326
Nesze nektek fejlesztés ! :)))
  • node
    #283
    Hi!

    Van valakinek itt a 13.kerületben chello-ja??? Mert előfizetnék rá, mivel más nincs (csak MDSL 46000 nettóért havonta, ez viszont nem az a kifejezetten kurvára előnyös dolog...). Se ADSL, se ISDN-30. A chello oldalán megnéztem, hogy be lehet-e kötni hozzánk. Mit ad Isten? Nem lehet! Na akkor, van itt a kerületben olyan ismerősöm, akihez talán lehet, és elmennék albérletbe hozzá. (nem vagyok függő, ugye???) Szóval nagy naivan lecsekkoltam az ő címét is, ez sem oké! Hmm...talán egy másik címen? Egy másikon? Még egy másikon? 1131-től végigmentem 1139-ig irányítószámokon, az utcákon, házszámokon, és minő meglepetés!!! SEHOL NEM LEHET BEKÖTNI A CHELLO-t!!! Mé nem dugják ánuszon a jó édes felmenőiket ezek a lusta dögök! Ekkor elforrt az agyvizem, s elkezdtem gyanakodni, hogy tán nem is akarják bekötni. Korábban olvastam egy cikket a hvg háló-ban, ahol tesztelték a szolgáltatásokat (ADSL, kábel, GPRS alapú Internet, és azt írják:

    1.LÉPÉS: Axelero-t hívták fel, és megkérdezték, be lehet-e kötni?
    A válasz az volt, hogy akkor mondják meg, hogy be lehet-e kötni, ha megrendelik a szolgáltatást...(nem bunkók!! NEEEM, csak még nem európaiak!!)

    2.LÉPÉS: Felmérik, hogy minden feltétel megvan-e a telepítéshez. Az interneten történt a megrendelés, és ezután két héttel mentek szerelni. Első lépésben megállapították, hogy ebben a lakásban nem lehet kábelezni, de kitartó kérlelés hatására nekikezdtek a kábelezésnek! Valamivel később, a szerelőkkel folytatott beszélgetés során kiderült, hogy a szerelőket nagyon alul fizetik, és nem igazán éri meg a lakásban a kábelezgetés.

    3.LÉPÉS: Elindult, állítólag gyorsabb is volt valamivel mint az előzőleg tesztelt ADSL (kábel letöltési sebesség 32kbyte/sec, ADSL 24kbyte/s).

    4.LÉPÉS:Mailbox jelszőt mivel nem küldte el magától a cég, felhívták az ügyfélszolgálatot, és a telefonügyeletes azt mondta, hogy nem tudhatja, hogy jogosultak-e a jelszóra, úgyhogy nem is árulhatja el. Azonban némi noszogatás után mégis elárulta...

    Nos kicsit hosszúra sikeredett, de ha valakinek van XIII. kerületben chelloja, kérem röviden jelezze felém. Előre is köszi.
  • zaki
    #282
    emgem is...
  • Sir Quno Jedi
    #280
    Gondoltam, de nálam van (és kábel is van, csak jövő év elején visszirányúsítják). Nem kell átmenni sehová, csak a Chello enyhén szólva is tisztességtelen húzására hívtam fel a figyelmet és egy (általam is tesztelt) alternatívát említettem. Vannak más alternatívák is, mindenki azt tesz amit csak akar, eszem ágában sincs megmondani a tutit !
  • FrezeR
    #279
    irigylem a problémáitokat, nekem be kell érnem a szar éjfél utáni lassu netes kedvezménnyel...
  • Lacc
    #278
    Egy biztos, nem fogok átmenni a cigány matávhoz se mert az még rosszabb. És arra gondoltál már hogy nincs mindenhol ADSL se?
  • Sir Quno Jedi
    #277
    1 év
  • N1
    #276
    Ploccs!: mi a levlista cime?
  • Laalee
    #275
    es az sem mindegy hogy van e alternativa vagy sem :(

    ha iden megint lesz ilyen barominagy akcio a szolgáltatoknal adsl ugyben akkor valtok, kulonben nemeri meg tobbet fizetnem azert hogy 2 evig nebonthassam fel a szerzodest...
  • Sir Quno Jedi
    #274
    Okés, ez igaz, az összes szolgáltató rabló, csak nem mind1, mit szolgáltatnak cserében és hol !
  • netuddki
    #273
    gebedjen meg, aki ilyen szemét szerződést irat alá velünk!!!!a tenger lóvét beszedni azt igen,szolgáltatni azt nem!!
  • mozesapo
    #272
    Az a geciség az egészben, hogy az ÁSZF-ben az van hogy max 90% korlátozást alkalmaz, vagyis lehetne kevesebb is a korlátozás mértéke %-an. Tehát mondjuk a lekorlátozás után lehetne 52,1kbit-512kbit között bármenniy a sávszél.
  • mozesapo
    #271
    Ja, de ahol monopolhelyzetben van ott nincs más. A Fatáv leszarja a pl. a XIII-kert ADSL szempontból ugyanúgy mint azokat a helyeket ahol optikai gerincet épített ki. Erről ennyit.
    Suxx UPC&MATÁV!!!!
  • Sir Quno Jedi
    #270
    Ja, ha elszámoltam magam véletlenül, term. szívesen veszem a javító szándékú kritikát (és a helyes számokat :-))) !
  • Sir Quno Jedi
    #269
    Ezt is:

    Asszem a wide BBrother 249kb/s-sel jön tehát, hogy a 15GB-ból meddig is nézheted/néd:

    (15*1024*1027)/(249/8) = magyjából 140,37 h

    AZAZ akár már majdnem egy hétig is bámulhatod a BB-t (már ha van gyomrod hozzá), aztán haller !

    CHELLO PÁVÖ !
  • Sir Quno Jedi
    #268
    Bekopizom "számításaim" :-))) ide is :

    AZ elfogadható sávszélességed végül is folyamatos üzem mellett a 15GB elosztva 4*168 órára ! (15*1024*1024)kb/(4*168*3600)s = 15728640kb/2419200s = nagyjából 6.5kb/s ami 52kbit/s !!!

    Magyarán szólva elfogadható sávszélességgel annyi adatot tudsz lehúzni 1hónap alatt, amennyit egy 56k-s modemmel is megtehetnél, miután pedig kiraknak a korlátozott vonalra az egész befuccsol, mert p2p-t 64k-n nem nagyon lehet, vagy horror üzemeltetni (lásd. WinMX) !

    ENNYIT a "korlátlan" internet hozzáférésről !

    Aki jót akar az ADSL-t használ, mert az is asszimetrikus, sőt még lassabb is , de legalább korlát nincs !

    Példa: 48kb/s*(4*168*3600)s = 116121600kb = 110.74GB !!!!!!

    Ez csak potom egy nagyságrenddel több adatot jelent, ugyanannyi pénzért és nem szarakodnak veled !

    (megjegyzendő, hogy ez a 28 napos hónapra vonatkozik, több napos hónap esetén (ami valószínű :-))) még nagyobb az eltérés !)

    SZÓVAL nagy átverés a chello gyermekeim !
  • skorpio7
    #264
    A lényeg akkor is az , hogy 5kB/s-es sebességnél nagyobb nem nagyon lesz lekorlátozás után .
    Azt meg , hogy mint a broadband-nél 1 sávra vágnak majd mindenkit , meglátjuk ... hónap végi nyilatkozatokból vagy nem , mert már fórumozni nem tudnak majd . :)))
  • Laalee
    #263
    az a dolga hogy mukodjon mi ezen a sajnalnivalo :D
  • skorpio7
    #261
    Szerencsétlen ... gép ! :)))
  • skorpio7
    #260
    Igen !
    Az index-en és a HWSW-n lehet olvasni róluk .Olyan 5kbyte/s-os sebességen tengődnek most , de ha nekem van igazam és a broadbandos módszert csinálja most is a UPC , akkor 20-25.-e körül lesz ez 0,000001 kbit/s is .
  • Laalee
    #259
    addigmeg sporolok árammal :D

    3 honap utan eloszor ki lett kapcsolva a gép 1 egész estére... :D
  • Laalee
    #258
    a masik a broadbanddal ellentétben itt nem kozosen 1 64K s vonalra limitalnak, hanem az 512t csokkentik 64K ra.

    asszem hovégefelé megnézem ugy milyen pinget kapok jatékokkal azt ha jo, akkor löszarom mennyit toltok...
  • Laalee
    #257
    gozomsincs :D

    nemtudom a jelszavam helpdesk meg meg nem valaszolt :D
  • Rezso
    #256
    Volt már valaki akit le is tiltotak, mert korlátozó levelet énis kaptam de még nem korlátoztak le.
  • Norbi2K
    #255
    aki chellos kérem látogassa meg az oldalt, persze a töbiek is megnézhetik:)
    http://upckorlat.freeweb.hu/
  • Norbi2K
    #254
    Hollandiában és az északi országokban (ahol köztudottan nem olcsó az élet) most a szélessávú (1024/256) valóban korlátlan előfizetések "csak" valamivel OLCSÓBBAK mint idehaza"
  • skorpio7
    #253
    Laalee !
    Csak kíváncsiságból ? Mennyi a UPC mérője szerint az eddigi forgalmad ?
    Most olvasom az index-en , hogy kapják szép sorban meg a 15GB elérése utánni korlátozásról a levelet a UPC-től az emberkék . :)
    Mennek is át ADSL-re . :)
  • Hunczutka
    #251
    Sziasztok!

