig tölt be és pályák között is ennyi a töltési idő?
  • Solt
    #34192
    A 7970-n talán megbirkózik vele! :) Köszi az infót... :)
  • totya4
    #34191
    Épp most akartam írni hogy nekem simán ment vele... Profilhoz hozzáad XR_3DA.exe, a profilnál tweaks/direct 3D tweaks/vsync control - dynamic. A dynamic azért jó, mert ha a monitor frissítési frekije alá esne az fps, átvált off-ra, így nem lesz belassulás. De a DFC-vel ami kicsit alatta van, akármennyi fps-t beállíthatsz magadnak, az is működik, kipróbáltam.
    Ha túl sok az erőforrásod, akkor az ambient occlusion-t is be tudod vele kapcsolni a játékra, legalábbis a legfrissebb bétával. Ez a környezeti árnyékokat emulálja.
  • Solt
    #34190
    No megoldódott... a RadeonPro-val sikerül ráerőltetnem. Köszi a tippet...
  • Solt
    #34189
    A Radeon pro-t próbálgatom most, de nem akar sikerülni... :S
  • Solt
    #34188
    Van ilyen opció, csak szarik rá. CCC alól W7, W8 alatt nincs force vsync. Külsős program a D3Doverrider, az más programnál bevált, csak ez meg kifagy tőle... :S
  • totya4
    #34187
    Vista/Win7 alatt nem mindig működik a vsync beállítás, az Ati Tray Tools-al meg lehet próbálni mert abban is van külön (nem driveres) vsync beállítás, vagy ott a RadeonPro, ami akár dynamikus vsync-et is tud...
  • ntex
    #34186
    Ha a játék videóbeállításainál nincs ilyen opció, CCC alól pedig nincs hatása akkor szerintem sehogy.
  • Solt
    #34185
    Üdv Urak!

    Hogy lehet vsync-t erőltetni a játékra? d3doverrider esetén betöltésnél kifagy, CCC alól nem reagál, játék beállításra nem reagál... :S
  • totya4
    #34184
    Imbolyog...élethűségre törekedtek, ez a grafikán is meglátszik...
  • ntex
    #34183
    Nem ittál túl sok vodkát?

    Amúgy passz, valahogy lehet állítani a headbob-on de az már bonyolultabb művelet, nézz utána neten :)
  • Szabi84
    #34182
    Szevasztok most megvettem steamen. Már egyszer játszottam vele de nem emlékeztem hogy a karakter ennyire imbolygott volna, mint valami tengerész?
  • mcmoha
    #34181
  • MiG man #34180
    Jelentem sikerült, műxik rendesen! Picktorrentről leszedtem a listán felülőr a másodikat, és lám hibátlanul teljesíthető bármely feladat a katonai raktáraknál is. Na végre...
  • MiG man #34179
    Értem, köszönöm. Azért megpróbálkozok egy másik verzsönnel is. Talán...