2019
  • Grandmaxter
    #1859
    http://www.youtube.com/watch?v=gf3jtvD6Uyo
  • xxxpaulxxx
    #1858
    Erőltesd, meg lehet szokni... én pl a balkéz helyes tartását láttam lehetetlennek, hogy megtanuljam ("alma tartás"), de napi 1-1 óra skálázással és helyes kéztartást erőltetve sikerült:)
  • Arnold Layne
    #1857
    én kettővel szoktam, a pickupon vagy az e húron támasztok. Az á-n nem szeretek támasztani, tök kényelmetlen.
  • Akashi74
    #1856
    Eléggé le van halva a fórum. Mondjuk én is tanulgatok, gyakorolok fórumozás helyett:)Most a párom éjszakás.
    2 nap után végre el tudom játszani a Ticket to Heaven-t (Dire Straits). Esküszöm Bob Marley-t (Is this love) könnyebb volt megtanulni.
    Azt kezdem elrontani hogy kezdek újra egy ujjal játszani.(Visszafejlődöm) Van valami nagyszerű gyakorlat mivel be tudom gyakorolni ezt? ..vagy csak minden számnál erőltessem próbáljam? Ti általában hány ujjal pengettek? Ki hol támaszt?
  • xxxpaulxxx
    #1855
    Hát úgy néz ki:D
  • Pöndzi
    #1854
    Senki?
  • Pöndzi
    #1853
    Ha valaki közületek az Egyesült Királyságban tartozkodik azonnal jelentkezzen? Szükség volna egy basszusgitárosra egy LP rögzitesehez...
  • Akashi74
    #1852
    No mindegy. Végülis vettem egy 40-60-80-10 as húrkészletet. Vastagabbat kellett volna, mert vastagabb volt a gitáron. Át kell szokni.
    Ezen jobban hallani a sikát, amikor húzom az ujjam az egyik bundról a másikra. Remélem hamar bejáródik a húr.
  • Akashi74
    #1851
    Nézegettem a húrokat. Az a baj hogy nem tudom milyen van most a gitáron.
    40-től indulnak, de mit jelent ez a vastagság?
  • xxxpaulxxx
    #1850
    Tudom ajánlani az Ernie ball-t
    fél éve semmi bajom nincs vele 3 kifőzés után sem:D
  • Arnold Layne
    #1849
    6000 fölött már kapsz egész jókat.
  • Akashi74
    #1848
    Akkor hétvégén megyek a hangszerboltba próbálgatni:)
    Az a fura, hogy nekem az E húr 3-szor vastagabb mint a G. Nem tudom milyennek kellene lennie, de kb. olyan mint egy stratocasteren az alsó E.
    Berobogok a hangszerboltba. Remélem annyira nem lesz drága mutatvány.
  • Arnold Layne
    #1847
    lényegében minél drágább, annál jobb. persze számít is az, hogy milyen anyagból van, meg hogy milyen vastag. Ezeket viszont magadnak kell kiválasztani, hogy melyik tetszik a legjobban.
  • Akashi74
    #1846
    Én meg időközben "megtanultam" játszani a gitáron, rengeteget gyakoroltam. (persze még sehol sem vagyok, de kezdek ráérezni a dolgokra)
    Nekem a G húr hangja tompa. Főleg az 5 bundon. pim-pim...
    Rozsdás a múr, már kifőztem, de semmi változás, egy húrcsere megoldaná a problémát? Egyáltalán milyen húrok vannak, milyet érdemes venni?
  • xxxpaulxxx
    #1845
    Nekem olyan gondom lenne, hogy mostanság azt vettem észre, hogy amikor játszok, akkor néha a gitárom hangja kap egyfajta "fátyolt":D
    Szóval olyan, mintha nem lenne jól behangolva egy csatorna a tvben/rádióban, szóval így zizeg... aztán rácsapok a húrokra a hangszedőkél és újra jó.
    Ez mitől lehet? Lehet, hogy azért, mert picit rozsdás lett a humbucker? Azt nem tudom megmondani, hogy ha csak a JB hangszedő szól, akkor is produkálja e ezt a hibát
  • Akashi74
    #1844
    Nem tudom milyen gitárod van, de én az enyémet már szétszedtem egyszer, és sikerült összerakni beállítani.
    Nekem ez a csavar kb. 4mm mélyre megy a fába. Ha találsz egy ugyanilyen csavart de hosszabbat, akkor azzal jó lesz.
  • Arnold Layne
    #1843
    fúrd közelebb a hangolókucslokat:p
    amúgy szerintem ezt érdemes hangszerézhez vinni.
  • tigeroo
    #1842
    na tegnap nagyban játszom, erre lerepült a kis húrleszorító "gomb" a fejről. poén hogy a menetet is szétvitte a csavar a fában.

    kb. mennyibe kerül megcsináltatni? vagy valami más módszerrel meg lehet oldani otthon hogy a D + G húrt leszorítsam?

