2019
  • BemApo
    #1819
    itt a Szappanos Tibi bácsi oldalán találsz jó gyakorlatot rá http://susslenap.hu/PageContent.aspx?PageID=23 (felülről a második sor ban mindkettő), fontos hogy már az elején nagyon következetes legyél, próbáld meg nagyon lassan, csak helyezd rá az ujjad a húrra úgy hogy új beggyel érinted és "sodord ki alóla", majd az ujjad támaszkodjon rá a mélyebb húrra, tehát ha "a" pengetsz váltva két újjal akkor mindig az "e" húr fogja megállítani az ujjad, ha te úgy pengetsz hogy az "e" is meg szólal akkor nem nyúlsz bele eléggé. Az is egy technika ha csak megütöd ujjbeggyel, de az váltott újjal nehezebb mert akkor nem támasztod meg az ujjad a mélyebb húron utána, nehezebb megszokni mert nincs mankó, de egészen más kép szól, pl gyors metál számoknál jól jön. És próbáld erőltetni a metronómot, utálatos dolog de nagyon hasznos. ( http://www.metronomeonline.com/ ).
  • xxxpaulxxx
    #1818
    Én, amikor megvettem a bőgőmet, akkor kb lehetetlennek gondoltam, hogy valaha is megtanuljam ezt a klasszikus basszgitár pengetést:D
    Aztán tompított húrokon gyakoroltam 1-2 film megnézése közben... gyakorold, menni fog az:)
  • Metalmilitiakid
    #1817
    Gondolom hüvelyujjal a hangszedőt támasztod és így pengetsz. Ha így van és "kampóként" hajlítva az ujjad pengetsz, akkor nem lenne szabad hozzáérned még igen gyors tempónál sem az alatta lévőhöz. Persze azért gyakorolni kell, de ha egyszer rájössz, akkor simán menni fog. Igazából arra kell figyelni hogy visszahúzásnál ne húzd túl vissza mert azzal ütöd meg.
  • Akashi74
    #1816
    Gyakorlom az ujjal pengetést, de nem vágom...
    Ha erősebben akarom pengetni, mindig beleérek az alatta lévő húrba ami megszólal. Pl.: A-t megpengetem lágyan az OK, de ha erősebben akkor mindig beleérek a E-be..
    Van valami okosság hogy pengessem?
  • Akashi74
    #1815
    Köszönöm.
  • PacosMorales
    #1814
    Nincs default húrmagasság. Már írtam hogy attól is függ mit játszol. Ha döngölős rockot akkor jobb ha magasabban van a húr, ha slap is játszik akkor meg nem árt ha alacsonyabban van. Pl. nekem a Musicmannél azt olvastam hogy gyárilag 2,4mm a 12.bundnál E és G húron a húr alja és a bund teteje között.
    A fontos hogy egyenes legyen a nyak és pontos az oktáv, a többi kényelem kérdése.Nyilván a hangszer is szab bizonyos határt,de a lehetőségek szerint kell beállítani a kényelmet, az előbbiek figyelembevételével.
  • BemApo
    #1813
    mármint úgy 2-2,5mm hogy 1. és 24. bundál,
  • BemApo
    #1812
    írj egy levelet az SX ( http://www.sxbasses.com/basses.html )-nek hogy árulják el, mert a honlapon nincs fent, de ha ez nem jönne be akkor 2 és 2,5mm közötti érték van pl megadva az ibi btb -nél ami szintén 35" menzúrás, talán ez segít valamit,
  • Akashi74
    #1811
    Az a baj hogy nincs összehasonlítási alapom, nem tudom hogy az első bundon mekkorának kellene lennie a húrmagasságnak. Ha valaki megszánna egy adattal...
  • BemApo
    #1810
    nem lehet hogy elég lenne csak a nyakon a nyerget kicserélni ?
  • Akashi74
    #1809
    Köszönöm.
    Tegnap elhoztam a gitárt. A szólógitárhoz képest mekkora durung húrok vannak rajta!!:) Kicsit fura volt megszokni, és a húrtávolságokat is, de éjjelre belejöttem.
    Szétszedtem a gitárt,megpucoltam, kifőztem a húrokat, aztán fellhúroztam és beállítottam. A nyak nincs csavarodva, csak a pálcán kellett állítani, és sikerült is halál egyenesre állítani. A húrmagassággal még bajban vagyok, mert az első bundon 1mm, az utolsón (21) kb 4-5mm. Hiába emelek a húrlábnál, be-bezörög ha odapendítek neki. Most vagy a fej felől kellene emelni a húrokon, (nem tudom) vagy az egész nyakat kicsavarni és újrailleszteni..
  • BemApo
    #1808
    Ahhoj Mindenk!

