823
Entropia Universe

A Project Entropia átdolgozott változata.
  • donpedro
    #743
    Szeretném bejelenteni, hogy minden Project Entropiával kapcsolatos kérdésre a Hungarian Trox-Killers fórumán válaszolunk. Íme a link:

    Magyar Project Entropia Fórum

    Többek között itt találhattok információt az első Entropiai Magyar Bajnokságról is!
  • donpedro
    #742
    Elképzelhető, ezzel sokan szenvedtek, bár hozzáteszem, hogy az utóbbi napokban volt némi probléma a Mindark szerverekkel is, nem tudom azt javították-e már.
  • BigBug
    #741
    HY!Nem akar megjönni a regem miért? Talán azért mert freemailosról regeltem??
  • Des
    #740
    surranó inkább add nekem a cuccaid nekem most mindenre szükségem van:)
  • Surranohalal
    #739
    nah ma benéztem, a lockal nem foglalkoznak, bár cska két hónapja ... :-)))

    kitaláltam ellövöm amim van azt ha profit akkro jó ha nem úgy is jó azt szeva PE :-)

    szóval szükségem lenne majd egy olcsó Freedomra vagy ilyesmire :-)

    a másik fórumot néztem pofás, csak lusta vagyok regelni, meg ha ellövöm a pénzt akkor végülis mind1 is :-)
  • Skith
    #738
    Nagyon köszönöm az infót :)))))
  • donpedro
    #737
    Az új VU-ban már nem lehet mozogni a szellemekkel, viszont T gombbal elteleportálhatsz a legközelebbi revival terminalhoz.
  • Skith
    #736
    Sziasztok. egy ujabb probléma akadt.
    Menekülés közben lefagyott a progi és meghaltam.
    a problem az, hogy most egy helyben áll a szellemem, és nem hajlandó elmászni arról a helyről. remélem hogy nem lesz tartós állapot, mert akkor kénytelen leszek újrakezdeni az egészet :(
  • donpedro
    #735
    Igazad van, bocs, kicsit rövid az agyam :)
  • Skith
    #734
    Igen, tudom Donpedro, voltam mar soc tag a hubertusban, csak ott egy kicsit gazos lett a helyzet, mivel a vezetoknek egy program bekavart es letiltatta oket.
  • donpedro
    #733
    Ha belépsz a magyar society-be, akkor mindjárt lesz 46 beszélgetőtársad, jelenleg ugyanis ennyien vagyunk, és a soc-chat-et minden online soctag egyszerre használhatja, függetlenül a tartózkodási helyétől.
  • Skith
    #732
    Sziasztok.
    En is jatszom mar egy ideje, de sajna nehezen megy minden hiszen keves magyarral talalkozom, es nem sokat tudok angolul.
    Jelenleg Freelancer vagyok, sweatelek es vadaszom.
    Foleg reggelente van idom belepni.
  • donpedro
    #731
    Mivel ez a fórum kihalni látszik, ezért szeretnék mindenkit biztosítani, hogy ez ne riasszon el senkit a játék kipróbálásától, a magyar society már 39 főt számlál, és ezzel valószínűleg egyike a 20-30 legnagyobb soc-nak.

    A fórum azért haldoklik, mert átköltöztünk a Prohardver fórumra, valamint a játék magyar rajongói oldalának fórumára:

    ph fórum

    PE-Hun
  • mox
    #730
    Biztosan te vagy, egyelőre :)
  • donpedro
    #729
    Üdv neked is! Lehet, hogy nem vagyok a jelenlegi legskillesebb magyar játékos? :))
  • mox
    #728
    Én jelentkezem az tuti :)
    Sziasztok, még nem írtam ide, már játszom egy ideje, ha valakinek kell, amiben tudok szívesen segítek.

    Üdv!
  • donpedro
    #727
    Asszem itt is időszerű bejelenteni, hogy megalakult az új magyar soc, Hungarian Trox-Killers néven, jelenleg 12 taggal. Aki szeretne jelentkezni, az megteheti a játékban bármelyik society terminal-nál, csak keressen rá a Trox szóra. Amint fel tudok menni a szerverre jóváhagyom a jelentkezését. Ex Hubertusosoknak szintén javaslom az új socba átjelentkezést, már persze ha egyáltalán akarnak magyar soc tagjai lenni :)

    Egyelőre mindenki rookie (engem kivéve ), majd ha kicsit rendeződnek a dolgaim, és lesz egy-két szabad napom, akkor megvizsgáljuk, hogy kit érdemes előléptetni :)
  • donpedro
    #726
    már regisztráltam ott is, ne izgulj :)
  • Macccy
    #725
    Koncentrálj a pEHun fórumra !! : )))
  • donpedro
    #724
    Megnézem ezt a prohardveres fórumot, illetve már vetettem rá egy pillantást, de most épp nem nagyon van időm. :( Jó sokan vagytok, majd regisztrálok ott is és jövök segíteni.
  • donpedro
    #723
    Elvileg igen, de gyakorlatilag sajnos nem ilyen jó a helyzet. Az ampok kellemetlen tulajdonsága, hogy nagyon sok a decay-jük, vagyis pl az A103 esetében minden egyes lövés 1.6 peccel csökkenti az A103 tt-értékét.

