823
Entropia Universe

A Project Entropia átdolgozott változata.
  • fiki dee
    #703
    Köszönöm!
    Nem volt egyszerű,de vagy 20-dik ra sikerült:)
    Már rohanok is fegyvert venni!
  • donpedro
    #702
    Még annyit tennék hozzá, hogy a kereskedés elsődleges központjai Nymphtown, Ithaca, Twin Peaks és persze Port Atlantis, általában ezeken a helyeken zajlik a legtöbb adás-vétel.
  • donpedro
    #701
    A játékban asszem a B gomb megnyomásával, vagy pedig a kezelőfelületen az első ikonra klikkeléssel. Elsőként asszem az összeget kell megadni dollárban. Ekkor bejön egy menü, ahol a legfelső pont a Credit Card, klikk oda (ennek a kettőnek a sorrendjében nem vagyok biztos. Ezután személyes adatok, valamint két tetszőleges password megadása következik, amelyeket jó lesz felírni, mert később még szükség lesz rájuk.

    Utána jönnek a kártyád adatai, és az egyik megadott password kell ide, majd a másik passwordre is sor kerül.

    Megjegyzem, hogy jó szokása a rendszernek, hogy gyakran nem megy, ha jól emlékszem, akkor nekem kb. 20. kísérletre sikerült előcsalnom belőle a lóvét, addig mindenféle hülye hibaüzenetekkel leállt a tranzakció.

    Aukció, ahol fegyvereket vehetsz már majdnem minden városban van, pontosabban konkrét aukcióépület csak kettőben, de a legtöbb városban vannak ún. Auctioneer-ek téglavörös öltönyben és sárga trikóban, ezeknél ugyanúgy lehet adni-venni.

    Sajnos Atlantistól mindegyik ilyen város elég messze van, a legközelebbiek - iránytól függően - Fort Troy, Jason Center és Fort Fury, talán ez utóbbi van valóban a legközelebb.
  • fiki dee
    #700
    Sziasztok!
    Még csak egy pár napja játszom vele,de nagyon megfogott:)
    Kérdeznék pár marhaságot,ha lehet:
    Visa kártyáról hogy tudok befizetni?
    Az árverés,ahol a fegyvereket árulják az merre van?

    Köszönöm előre is!
  • Surranohalal
    #699
    mostanság mással játszom, de majd előveszem a PE-t is vmikor megint úgyis :-)
  • Surranohalal
    #698
    nem volt senkinek markmanshipje, de állítólag sokat ér :-)
  • donpedro
    #697
    Ja, még valami, ritka az ilyen kitartó játékos azok között, akik pénz nélkül kezdenek, ezért külön gratula! :)
  • donpedro
    #696
    Azt jelenti, hogy akkor sem szakad meg a koncentrációd (4 alkalommal), ha koncentrálás közben megüt a dög.

    A Punisher-t általában szídják mint a bokrot, valszeg azért mert lassú, ugyanakkor a maga kategóriájában szerintem egyáltalán nem rossz, szerintem a Jester D3 és a Tasmo is rosszabb nála, legalábbis költséghatékonyság szempontjából.

    Sweat-eléssel kapcsolatban egy tipp. Ha eléred a 110-es szintet, akkor nem fogod automatikusan elveszíteni a képességedet, egészen addig, amíg ki nem lépsz a játékból. Tehát amikor már közel vagy hozzá, akkor célszerű úgy elkezdeni, hogy jópár órán át nyomni fogod, és így akár 115-ös szintig is el lehet jutni.
  • Ettele
    #695
    Ma sikerült vennem egy A3 Punisher MK I -est 16 PED-ért :).
    Most már csak töltényre kell gyüjtenem, csak attól félek, hogy nem tudok összegyüjteni 2000 töltényre való PED-et sweaterkedésből mert lehet, hogy elérem elöbb azt a szintet ahol már nem lehet :(

    Más: nem tudjátok véletlenül, hogy mire jó a Focus Charge, mert már többször azt irta ki, hogy:
    Mindforce concentration successful. You now have 4 Focus Charges.
  • donpedro
    #694
    Ha esetleg van ICQ-d, ott egyszerűbben lehetne kommunikálni. Könnyebben meg tudnánk beszélni, hogy ki mikor van fent a szerveren.
  • Macccy
    #693
    Akkor majd ha végzel a csúf vizsgákkal meg miegymással, majd írj .... megpróbálok hamar reagálni. Ált. este szoktam benézni ... előre kösz
  • donpedro
    #692
    Az a helyzet, hogy kedden, illetve pénteken szigorlatom lesz, így most elég ritkán leszek fent. Utána szívesen segítek bárkinek.

