326
Nesze nektek fejlesztés ! :)))
  • node
    #236
    Mi történt a 175-ös és 176-os üzenetek közt???

    Kitörölte valaki?
  • node
    #235
    hi!

    Akkor ne menjek szerdán Chello szerződést kötni?? :))

    Mert már a tököm tele van az ISDN-nel (BRI-s), egy B cstorna nagyon gyökér, még oldalnézegetésre is... :(
    A satellite netezésről hol lehet érdeklődni??
    Skorpió: láttál már valahol szélessávú ISDN-t??
  • Dante
    #234
    úgy 4,5 giga, hogy jóformán le sem töltöttem semmit... komolyan visszafogtam magam ehónapban
  • Dante
    #233
    ebben a hónapban már 4,5 gigát forgalmazott a modemem (crístal internet meter), a Chello-s fakk, meg 1080megát mért..

    Ez poén lehet most, de mivan ha nem mínuszba, hanem pluszba fog mérni egyszercsak...

    Enternet, Datanet vagy Axelero ADSL-t ajánlotok?
  • MuERTe
    #231
    Szerinted ha megnyerném a lottó ötöst érdekelne a net? :DDD
  • skorpio7
    #230
    Ez lemaradt .-->> És ez szóról szóra igaz !
    Így van MuERTe ?!?

    Miért ?
    Mert ADSL-re vált ? Vagy mert 3 évre előre gondolkodik ? Szerintem ha megnyerném a heti lottót foglalkoznék vele , hány hónapra is írnék alá szerződést ?!
  • skorpio7
    #229
    Ez a lényeg , amit egy ismeretlen sorstárs is leírt , ha esetleg vki könnyedén venné azt , hogy "...legalább akkor is lesz net , még ha 64kb/s is ..." .
    Szóval .: "...broadband idején elegem lett a lekorlátozott netből (ergo korlátozás után nem lehetett még netezni sem)..."
  • MuERTe
    #228
    Ez egy bolond :D
  • MuERTe
    #227
    Negnéztem, komoly 10 gigás adatforgalmaim voltak :DD
  • skorpio7
    #226
    Na itt a megoldás , hogy mit tegyenek azok , akiknek nem tetszik az új UPC módszer ! :)

    HWSW fórum
    Jano Törzsvendég Azonosító: 260 Minősítés:
    2002. november 11. 11:26
    --------------------------------------------------------------------------------
    Magam részéről megoldottam a dolgot: ma megrendeltem az ADSL-t havi bruttó 10-ért, bekötési dij nélkül (igaz, 3 évre alá kell irni). Mondjuk szerencsés helyzetben vagyok, mert VAN választási lehetőség nálunk.
    Nem mintha kihasználnám a 15 gigát, de az általam fizetett nem kevés pénzért hadd csináljak már a neten, amit akarok. Anno a megboldogult (hál' istennek ) broadband idején elegem lett a lekorlátozott netből (ergo korlátozás után nem lehetett még netezni sem). Az ADSL korlátlan a szerződés szerint is és helyi tapasztalatok szerint tartósan 51kB körül megy (mig a UPC a beigért 512 kbit helyett csak 54 kB-ot (432 kbit) adott).
  • skorpio7
    #225
    Figyi !
    Küldd el , mindjárt bekapcsolom az ICQ-t !
    Ha megvan a szerződésed , te is nézd meg az alább leírtak alapján ( a felhaszn.nevet és pass.-t ) , hogy meg tudd nézni az adatforgalmadat !
    Amúgy azért jobb a UPC-s adatforgalmi mérő , mert ők ez alappján korlátoznak majd le , ha akarnak .És miért ne akarnának , amikor már 4 ember hozzászólását olvastm akit rendesen 5 k-ra vágtak ! :)))
    Emlékszel ?! Mint a régi broadband-es időkben ! :)
    Nem vagyok kárörvendő , de jó látni azt a felháborodást , amit a chello-sok művelnek az INDEX-en és a HWSW-n . :)))
  • MuERTe
    #224
    Akkor már nem kell a program?
    Megkaptam.
  • skorpio7
    #223
    Részlet a mai HWSW fórumból !
    Szóval nem vicc a dolog , jobb lesz ha vigyázol Laalee , nehogy aztán itt sopánkodj te is !

