326
Nesze nektek fejlesztés ! :)))
  • Efreet
    #130
    menj át a felhasználóis topicba, van már topic a netmegosztásról, ott egyrészt a témában jobban hozzáértöket találsz, másrészt szinte biztos, hogy már le van írva a válasz a kérdésedre.
  • rage
    #129
    Nos, új kérdés
    Szeretném megosztani a netet

    A probléma az, hogy ez a gép, ami a hálózathoz csatlakozik, Win98-as (HUN)

    Ezt kellene megosztani, ami pedig a kliens lenne, az egy win98 SE HUN oprendszeres gép
    Egy biztos, nem szeretnék win-t installálni csak emiatt, pláne, hogy rengeteg dolog van fent, s amúgy is tökéletesen működik a Windows

    Viszont tudom, hogy net megosztás win98 se-től van
    Legalább is a beépített programokkal

    Kérnék megoldást, ötletet, esetleg programot (annak elérési útját stb), hogy hogyan tehetem meg ezt.
    3 db hálókártya, meg a vezeték már megvan:)
  • rage
    #128
    Köszönöm, sikerült

    Firewall uninstall, TCP/IP uninstall / reinstall
    Aztán frissítés a helpdeskről, majd firewall vissza a gépre

    Ebben a sorrendben lett meg a megoldás:)
  • Laalee
    #126
    ezeket a firewall dolgokat dobd ki...
    ha van netmegosztas a gepeden azt is szedd le
  • rage
    #125
    Hello!!

    Ha valaki segítene , megköszönném
    Hátha volt hasonló tapasztalata...

    Tegnap kötötték be nálam a Chello-t, s a hálókártya állandóan kifagyott install közben
    A fickó, aki kijött beszerelni, közölte, hogy erre nem ér rá, s elhúzott

    Este 10 körül rájöttem, hogy a Mcafee Firewall / VirusScan okozza a fagyást, le kell tiltani őket az install közben
    Most már tökéletesen felment a hálókártya, protokoll , minden be van állítva

    Viszont, hiába regisztrálták be a kártyát, meg húztam ki a modemet, s dugtam vissza az áramba többször is, semmilyen oldal nem jön be
    Egyáltalán nincs net
    A winipcfg-vel lekérdezve, este az IP címem így nézett ki : 169.254. stb stb
    Ma meg reggelre van 4 db 0

    S a legjobb, hogy az előző ISDN-t nem szedtem ki, mondom, jó lesz az egyelőre biztonságnak
    De hiába tárcsázok fel vele, jelszót jónak találja, de ugyanúgy nem jön be semmilyen oldal
    (Az IE nem tudja elindítani a keresőt, stb)

    Most otthon van kábel, meg ISDN, éppen csak Net nincs
  • Laalee
    #123
    az hogy ha mb limit van kevesebb az olyan eset, hogy mindenki egyidoben maximum savszeleseggel tolt... de igazabol ez baromi mindegy, nemtom minek akarjak bevezetni...
  • Laalee
    #118
    mondjuk nemhinnem hogy az a 2% akkora leterhelest okozna az upc nek hogy emiatt keljen bevezetni...

    vezessek be, mondjak azt hogy szarban van a ceg, csak igy birnak minoseget nyujtani, de ne nezzenek mar hulyenek, az alibi szovegekkel hogy 2% leterheli oket ennyire...

    maskent fogalmazva meg nemhinnem hogy 2% miatt 98% ot kene barmiben is korlatozni, meg ha csak elvben is, mivel gyakorlatilag nem erintettek...
  • Efreet
    #116
    ez a 98% nekem egy kicsit soknak tünik... legyen 90, és akkor jobban hangzik. sajnos nem ennyire kevés a varezosok száma.
  • skorpio7
    #114
    2002.06.03.-a ...
  • skorpio7
    #113
    HWSW

    UPC korlátozás: "az előfizetők 98 százaléka nem érintett"
    írta: Rátonyi G. Tamás, idő: 14:10

    [HWSW] A közelmúltban bejelentett UPC chello adatforgalmi korlátozás részleteiről kérdeztük Hagymásy Andrást, a UPC kommunikációs igazgatóját.
    A most gyakorlatban is bevezetett korlátozás nem újdonság, hiszen ennek lehetősége kezdettől fogva be volt építve a vállalkozási feltételekbe -- mondta Hagymásy András, észrevételünkre, melyben azt tettük szóvá, hogy a 2000 novemberében indult szolgáltatás vállalkozási feltételeiben akkoriban még nem volt szó konkrét adatforgalmi korlátozásról, csak a 'Fair Use Policy' fogalmáról beszéltek. A kommunikációs igazgató hangsúlyozta, hogy nem újdonság tehát a korlátozás fogalma, s most csak annyi történik, hogy -- ha a többi ügyfél érdeke megkívánja -- élni fognak a lehetőséggel. Ugyanakkor utalt arra, hogy az ügyfelek 98 százaléka több törődést érdemelne a sajtó részéről, mint a korlátozás miatt érintett két százaléknyi felhasználó.