    Ami a society-t illeti, némiképp váratlanul megkért az egyik közismertebb, és viszonylag elitnek számító soc egy tagja, hogy csatlakozzak hozzájuk, így jelenleg az ő ajánlatukon gondolkodom.

    Surr, a régi socból volt valaki, akinek volt már marksmanship skillje? Mert azt mondják nekem az okosok, hogy amikor a marksmanship körülbelül eléri a rifle szintjét, akkor nagyságrendekkel javul a karakter lövőképssége. Sokkal ritkábban lő mellé, jóval nagyobb átlagot sebez, stb. Összességében véve ez pont annyit jelentene, hogy a vadászat átlagban is 100%-ot hozzon, és ne kelljen a Hofokra támaszkodni, ha keresni akarsz.
  • Macccy
    #691
    Nem feltétlenül kell ááám sweat olásnak lenni ..... pl. egy Svéd csákerral jáccottam, segítgetett és elvitt vadászni és bár ő lőtt, de kaptam tőle részt (24 cent de legalább segített) Montam neki meghálálom maj ha lesz zsém .... jó ha van ilyen dolog. Don! Te nem szeretnél elvinni vadászni? De komolyan. Elég ha tanícc nekem meg nyomunk egy Society-t. Nem akarlak hátráltatni azzal, hogy lenyúlom a zséd/zsákmányod egy részét. Csak szólj emilen ha mégy be, oké?? [email protected]
  • Macccy
    #690
    A Sweat olást kéne megtanulnom mer nem nagyon megy ..... kéne induló zsé ...... különben nyomnám. Nme lenne kedved Társam/főnököm/tanárom/mifa**om lenni és segíteni ... Benn vagyok pl. nemsoká mais!
  • donpedro
    #689
    Könnyen jött, könnyen ment... Ilyen szar napom még nem volt, kb 80 PED úszott el ma a tantákon. De legalább a skilljeim szépen alakulnak, már 740 a rifle :)
  • sHadeS
    #688
    hello mindenkinek! én most kezdtema gamét, nagynehezen összespóroltam sweatolásból 1.15 pedet :)
  • Surranohalal
    #687
    legalább tudom kitől kell majd pénzt kölcsönözni. de mostanság nem PE-zem :-)
  • donpedro
    #686
    Kicsit ontopic is legyek, a mai termés 3 kis Hof 57, 61, 67 PED, mindegyik Tantán. Az utsónak nagyon örültem, mert pont elfogyott az ammom, ráadásul 10 perccel később a szervert is lekapcsolták. Megjegyzem valszeg így sem csináltam nagy hasznot, mert ezeken kívül elég szar volt a loot. Azért olyan 50 PED biztos összejött.
  • donpedro
    #685
    21 évesen szerintem az is korai, és ezt a párom is így gondolja :)
  • Surranohalal
    #684
    én a házasságra gondoltam nem a gyerekre :-)
  • donpedro
    #683
    Látom nem érted :) 21 éves lány nemigen fog gyereket vállalni, pláne ha közben nappali egyetemre jár, viszont 5 év múlva ez már nem lesz probléma.
  • Surranohalal
    #682
    20 év múlva is pont ugyan ennyivel lesz fiatalabb :-)
  • donpedro
    #681
    hát igen, amíg nincsenek lurkók addig egyszerűbb az élet, na meg az sem árt, ha az ember otthon dolgozik. :) Nekem a barátnőm jóval fiatalabb (21), mint én (27), így egyelőre házasság, gyerek még nem aktuális. :)
  • donpedro
    #680
    Jópofa... :)
  • DonnieBrasco
    #679
    Hát, én napi 9-10 óra meló, és családi élet mellett erre totál esélytelen vagyok.. ha egy héten összejön 2-3 óra játék (hétvégével együtt), már örülhetek! :((

    DB
  • Surranohalal
    #678
    a link túl hosszú volt és amúgy perszen em is müxik ...

    szal enm írhattam meg hogy "btok meg :-9" de azért rávilágítottam a problémára a Case-ben :-)
  • Surranohalal
    #677
    Dear Project Entropia participant,
    Our records show that you haven’t accessed the virtual universe of Project Entropia in some time. We are interested in knowing why that is, so we in the future may upgrade the Project Entropia experience to become even more appealing. We have a small survey put together that will take but a minute to fill out, and we ask you please if you are willing to supply us with your feedback there.

    The survey is located at:

    *link*

    Thank you for your cooperation.