  • Arnold Layne
    #1841
    lehet ilyen faápolós pronto kendőt kapni, én azzal szoktam a a fából készült részeket tisztítani.
  • Akashi74
    #1840
    Mivel érdemes tisztítani a gitár nyakát,és a menzúrát? Egy idő után csúszik mint állat...
  • xxxpaulxxx
    #1839
    Hmmm... mikre nem jók azok a fasza kis lukas hangok:D
  • Metalmilitiakid
    #1838
    nemtom milyen számokat játszol, nekem nem igazán zöngtek, a 20k használtan vett gityómon sem, bár én mindig úgy voltam, hogy ha valahol 0 át kellet pengetni azt átírtam 5 ösre, hogy felengedés után elhalkuljon a húr, de alapvetően a felesleges húrok nem zöngtek, bár igaz soha nem is használtam a pengetés után a mélyebb húron pihentetem meg az ujjam technikát
  • Akashi74
    #1837
    ..egyszerűen nem értem...
    Állandóan bezöngenek a húrok.. vigyázok már meg ne pengessem véletlenül az üres húrokat, de ha nem pengetem meg őket akkor is be-bezöngenek, és olyan idegesítő hangja van. Nem tiszta.
    Ti tompítjátok vagy mit kell csinálni?
  • Akashi74
    #1836
    Találtam tabot, de olyat mint a guitar pro, (vagy kifejezetten basszusgitárra tab) nem sokhoz van. Szinte csak szólóra van.
    A youtube a barátom nekem is.
    A Long Highway cimű számnak is keresem a bass tabját.
    Hallásra eléggé nehezen megy..
  • Arnold Layne
    #1835
    ha nagyon nem találsz tabot, szerintem you tube-on keress rá cover videókra. Általában vannak egész jók
  • Akashi74
    #1834
    Az is jó. Nagyjából lehallgattam, de nem biztos hogy mindent és jól:)
    Gyakorlásnak jó.
  • Arnold Layne
    #1833
    a sima tab nem jó?
  • Akashi74
    #1832
    Üdv.

    Valakinek nincs meg véletlenül, Dire Straits - Follow Me Home basszus tabja? Kerestem de gp formátumban (guitar pro) nem találom.
  • Arnold Layne
    #1831
    7 húros basszusgitár?? a képek alapján nem lehet valami kényelmes
  • Metalmilitiakid
    #1830
    így most hirtelen anyagi befektetése nem gondoltam, de ha nem lelek más megoldást, még lehet élek vele
  • tigeroo
    #1829
    nekem megvan szendőfi balázs basszusgitár iskola c. könyve.

    abból elég sokat tudtam megtanulni az elméletről + alapokról.


    itt a könyv leírása

    (ha megszeretnéd venni akkor én eladnám szívesen, ha érdekel akkor PM)
  • Metalmilitiakid
    #1828
    Valaki tudna nekem ajánlani valami olyan neten elérhető könyvet, vagy oldalt, amiből alapszinten meg lehet tanulni a szolfézst (ha jóltom ez a neve) meg valami olyan könyv/oldal ami főleg basszerra épülő skálákat és hasonló hasznos dolgokat tanít. Előre is köszi.
  • xxxpaulxxx
    #1827
    :)
  • Akashi74
    #1826
    Köszönöm.
    Gyakorlás közben rájöttem:)
    Gyakorlás, gyakorlás, gyakorlás... erre is rájöttem:)
  • xxxpaulxxx
    #1825
    Erről itt egy videó
  • Akashi74
    #1824
    Leköltöztettem a cuccott a pincébe. Tegnap volt időm gyakorolni. 1-2 óra alatt egészen bele lehet jönni. A dobgépen elinditok egy tempót és arra variálok, majd másik dobprogram, és tempo..
    Arra kell még rájöjjek, hogy az alsó E-t hogy tompítsam ha nem akarom kizengetni, ill. Ha egymás után felváltva kell 2 húrt pengetni.
  • Akashi74
    #1823
    Köszönöm a tanácsokat.
    A weboldalt megnézem..
    Ezt a megtámasztásos dolgot próbáltam én is. Remélem lesz időm gyakorolni. Sajnos nem nagyon tolerálja a párom. Mindig megy valami baromi fontos a tv-ben, vagy mindig van valami amikor leülök gyakorolni. Persze addig semmi..
    Hétvégén ha lesz időm megnézem a pincét hátha tudok csinálni ott egy gyakorlótermet..
  • Metalmilitiakid
    #1822
    Bár ez nagyon részlehajló dolog, mert ha valaki pörgős zenét akar játszani pl. metál, punk akkor ha letámasztja az ujját esélye sincs azt a tempót hozni amit azonnal visszahúzó ujjal simán tartok. Sza lattól függ milyen zenét akarsz, mert jazz blues témához sztem jó módszer.
  • Metalmilitiakid
    #1821
    Én soha nem támasztom meg a pengető ujjamat sehol, egyből megáll nekem a levegőben mielőtt megütne egy másik húrt, nekem csak a hüvelyujjam van megtámasztva a hangszedőn. És igazából így sem pengetem meg a felette vagy alatta lévő húrt szinte soha, csak ha valami baromi gyorsat játszom :D
  • BemApo
    #1820
    Ibanez 505 ről véleménye senkinek sincs ?