    Ezzel együtt persze még mindig lehet hatékony és gazdaságos egy amp használata, pl olyan moboknál, amit amp nélkül nem tudnál leszedni, mielőtt elérnek.

    A másik probléma amp esetén, hogy az utolsó lövésnél rendszerint csak néhány hp-je marad a mobnak, és ezt egy amp-pal felszerelt puskával leszedni nem kimondottan költséghatékony. Ha van mellette egy kis sebzéssel bíró pisztolyod, és azt használod a legyengült dög kivégzésére, akkor lehet értelme amp-ot használni.
  • fiki dee
    #722
    megvolt az első vadászatom:)
    már nagyon elkeseredtem mire végre jött egy 13ped-es loot
    Így már 1-2 pec hijján pénzemnél vagyok:)

    A másik amit szeretnék megtudni:
    PL ha veszek a fegyveremre egy A103-as amplifiers-t,akkor
    Költséghatékonyabban vadászhatok?
    Mert ugye+1 ammo-ért cserébe kapok+12 sebzést.
    Vagy nem jól gondolom?
  • Gao
    #721
    Már működik a fórum a Project Entropia HUN oldalon is.

    Project Entropia HUN

    Az oldal még nem 100%-os, de megteszünk mindent, hogy minél hamarabb az angolul nem vagy kevéssé tudó magyar játékosok segítségére legyünk.
  • peat0
    #720
    Hello már én is pár napja nyomom, az a hülye sweatelés nehezen megyeget, és lejjebb olvastam valami csúfságot. Ha elérem a 110-es sweatelési szintet elveszik ez a képességem? Vennem kell majd a sweatet? Az necces leszen.

    Hello fiki dee, mostanában hol sweatelsz? A piridik nagyon megfogytak, elkezdtek rájuk vadászni:(

    Donpedro: a prohardver.hu-n is van a játéknak egy topikja, ha mész vadászni és kellenek a csalik:) akkor jelezzed lesz jelentkező.. Meg ha újoncoknak van kedved a hülye kérdéseikre válaszolni akkor is benézhetsz:)
  • donpedro
    #719
    "Ez, ha jól gondolom azt jelenti, hogy 16.70 állapotban van, 17.00-t a kezdő ajánlat, és azért van zárójelben, mert még nem ajánlott rá senki."
    :)
    Nem is kell nektek segíteni, megy ez magától, az aukció pontosan így működik, az első oszlop a tt érték, a második az aktuális ár, ami általában a vége felé kúszik felfelé, mint állat. Hozzáteszem, hogy ha akar valaki a játékban pénzt is keresni, akkor a kereskedés a legtutibb módszer, csak épp rohadtul unalmas és nagy a konkurenciaharc, na meg időigényes is egyben.

    Viszont kicsi a kockázat, szemben a vadászattal, és még inkább a bányászattal.

    Csak annyit kell tenni, hogy ha látsz egy jónak tűnő üzletet, akkor megpróbálsz a lejáratkor fent lenni a serveren, és nem sokkal előtte licitálsz rá. Persze az árakkal érdemes tisztában lenni, nehogy olyanra licitálj, amit utána feleannyiért se bírsz elszórni :)
  • fiki dee
    #718
    Ez a bajom nekem is nagyon nehezen gyűlik a sweat,de azért nem adom fel!
    Még 500-at összeszedek és megvan a lóvé 5000 ammora.akkor reszkessenek a snarkshot-ok:)

