823
Entropia Universe

A Project Entropia átdolgozott változata.
  • Bakutyin
    #463
    na ..kiproszalom.
  • Bakutyin
    #462
    MEGJÖTT AZ ACCOUTOMMM!!!!!JEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
  • Bakutyin
    #461
    ...mer kicsit ilyen ezis szerintem:)
    a puska(és a lőszer) mennyibe kerül(/db)? (a legagyibb)
    ha én mondjuk elhatározom hogy vadáasz leszek...akkor ti segítetek??..ugyértem adtok majd munkát (runner) vagy ijesmi???
    Milyenek a belépési feltételek???
  • Bakutyin
    #460
    ES MIKORTOL LEHET JELENTKEZNI???..(cAPSLOCK)..
    100-AN????.. az nagyon sok.
    ugyertem, hogy en kiolvastam a forumot..aztán az elejen a kozhangulat az volt "kiproszalom , de nem fektetek bele semmit"..mostmeg azért bele bele perkaltok(nem te) egy kis lóvét..mégha csak kezdőtöke is az.
    neked nincs a társaságodba jatékgép függő??? tod ..az összespénzét bedobja...totál minuszba jár már régen..és akkor nyer egy csomot..és örömébe eljácca azt is:))
  • Surranohalal
    #459
    a society olyan mint a klán, a miénkben csak magyarok vannak benne.
  • Surranohalal
    #458
    #1 = 0
    #2 = nemtudom, mi a societyben 14en vagyunk ebből vagy 4et ki fogok rakni inaktivitás miatt. saccra 100an is lehetünk simán.
    #3 = nem öltem bele pénzt, milyen jelekről beszélsz? :-)
    #4 = van sokféle fegyver, sztem a puska éri meg a legjobban. de van ami ellen a pisztoly a jobb. általában a pisztoy gyorsabb, de kevesebbet sebez és kisebb a hatótávja.
    (viszont kevesebb ammot is fogyaszt )
  • Surranohalal
    #457
    az account elbírálás változó, elvileg fél óra de mostanság inkább pár nap sztem mert mosst jött ki a patch :-)
  • Bakutyin
    #456
    ja és mennyi idő amíg elbírálják az accoutot????
  • Bakutyin
    #455
    én most fogok kezdeni.
    #1 kveccsön: ti mennyit perkáltatok eddig bele össz????
    #2 kveccsön: a fórumosokon kívül hány magyar van (kb) a játékban? és ezek alkotnak vmi klánt???
    #3 kveccsön: én semmiképpennem akarok pénzt belefeccolni...tom hogy nem tudnék leálni. Kicsit olyan ez szerintem mint a szerencsejáték...ti nem vettetek észre magatokon ijen jeleket???
    #4 kveccsön: Nekem ez a vadászat bejön nagyon...azt mondtátok hogy pisztolyal nem lehetsemire se menni...mégis ha veszek egyet az elején, akkor mit tudok vele kezdeni konkrétan???(más fegyverek nincsenk???)
  • Adam5
    #454
    na meg volt az első bányászás azon kivűl hogy 3an kergettek király volt :)

    don:
    volt 3rudam 2very pool és 1small
    ezek lettek a végén:
    25Garcen Grease érték: 2.50PED
    48Melchi Water (már kristály) érték: 0.96PED

    6fúró ment rá és ha csak a tt értéken nézzük vissza jött

    ezeket mennyiért tudom eladni playernek?
  • Bakutyin
    #453
    na....nemistuttam hogy van ilyan topik.
    pedig ez a játk nekem már nagyonnagyonnagyon régenmegvan..csak nemtuttam reggelni, mer állandóan hibát írt ki...aztán most meg elküldte(kb fél év után) a kódomat...de az accra már nem emléxek. ugyhogy játék ujra felrak-->regisztrál-->türelmesen várakozik.
  • Adam5
    #452
    a kép alján ott a " fontos :)"
    az az "annak nem" hez tartozik
  • Adam5
    #451
    Na baromkodtam egy kicsit és ezt kreáltam aki tudja hogy mi ez tudja aki nem annak nem fontos :)
  • Surranohalal
    #450
    persze Settler armort csak tt-ben elhet eladni tehát plussz profitom ezen felül nem lehet.
  • Surranohalal
    #449
    kipróbálom a craftolást piciben asszem.
    1 iron (tt 39pec) * 140% = 54,6 pec
    1 lyst (tt 3pec) * 125% = 3,75 pec
    össz tehát tradeben kb 59 pec

    ebből lesz Settler Shin Guards (max tt 185pec).

    hátha :-)

    kis költség nem lehet sokat bukni. csak épp eladtam a lyst-emet és iron sinc túl sok, de ha véeltlen bejutsz don akkor megveszem a tiédet (ha van :-))
  • Surranohalal
    #448
    azt olvastam az egyik fórumon hogy jelenleg oylan haszonkulccsal dolgoznak hogy csak a Repair haszna az övék. ez mondjuk elég is szerintem. persze mindig a kisebbek szívnak ez is biztos, mert egy Snableból akkor sem jön ki 150 ped ha fejre állok :-)
    szal a nagyvadra vadászók gazdagodnak a kezdők meg szegényednek.