    nan Új vendég Azonosító: 3220 Fórumtag minősítése
    2002. november 11. 16:34
    --------------------------------------------------------------------------------
    Hi!
    Engem is lekorlatoztak meg penteken.mostanra sikerult valamelyest lenyugodnom es elkezdtem mas szolgaltatok utan nezni.van satADSL ami muhodal megy de az a baj vele hogy kell hogy legyen egy meglevo netkapcsolatod.igy 2x annyit kene kiadni.korabban irtak cikket a 2 iranyu satadslrol.ez lehet meg jo megoldas csak draga.vagy microADSL.esetleg tud valaki ezekrol ujabb bovebb infokat?jo lenne talani egy masik szolgaltatot meg dec. elott mert ezt a honapot mar befizttem a tetves csellonak.decembertol szuneteltetni kellene es ha nem ternek jobb belatasra csak akkor lemondani.kivancsi lennek hogy hany olyan user van akinek igy nem eri meg 15Gb 10900hufert (najo legyen 20Gb mert en meg most is ejjel nappal toltok le de csak 5k-val)es kesz lemondani a szerzodest.ahol en lakom ott sincs mas szolgaltato csak nekem nincs pizem ilyen tre netkapcsra.
  • skorpio7
    #222
    TUTI !
    Itt a hír is , csak elmondom mit jelent saját tapasztalatból a lekorlátozás !
    NO , NEIN , NYET NET !!! A max 64 kbit/sec-es sebesség azt jeneti , hogy mindenkit 1 vonalra vágnak , ahogy azt tették a broadband-nél is .Ilyenkor a sebesség olyan 0,1-00000000,1 kbit/s között mozgott .1 árva kurva , 2-3 kByte-os levelet nem tudtam letöltni és megnézni .Szóval ennyit jelent csak az a bizonyos korlátozás .
    4-napja beindult a chello oldalána fotgalomszámláló is én mint alább írtam , egész jól állok eddig ebben a hónapban , a napi bontást felesleges nézni , mert az tényleg szart se ér , de a havi adatok azok jóknak tűnnek , szóval tényleg működik a dolog .

    HWSW hír

    UPC/chello-előfizető tiltakozása az adatforgalmi korlátozás ellen
    írta: Rátonyi G. Tamás, idő: 12:06

    [HWSW] Immár a gyakorlatban is alkalmazza chello internetszolgáltatásában a 15 gigabájtos adatforgalmi korlátot a UPC. A szolgáltató először idén nyáron emlékeztette ügyfeleit az adatforgalmi korlátozásra, mikor a Magyar Hírlapnak bejelentette: az általános vállalkozási feltételekben szereplő limit lehetőségével hamarosan élni fog.
    Szűcs László, a UPC sajtókapcsolati igazgatója megerősítette, hogy alkalmazzák a "jóhiszemű felhasználás szabályait", illetve az általános szerződési feltételekben szereplő, ám eddig nem érvényesített opciót az adatforgalom korlátozására. A szolgáltató a 15 Gb-nyi adatforgalom 80 százalékának elérésekor e-mailben figyelmezteti előfizetőit, a limit plafonjának elérésekor pedig -- újabb e-mail figyelmeztetés mellett -- egy csökkentett (64 kbit/s) szélességű sávon biztosítják az internetelérést.

    Szűcs szerint szolgáltatás ezt követően is működőképes marad, levelezésre, de akár még internetelérésre is tökéletesen használható, ám az eredeti sebességnél lassabban. A UPC a hónap végén feloldja a korlátozást, így minden ügyfél nulláról indulhat a világháló felfedezésére. A szolgáltató biztosítja ügyfeleinek, hogy a UPC-honlapon a személyes beállításokat is kezelő oldalon naprakészen nyomonkövethessék az általuk letöltött adatmennyiséget, így ki-ki láthatja, az adott hónapban mennyi forgalmat bonyolított az interneten -- mondta lapunknak a sajtókapcsolati igazgató.