    Pár év kihagyás után úgy 2 hónapja újra kezdem bőgőzni, amimhez beszereztem a Peavy Grind 5 húros (anno Washburn T25 volt emg vel), nem bántanám a hangszert nem rossz, de nekem nem igazán jön be se a hangja se a nyaka, pedig most egészen pöpecűl be van lőve. Egy Ibanez sr505 öt néztem ki utódnak, kipróbáltam és nagyon beleszerettem, bár olvastam hogy az elektronika összerakásánál lehetnek gondot (Made in Korea), de ezen még akadok fel. Ha van valakinek bármi véleménye pro/kontra, vagy tudna ajánlani valamit amit még érdemes lehetne megnézzek ebben az árkatban az írjon plz.
  • georgea
    #1807
    Alakuló beat zenekar basszusgitárost, dobost és szólógitáros keres.
    irányvonal: beat, rock, alternatív
    Kor: 28-36

    saját dalok: http://www.goodday.hu/
    Tel: 06 20 3975308
  • PacosMorales
    #1806
    A görbülés önmagában nem katasztrófa. Állítani kell a merevítőpálcán. Ha csavarodás van benne na az gáz. Amúgy legtöbbször a test felé picit magasabban vannak a húrok, persze ez csak kb. 1 mm-t jelent.
    A húrmagassághoz meg annyit hogy ismerős most állítatta be a hangszerét (nem kínai bass)jó pénzért, és az enyémhez képest az egekben vannak a húrok. Mivel slappelek is, nekem alacsonyan van. Az hogy erősebb pengetésnél esetleg picit bezörren az meg ilyenkor egyáltalán nem baj. Akkor nem jó ha teljesen elveszi egy hang a kizengését(sustain). De pl. a jazz bassemen a 14. bundnál zörög CSAK(és ott meg is hal a hang), na ez pedig azt jelenti hogy az utána lévő bund kicsit magasabb, lehet csak finoman beljebb kell kalapálni, vagy csiszolni rajta, majd megnézem.
  • xxxpaulxxx
    #1805
    Esetleg nézesd meg egy hozzáértővel, hogy mennyire nagy a kár és érdemes e javíttatni...
  • Akashi74
    #1804
    Egy Sx-et láttam, csak azt irja a srác meg van görbülve a nyaka, és alul (test felé) nagyobb a húrmagasság mint a nyaknál. Gondolom van valami tól ig érték. 2-5mm vagy hasonló?
  • xxxpaulxxx
    #1803
    Amekkora neked jó:D Azt be tudod állítani. Ha alacsonyan van, akkor könnyebb lefogni, viszont fennáll a zörgés veszélye.

    Egyébként talán azért jó egy olcsó bassgitár, mert ha utána veszel egy jobbat, akkor nagyon is érezni fogod a különbséget, miután hozzászoktál a gagyibbhoz:)
    Viszont azért ne Harley Bentont vegyél... akkor már inkább Johnson, vagy valami hasonló...
  • Akashi74
    #1802
    Mekkora távolságnak kell lennie a húr és bund között a menzurán végig? Meg tudjátok mondani?
  • Akashi74
    #1801
    Én is ezen agyalok..
    Tudom hogy a nyak szinte a legfontosabb. Néztem egy gitárt, azt írja róla az eladó enyhén meggörbült a nyaka, de nem befolyásolja a játékot.
    Kérdeztem tőle milyen jellegű, mekkora a görbület (mert ha jól tudom van ezekben SX feszítő/nyak állító pálcacsavar), de nem nagyon reagál :( Potyára meg nem utazgatok egy métert se csak úgy kipróbálni.
  • Levi69
    #1800
    Én 27000 ért vettem az első baszgitáromat hasonló okból, mint te: Nem tetszettek a magas hangok a gitáron, és a mélyek nem voltak elég mélyek. Nem egészen két évre rá vettem egy LTD-t kicsit több, mint kétszer annyiért, és ég és föld... Ha most csak 30 körül tudsz rászánni, és csak gyakorolni kell, és nem számít, hogy nem szól túl jól, nem számít, hogy kényelmetlen, valamint figyelembe veszed, hogy egy új gitár vételekor a régit eladod az eredeti árának 50...60%-áért, akkor szerintem nem feltétlenül hülyeség. Arra azért így is figyelni kell, hogy a nyak egyenes legyen.
    Én nem bántam meg, hogy először vettem egy olcsó szart, aztán meg egy jobbat, ha a régit most eladom havernak (haveri áron) 10 ért, akkor két évig 17000-ből élvezkedtem.
  • Akashi74
    #1799
    Mi a véleményed róla?
    Azt azért megkérdezném a hozzáértőktől, hogy van eltérés a fogólap szélességét illetően, ill. bundtávolságokban egyes basszusgitárok (gyártmányok) között? Eléggé bumfordi ujjaim vannak:)
  • Arnold Layne
    #1798
    ilyennel, de használtan vettem.
  • Metalmilitiakid
    #1797
    Hát amúgy én egy használt gitárral kezdtem ami használtan volt 20, de teljesen jó volt, semmi extra egyetlen prec hangszedő volt benne, de gyakorolni meg tanulni jó volt, első koncertre is elmentem volna vele sztem ha nem veszek egy 80k s Cort T35 öt :D de viszont a koncert elmaradt...
  • Akashi74
    #1796
    Hát ez az.. az asszony kinyír ha elsőre beleölök ennyit..
    Arnold Te milyen gitárral kezdtél?
  • Arnold Layne
    #1795
    ennyiért max használtan kapsz jó, vagy legalábbis nem nagyon szar gitárt. Szerintem inkább várj még egy kicsit, és spórolj egy jobbra, 60 körül már tényleg lehet jókat kapni(gondolok itt a Cortra, Squierre)
    30ért a gitárok az alapok megtanulásához jók, de ha megtetszik, és rákapsz, előbb-utóbb úgyis akarsz venni egy sokkal jobb gitárt. Saját magam is megjártam, hogy beleöltem 30 000 egy kezdő gitárba, aztán másfél évvel később vettem egy jobbat.
  • xxxpaulxxx
    #1794
    Pedig sajna ez pénzes dolog
  • Akashi74
    #1793
    Hát lehet megköveztek, de fele ennyim van rá. 60 körül már ki lehet fogni ibanezt is. Bár azt se ismerem csak hírből.
    Nézegetem a hirdetéseket.
  • xxxpaulxxx
    #1792
    Nem rossz az SX... Olyan 50-60tól már egész jó kezdő bassgitárokat lehet találni:)
  • Akashi74
    #1791
    Üdv, és BUÉK.