    (azt olvastam a többi költség visszafordítódik a játékba, pl ammo a vadászatba gondolom , a fölös bombák meg a bányászatba.)
  • DonnieBrasco
    #447
    Ja, hát nagyot néznének a cégnél ha itt bent multizni kezdenék :)
    Egyébként a bétában még olyanokat ígértek, hogy majd pénzt is lehet keresni, sőt kivenni a játékból! Ugyanis úgy képzleték, hogy ha már 100ezren játszanak, akkor lehet reklámokat betenni a játékba stb. stb. Azért ez még így ebben a formában nem nagyon jött be nekik.
  • Surranohalal
    #446
    speciel több cuccom van mitn egy mezei outbacko, úgy kb 350 ped érték lehet szerintem mindent összeadva.

    de nekem ez nem került pénzbe szerencsére :-)
    viszont nem is izomból szedtem össze ennyit az is igaz :-()
  • donpedro
    #445
    Második mondatodat nem értem.
  • Surranohalal
    #444
    én azért nem az Outbacko-nál akarom magam tartani :-)

    spec van több is de ez hosszú történet :-)
  • Surranohalal
    #443
    hm 22 új üzenet volt mire idejöttem. engem beenged a pe sőt most magamtól léptem ki belőle :-)

    a sweet gyűjtéssel ingyen stabil pénzforrásod lehet (más kárára persze mert neki meg pénzért adod el lényegében) mondjuk ez időigénes és lassú (sőt néha unalmas is :-)
    de stabil forrás lehet!
  • donpedro
    #442
    Egy fillérrel többet nem szándékoztam berakni, egyszeri kezdőtőke, és annyi. Sokan ott követnek el hibát, hogy úgy kezdenek játszani, hogy ezzel pénzt akarnak keresni, pedig a játék kulcsa az, hogy szinten tartsd magad anyagilag, miközben a karaktered fejlődik.
  • donpedro
    #441
    Én speciel 27 vagyok, de itthon dolgozom, valszeg ezért van több időm rá.
  • DonnieBrasco
    #440
    Jól van, lassan mindenben megegyezünk :) Azért én továbbra is azt mondom (öreg fejjel), csak óvatosan az anyagiakkal! :)

    DB
  • DonnieBrasco
    #439
    Hát igen... ez a játék a 18-25 éves korosztálynak van kitalálva... legalábbis én nem hiszem, hogy napi 4-5 óránál kevesebb játék alatt bármit el lehet érni :(
    Én speciel 30 vagyok és még mindig imádok játszani, de sajnos _nagyon_ meg kell fontolnom, mibe vágok bele, mert az a heti 3-4 óra ami jut rá, nem sok mindenre elég: erre tuti nem.
    Myilván a 12 éves korosztály még anyagilag sem áll olyan jól, hogy 1-1 elrontott döntést anyagliag kompenzálni tudhatna :))

    DB
  • donpedro
    #438
    Ebben egyetértünk, csak szerintem ezért a garanciáért túl nagy árat kérnek. Nekem időm van, pénzem nem nagyon, ezért választottam a PE-t kikapcsolódásra.

    A lelőhelyek mérete és minősége egyébként nem véletlenszerű :)
  • donpedro
    #437
    A béta óta elég hosszú idő eltelt, azóta sokminden megváltozott. Akkor még alig lehetett valamit tudni az egész világról, nem voltak kidolgozott, rutinszerű mozdulatok, a bányászat tiszta lutri volt, mert senki nem tudott semmit a telérekről, és a megfelelő módszerekről.

    Ez nagyon sokat változott azóta. Én a bányászatban megtaláltam azt, amit kerestem, jól megy, jól érzem magam vele, és még az ilyen hibákat is megengedhetem magamnak. Persze ehhez az is kellett, hogy ésszel tegyem a dolgomat, pl rájöttem arra, hogy mit jelent a Geology skill, vagy arra, hogy hol húzódnak a több kilóméter hosszú telérek keresztben és hosszában a kontinensen.

    Ami nagyon fontos, hogy ez a játék nem a 12 éves korosztálynak lett kitalálva. Megfontoltan, gondolkodva kell játszani, és akkor nagyon jól lehet haladni.
  • DonnieBrasco
    #436
    Szerencse alatt a rendszerleállást, a lelőhelyeid méretét/minőségét, és egyéb, random dolgokat értettem. A hagyományos MMORPG-kben garantált, hogy X idő alatt Y mértékben _tudsz_ fejlődni, mármint ha fejlődni _akarsz_ - skillekben, anyagilag és felszereltségben is.
    A PE-ben ez még akkor sem garantált, ha mindenről pontos infód is van! Azért ez lényegi különbség :)

    DB
  • DonnieBrasco
    #435
    Ne érts félre, én nagyon örülök hogy Neked (és többeknek is) bejön a PE! Igazság szerint inkább irígyellek a tenger sok idődért ami jut rá :) ha nekem sok időm lenne talán nekiállnék én is "küszködni" :)
    Így inkább, ha valaha be is fizetek, az olyan lesz amivel fix díjért havi 10-20 óra játékkal is nagyon jól szórakozom, fejlődök, és nem esek vissza folyton "vegetáló" szintre.

