2019
  • Levi69
    #1779
    LTD B-155 dx bőgő ESP hangszedőkkel, új Duracell elemmel... A nóném kínai bőgőm hangosabban szól.
  • praksi
    #1778
    viszonyítás kérdése. az én full passzív DiMarzio hangszedőim valószínűleg leverik a nóném kínai aktív elektronikás csodákat :-)

    próbálj meg első körben elemet cserélni.
  • Levi69
    #1777
    Szerintetek az normális, hogy az aktív elektronikás (passzív hangszedős) bőgőm valamivel kisebb jelet tol, mint a teljesen passzív?
  • xxxpaulxxx
    #1776
    Végre van új Temesi Berci videó a zenészbázison!:)
    Jó negyed évig nem jelentkezett... már azt hittem soha nem is fog:)
  • Arnold Layne
    #1775
    csak az elem merült ki, hamarabb is gondolhattam volna erre.
    De köszi a gyors segítséget!
  • Metalmilitiakid
    #1774
    1. lépés nézd meg van-e külön aktív passzív bemenet az erősítőn és próbáld ki mind a kettőben (esetleg ha van vmi effekt elé kötve vedd ki)
    2. lépés próbáld ki más erősítővel
    3. lépés ahol tudsz nézz bele a testbe hogy nem e látsz vmi szakadást vagy engedést a kábelezésnél, forrasztásnál(szedd le a 2 csavarozott fedelet a hátáról)
    4. lépés vmi jobbféle szakinak mutasd meg
  • Arnold Layne
    #1773
    Miért van az, szerintetek, hogy ha be van kapcsolva az aktív elektronika, akkor hitetlenül torzít az erősítőm, viszont ha kikapcsolom, teljesen jól működik? Melyik lehet a rossz?
  • Arnold Layne
    #1772
    Régebben ilyenem volt, teljesen meg voltam vele elégedve. Szerintem mindenhez jó.
  • cscsiga
    #1771
    Arnold Layne hez hasonloan én is hurral kapcsolatba kérdeznék.
    Minden félét játszok, funktól kezdve zúzós metálig minden féle hangolásba.
    Milyen húrt ajánlanátok?
  • Szergely92
    #1770
    a piros Warwick jól adja nekem is olyan van
  • Metalmilitiakid
    #1769
    Én piros Warwick illetve D'Addario húrt használok
  • xxxpaulxxx
    #1768
  • Arnold Layne
    #1767
    mármint a vastagsággal nincs gondom, az tuti ugyan ilyen lesz, egyenlőre az anyagán vacilálok. MI a különbség közöttük?
  • Arnold Layne
    #1766
    Ti milyen húrt használtok? Annyi fajta van, nem tudok dönteni:( Előző gitáromon ilyen volt, de most fogalmam sincs, milyet vegyek.
  • Metalmilitiakid
    #1765
    én kérek elnézést kicsit jobban szalad az idő mint gondoltam majdnem 3 hónapos :D
  • Metalmilitiakid
    #1764
    ehhez csatlakozom Cort T35 WP :D és még a gyári elem van benne és kb 1 hónapos heti 2-3 próbával
  • Arnold Layne
    #1763
    ja meg szerintetek egy aktív gitár mennyi ideig bírja egy elemmel? vettem egy új cort gb 34-et és van kb ez a két dolog még nem világos számomra.
  • Metalmilitiakid
    #1762
    nemtom havernak van a gitárján olyan poti amit lehet kihúzni meg betolni de az neki a tónus és az osztja a humbikat single hangszedőre, de hogy hangerőn és basszernél mire jó arra most nincs tippem, de lehet ugyanezt csinálja
  • Arnold Layne
    #1761
    Sziasztok!
    mi a lényege a push-pull hangerőszabályzónak? Ilyenről még nem hallottam
  • xxxpaulxxx
    #1760
    Nah ez az, ahogy mondtam, ez sok mindentől függ... pl gitártól is... én pl abszolút nem használom a humbimat, legfeljebb csak megosztottan, mert egyszerűen önmagában undorító hangja van valamiért:D
  • Metalmilitiakid
    #1759
    én pl a húrláb felőli humbit használom magas és mély gain el együtt, meg pedáltól egy kis overdrive al
  • xxxpaulxxx
    #1758
    Jó beállítás ilyenkor nem létezik...
    Függ a stílustól, a játékmódtól, az ízléstől...
    Tekergesd aztán csak ráérzel... ezt neked kell tudnod
  • cscsiga
    #1757
    Sziasztok.

    Van egy cort action ws aktív bass gitárom. Nem nagyon tudom, hogy a 2 hangszínt hogy állítgassam. Emelett 2 hangerő is van. A híd és a nyak hangszedők hangerejei. Nem nagyon tudom hogy a 2 között mi a különbség. Valaki eltudná nekem mondani a jó beállításokat?
  • Arnold Layne
    #1756
    Eladó egy Stagg BC-300 típusú basszusgitár natur színben, 20-25 000 forintért. 1 precision bass és 1 jazz bass pickup, 2 hangerő és 1 hangszín poti, 24 bund. Az elektronika hibátlan benne, de a lakkon van 4 repedés. Képet küldök bárkinek. Emelett eladó egy Johnson standard 15 B basszusgitár erősítő is 5-10 000 forintért. 15 wattos, 1 sávos, 3 sávos eq, fejhallgató kimenet. Nincs hibátlan állapotban, de ha nem tekeri fel az ember nagyon a hangerőt, nem torzít egyáltalán.

