326
Nesze nektek fejlesztés ! :)))
  • MuERTe
    #193
    Te kaptál olyan papírt amin rajta van a chellós mailcímed? :))
    Azta, te kis csókos :DD
  • Laalee
    #192
    gondolom a mailcimed eleje

    hogy kis.pista


    de regen sikerult ezt megoldainuk ugy ohgy megnezte a mac addressedet... fejlodnek fejlodnek...

    a szamlakat motantol 1 nap kesessel is 11% kesedelmi kamattal buntetik... nemtudom hogy gondoljak... ilyen uzletpolitikaval csak elfordulnak a felhasznalok toluk...
  • skorpio7
    #191
    1 kérdés ... mi az a Főfiók felhasználónév ???
    És a fókadatok hol találhatók ?!?

    MuERTe !
    Neked sikerült már ezen az oldalon belépned a számlálóba ?
    http://home.hun.chello.hu/
    Én akárhogy nézem a kaott szerződéseket , nincs semmi az e-mail-es jelszón és pass-on kívűl rajta .
    Szóval a kérdés marad .Mi az a főfiók felhasználónév ???
  • Laalee
    #190
    lenyegeben mindegy mert most valamelyik adsl szolgaltato ingyenes bekotest valal :D
    lemondom chellot 2 honapig siman hasznalhato addig meg bekotik adslt ha tenyleg lekorlatoznak
  • Dzsini
    #189
    ismerősnek van saját tűzfala szerint 17G forgalma, az ő méréseik szerint 6G alatt jár... jó az a mérőendzsin, így nemgond :)
  • skorpio7
    #188
    Így van !!!
    Ha 30 GB lenne engedélyezve 1 hónapban egy szavam nem lenne , de 15 GB ?!? az nagyon kevés .
  • skorpio7
    #187
    Jahh , most olvasom az INDEX-et .Te nézted ,ár , mennyi az eddigi adatforgalmad ???
    Beindították a számlálójukat , de nem sikerül belépnem , most szedem elő a papírokat , vmi ilyen duma van ott hogy ...

    Kérjük, a sikeres bejelentkézeshez csak a fõfiókot használja. Ez független a email fióktól. A Felhasználói név és Jelszó megtalálható a fiók adatoknál, ill. a chello Ügyfél regisztrációs lapon (telepítéskor adtuk át).
  • Dzsini
    #186
    chello nagyon durván számolva óránként 150megát simán forgalmaz.. (alapvetően befeleirányba, meg többet is, de könnyű számolni vele) - az naponta simán 1giga fölé szalad, vagyis a 15giga 2hét alatt nagyobb megerőltetés nélkül (f)elhasználható :)
  • skorpio7
    #185
    De már nemsokáig ! :) Csak idő kérdése , hogy mikor kapcsolnak le , mint ahogy megtették már pár pesti és miskolci sráccal .
    De én is megfogom ezt tudni , mivel ez lesz a próba hónap így .Mától belekezdek egy kis letöltésbe az elmaradt game-k és filmek terén .
  • Dzsini
    #184
    Muerte: nem az volt a kérdés hogy életszerű, hanem hogy lehet-e :)

    plusz a varezosok simán túllépik,
    de bárki aki nagyobb mennyiségű adatot gyűjt le a netről (weboldalak stb - akár kutatáshoz is...) az is simán megpörgeti a heti 8-10gigát...
  • Laalee
    #183
    chellonal nem, mert fizikailag lehetetlen :D
  • Laalee
    #182
    én? :D
    mérpont én az az adatfuggo aki a félelmetes 128k uploadom ellenere is kepes 6gigat letolteni tolem :D
  • MuERTe
    #181
    Ez életszerű?
  • Jano
    #180
    Te adatfüggő. :D
  • Laalee
    #179
    jelentem reg elmult nov1... es boven tulvagyok a 15 gigan is... most is 50+ a letoltes
  • Dzsini
    #178
    két nap alatt lehet egy p2p rendszerrel...
  • MuERTe
    #177
    Ezt a gyors reakciót! :))
    Mellesleg mi a bánattal lehet 15gigát forgalmazni egy hónapban?
  • skorpio7
    #176
    NA EMBEREK , VÉGRE AKTULÁLISSÁ ÉS VALÓSÁGGÁ VÁLT AZ , AMIÉRT IS EZ A TOPIC NYITVA LETT !
    IGEN , IGEN ... VALÓSZÍNŰLEG NOV.1-TŐL ÉLETBE LÉPETT A 15 GB-OS ADATFORGALMI KORLÁT !!!

    LEVÉL ITT , AKI PEDIG NEM HISZI A TOVÁBBIAKBAN SEM , AZ OLVASA EL AZ INDEX IDE VÁGÓ FÓRUM-TOPIC-JÁT ( FÓRUM >> TÖRZSASZTAL >> CHELLO ÉS MÁS NAGY SZÉLESSÁVÚ INTERNET ) .
    KEDVES CHELLO-S TÁRSAK , HÁT ELJÖTT A VÁLTÁS IDEJE , MERT A HÍR , BIZONY MOSTMÁR IGAZ .
  • skorpio7
    #175
    Úgy látom , máshol is lépnek a szolgáltatók és a mese valósággá válik ... mindannyiunk számára .

