823
Entropia Universe

A Project Entropia átdolgozott változata.
  • donpedro
    #623
    hmm, lassan már megint csak én írok ide... :)

    Szépen haladok felfelé a skillekkel, lassan novice laser sniperré válok (LWT-ben pedig hamarosan meglehet a bűvős ezres álomhatár :)), és végre kezdem érteni a játék működését, csak épp nem tartom be a saját szabályaimat :)

    Van egy sejtésem, hogy a loot pool pontosan hogy működik a vadászatnál, legalábbis sok dolog utal arra, amire gyanakszom. Az a sejtésem, hogy nem egy összesített "zsákmányalap" van, hanem minden egyes állatnak megvan a saját alapja. Ergo, ha a vadászok, ellőnek egy nap 500000 ammot Atroxra, akkor az Atrox pool 5000 PED értékben fog zsákmányt adni. (Mert ugyebár a lövések a zsákmányalapba mennek, a Mindark csak a decay-n keres.)

    Ezért lehet az, hogy ha valaki egész nap ugyanazt az egy szerencsétlen állatot lövi egész nap, mondjuk 5-6 órán át, akkor egy idő után telítődik az állat alapja, és jön a HOF.

    A legjobb vadászok, akiket naponta látsz a HOF-listán, eszerint azért érnek el ennyi HOF-ot, mert naponta 5-6 órát töltenek azzal, hogy ugyanazt az egy állatot űzik, és mivel piszok jók a fegyvereik, skilljeik, ezért ennyi idő alatt legalább kétszer-háromszor annyi állatot ölnek meg, mint amennyire én képes lennék.

    Bizonyítékom persze nincs, de azért elég fura, hogy miután naponta többszáz PED értékű ammo-t ellőttem Cornundo-ra, utána sorban jöttek a Cornundo HOF-ok, pedig előtte nem nagyon volt ilyen. Amikor több társammal együtt kőkeményen rámásztunk az Armaxokra, akkor hamarosan jöttek az Armax-os HOF-ok. Ma pedig kb. 20000 ammo-t lőttem el drone-okra, és ott is volt egy überhof, de említhetném a Biffoidokat, amelyekből szintén rengeteget megpusztítottam a héten, és lám, rendre ott van egy Biffoid a HOF-lista elején.

    Persze nyilván nem csak rajtam múlik a dolog, de azért hozzáteszem, hogy az utóbbi két hétben nagyon komolyan rámásztam a vadászatra, ma például, ha igaz akkor több mint 35 000 ammot vadásztam el, tehát valószínűleg van némi befolyásom a dologra, pláne, hogy egyszer sem voltam teljesen egyedül, mindig találkoztam más vadászokkal ugyanazon a területen.

    Természetesen a dolog súlyozva értendő, értelemszerűen egy Exa vagy Combibo esetén ritkábban van HOF, pedig sokat megölünk belőlük, de meg lehet nézni, hogy ezek rendszerint viszonylag nagyértékű - 200 PED fölötti - HOF-ok. Így egyetlen HOF-al ki lehet üríteni az állatra vonatkozó lootpool-t.

    Most már csak az kellene, hogy ha már ebben hiszek, akkor ennek megfelelően is vadásszak, mert ma nem éppen ezt tettem. :) Ellőttem 20 000 ammot droidra, utána váltottam Cornundacaudára és Feffoidra (közben volt egy droid HOF), aztán Caudatergus jött (Cornundacauda HOF). Lehet, hogy ha maradok a robotoknál, akkor most a harmadik HOF-omat ünnepelném.
  • donpedro
    #622
    OFF

    Tegnap kijött egy új vírus, ami az én gépemet is lenyomta, szóval, ha valakinek gondjai vannak a géppel, akkor keresse az avserve.exe fájlt a Windows könyvtárban. Nem lehet letörölni, csak ha kiszeded regedittel a registryből, és utána újraindítod a gépet. Így már törölhető, legalábbis nekem sikerült leszedni.