    DB
  • donpedro
    #434
    Ez részben igaz, részben nem. Eredményt elérni a játékban csak nagyon kis részben a szerencsén múlik. Sokkal több függ az információtól, ha van, akkor keresel, ha nincs, akkor elbuksz. És az információ megszerzéséhez csak annyit kell tenni, hogy az ember figyelmesen elolvasgatja a fórumokat. Én megtettem, és haladok. Ennek semmi köze a szerencséhez.
  • DonnieBrasco
    #433
    Azt még hozzá kell tennem, hogy még sosem fizettem havidíjat MMORPG-ért, viszont bétateszteltem jónéhányat (Neocron, Motor City Online, Asheron's Call 2, Horizons, Wish, és igen, a PE-t is!)... az SWG-t pont nem, de azon túl, hogy szerintem is túl drága, nagyon lelkendeznek róla! Mindenesetre a Horizons is, de főleg a WIsh is összehasonlíthatatlanul jobb játékélmény, mint a PE.
    A Neocronról meg ne is beszéljünk, az a szívem csücske LENNE, ha nem pár száz ember játszaná csak :(( akkor be is fizettem volna rá rég.

    DB
  • donpedro
    #432
    Te honnan ismered ilyen jól a PE-t? És miért jutnék nagyobb élvezethez? :) Nem tudom ki küszködik hasonló szinten, én speciel folyamatosan fejlesztem a karakterem, már kezd alakulni.
  • donpedro
    #431
    A lényeg, hogy sem túl kevés, sem túl sok pénzt nem érdemes berakni, 10-50 dollár viszont teljesen rendben van. A számítógépemre rá tudtam költeni cirka 150ezret, akkor valszeg ez a 700 forint bukta nem vág földhöz, pláne, hogy korábban már megkerestem kb. ugyanennyit a játékban.
  • DonnieBrasco
    #430
    Nem érted: SWG-vel 1 hónapi díjért _sokkal_ nagyobb évezethez jutsz, mert felfejleszted a karaktered, és nem hasonló szinten küszködsz és bosszankodsz az ilyen eseteknél.
    A PE egy nagy szerencsejáték, ahol lehet 1-2 nyertes, de leginkább rengeteg vesztes van: az SWG és a többi MMORPG pedig nem lutri, hanem többé-kevésbé késztermék.

    DB
  • DonnieBrasco
    #429
    Sajnos az a fő probléma, hogy akik csinálják ezt az egészet, azoknak is meg kell élniük. Másból nem tudnak megélni, csak a játékosokból, az általuk befizetett pénzből. Ez tökéletesen egyszerű képlet: a játékosok által befeccölt pénznek MINDENKOR többnek kell lennie, mint amit ők eselteg kinyerhetnének. Ha jól játszol és rengeteget, és még szerencséd is van, talán kijöhetsz nullára hosszú távon, vagy icipici pluszba. De azt a pici pluszt kénytelen vagy fejlődésre költeni, különben nem élvezet a játék - tehát bent hagyod. Természetesen a Mindarknak meg kell oldania, hogy ezt a pénzt KÉSŐBB se tudd majd soha kivenni - különben csődbe menne, mint egy piramisjáték. Hogy ezt sportszerűen (fegyverek romlása, drága lőszer, nagy hibaszázalékok craftingnál), vagy sportszerűtlenül ("szerverleállások") teszik-e, az itt a kérdés....
    Ha valakinek tényleg iszonyat sok ideje van, az elhülyéskedhet ezzel, ha kb. ugyanannyi pénzt forgat bele mint egy normáls MMORPG-BE (havi 2-3 ezer HUF), még talán évezni is fogja. De több lesz a bosszúság, amikor ilyen "update"-ek miatt elbukik valamit, hiszen a havidíjas játékoknál az IRL pénzed nem bánhatja a dolgot, csak az időd amit belefektettél esetleg.
    Ne felejtsétek el a régi Vegasi mondást - nagyon igaz: MINDIG a ház nyer :))

    DB
  • donpedro
    #428
    Csodálkozni fogsz, így sem vagyok komoly mínuszban, ergo még mindig ingyen játszom egy szerintem színvonalas MMORPG-vel, lassan már egy hónapja. Ezt csinálja utánam bárki egy SWG-vel.
  • DonnieBrasco
    #427
    Pontosan erről beszéltem. E miatt értelmetlen és veszélyes bármennyi pénzt is beleölni ebbe a vacakba. Időt értelmetlen, pénzt veszélyes.

    DB
  • Adam5
    #426
    jaja
  • donpedro
    #425
    Mi a fene, valamit update-elt, amikor próbáltam belépni, de szerver még mindig nincs...
  • donpedro
    #424
    A papír jelzi, hogy pontosan hol van a rúd, mekkora a lelőhely, ilyesmi.