    Szűcs László megerősítette a cég korábbi nyilatkozatát is, miszerint az előfizetők néhány százaléka használja ki teljesen, vagy lépi túl a havi 15 gigabájtos adatforgalmat. Emlékeztetett rá, hogy otthoni felhasználás céljára 15 Gb tökéletesen megfelel, amit a felhasználói statisztika is mutat.

    A cég egyik előfizetője a korlátozás bevezetésével egy időben tiltakozó weboldalt nyitott, melyen kéri mindazok jelentkezését, akik csatlakozni kívánnak a korlátozás és más visszaélések elleni protestáláshoz. Az oldal készítőjének indokai szerint a szolgáltatás bevezetésekor azt korlátlannak hirdették, így megtévesztették leendő előfizetőiket.

    Az oldal szerkesztője kifejti: az a korábbi nyilatkozat, miszerint a cég előfizetőinek mindössze két százaléka lépi túl a 15 gigabájtos határt, arra utal, hogy a hálózat egésze alul van tervezve, hiszen ez azt jelenti, hogy 500 chellós internetező forgalma terheli túl a huszonötezres előfizetői tábor által használt infrastruktúrát.

    A UPC szemrehányást kap a tiltakozó oldalon ügyfélszolgálata tájékozatlansága, valamint az adatforgalom mérésére szolgáló előfizetői oldal technikai hibái miatt is. A szerző emlékeztet, hogy az előfizetési szerződés megkötésekor sokan nem is látták a szolgáltató vállalkozási feltételeit, így valójában nem lehettek tisztában azzal, hogy a hirdetésekben nem említett adatforgalmi korlátozás is részét képezi a díjcsomagnak. Sérelmezi továbbá, hogy a vállalkozási feltételek változásáról ismét elmulasztotta értesíteni ügyfeleit a szolgáltató, mint ahogy -- szintén az értesítések hiánya miatt -- a személyes beállítások oldalához is nehezen férnek hozzá egyes ügyfelek.

    A nyilvánosság előtt tiltakozó előfizető egyelőre felméri a kezdeményezés fogadtatását, majd ígérete szerint a Hírközlési Felügyeletre bízzák az ügyet: a végső cél az adatforgalmi korlát eltörlése vagy a limit jelentős felemelése.
  • skorpio7
    #221
    Mondjuk a napi bontás egy nagy trágya ... értse mindenki , ahogy kell .
  • skorpio7
    #220
    Amúgy ahogy elnézem az eddigi adataimat , lehet hogy mégse váltok .Végiggondoltam és nincs is akkora adatforgalmam , mint gondoltam .Ugye az első hónap volt a leghúzósabb , amikor végre chello-m lett és mint egy őrült kezdtem tölteni , de utánna szépen lenyugodtam .A múlt hónapra visszaemléklzve , tényleg nem sok mindent töltöttem le , szóval lehet hogy bennemaradok a chellós táborban , bár maga a korlátozás ténye elég felháborító .
    Szóval kb így néz ki nálam eddig a chello letöltési statisztika .:
    Aug. - 20 GB ( vagy felette , mert csak eddig mutatja :)))
    Szept. - 13,9 GB
    Okt. - 9,5 GB
    Nov. - 2,5 GB ... eddig ( és ebből 1,5 GB a Minority Report film , szóval nem vmin sok az adatforgalmam ).

    Ha így haladok , még a múlt havi értéket sem érem el és ez most visszaemlékezve tényleg reálisnak tűnik .
  • skorpio7
    #219
    Na azt tuti nem találod ki ! :)
    Amúgy az első játék , amit végignyomtam , az a jelszó , de az ügyfélszámomat kizárt hogy kitaláld . :)))
  • The Garrett
    #217
    hehe akkor nekem eddig minden hónapban lebaszták volna... de tudok olyan chellosról akinek kb 3-4-5 nap alatt megvan a 15 giga... és neki is megy a net.
    Ugyhogy szerintem nincs ilyen.
  • Unknow
    #216
    nekem meg van egy hét alatt bőven ha csak azt nézzük,hogy letöltöm a játékokat,filmeket,zenéket stb... Arról,hogy feltöltök még nem is beszéltem :))
  • Laalee
    #214
    hmm hmm milehet a jelszom :D