    ON
  • donpedro
    #621
    huh, milyen mákom volt megint :) Lőttem az Armaxokat, de nem adott semmit, már csak 4000 ammo maradt, amikor bejött az üzenet, hogy 5 perc múlva leáll a szerver... Rohantam, mint állat, hogy még legalább 4-5 Armaxot elkapjak, le is szedtem 3-at, ekkor még kb. 90 másodperc volt hátra. Na mondom, még egyet csak leszedek, és ott volt a minihof kb 40 PED értékben. :) Pont annyi időm maradt, hogy kiloggoljak. :)

    Sajnos nem volt benne semmi normális, csak Armax koponya, bőr, meg lóvé, de azért jól jött, mert enélkül elég szar mérleggel zártam volna. (Legalábbis önmagamhoz képest, kb olyan 65-70% lett volna, így valszeg visszamásztam 90-100 körülre.) Nem volt időm megnézni, de ráadásképpen valszeg elértem a beginner laser sniper szintet, és ezzel már jobb vagyok, mint amilyen a korább karakterel voltam.
  • donpedro
    #620
    Megjegyzem, van/volt kint az aukción egy Freedom, ami eléggé le volt ronygyolódva, 10 PED körüli tt-vel, de 18-nál tartott a bid, tehát relatíve drágán lehetett volna megvenni.
  • donpedro
    #619
    ok :)
  • Surranohalal
    #618
    ez fix hogy 60 méter a legkülső világos kör :-)
  • donpedro
    #617
    hmm, én 50-et olvastam, de könnyen lehet, hogy neked van igazad. :)
  • donpedro
    #616
    szívesen :)
  • donpedro
    #615
    Nem a puskával van gond, hanem az ammo-val. A 150 PED-ből a puska csak kb. 30 (időnként van olyan Freedom, amit meg lehet venni ennyiért), az ammo 100, és kb 20 PED pedig tartalék, ha esetleg elsőre nem jön össze. Tehát az ammo kerül sokba.
  • Bakutyin
    #614
    mindez szép&jó...csak a 150Ped-del lesznek problémák...bakker egy olcsóbb puskával már nem lenne jövedelmező???
  • Bakutyin
    #613
    Nagyon nagyon szépen köcönöm. -:D
    :-*
  • Des
    #612
    közületek hányan játszák a gamét befektetett pénz nélkül? és hogy álltok anyagilag, meg mennyi ideje gaméltok?:)
  • Surranohalal
    #611
    annyit tennék hozzá hogy a radar méretei:
    első kör: 15 méter
    második kör: 30 méter
    3. kör: 60 méter (nem 50..)
    a legkülső kör (maga a radar lényegében): 180 méter.

    a scopeok és lézerek általában +2 méterrel növelik a fegyver hatótávját tehát +6 métert lehet összehozni akár.

    ha lesz elég pedem majd kipróbálom a dolgot :-)
  • donpedro
    #610
    Elmondom, leegyszerűsítve, hogy én hogy csináltam, aztán ebből mindenki vonja le a következtetést, de figyelmeztetésképpen jelzem, hogy minimum kb 150 PED kell ahhoz, hogy valaki elinduljon az én módszeremmel (amit persze nem én találtam ki, én csak a saját elképzeléseimhez igazítottam ).

    Tehát, először venni kell egy A&P Freedom nevű puskát, ez max 34-et sebez. Aztán Camp Phoenixtől délre meg kell keresni azt a helyet, ahol főleg Cornundok és Moliskok tanyáznak, van ott jónéhány lerobbant gép, meg űrhajó, könnyű megtalálni. A Cornundo azért marha jó, mert viszonylag alacsony a HP-je (120-160 körül), lassú, nagydarab, ergo könnyű eltalálni, és ami a legnagyobb erénye, hogy viszonylag korrekt átlagos loot-ot ad a HP-hez képest, kb 30-35 Pec ez az átlag.

    Megjegyzem ezt érdemes az összes állatnál összehasonlítani, oly módon, hogy az átlagos loot-ot - centben számolva - elosztod a HP-vel (Cornundo-nál így kb 0.25 - 25% - jön ki, míg mondjuk ugyanez female snablesnot esetén kb. 0.18, tehát 18%, ergo a Cornundo sokkal jobb). A HP-t az EP fórumon a Mob health index topicban megtalálhatja mindenki, az átlagos loot-ot viszont ki kell tapasztalni.

    Ha megvan a megfelelő hely, akkor 100 PED-ért kell venni összesen 10000 ammo-t. Ebből kb 120-140 Cornundo-t lehet lenyomni, ha beleszámolom a gyenge skillek miatti alacsony sebzést, valamint az esetleges mellélövéseket. Namármost, 120-140 Cornundoból általában 1-3-nál van kimagaslóan jó loot (10-40 PED között), és tovább 2-5-nél van elfogadható loot (3-7 PED között), a maradék pedig átlagos. Ez azt jelenti, hogy egy teljesen átlagos esetben kapok két 25 PED értékű, három 5 PED értékű, és 115-135 átlagos, 35 pec értékű loot-ot. Össze lehet számolni, ez 120 Cornundonál 105.25 PED bevételt jelent. Minél több Cornundo-t tudsz leszedni 10000 ammoval és a Freedomoddal, annál több lesz az átlagos haszon. Amennyiben találsz valami spéci tárgyat, az plusz hozzátesz a haszonhoz, ugyanis mindez tt értéken lett számolva!!