    Továbra sem értek 1-et a korlátozással ,mert a sávszélességnek jó ha az 1/3-át szolgáltatja ,tehát a sebességet sem tudják biztosítani ,de már a méretekről beszélnek? hmm.. az igazat megvalva volt olyan hónapom hogy 60 - 70 GB adatforgalmam volt ,na és? ez fáj a UPC-nek? akkor miért szolgáltat korlátlan időtartamban? Szerencsés helyzetben vagyok ,én csak 1 évet irtam alá ,de szerencsére már lejárt ,szvsz ha bármilyen problémát vélek felfedezni ,ami a korlátozással kapcsolatos ,szó nélkül atváltok ADSL-re.
  • Laalee
    #250
    epp ezert nemjo ha lekotod magad 3 evre... a most relative olcso lehet 3 ev mulva a legdragabbnak szamit majd...
  • Xboxman
    #249
    sorry:) a fórum címe:http://pohly.adatpark.hu/cgi-bin/forum/viewthread.php?tid=182&repi=138
  • Xboxman
    #248
    Én csak annyit monfok olvasd el ezt a fórumot a-z-ig(137hozzászólás)!Megtalálod benne miért rpsz(és még finom voltam)az Axelero és megtalálod benne miért jó a Datanet(meg persze sok egyéb érdekes adat)
  • skorpio7
    #247
    Ebben egyetértek ... 1 visszatartó erő azért még van , ez pedig az 1-2-3 éves elkötelezettség , amit a mostani ADSL-es cégek kérnek az ügyfelektől .Ez bizony nekem se tetszik ... amúgy szerintem nagyobbak az ADSL mögötti tartalékok , gondolok itt a sávszélnövelésre .Pl. a Monortelnél egy jobb fizetésű emberke már egészen tűrhető áron hozzájuthat egy 768/256-os ADSL-hez .Nézzétek csak meg , a többi szolgáltatónál ez mennyibe is kerül .Nyugaton még ennek a sávszélnek a duplája is már elérhető egy közember számára , ami azért nem semmi 1,5MB/s le , fel 0,5MB/s .Ez utóbbi azért már nem semmi , lehet otthoni kis szervereket indítani rajta . :)
  • skorpio7
    #246
    Ebben csak az a hiba , hogy megnéztem a havi bontást és nagyon is tisztában vannak vele , hogy eddig az egyes hónapokban mennyi volt a forgalmad .Szóval 6.-án rakták ki ugyan a mérőt , de az adatforgalomat azt bizony 1.-től számolják .Gondolj csak bele ... miért lehet az , hogy egyeseket már 7.-én hazavágtak ?! Ha nem 1 nap alatt lett 15 GB-nyi letöltése , akkor bizony ők 1-jétől számolták az adatforgalmat .Inkább örülni kell , ha dumeter vagy bármi más mérőprogramhoz képest kevesebbet mutat a UPC-s mérő , mert úgyis az a lényeg , hiszen az alapján leszel korlátozva vagy sem .
  • Laalee
    #245
    inkabb vegetalok havi 15 gigaval minthogy barmelyik szutyokhoz szerzodjek 3 evre... a chellot is azert valasztottam az adsl helyett anno mert akkoriban nemvolt 1éves kotelezettségvállalás sem...
  • Laalee
    #244
    es mivan ha nem 1. tol hanem 7. e tol mer a chello? :D azert mutat kevesebbet
  • Devla
    #243
    Hali! Mostanaban akarok valtani kabelrol - nem chello - ADSLre, mert valami borzalmas ahogy szakad. Kifejtenetek bovebben, hogy mi a baj Axelero ADSL-el? En eddig jokat hallottam rola, a heten meg beugro sincs. Xboxman, miert jobb a Datanet A*nal szerinted? Egyebkent a Belvarosban lakok, elvileg itt jo a telkabel, meg egyebkent is ugyanazon a kabelen jon akarhol fizetek elo. Lecci valaszoljatok, nem akarok szarul jarni :)
  • Hunnenkoenig
    #242
    A forgalom oda-vissza van szamolva! Tehat amit te küldesz folyamatasoan adatot az is hozzakerül a 15GB-hoz. Ugyhogy a gazoras teoriad nem müködik!
  • Dynamic
    #240
    Kevés a 15 giga?Kevés?

    Nyáron még a UPC nálunk ennyi pénzért 3 gigát adott!

    Na AZ kevés!

  • Randal
    #239
    gondolom ezt viccne szántad.
  • Sir IvanHoe
    #238
    Nemtudom mit sirtok ritok? Rendes tiszteseges netezo ember meg ha erolteti magat akkor sem tolt le tobbet havi 15 giganal kulombozo jatek demokbol es emailokbol.
  • Xboxman
    #237
    Datanet(Axelero-t semmiképpen)