    Regards
    -Project Entropia Community Relations Services
  • Surranohalal
    #676
    én msotanság hanyagolom a PE-t mással játszok, de madj egyszer újúlt erővel visszatérek.

    viszont itt egy érdekesség amit ma kaptam:-)
  • donpedro
    #675
    Kép most nincs, és ez kicsit más kategória egyébként is, de egy Svédországba szakadt magyar sráccal egy kicsi teamHof ma is összejött, Tantardionon 63 PED. :)

    Egy Hunterz nevű killstealer lebzselt a környéken, és egyik Hof-ot csinálta a másik után, volt neki három 1 óra alatt, de az egyik Tanta pont mellettünk jelent meg, lelőttük mire odaért és ta-dam, 63 PED. :)

    Szar egyébként, hogy a killsteal-lel nem tud mit csinálni a Mindark, mert elég undorító dolog. Hunterz-nek pl egy impMK.II-je van, ami gyenge 20000 PED-be kerül, és még ha előbb is kezdtünk, akkor is egyedül többet sebzett, mint mi ketten a sima MK.II-vel... Bár egy modMerc talán őt is lenyomná.
  • donpedro
    #674
    Mostanában elég sokat játszottam, úgy kb 4-5 órát naponta biztosan, néha többet is. Hozzáteszem, hogy én eléggé éjszakai madár vagyok, nem vagyok egy jó alvó, így nekem kicsit hosszabb a napom. :) Gyakran előfordul, hogy egész éjjel fent vagyok, és ha ilyenkor nem tudok mást csinálni, akkor játszom.
  • donpedro
    #673
    Ha találkozol valakivel a játékban, akkor nyomsz rajta egy jobbklikket, és a megjelenő menüben az add friend gombra klikkelve lehet friendlistbe rakni.

    A friendlist a J gombra jön elő, és ott az online játékosok nevére duplaklikkel lehet üzenni.

    Az olajfúrótoronnyal kapcsolatban nem tudok neked segíteni, mert én magam még sosem jártam ott.
  • donpedro
    #672
    van magyar soc, de mivel a vezető karakterek blokkolva lettek, így oda nem tudsz belépni, mivel a vezetőnek kell jóváhagyni a belépést. Ezért kell újat csinálni.
  • Des
    #671
    nincs még magyar society? úgy emlékszem azt írtátok van több mint 10 magyar player
  • Stranger
    #670
    Elmentem ma az olajfúró toronyhoz. Hát nekem gőzöm nincs mit lehet ott csinálni, voltak ott vagy 20-an, minden tele volt olajjal, de nem tudtam felvenni egyiket sem, nem engedte. A végén meg le is lőttek. Mi a túrót csinált ott a többi ember?
  • Stranger
    #669
    Még azt mondjátok már meg, hogy hogyan lehet valakinek üzenni? És hogy lehet valakit friendlistbe rakni?
  • DonnieBrasco
    #668
    Donpedro, naponta átlag hány órát nyomod?

    DB
  • Stranger
    #667
    Hát asszem én kapnék most egy ilyen HOF-ot, és le is borulnék a székről, az tuti:)
  • donpedro
    #666
    Ha már itt vagyok, akkor egyidejűleg azt is elújságolom, hogy a tegnapi HOF után ma újra rám mosolygott a szerencse, így kb 3 hét alatt immár a negyedik HOF-omnak örülhettem. Ráadásul ez most tele volt tárgyakkal, bár a nagy része nem volt nagy szám.

    Íme:



    A tárgyak: Z1001-es pisztoly, Justifier MK.I-es puska, FAP-10, FAP-50, A103-as amp, Guardian M harness, 20 fine wool és bőrök.
  • donpedro
    #665
    Egyébként marha jó, hogy ilyen sokan lettünk, lassan alapíthanánk is egy society-t, amihez minimum 5 ember kell. A society (társaságot jelent) igazából még nem jár semmi komoly előnnyel, később viszont lesz szerepe, ha az új kontinens felkerül a térképre.

    Ugyanis csak society birtokolhat földet, és bár a mostani földszerzésből még én is kimaradok (bármennyire nyomom, nem fogom tudni elérni a szükséges skillhatárt), a következőnél már lenne esélyünk. Meg az sem mindegy, ha nem zargatnak folyton azzal, hogy lépj be ide, meg oda. És az is pozitívum, hogy a soc tagok használhatják a soc chat-et, ami kényelmes chatelést tesz lehetővé akkor is, ha az illető egy másik városban, vagy a térkép másik felén van.
  • donpedro
    #664
    Mindenkit szívesen bevállalok tanoncnak, csak szóljatok rám, hogy mikor vagytok fent.

    Ettele, az olajkút az egyik PVP területén van, a térkép SE negyedében a nagy piros kör közepén. Apró szépséghibája a dolognak, hogy a környék tele van Atroxokkal és olyan játékosokkal, akik szeretik lelődözni a narancs-ruhásokat...