    bar azt sem ertem minek igy tulbonyolitani mindent ott az a nyamvadt mac address idaig jolmukodott idiota jelszavazas nelkul
  • skorpio7
    #213
    Na , nem hiába olvastam én végig az INDEX fórumát 4.-étől ! :)
    Sikerölt belépnem , egy ott olvasott tippel .
    Szóval a felhasználói fióknevem az ÜGYFÉL AZONOSÍTÓ SZÁMOM , a pass meg az ÜGYFÉLSZOLGÁLATI JELSZÓM .Mondjuk elég érdekes , de legalább működik .És igen , ebben a hónapban eddig 2433 MB-nál járok .Mostmár figyelni fogom .:)
  • skorpio7
    #212
    Kössz a tanácsot !
  • Laalee
    #211
    eleg ha irsz mailre, valaszolnak... telefon fel ora es te fizeted...
  • skorpio7
    #210
    Akkor lesz majd egy HelpDesk-es látogatásom , telefonom .
    Most pontosan megnéztem , egy egyszerű chello-s előfizetői szerződésen kívül mást nem kaptam bent a központjukban .
  • Laalee
    #209
    ez igy is van... ha cselloskent lettel bekotve... de ti broadbandosok voltatok
  • skorpio7
    #208
    Csak az zavar , hogy a chello-s bejelentkezési oldalon éppen ezt írják .:

    Kérjük, a sikeres bejelentkézeshez csak a fõfiókot használja. Ez független a email fióktól. A Felhasználói név és Jelszó megtalálható a fiók adatoknál, ill. a chello Ügyfél regisztrációs lapon (telepítéskor adtuk át).
  • MuERTe
    #207
    Én 3-at kaptam bibibíí :))
  • skorpio7
    #206
    Tévedsz , csak 2-őt .
    Ehhez van egy felhasználói név és egy pass , ami az istennek sem akar működni .
  • MuERTe
    #205
    Nekem most is be van kapcsolva :D
  • MuERTe
    #204
    Tévedtem, azt használtam :))
    Akkor passz :))
  • MuERTe
    #203
    3 broadbandos címet kaptál, abból kell az elsődlegeset használni.
    Kár hogy én azt sosem használtam így nem is emléxem rá :))
  • skorpio7
    #202
    Kell !
    Küldd majd át ICQ-n .Megbeszélünk majd egy időpontot .
  • skorpio7
    #201
    Na ezt figyeld , megvan még a júniusi levelük .

    "...2002.június 25.-étől már a home.hun.chello.hu cím alatt lesz megtalálható, felújított formában .Erre az oldalra ön minden gond nélkül bejelentkezhet a jelenlegi Broadband felhasználói névvel és jelszavával ..."

    Aha , persze ...
  • MuERTe
    #200
    Megyek egy forgalomszámláló progiért, kell?
  • Laalee
    #199
    az alap jelszo a felhasznaloi neved asszem ami a szerzodesben van
  • skorpio7
    #198
    JELSZÓT MEG PLÁNE NEM KAPTAM HOZZÁ!!!
    ÍGY KURVÁRA NEHÉZ BELÉPNI ODA , AHOL A JELSZÓT IS MEG KÉNE VÁLTOZTATNI ... ESETLEG !!!
    HÁT AKKOR ERRŐL ENNYIT , MOST FELHÍVJAM ŐKET VAGY SEM ??? VAN ÉRTELME , MERT ÍGY HA HAGYOM CHELLO-S CÍMEM NEM LESZ , AZ TUTI .
  • Laalee
    #197
    mert nekem is broadbandos van? :D

    fene sem tudja 1 eve ra sem neztem
  • skorpio7
    #196
    NEM , NEM KAPTAM SEMMILYEN OLYAN PAPÍRT , AMIN RAJTA VAN A CHELLO-S E-MAIL CÍMEM !!!
    MÉG MINDÍG CSAK A BROADBAND-OS CÍMEM MŰKÖDIK !
  • MuERTe
    #195
    Itt még senki nem kapta meg a chellós mailcímet, pedig elméletileg okt15-ig él csak a broadbandos.
    Újabb jópont az upc-nek.
  • Laalee
    #194
    irj az ugyfelszolg nak hogy elfelejtetted :D

    adjak meg es irjak at a jelszodat is :D