    Ha érdekel valakit, vagy ismer valakit, akit érdekelné írjon e-mailt a [email protected].
  • Bedobos
    #1755
    Ha már itt lesznek augusztus 21-én Nyírbátorban, akkor példaként had említsem talán a Living Colour ritmus szekcióját :)... Amit likeolok.
    Will Calhoun dob, és Doug Wimbish bass. És mondjuk határozottan nem a torzított mókákra gondolok, hanem erre: (csak mint entry level) :P
    http://www.youtube.com/watch?v=6sLPR8lGOw8
    Más videóikat esetleg a Metal vs Funky kérdéskör tisztázására ajánlom sok szeretettel. :)
  • Bedobos
    #1754
    Legyen mondjuk fúziós, ha meg kell határozni. Inkább funky, mint metál.
  • xxxpaulxxx
    #1753
    Jah, mert nem is tudna:D
  • tigeroo
    #1752
    de milyen stílusban? mert most aki fankit játszik annak nembiztos hogy ínyére lesz valami metál riffelgetés
  • Bedobos
    #1751
    Hali,
    egyelőre csak arról van szó hogy keresek egy basszusgitárost. ...Aki hajlandó felhivni, vagy levelet írni ha kérdése van. ;) Zenéből akar megélni (mint én), nem hobby szinten (amit egyébként tisztelek). Tud esetleg kottát olvasni, vagy mondjuk cubase-be beirt cuccokat (tabot is tud nyomtatni asszem a cubase) meg bír emészteni. Képes felkészülni egy próbára 3-5 számmal. Meg bírja pengetni a hangszerét 32 ütemen keresztül ugyanúgy, van tempója, és nem utál engem :)... Vagy ha ezekből valami még nincs meg, akkor nem rest dolgozni rajta. Én sem vagyok tökéletes, most per pillanat emberrel akarok gyakorolni grooveokat, témákat, satöbbiket. Nem géppel. Van per pillanat pár zenekarom, az is lehet hogy ezekből mind kilépek és csinálnék egy jobbat, de az is lehet hogy szükség van valamelyikben új bézre, ezt most még nem tom 100%-ra... Szóval amit irtam, kb annyi van. Tehát egy Pesti basszgitárost keresek, aki ráér gyakorolni velem, és tud már kellőképpen játszani a hangszerén.
  • Arnold Layne
    #1750
    valami pontosítást nem tudsz mondani, hogy milyen zenét játszanátok, hányan vagytok stb.?
  • Bedobos
    #1749
    Keresek egy PESTi basszgitárost... Ha tudsz (játszani a hangszeren), és ráérsz (gyakorolni), akkor keress!
    Barna +36709672 962
    Peace!
  • xy21
    #1748
    thx
  • Suri hun
    #1747
    Keressél loopokat vagy mondjuk Cubashez használj ezdrummert és írj magadnak vagy használd a benne lévő gyári loopokat. Vagy használj guitar prot.. Még azt is lehet, hogy a guitar proba elmented az adott filét midiként aztán behívod a Cubasebe és ott megadod neki, hogy a ezdrummer hangkészletét használja.
  • xy21
    #1746
    dob ütemeket honnan tudok leszedni bassz gitár alá?
  • Metalmilitiakid
    #1745
    Az ígért képek.




  • Knabb
    #1744
    Úgy lecsapnék rá, ha lenne pénzem :)
  • Metalmilitiakid
    #1743
    Eladó egy használt Samick basszusgitár! Fekete színű, fekete koptatóval, egy darab precision hangszedővel, 1 hangerő és 1 tónus poti Indonéz gyártmány. Elektronikuson hibátlan, testen van 1-2 karcolás használatból adódóan. Tökéletesen működik soha nem volt semmi bajom vele húr cserén kívül, elpusztíthatatlan. Kezdő gitárnak tökéletes, azzal mentem volna koncertre is ha nem döntök az 5 húr mellet, így most csak otthon áll. Vadonatúj D'Adario 045-105 ös húrkészlettel, azóta 2-3 x volt csak használva. Miskolcon és környéken személyes átvétellel, kipróbálni nálam ki lehet, ha postán kéred, akkor a költségét te állod. Képek hamarosan. Ára: 20 000 HUF Érd:írj privátot.
  • tigeroo
    #1742
    Eladó:

    Szendőfi Balázs: Basszusgitár-iskola (Első könyv)

    ár: 4,000HUF (Mátészalkán/Debrecenben személyes átvétel vagy plusz pkcs)
  • xxxpaulxxx
    #1741
    akkor használd az 5 húrost:D
  • Metalmilitiakid
    #1740
    hát van pár ilyen agyzsibbadt gp ző ember, aki beírja 4 húrra mert az 5. húron úgyis csak az 5 öst használja az meg a 0 :D