    "...Alig tértünk magunkhoz a matáv rt. vezér straub elek elképesztõ kijelentése után ("az internet kielégítõ használatához elegendõ havi 60 óra hozzáférés") máris itt az új csapás: a upc kft. az eddig korlátlan adatforgalmat lehetõvé tevõ, chello nevû szolgáltatásában 15 gigás korlátot fog bevezetni! Aki túllépi ezt a havi engedélyezett mennyiséget, drasztikusan le fogják lassítani az elérését. Ez még semmi azonban. A hírre azonnal reagált a többi kábeles internetszolgálató is. A tiszanet elég furcsán érvényesítette a saját 15 gigás korlátozását, szinte egyik napról a másikra.
    Nem csak a tiszanet lépett azonban, hanem a tvnetwork is. Mivel a tvnetwork-nél is érvényes elvileg a 15 gigás korlát, de nem igazán tudják egyesével korlátozni a juzereket, most most szép szóval igyekeznek meggyõzni az extra forgalmat bonyolító ügyfeleket. Ezután már csak az következhet, hogy a axelero kábelen, illetve az adsl-en is kitaláljanak valami korlátot, és azután már elmondhatjuk:
    Isten hozott Magyarországon, isten hozott a Balkánon !..."


    Köszönet érte minden szolgáltatónak ... ha igaz .
  • Efreet
    #174
    köszi, nem véletlenül nem reagáltam le azóta :o)
  • TomBond
    #173
    Efreet!

    Szerinten ne vitatkozz úgy sem tudod meggyőzni!
    Azt mondják okos ember a más kárán tanul a hülye meg a sajátján sem! (ez nem célzás volt)

    Egyébként az értesítésben tényleg benne van a 15 GB-os korlát.
  • Efreet
    #169
    a "még" szó jelentését nem érted, vagy direkt szórakozol? :)
  • Efreet
    #167
    az volt az alapvetés, hogy nincs lekorlátozva. én azt mondtam rá, hogy még nincs. ebböl mindkettö igaz.
  • Efreet
    #165
    nem is ezt mondtam :)
  • Efreet
    #163
    te kezdted :o) hosszú idö után újra...
  • Efreet
    #161
    a forgalomkorlát a chellonál mindigis része volt a szerzödésnek - ez a Fair Use Policy. az, hogy ezt éppen müködtetik, vagy sem, azt elméletileg be se kellene jelenteniük.
  • Efreet
    #158
    jó, rendben.
  • Efreet
    #156
    upc honlapon anno kint volt, amikor a topic elején szereplö cikk is megjelent.
  • Efreet
    #154
    konkrét adat? ha a hivatalos bejelentés kevés, akkor tényleg nincs még :o)
  • Efreet
    #151
    mindenhol csak 1 kábeles szolgáltató van. dsl meg elhanyagolható területen... olvasd csak vissza a topicot.
  • Efreet
    #149
    attól még rajta lesz a forgalomkorlát...
  • Efreet
    #147
    MÉG nincs.
  • Holy
    #142
    udv mindenki!
    hozzaszolok mar a temahoz en is 1-2 szot...
    szoval ... kezdjuk ott, hogy Júpíszí száksz !!!
    ahhoz kepest hogy mielott bekottettem, volt szo 300 k/s sebessegrol, ahhoz kepest 55 k fole meg nem nagyon ment... masreszt : benne van a szerzodesemben, hogy korlatlan forgalmam lehet... mondjuk lehet ezzel mar kitorolhetem a seggem...
    amikor bezzeg a kurva upc halozat be volt lassulva, es nappal 5 k fole nem ment a sebesseg, akkor csak huztak magukat, hogy rohadjanak meg... 3 honapot igy ment a chello... letolteni nem lehetett, jatszani szinten nem, es meg chatelni is alig (es erre fizettem havi 11ezret) ... egy kibaszott modemes gyorsabban tudta leszedni a cuccost mint en a Chello-val !!!
    asszem valtok adsl-re ha bevezetik a korlatot...
  • TomBond
    #140
    A régi Broadband-os cucc marad vagy hoznak újjat a chello-hoz ? (értem a kérdést a modemre és a hálókártyára)
  • :)
    #137
    Talán van 5letetek!
    Szóval, tegnap bekötötték nekem a chellot.
    Nos,estefelé, pedig félóránként resetelt a gépem... mi a fenét baxhattak el ?? Már kezdem unni a sok magátol resetet:(((
  • Alien!
    #136
    Nekem ugyanezt mondta a bamba diszpécser madár...Csak hozzátette,hogy ha már van TVnetes ügyfél a házban,akkor belátható időn belül biztos nem lesz chello...Beköttettem a Tvnetet,rá egy hónapra kinn volt a falon a plakát,hogy lehet kötni a chellot....Mi ez ha nem fejetlenség???????
  • Ramore
    #135
    Van ötlete valakinek?

    A házunkban az I. kerületben ki van építve a csillagpontos UPC kábeltévé lassan 1 éve. Kérdésemre, hogy mikor üzemelik be a chellot az a válasz, hogy fogalmuk sincs, illetve napok kérdése is lehet. 1 éve!!!


    Szóval mit tehetek, van 1 tippje valakinek, vagy csak a várakozás marad?
  • rage
    #134
    Mindenképpen azt szeretném elérni, hogy lehessen chatelni a kliens gépen is

    Vagyis olyan progi kellene, ami Win98-as gazda ,
    s win98 se klienst ilyen szinten is ki tudna szolgálni

    Köszi minden segítséget!
  • Laalee
    #133
    a pro annyival tud tobbet hogy van benne proxy es socks szerver, de minek ha egyszer ott a nat :D
  • Laalee
    #131
    a hardware vagy a szoftwerek reszlegen van csomo topic ezel foglalkozik, mar joparszor leirtuk, hogy hogy s mint kell. www.winroute.com a lite ot szedd le legkonnyebben hasznalhato, egyszerü es jo program