    Ami az árverést illeti én is pont így gondolom.Előszőr én is ott próbáltam fegyvert venni,úgy is volt ahogy mondod tt+0.5-ért licitáltam rá,de mire lejárt már tt+10 volt
  • dronkZero
    #717
    Ja, egyébként hogy megy a sweatelés? Én nagy ritkán leülök, egy óra alatt összeszedek 50-100 sweatet, aztán egy hétre félreteszem a progit... Olyan 25-30 PEDem lehet... Ezer sweat alatt nem fogom eladni, és megpróbálok majd kialkudni +1-2PEDet...
    A fréédomért kicsit furcsának tartom a +7 et. (Már, ha PEDben írtad)
    Másik lehetőség, hogy nem értem az aukciót.
    Tehát láttam ilyet, hogy
    Freedom 16.70 (17.00)
    Ez, ha jól gondolom azt jelenti, hogy 16.70 állapotban van, 17.00-t a kezdő ajánlat, és azért van zárójelben, mert még nem ajánlott rá senki.
    Javítsatok ki, én így képzeltem el... Az viszont tt+0.3... Igaz, hogy ez a lejárta előtt másfél nappal volt...
  • Surranohalal
    #716
    a másik tanta youngos hely kb 11300 15400 -nál van.
    de az rosszabb hely, elég nehéz elvinni a tantikat, és ott is vannak sokan. viszont egyszerre két tanta is van :-)
  • Macccy
    #715
    ICQ num-ot küldd el e-mailban .... na eza combo kimeríti az info-csatornáidat
  • fiki dee
    #714
    Köszönöm a tanáccccsaidat,azt hiszem gyűjtök még egy kicsit és 5000 ammo-val nekivágok a snark-oknak.
    Ami pedig a kisregényt illeti,én szívesen olvasnék tőled akár Folytatásos nagyregényeket.
    Szinte minden amit a játékról tudok az tőled és erről a fórumról származik,úgyhogy ne fogd vissza magad:)
  • donpedro
    #713
    Attól függ, hogy mire akarsz menni. Mellesleg annyit nem hiszem, hogy tudsz sweatelni, amennyit szívem szerint mondanék :)) Egy a lényeg, minél több, annál jobb. Snark-ra valszeg kevesebb is elég, Cornundos ra egy kicsit több kell, de a lényeg, hogy addig ne hagyd abba a vadászatot, amíg nem kapsz legalább egy 10 PED körüli loot-ot, mert egyébként nagyon sokat fogsz bukni. Ha kell, akkor fordulj egyet, és menj vissza egy újabb adag ammo-val. Ha viszont ez megvan, akkor lőj le még 10-et (néha közvetlen egymás után több jó loot is jön), majd állj le, és számold össze, hogy hogy állsz.

    Ha Cornundosra akarnál menni, akkor javaslom, hogy Port Atlantisból indulj el pontosan keletre, és menj addig, amíg túljutsz a Combibok és Exarosaurok tömegein. Itt elvileg kékes-rózsaszín köd lesz, és tömérdek Cornundos, Young és Old egyaránt. A terep elég szar, de rengeteg dög van, így nem kell órákig szaladgálni, hogy találj valami értelmeset.

    Ha már belekeztem, akkor még két dolgot megemlítek, mert bár már írtam ezeket, de nem árt újra megismételni.

    1. Ne halj meg! Inkább fordulj hamarabb és fuss, de ha meghalsz, az zsebre megy.
    2. Ne lőjj mellé! Néha elkerülhetetlen a lag és a gyenge skilljeid miatt, de rajtad ne múljon! A vadászok 80%-a azért nem termel profitot, mert túl sokszor lőnek mellé.

    Snarksnottal kapcsolatban, így hirtelen nem jut eszembe, hogy hol vannak nagyobb számban, azt tudom, hogy Ithacától messze északra van néhány, de elég sok a chirpy a környéken, ami nagyon idegesítő, hisz a radaron ugyanolyan piros pötty, mint a többi. Camp Caravan mellett is van pár, ott Plumatergusok vannak még, ami nem túl kemény, viszont nagyon szar lootot ad.

    A legjobb hely elvileg Atlas Island North mellett van, a folyó túloldalán észak-kelet felé, itt csak Snarkok vannak, viszont ezek Oldok, illetve Providerek, szóval kicsit óvatosabban kell velük bánni. Azért egy megfelelően kezelt Freedomnak nem okozhatnak komoly gondot.

    Huh, ez megint kisregény lett :) Bocs
  • fiki dee
    #712
    Upfff... most megnyugtattál,már azt hittem rápacsáltam:)
    Szerinted mennyi tölténnyel érdemes elindulni vele vadászni?
    Sokat ne mondj mert utálok sweat-elni:)
  • donpedro
    #711
    Anno én is tt+7-ért vettem az enyémet, de nagyon ingadozik az ára, volt olyan, amikor +3-ért is lehetett venni, és nemrég +10-ért sem találtál volna.

    Egyébként a Freedom full tt értéke 59 PED, úgy látszik ez el van írva, ráadásul jobb is mint az alatta lévő Hero.
  • fiki dee
    #710
    ma vettem egy freedom-ot tt+7-ért
    nem tudom,hogy megérte e de most már mindegy:)
    Csak azt nem értem,hogy a belinkelt lapokon a freedom alap ára 43 ped,ez pedig némileg használt és 49,56 ír tt-nek?