    Az ADSL ma már reális konkurenciája a kábeltelevíziós hálózaton keresztül nyújtott internethozzáférésnek. A UPC elfogadja, mint a versenypiac kínálta lehetőséget, és tudomásul veszi, hogy az ügyfelek egy részét elcsábíthatja a korlátlan adatforgalom ígérete. Hagymásy András kifejtette, hogy bár sajnálnak minden egyes ügyfelet, meggyőződésük, hogy azok a felhasználók, akik számára kidolgozták a chello jelenlegi konstrukcióját, ma nem találnak kedvezőbb ajánlatot a piacon. Azok, akik az adatforgalmi korlát alkalmazásának hírére mégis más szolgáltatót választanak, Hagymásy értékelése szerint nem tartoznak a chello célcsoportjába, "azaz nem az ő számára dolgoztuk ki a chello jelenlegi konstrukcióját."

    Rákérdeztünk, mi a helyzet azokkal az ügyfelekkel, akik úgy próbálják majd kivédeni az adatforgalom korlátozását, hogy a hónap utolsó napjaiban "húznak bele", azaz addig csak a limiten belüli forgalmat bonyolítják, majd az utolsó napokban kockáztatják meg a 15 GB túllépését azzal, hogy az adott hónapra szóló korlátozás már csak egy-két napig érintheti őket. A kommunikációs igazgató a vállalkozási feltételeket idézte: "Amennyiben az előfizető az adott időszakra megállapodott mérték 90%-át eléri, a szolgáltató erről e-mail formájában értesíti a jogkövetkezményekre történő figyelmeztetéssel. Amennyiben az előfizető az adott időszakra megállapodott mérték 100%-át eléri a szolgáltató jogosult az adatátviteli sebesség maximum 90%-os lassításával a hálózati hozzáférést korlátozni."

    További díjcsomagok bevezetését (például olcsóbb, de korlátozottabb hozzáférést, illetve korlátlan adatforgalmat biztosító csomagokét) -- bár folyamatosan vizsgálják új konstrukciók lehetőségét -- a közeljövőben nem tervezi a UPC. A 15 GB-os korlátozás a le és feltöltések összességére vonatkozik -- tudtuk meg végül a UPC képviselőjétől.
  • Mike
    #112
    Ha minden jól sikerül, akkor nem vestzi át senki. Aztán se brodband se csello
    Aztán jön a vivendi 20e-ért 100 óra
    akkor fogok aztán eszelősen sikoltozni :)
  • skorpio7
    #111
    "...Megszűnik a UPC?

    ...A UPC sorsa ténylegesen csak június 3-án dől el: ekkor derül ki, hogy a részben készpénzben, részben értékpapírokban vállalt fizetési kötelezettségének valóban eleget tud-e tenni..."

    Hát kíváncsian várom , hogy ma pontosan mi is lesz "A CÉG"-gel .
  • Efreet
    #110
    havernál beállítok 1 prokszit, és onnan bounce-olva nézek be... :)))
  • Laalee
    #109
    kigondolna :D

    rid at a mac addressed :D hatha az alapjan azonosit :D
  • Efreet
    #108
    Ön nem a Broadband ügyfele

    nekem ilyeneket mond.. :)
  • Laalee
    #107
    www.broadband.hu

    ott a forgalom fül kiirja 3 tizedes pontossaggal hogy hany gb ot fogyasztott, bar ott meg mindig az szerepel, hogy csomagjahoz tartozo adatkorlát: 0 gb...
  • Efreet
    #106
    nem értelmetlen. honnan tudhatja, hogy mennyi a forgalma, és mennyi van még hátra neki a 15Gig...
    az meg, hogy te nem nézed rendesen át a szerzödést, és nem kérsz ki minden mellékletet, az a tipikus slendriánság része... meg az is, hogy a cég nem eröltette neked, hogy mindent olvass át.
  • Laalee
    #105
    mivan??? kisse ertelmetlen :D
  • Laalee
    #104
    mar nemazert, de ha en alairtam egy szerzödest, amin egy betü sincs arrol hogy 15gb akkor tolem mutogathatnak barmifele pdf et, en azt nem irtam alá. Fair use policy rol sem kaptam semmiféle papirt, tehat ez a resze is erosen megtamadhato lenne, hisz igy barmikor atirhatjak a pdf et, mondjuk hogy 15gb rol 1,5 gb ra... sot amikor rakerdeztem, annyit mondtak hogy van valami, de azt se tudjak mit takar es amugy sem lenyeges.
  • Efreet
    #103
    van ingyenes méröprogi is... AnalogX netstat
    http://www.analogx.com/welcome.htm
    http://www.analogx.com/contents/download/network/nsl.htm
  • Overflow
    #101
    Ez a szemétség a dologban! Amit aláiratnak azon nincs semmi, de ha jobban utánajársz, elolvasol egy 80 oldalas jogi blablát, akkor ott van a végén egy mellékletben. Nagyon f@sza, de ez van.
  • Alien!
    #100
    Egyébként én is csak az 1 oldalast írtam alá,abba nem volt ilyen...Akkor most mi van????
  • Overflow
    #99
    www.chello.hu Igénylés--Vállalkozási feltételek--pdf dokumentum végén 3-as melléklet! Ha azon a lapon nem is volt amit kaptál, de benne van a teljesben!
  • geenq
    #98
    én több mint 1 éve lettem chello előfizető, most direkt megnéztem a szerződést, de semmiféle 15gigás korlátról nincs benne semmi az égvilágon
    azonkívül benne van, hogy a chello szerződésmódosítás esetén köteles értesíteni 30 nappal a módosítás előtt, na én semmi értesítést nem kaptam...
    akkor most hogy van ez?

