823
Entropia Universe

A Project Entropia átdolgozott változata.
  • Ettele
    #663
    donpedro kössz a segitséget, de még kell kb. 1800 sweat, hogy megvehessek mindent, amúgy Ettele nick-el játszom.

    Más, hallottam valami olajkútról, hogy azzal is lehet ingyé pézt keresni, de eddig még sehol sem találtam nem tudja valaki, hogy hol lehet?
  • Des
    #662
    nekem ma jön le a game, aki akar mentorkodni szóljon ide.
  • Macccy
    #661
    Hé Don! Lehetnél a mentorom ..... teljesen ződfülü vagyok. Eddig a futkározáson kívül csak annyit csináltam, hogy dumcsiztam egy svéd faszival (akivel szintén ilyen tanár-diák félék lettünk). Se lóvém se semmi .... El kéne kezdeni valami meló féléket. Felőlem élő pajzsod is lehetek csak taníccs meg mindenre. Lécci lécci lécci lécci!! Most 3 napig nem vagyok, de ha újra gép elé kerülök akkor kalandozhatnánk ... (Nevem amúgy HUN Macccoy)
  • donpedro
    #660
    Mellesleg a mai napon egy elég szarnak induló vadászatból végül egész jó kör lett, köszönhetően a 3. HOF-omnak, legalábbis az új karakterrel. Sajnos csak Minor Focus Chip volt benne és egy FAP-5, na meg lóvé, így ma sem gazdagodtam meg. :))

    Íme a kép:

  • donpedro
    #659
    Talán már olvastad az eszmefuttatásom a vadászatról, és továbbra is tartom a véleményem, hogy 100 ammo-val nemigen jutsz messzire.

    Még 2000 ammo is nagyon macerássá tudja tenni a vadászatot, mert ahhoz, hogy legyen esély a haszonra addig kell vadászni, amíg nem kapsz valami normálisat, viszont ez nem biztos hogy kijön 2000 ammoból. Tehát ha elfogy, akkor vissza kell baktatni a városba, és az addig szerzett loot-ot beváltani egy újabb adag ammora, és ezt addig ismételgetni, amíg nem jön egy legalább kb. 10 PED értékű loot.

    Mondjuk Jesterrel nem tudom, hogy ez hogy működik, mert azzal már egy dögöt kinyírni is elég macerás, és tapasztalatom szerint kb. minden 20 loot-ból egy lesz jó.
  • Stranger
    #658
    Juhu, vettem egy stukkert igaz csak egy Jester D1-et kemény 1.72 PED-ért, de legalább már nemcsak a puszta kéz meg a futás van. Ja meg vettem 100 lőszert, de nem túl sokáig fog kitartani úgy látom:( Pénzt meg abszolút nem tudok még csinálni vadászattal, több a kiadás mint a bevétel.
  • donpedro
    #657
    Én Johnny Bravo néven játszok, bár most kicsit kevesebb időm van játszani, de azért még nyomulok.

    Egyébként szerintem 10-nél biztos többen vagyunk, inkább 15-20-ra saccolom magunkat, de lehet hogy ennél is több, viszont az is tény, hogy nem nagyon tartjuk a kapcsolatot játékon belül.

    Akik nem nagyon írnak ide és játszanak, azok közül cicamica, Lyta, Skith, Equinox és Geca nevű játékosról tudok.
  • Kefete
    #656
    kefete vagyok ott is, és van már kb. 3 PEDem :-D
  • Bakutyin
    #655
    nemtom..kb 10-15max
  • Des
    #654
    hány magyar játszik aktívan PE-t?
  • Stranger
    #653
    Hogyan lehet valakinek közvetlenül írni? Hogyan tudok felvenni valakit friendlistbe?
  • Tom3 #652
    Én is runnerkedést tervezek.
  • Tom3 #651
    Tom3 a karim neve de ritkán vagyok fent.
    Nekem is 1ped-em van. :)
  • Stranger
    #650
    Na megyek sweatelni, gőzöm nincs hogy hogyan fog összejönni a lé bányászatra vagy vadászatra... Nem akar valaki runnerként alkalmazni?:)
  • Stranger
    #649
    Ok köszi a segítséget, már mindenre megtudtam a választ. Milyen néven játszotok? Jó lene ha midenki beírná. Én StrangerHUN néven vagyok fenn. Már vagy 1 PED-em:)
  • Macccy
    #648
    Hali! Most olvastam keveset ebből a topicból és úgy tűnik jobban tettem vóna, ha megtartom a karakterem és tanulok. Ez már vagy 8 hónapja volt ... De most lehet belevágok igazán! Persze még creditet sohasenem töltöttem bele, de meggondolnám most már. Ha valaki vállalna "Online-Teaching" -et 1-2 órán át azt megköszönném nagyon!
    Most pedig letöltöm a klienst ...
  • Tom3 #647
    Azok a madár szerü dögök?
    Mert ott sincs biztonságba senki van néhány olyan madár szerü dög amelyik mozog és van 1atrox.
  • donpedro
    #646
    Eh, amikor utoljára beírtam, akkor a te 2 hozzászólásodat nem mutatta...