    Én pl találtam FAP-50-es medikitet, amit tt+35-ért adtam el, de néha szoktam találni fine wool-t is, amit 200% lehet eladni. Általában sajnos csak béna armor van a jobb lootokban is, főleg female knight face-mask, meg male Guardian harness, kis szerencsével ezeket is el lehet adni tt+1-2 körüli áron.

    Végül idetartozik még a HOF lehetősége, ami sajnos Cornundo esetén elég kicsi, bár az elmúlt 2 napban speciel 3 is volt, előtte viszont hetekig 1 sem.

    Nagyon fontos megemlítenem a hellyel kapcsolatban, hogy elég sok itt a Molisk, amit Freedommal nem igazán érdemes zaklatni. Kis segdugasz, alig látod, nehéz is eltalálni, és elég nagyot üt, meg a HP-je is magasabb, mint a Cornundoé. Szóval ha egy mód van rá, akkor el kell kerülni őket, érdemes kizoomolva körülnézni, ha több piros pötty van a képernyőn.

    Szintén megemlítendő, hogy az erdő irányába nem érdemes túlzottan eltávolodni a roncsoktól, mert arra már Merp-ek (rohadt gyors, némelyik téged is lefut), Biffoid-ok (bivalyerős, és nem is lassú) flangálnak, sőt időnként egy Atrox Young is felbukkan.

    Magával a vadászattal kapcsolatban, a Freedom 50 méterre bír ellőni, ami a radaron a külső kis kör, ugyebár. Ha belül van a dög a körön, akkor lehet lőni. Ha feléd fut, akkor a fej mögötti részre, a hátra kell célozni, tehát nem pont középre, hanem kicsit inkább felfelé, de azért vigyázni kell, hogy ne menjen túl magasra. A talaj egyenetlenségeire érdemes figyelni lövés előtt. Általában egyszer-kétszer fordulni és futni kell, ha Freedommal vadászol, és ezért nagyon kell vigyázni, hogy ne érjen el, mert ha meghalsz, akkor egy csomó ammo-t kidobtál az ablakon. A vadászatnak egyébként is ez a két legfontosabb alapszabálya: ne halj meg, és ne lőjj mellé! Utóbbi persze elkerülhetetlen.

    És végül a harmadik legfontosabb szabály, ami már az én szabályom, azonnal hagyd abba a vadászatot, ha már legalább 2000 ammo-t ellőttél, és pozitív a mérleged!! Tehát, ha mondjuk 3000 ammo már elment, és akkor jön egy 30 PED-es miniHof, akkor állj meg, számold össze, hogy állsz (tutira pluszban leszel, mivel 3000 ammo pont 30 PED), és aztán szépen battyogj vissza a városba. Ez azért nagyon fontos, mert 7000 ammoból már jóval kisebb az esélye, hogy összejön még egy miniHof (bár valószínű), és ebben az esetben az addigi hasznodat is lazán elbuknád... Tehát ilyenkor stop, vissza a városba, megvonod a mérleget, örülsz a haszonnak, aztán kiegészíted az ammo-t 10000-re és kezdődhet a következő kör.

    Garancia persze nincs arra, hogy keresni fogsz ezzel a módszerrel, de nagyot bukni nem fogsz az tuti, és a skilljeid közben vadul száguldanak majd felfelé...

    Remélem ez elég részletes volt.
  • Bakutyin
    #609
    jójó..eddig nekem is oké..:D..há azér szőkenő nem vagyok:D
    DE: mijen puskával,az mennyibe került,hány ammoval, mijen szörnyre,hol, mikor mijen ruhában, mijen frizurával,és hányéves buszvezető?:D...stb
  • Surranohalal
    #608
    lehet beparticipálódok sweatelek egy picikét :-)
  • Surranohalal
    #607
    a taktika az mint a fekete-pirosnál a rulettnél :-)

    addig játszol egyre több téttel amíg nem nyersz.
    ha sok ammod van akkor profitod lesz. ha kevés akkor nem biztos:-)
  • Bakutyin
    #606
    donpedro....nemtudom mennyi időd van ilyen célokra, de nem lenne kedved egy részletesebb útmutatót csinálni a te módszeredről??? Mivel nagyon jövedelmezőnek tűnik, és elmondásod szerit nem a szerencséden múlik, nagyon érdkelne .Én eddig egyszer vadásztam, ellőttem 100 ammot, és kész.Profit nem volt persze:D Ezér lennék kiváncsi egy tapasztaltabb játékos (nyali-nyali:D) beszámolójára.
  • donpedro
    #605
    Azannya, most látom csak a smileykat a hozzászólásod végén, utólag én is biggyesztek az enyém végére párat. :)))