  • Alien!
    #96
    Egyébként szerintem ne is nagyon lepődjünk meg a cégen....Csak meg kell nézni mit műveltek a tévés csomagokkal(Sport1)...Szopatják a jó népet....
  • Overflow
    #95
    Semmilyen formában nem támadható meg a dolog. Tökéletesen tartják magukat a szerződéshez, most még jobban mint eddig, ugyanis mindenki 15GB-os határral írta álá.
  • Efreet
    #94
    játsszunk szófacsarást... az, hogy szélessáv, az tökéletesen igaz, elvégre bármelyik modemet legyorsulja, plusz a technológia neve is "broadband cable". az, hogy korlátlan szintén tökéletesen igaz, elvégre 15G felett nem elzárják az adatforgalmat, hanem csak lassítják. megtámadható? nem. föleg azért, mert a FairUse mindigis része volt a szerzödésnek. az meg, hogy bevezetö kedvezményeket nyújtanak, azt senki nem róhatja fel nekik.
    (félreértés ne essék, ez itt fent nem az én véleményem, csak elszórakoztam 1 kicsit a szavakkal, és a szokásokkal)

    ui: Magus: a válasz ott van a 89-es hozzászólásban. install forgalommérö, és mérd meg, mennyi az annyi.
  • Alien!
    #92
    Egyébként én azt nem értem,ha van korlát a szerződésben,akkor eddig miért nem alkalmazták???? Szerintem ez is a reklám része,mert közszájon az forgott,hogy van limit,de úgyse veszik figyelembe,aztán most,hogy már elég ügyfelet szereztek,bevezetik......Persze a reklámok meg ugye egyáltalán nem fedik a valóságot,az hogy korlátlan,most már nem aktiuális,az meg,hogy szélessávú,a konkurenciát vizsgálgatva eléggé nagyképű kijelentés.....
  • magus
    #90
    hmm ha mondjuk quakezem havonta 45órát akkor az mennyinek szamit kb?
  • Efreet
    #89
    DUMeter nevezetü program tudja figyelni a napi-heti-havi forgalmat. meg a sebességet, meg mindent.
    letöltés itt:
    http://www.dumeter.com/
  • Efreet
    #86
    minden forgalomnak számít. az emailok letöltésétöl a chaten át a játékokon keresztül minden, ami csak adatot küld át a dróton.
  • magus
    #85
    mégegy

    a játék is ilyennek számit?
  • Dikkma
    #84
    Megkérdeztem tegnap egy haveromat, aki 100 g körül szokott tölteni havonta, most mit csinál.
    Annyit mondott, adsl, és ment vmit behúzni a flashgetbe :)
  • Efreet
    #83
    ha a DSL szerzödésben nincs benne a határ, akkor ott jogilag nem lehet megtenni. én azért írtam, mert a hardver és szoftver-lehetöség létezik rá, szóval elméletileg lehetséges azt is korlátozni.
  • fotel
    #82
    Benne van a szerződésben állítólag a Fair Use miatt a 15g-s határ, DSL-nél ilyen nincs - ergó UPC megteheti _jogileg_ DSL-el megn em lehet - csak azért mert valaki felvetetteh ogy DSL-t is lehetne korlátozni (dögöljön meg a szomszéd tehene)
  • Mike
    #81
    oksa, csak van egy Cavaklier nevü esmerős a paci.hu-n
    ezexerint nem te vagy
  • Alien!
    #80
    Két külön szolgáltatásról beszélünk.....Ez éppen olyan,mintha a még az akkori Matáv megtiltotta volna,hogy a vonalain más is szolgáltasson netet(Interware,Datanet,Elender),és bumm ha Matávnet szervere lecsücsül,jönnek a szigorítások....

    Egyébként a TVnet nem a UPC-s hálózaton szolgáltatta a netet,megfértek volna egymás mellett...Nálunk a házban 5 hónapig volt mindkettő....
  • Efreet
    #79
    és a válasz igen lenne, ha máshol a negyed kiló kenyér helyett ugyanennyiért csak 1 kiflicsücsköt kapsz, és azt is csak este 6tól reggel7ig veheted át.
  • Mike
    #77
    akkor nem vinném el a maradék felet

    ok.
    nyilvánvalóan el kell dönteni, ilyen feltételekkel is akarok-e az ügyfelük lenni.
  • Mike
    #76
    off

    mond neked vmit az, hogy lupus