    Egy éve pötyögök egy Stagg strato gityón, de nemrég jött az ihlet, hogy basszusgitároznom kellene inkább. Az akkordok nem kötnek nagyon le, de a ritmus/alap basszusgyakorlatok könnyen mennek, szeretem is őket.Csak az a baj hogy sima gitáron egy oktávval magasabban szól minden. Mindenki átesik ezen gitártanulás közben, vagy hogy van ez?
    Gondolkodom hogy veszek egy kezdő basszusgitárt, ki is néztem, de nem értek hozzá. Egy olcsó SX darab. Pénzkidobás, vagy kezdésnek megfelel? Sajnos nagyon nem vagyok eleresztve anyagilag.
  • xxxpaulxxx
    #1790
    nahjah:D
  • tigeroo
    #1789
    hát kösz az autodidakta büdzséből csak ennyire futja :D
  • xxxpaulxxx
    #1788
    A kottaolvasás nem tudása igen nagy hiba!

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Sajna én se tudok úgy, ahogy kéne:D
  • tigeroo
    #1787
    na leszedtem a magyar népmeséket fülre XD

    remélem hogy pár embert érdekel:P jameg még:
    csak mivel a kottaolvasás elmélete nem megy így gázos lett a gp fájlként való imaginizálása...valaki kikorrigálná aki jobban ért az ütemekhez?

    tessék
  • Arnold Layne
    #1786
    ez a cort fasza, ilyen van nekem is, csak 4 húrosban. Én meg vagyok vele elégedve, szépen szól, bár kéne már rá valami rendes húr.
  • punkers
    #1785
    Sziasztok!
    Ugynézki sikerül eladnom a Harley Benton HBB5000-t.Nem rossz gitár de nem az én világom.Mit ajánlottok 80eig, kizárólag 5 húrosban?Néztem a Fernandes Atlas 5, Cort Gb75-öt.
  • xxxpaulxxx
    #1784
    Jah bocsi... elkerülte figyelmemet, hogy preckót szeretne:)
  • Arnold Layne
    #1783
    squier precession bass olyan 70 körül van. biztos van valami más ami jobb de nem sokkal drágább, de pb-ből szerintem ez a legjobb ilyen árban.
  • xxxpaulxxx
    #1782
    mindegyik nagyon faszán szól... csak meg kell fizetni a "faszaságot":D
    De amúgy nem tudom... ennyi pénzért már lehet jobbat venni, mint Squier sztem.
  • Arnold Layne
    #1781
    a squierek egész jók. Nagyon faszán a fenderek szólnak:)
  • cscsiga
    #1780
    Sziasztok.

    Milyen precession bass-t tudnátok ajánlani ami jó árba (max 80 ezer) és nagyon faszán szól.