    Azért tartom fontosnak mindezt, mert szeretném felhívni a figyelmet, hogy a játék egyáltalán nem olyan vészes, mint amennyire sokan hiszik.
  • donpedro
    #604
    Ne haragudj, de most hülyeséget mondtál, amit pontosítanék. Azért van most MOST CSAK ILYEN KEVÉS profitom, mert szarok a skilljeim, amikor majd jobbak lesznek a skilljeim, akkor MÉG TÖBB profitom lesz. Ugyanis a profitba eddig SEM számoltam bele a HOFOKAT, anélkül van profitom a vadászatban.

    Innentől kezdve pedig a világon semmi köze a profitnak a szerencséhez, pláne ha azt mondom, hogy kb. ötvenszer indultam el vadászni a játékban, és eddig az ÖTVEN próbálkozásból a legrosszabb eredmény a befektetett összeg 82%-a volt, ennél kevesebbet még sosem kaptam vissza, és messze ez volt a legrosszabb, az átlag jóval 110% fölött van. Azért az elég valószínűtlen, hogy ennyi kísérletből csak a szerencse miatt jönnék ki pozitívan...
  • Surranohalal
    #603
    ismerem a dolgot. olvasd el a kisbetűs részt. 100x annyi pontot kell gyűjteni mint amit te olvastál :-))))))
  • dronkZero
    #602
    Ha adok neked kápét, be tudod tenni nekem PE-be?

    Nemtom, ismeritek-e ezt a dolgot:
    Cashfiesta

    Ha ez fizet, az első adag lóvét beteszem.
    Ha nem, akkor mind1 :)
    Állítólag küldik a csekket frankón.
    Van hozzá autoclicker, szal szinte folyamatosan mehet...
    (Nem akarok rábeszélni senkit, elég piramisjáték jellegű, de ha elkezditek, "zerohu" a felhasználónevem, lécces hivatkozzatok rám! :) )
  • Surranohalal
    #601
    azért van profitod látványosabb emrt nagyobb vadakra vadászol szerencsével, és ha teszem azt pl 4000es rifle skilled lenne mk2höz akkro sokkal kevesebb lenne a befektetett összeg ugyan ekkora profithoz. nem a puskádhoz van köze a profitodnak hanem a piszok szerencsédnek teeeeeeeeeeee :-)))
  • donpedro
    #600
    Na, a bányászatot asszem végleg hagyom, ma is nagyon szarul ment, ellenben a vadászat nagyon bejön. Az a minimum, hogy nullszaldós vagyok, de sokkal gyakoribb, hogy profitot is termelek. A legtöbb vadászatnál átlagban a befektetett összeg 120-130%-át hozom vissza, most például 55 PED-et raktam ammo-ba (ebben a decay is benne van), és 69 jött vissza (tt értéken), kb. másfél óra alatt.

    Ami a legfontosabb konklúzió, hogy a sok tutorial, ami mind hangsúlyozza, hogy az újoncok maradjanak meg a Jesternél, mert a szar skilljük miatt nem tudják használni a jobb fegyvereket, nos ez sima parasztvakítás. Nekem az első dolgom volt, hogy vegyek egy A&P Freedom-ot egy hete, és a Cornundokon kb 100 PED-et kerestem 1 hét alatt, és akkor még nem szóltam a két HOF-ról, ami Jesterrel tutira nem jött volna össze.

    Azóta lecseréltem a Freedomot egy Mk2-esre (két Cinlar laser-rel és egy Alekz scope-pal kiegészítve, plusz ha nagyobb dög jön akkor az egyik Cornundo-tól kapott A103-assal felturbózva), és most már az Armaxokat is hatékonyan tudom irtani. A mai 14 PED haszon is Armaxból sikerült, pedig még mindig csak Green Laser Sniper vagyok, ami elég gyengécske (a rifle skillem 250 körül van, és az Mk2-t elvileg csak 1000 körül javasolják...).