    A csapatos vadászatba én is beszívesen beszálnék,ha lehet.
  • donpedro
    #709
    Én szívesen írok akármilyen cikket, viszont a Messengert speciel gyűlölöm. Kommunikációs célokra nálam csak az ICQ jön szóba, nagyobb cuccok átküldésére a sima e-mailt használom. Ezek közül választhatsz :)

    3-4 PED sajnos eléggé behatárolja a választékot... Igazából meglepne, ha az alap M2201 pisztolyon és Busho-n, valamint a már jól ismert Jester D1-en és Mann MPH-n kívül mást is tudnál venni belőle.

    Mindenesetre itt az oldal, ami az árakat tartalmazza:

    (nem csak) fegyver árak

    Megjegyzem, egy Jester vagy Mann MPH is lehet hatékony, és profitot is lehet vele csinálni, de ehhez, ahogy már többször is írtam, MINIMUM 2000, inkább 3-4000 ammo kell, tehát 20-40 PED a fegyveren kívül!! És még így is tisztességes mázlira, valamint egy 4-5 fős csapatra lesz szükség. Van egy Shopcontainer kb 5 perc futásra keletre Twin Peaks-től, amihez viszonylag közel vannak a Tantardionok. Ha egy 4-5 fős csapat Jesterekkel rámozdul mondjuk a Tantardion Young-ra, akkor kis szerencsével profitot is csinálhat, ugyanis ezek elég gyakran adnak HOF-ot. A problémát az jelenti, hogy a hely elég zsúfolt, sokan próbálkoznak, és egyszerre csak egy Tanta van. Ráadásul néhány idióta nem bírja kivárni, amíg leszeditek a Jestereitekkel, és a csúcs fegyverével lő 3-at, aztán máris övé a loot. De szerencsére ezek inkább a nagyobb Tantákra nyomulnak, a Young-ot általában meg lehet csípni.

    Másrészt, nemrég tudomásomra jutott, hogy van egy másik Tanta young-os hely is, ami kevésbbé közismert, de sajnos nem tudom, hogy pontosan hol van, csak annyit, hogy elvileg valahol Atlas Haventől délkeletre. Majd ha lesz időm játszani, akkor utánajárok a dolognak, és esetleg ha összejön pár ember, akinek van legalább 2000 ammoja, akkor együtt el is mászhatunk körülnézni.
  • Macccy
    #708
    Ilyesmi igen, csak kéjne mellé az ár is. Nem kell ilyen sok slukkernak ... csak te mit ajánlasz úgy [tárcába kotor] 3-4 PED körül?!
    Amúgy figyeljé! Lenne egy ajánlatom: Te telepítesz majd ráérősen egy Messengert és ott ledumáljuk azt, hogy hogyan segíthetnéd 1-2 rövid cikk/leírással az oldalt!! Persze csak ha van kedved!
  • donpedro
    #707
    Nem megy a vadászat, a vizsgázás megy ezerrel :) Az első szigorlatot már letudtam, a második holnap lesz, aztán még egy pénzügy kollokvium, és befejeztem. :)

    Vadászathoz nem kell sok cucc, csak egy fegyver meg töltények, így nem igazán tudom mire gondolsz. Ha a fegyverek listájára, ahol tulajdonságokkal miegymással fel van sorolva mindegyik, az itt van:

    Headwar fegyverlistája

    Ha más kell, akkor szólj.
  • Macccy
    #706
    Ezt? Háát nemistudom ... de szerintem ismerem!

    Ezt a játékot muszály népszerűsíteni!! És biztos nem csak 20 körül vagyunk! Van az már 50 is LEGALÁBB.

    Amúgy megy a vadászat donpedro? Jeleneleg sweat-elek és már van 68 db!!! El tunnád lécci mondani azon felszerelések listáját árral együtt megint, amelyek a vadászathoz kellenek minimum?? Sehol nem lelem ...
  • donpedro
    #705
    Nocsak, ezt az oldalt ki készíti?

    Hihetetlen, hogy 1-2 hónap alatt mennyire megnőtt a játék népszerűsége, korábban volt 3-4 ember, most meg már szinte biztos, hogy 20-nál is többen vagyunk.
  • Gao
    #704
    Halihó!

    Felfedeztem a http://project-entropia.uw.hu oldalt
    Elég semmilyen még, de igéretesnek tűnik.
    Remélem hamar elkészül és akkor könnyebb lesz megtanulni mindenkinek (aki magyar) a játékot