    Mindenesetre asszem a mentorkodásról már lemaradtam, az csak addig lehetséges, amíg minden skilled newbie, de valszeg ez már nem állja meg a helyét.

    Viszont meg kéne keresned azt a helyet, ahol a Diripik vannak, mert akkor nem nyírnak ki közben a dögök, és nyugodtan sweat-elhetsz. Valahol a fórumban asszem volt is egy kis térképrészlet, hogy pontosan hol van.
  • Stranger
    #645
    Ja még annyi hogy korábban valaki emlegetett valami tréninget is. Ezt hol lehet és mennyibe kerül?
  • donpedro
    #644
    Jut eszembe, az A&P Brave nem sokkal drágább, mint a Jester D2, nagyobb a sebzése, és az egyik legjobb a decay-je, ha találsz egyet olcsón, akkor inkább azt javaslom.
  • Stranger
    #643
    Elég unalmas ez a sweatelés, pláne hogy csak minden 4-5. sikerül. Runnerkedést még nem próbáltam, ha tudna valaki segíteni az jó lenne.
  • Stranger
    #642
    OK, bár fogalmam sincs mit jelent hogy a mentorom leszel:)
    Hogy gondoskodsz arról, hogy elérjek valamilyen skill határt? Már van kb 15 sweat-em, de már vagy 3X kinyírtak. Mennyiért lehet eladni? 2 pec/db?
  • donpedro
    #641
    elérsz=elérj
  • donpedro
    #640
    Stranger, ha most belépsz, akkor esetleg lehetnék a mentorod, ami azt jelenti, hogy bármilyen kérdésed van, fordulhatsz hozzám, és ha gondoskodom róla, hogy elérsz egy bizonyos skill-határt, akkor a Mindark-tól kapnék valami jutalomtárgyat.
  • donpedro
    #639
    A Jester D2 meglehetősen gyenge fegyver, bár nyilván nehéz jobbat találni, ha nincs sok pénzed. Elvileg tt+4 körül van a standard ára, de valószínű, hogy ennél kevesebbért is találsz.

    Az már nehezebb kérdés, hogy mire érdemes vadászni, mert igazából semmire nem érdemes, hacsak nincs kb. 40-50 PED-nyi ammod legalább. Olyat kéne választani, amit optimális esetben le tudsz szedni, mielőtt odaér hozzád. Ez maximum 4-5 lövést jelent, ami átlag 6 dmg mellett is maximum 30 HP. Így marad a Sabakuma Young, a Daikiba Young és a Snablesnot Male Young/Mature.

    Azok viszont elég borzalmas loot-ot adnak (bár a Daikiba-ban nem vagyok biztos), szóval őszintén szólva nem nagyon tudom mit javasoljak.

    Itt van egy lista, ami elég sok dög HP-ját tartalmazza, olyat keress, ami 40-nél nem nagyobb:

    Ambulimax Young 410
    Argonaut Young 290
    Argonaut Adult 300
    Armax Bull Young 375
    Armax Cow Young 230
    Atrox Old 400
    Becryled Guardian 290
    Biffoid Young 250
    Biffoid Scavenger 300
    Biffoid Scout 290
    Bifford Adult 315
    Calamusoid female-Gatherer 280
    Calamusoid female-Sceavenger 280
    Caudatergus Mature 90
    Caudatergus Old 100
    Chirpy Mature 20
    Chirpy Old 30
    Chirpy Provider 40
    Combibo Mature 110
    Combibo Old 120
    Combibo Provider 130
    Combibo Guardian 170
    Cornundos Young 100
    Cornundos Provider 175
    Daikiba Young 30
    Daikiba Mature 50
    Daikiba Provider 130
    Exarosaur Young 50
    Exarosaur Mature 60
    Exarosaur Old 70
    Faucervix Young 80
    Faucervix Mature 110
    Faucervix Old 120
    Faucervix Provider 150
    Faucervix Guardian 210
    Feffoid Adult 250
    Feffoid Assassin 270
    Feffoid Beserker 350
    Feffoid Trader 200
    Feffoild Adult 255
    Feffoild Berserker 350
    Fugabarba Mature 20
    Fugabarba Old 30
    Fugabarba Alpha 50
    Merp Young 50
    Merp Mature 70
    Merp Provider 120
    Plumatergus Young 40
    Plumatergus Mature 60
    Plumatergus Provider 90
    Plumatergus Guardian 110
    Prancer Mature 130
    Sabakuma Old 70
    Snablesnot Female Young 40
    Snablesnot Female Mature 50
    Snablesnot Female Old 70
    Snablesnot Male Young 20
    Snablesnot Male Mature 30
    Snablesnot Male Old 40
    Snarksnot Young 60
    Snarksnot Mature 80
    Snarksnot Old 90
    Snarksnot Provider 100
    Snarksnot Guardian 120
    Tripudion Mature 190
  • donpedro
    #638
    Van a városban néhány épület, amelyikre ki van írva, hogy Mobile Service Center. Oda bemész, jobbklikk a piros színű revive terminal-ra, és máris feltámadtál.

    A chatbe addig nem tudsz írni, amíg halott vagy, egyébként Enter.
  • Stranger
    #637
    Nah sikeresen bejutottam, csináltam karaktert, de máris van egy kis gondom. Megöltek, rögtön ahogy beléptem, még az irányítást sem tudtam mi hogy van. Hol tudom magam feléleszteni? Hogyan tudok beszélni az emberekkel? Hogyan tudok a chatbe írni? Lehet hogy béna vagyok, de visszaolvastam és nem találtam választ. PLZ HELP!
  • Stranger
    #636
    Sziasztok!
    Tegnap végigolvastam a fórumot, mára pedig lejött a kliens és megjött az acc-om is
    Most kipróbálom aztán majd jövök 1000 kérdéssel.
  • Ettele
    #635
    Mennyiért lehet venni Jester D2-t és milyen vadat érdemes lőni vele?
  • Surranohalal
    #634
    2 pec / üveg ért lehet kb eladni a sweatet. ha türelmes és ügyes vagy akkor esetleg 2,1 vagy mégtöbb is lehet.
  • Tom3 #633
    Régen valami Doom nevem volt csak elveszett.
  • Tom3 #632
    52sweat hány pec?
    A nevem: Tom3
    Lécci ti is írjátok le a nevetek.
    És majd valamikor valaki segit úgy hogy vadászik partyban velem?
    A sweatelés nem hoz pénzt.

    Először pisztolyt majd kardot szeretnék utána a felszerelést.
  • donpedro
    #631
    Aki arra járt belém lőtt egyet :))
  • dronkZero
    #630
    Hárman is megöltek? :)))
  • donpedro
    #629
    "Ott essem el én, a harcnak mezején...", ahogy a költő is mondja. :) Pillanatkép a mai robottámadásról. Épp a bekarikázott - és egyébként általam megpusztított - Warrior gen 01 lootjáért rohantam be a sűrűbe, amikor körülöttem respawn-olt "néhány" robot.

    Azért a loot meglett, de sajnos még azt sem mondhatom, hogy meghaltam "egy maréknyi dollárért", mert csak 93 pec volt nála... :))

  • dronkZero
    #628
    Mind1 egyébként, haverral összerakjuk amink van, veszek egy Freedomot, azt addig szopok amíg lesz annyi lőszer, hogy elmenjek vadászni...
  • donpedro
    #627
    Ez valószínűleg így van.
  • donpedro
    #626
    Jesterrel, egyféleképpen lehet értelme, ha Tantardionokat próbálsz lőni csapatban, 4-5 ember viszonylag gyorsan megöl egyet.

    A gond az, hogy egyrészt van néhány barom, akik az erős fegyvereikkel gyakran ott nyomulnak a tanták körül, és lenyúlják a zsákmányt. Másrészt ami számomra is furcsa, hogy amikor tegnap elmentem a tantáshelyre, akkor nem voltak ott a tanták. Se young, se guardian, egyszerűen eltűnt mindkét változat, pedig bejártam az egész környéket...
  • dronkZero
    #625
    De ha ez a vadászat dolog így van, akkor mindig azt kell lőni, amire egyébként szoktak vadászni, de régen volt belőle HoF...
  • dronkZero
    #624
    És elviszel magaddal vadászni? Ezek fényében nincs értelme jesterrel küszködni... :(