    Szóval nem kell bedőlni a szövegnek, az alacsony skill egyáltalán nem akadálya annak, hogy valaki profittal vadásszon. Csak sajnos komoly kezdőtőke kell hozzá, kb 150 PED legalább.
  • Bakutyin
    #599
    elnézést kérek az inaktivitásom miatt...az a sok cod war elvette az időmet..:(
  • donpedro
    #598
    Hallottam már Maddox-ról, meglep, hogy még nem jelentette senki, de mostanában nem nagyon szándékozom visszamenni a tantákra. Elég jól elvagyok a Cornundokkal, mert bár ma nem volt Hof, de ma is csináltam majdnem 50 PED hasznot. :)

    Először vettem egy adag Angelic Flakes-t 69 PED-ért, amit egy órával később eladtam 87-ért. :)) Utána kimentem Cornundora, és 1500 ammo elnyomása után jött egy 38 PED-et érő miniHof. :) Asszem fel is hagyok a bányászattal, eddig az csak vitte a pénzt, marad a kereskedés és a vadászat.
  • Surranohalal
    #597
    de a 44000 is simán megvan jópár embernek ezt elhiheted :-)
  • Surranohalal
    #596
    elírtam csak 4400 pedre gondoltam. de ki tudja mennyi cucca van.

    Ha Tantardion Guardiannál látsz egy Maddox nevű figurát akkor ne is próbálkozd lelőni mert lopja a killeket nem tartja be a szabályokat és jobban öli tutira mint te.
  • Hunnenkoenig
    #595
    Nem az volt a gond, hogy progit hasznaltatok, hanem, hogy hamis infok vannak az accounton!
    Most neztem a honlapot!
    Ha mar rossz email-cimet adtal meg, zarjak az accountot, szoval rendes adatokat adjatok meg, különben ugrik a le! :-)
  • donpedro
    #594
    raktam be pénzt, de még az is megvan
  • dronkZero
    #593
    És fizettél bele kezdőtőkét, vagy kaptál zsét vkitől?
  • donpedro
    #592
    44000? Az már egy egész tisztességes használt autó ára...
  • donpedro
    #591
    20000, 8000 koordinátáknál van egy shopcontainer, onnan délkeletre néhány száz méter, fel az emelkedőn.

    Az a szar ezzel a hellyel, hogy csak 1 tanta van, és csak akkor jelenik meg a másik, ha az előzőt lelőtted, viszont rendszerint ott lebzsel 3-4 ember, aki mind szeretné lőni azt az egyet. Tegnap tudtam meg, hogy az az iratlan szabály, hogy aki először lő, azé az állat. Tehát azt kell csinálni, hogy megállsz ott valahol, és ha megjelenik a közeledben egy tanta, akkor ledurrantod. Persze a tantardion guardianhoz elég jó stukker kell, ha Jesterrel akarnád lelőni, akkor a többiek valószínűleg idegbajt kapnának. Még az én Freedomom is gyengébb mint kellene, ezért raktam fel tegnap amplifier-t, hogy ne kelljen rámm várniuk. MKII-es a tökéletes eszköz erre a célra.

    A másik probléma, hogy a környéken lévő Tantillionok nem zavarnak mindenkit, akinek jó armorja van, az simán kibírja, ha akár 10 is ott ugrál körülötte. Szóval a Tantillionokat el kell onnan csalni, majd ha elvitted őket kb 500 méternyire, akkor hagyni hogy megőljenek, az említett shopcontainernél újraéledni, és máris szabad a pálya.
  • Surranohalal
    #590
    don nincs kedved teamben vadászni néha majd? :-DDDDDD

    nekem (talán... remélem!:-)) sikerült szereznem egy srácot aki ad majd trade munkát. komoly van most vagy 44000 pd készpénze. talán tudok vmi jó üzletet csinálni hogy felvegyen :-D
  • dronkZero
    #589
    Hol lőtted ezt?
  • donpedro
    #588
    kár, nem kér
  • donpedro
    #587
    Azért kér, hogy nem volt benne valami komolyabb armor vagy fegyver, akkor tényleg összejöhetett volna 1400 USD is :)) De így is alig hiszem el. Ezzel a karakterrel 4 nap alatt ez a második HoF-om, plusz már 2 great lelőhelyet is találtam, valamiért nagyon kegyelnek az istenek (Mindark) :))
  • Surranohalal
    #586
    (meg azt sem érettem hogy lehetett benne drágakő :-))
  • Surranohalal
    #585
    ejjj :-)

    én casak egy szimpla autogratot nyomtam vazz. nem értettem miért mondod hogy még mindig dobok a szived :-D


    jól forgasd meg a pénzt aztán
  • Surranohalal
    #584
    baaaaaaazzzzzzzzzzzzzzz :-)

    don én 145 pednek néztem!!!!!!!!!

    GRAT :-)