2019
  • esgerus
    #1939
    MarloweDK anyagait javasolnám én is, igényes és marha sok van belőle.
  • TheDon
    #1938
    nézzél youtube-on slap bass lesson-öket, én sokmindent onnan tanultam, vannak egész értelmes vidik
  • xxxpaulxxx
    #1937
    MarloweDK anyagai?:))
    Amúgy a slappel én is így vagyok... bár mostanában az egész bassgitárzással:D
  • tigeroo
    #1936
    valami fajin gyakorló slap témát tudtok ajánlani? lehetnek benne oktávok, slap-pop, meg tompított hang is (sőt utóbbit kéne nagyon begyakorolnom)

    szal ami inkább kezdő de azért jól is lehet haladni vele. a slappel nagyon lemaradtam a fingerpick tudásomhoz képest
  • esgerus
    #1935
    Így van, bár szimfónikusoknál konkrét kotta szerint játszanak, amit vki elég ügyesen kiagyalt már és ettől nem térhetnek el, mert akkor ott nagy káosz lehetne.
    Én mindig azt mondom, hogy minél kevesebb az ember, annál kevesebb a gond.
    Sose sikerült 4 főnél több tagú bandát összehoznom, mert vkinek sose jó a próba meg másmilyen zenét szeretne, meg nem tanulta meg (feldolgozásoknál) a dalt hétvégére, stb.
    Van egy trióm, ami nagyon fajinul működik, egy kombiba beférünk cuccokkal, senki nem rinyál semmiért. :D
    ha érdekel hallgass bele, majdnem minden számunk fenn van. http://www.youtube.com/watch?v=VLgT_0ZmgjQ&feature=related
  • commissioner
    #1934
    Köszi! Majd próbálom kielemezni a "nagyok" zenéit, hogy ők hogyan oldják meg ezt.
    Ami még érdekesebb pl. amikor szimfonikus zenekarra írnak zenét, ott azért elég sok szólam van, amiket együtt nem könnyű kezelni, meg nincs is sok lehetőség a próbálgatásra. Gondolom kialakultak ennek már a pontos szabályai, hogy mi passzol össze mivel.
    Persze, fel lehet rúgni a szabályokat, csak ahhoz előbb ismerni kell őket... :)
  • esgerus
    #1933
    Nem, kitérhet belőle. Kicsit nehéz ezt elmagyarázni. :D
    Mindenképp dominánsabbnak kell lennie adott esetben a H dúr skálának.
    Nagyon sok dologtól függ: stílus,tempó,hangszerek szerepei a zenében.
    Pl úgy emlékszem egyik Depeche mode számban disszonáns szóló van (Useless a címe), saját szerzeményben bármit lehet :D

  • commissioner
    #1932
    Sziasztok, egy zeneszerzéssel kapcsolatos kérdésem lenne:

    Ha a ritmusgitáros játszik egy akkordmenetet, pl. ezt: H–G♯m7–D♯m7-C♯, akkor az triviális, hogy a basszus játszhatja ezalatt a H-G#-D#-C# hangokat. Viszont itt jön a kérdésem, ha a basszeros nem csak az alaphangokat akarja játszani, akkor az azokra épülő skálákból építkezhet? Tehát, amíg a gitáros az elején a H-dúr akkordot játssza, addig a basszus csak a H-dúr skála hangjaival kísérheti?

    (nem tanultam összhangzattant, az itt a probléma... :D)
  • Metalmilitiakid
    #1931
    Eladó sorba került a felszerelésem. Gitár Cort T35 WP 65k(fehér 5 húros), Boss ME-20B multi 40k és Laney HCM65B kombó 40k. Minden teljesen működőképes és hibátlan, 1-2 karc megesik mivel nyúztam őket egy ideig. Végig zárt térben voltak. Ha valakit érdekel küldjön privátot és küldök képeket.
  • tigeroo
    #1930
    ha szereted a dubstepet, érdekes játéktechnika (mint maga a dubstep stílus, az organikus változata is elég úttörő, kíváncsi leszek pár év múlva hova fejlődik a stílusirányzat)

  • cscsiga
    #1929
    Minden csak az időn múlik. Amit a tanár megtanít 1 óra alatt, azt te otthon megtanulod 1 nap alatt. Durván ilyen az egész :D Sokat kell gyakorolni és jó lesz. A vásárlás meg azon múlik, hogy mennyiért akarsz gitárt venni magadnak. Erősítővel kapcsolatba csatlakozok az előttem szólóhoz, hogy 50-60W alatt nem érdemes venni, mert ugyan szobai gyakorlásra elég bőven egy 30W os, de ha zenekar lenne meg ilyenek, akkor kell nagyobb. Megtanulni basszerozni és amiket te szeretnél játszani, azokra jó egy P-bass. 40-50ezerért lehet kapni Squier-t vagy Cortot, amik zenekarba is megállják a helyüket.
  • bujcsik555
    #1928
    Értem. Stílusilag, háááát, az a gond nagyon sok féle zenét szeretek. Slipknot, RATM, RHCP, Nirvana, QotSA, Metallica, Funkadelic stb :D
  • Metalmilitiakid
    #1927
    Én is autodidakta módon tanulok basszerozni. Sok mindent így is meg tudsz tanulni, persze ha arra vinné a sorsod, hogy tényleg komoly zenei pályára add a fejed akkor nem ért eljárni majd tanárhoz, de addig ráér. Hát hogy milyen basszugitárt ajánljunk az attól függ, hogy milyen stílusban milyen együttestől játszanál számokat. Az erősítővel én meg úgy vagyok, hogy otthonra elég a számgép egy hangfallal, mert én 50-60 W alatt nem vennék erősítőt, mert az később kevés lesz, ha esetleg egy bandába is bekerülnél és kellene a dob mellé.
  • bujcsik555
    #1926
    Hello!

    Szeretnék beruházni a közeljövőben egy bassgitárra. Jelenleg egy akusztikus gitárom van, amin autodidakta módon tanulgattam. Nem vagyok vele egy zseni, de az ilyen tábortüzi egyszerű noták mennek, és néhány bonyolultabb szám is. Basszusgitáron is működhet ez a módszer, vagy nehezebb megtanulni rajta? Illetve milyen gitárt és erősítőt tudtok ajánlani olcsóbb kategóriában? Lényeg hogy a pár négyzetméteres szobámba magam el tudjam szórakoztatni vele.

    Köszi.
  • Akashi
    #1925
    Helló.

    Nincs meg valakinek az alábbi szám bass tabja?
    Stretching out
  • Akashi
    #1924
    Sziasztok.

    Nekiálltam újra naponta gyakorolni,de úgy érzem hogy így autodidakta módon nem haladok, megakadtam... Jó lenne egy klub vagy valami ahol több sráccal össze lehetne ülni, gyakorolni, egymástól tanulni...

    Egy basszuskombóra is beruházok még az idén, amit az anyagi kereteim megengednek. Olyan 50-ig tudok elmenni.. Nézegettem Behringer BX600-ast, de nem igazán ismerem... olvastam hogy volt belőle valami hibás széria.. Nekem elsősorban itthonra kell, vagy majd a jövőben kisebb termekbe, próbákra. Mondjuk egy kompressor jól jönne bele.

    Tudtok segíteni milyen kombót érdemes nézni, vagy valakinek pécs és környékéről van eladó?

    Akashi
  • xxxpaulxxx
    #1923
    Eleinte nagyon semmilyennek gondoltam a számot, de aztán rá kellett jönnöm, hogy simán catchy:))

    Viszont remélem nem ez az új album legjobb száma... és már alig várom az albumot!!!!!:D
  • Crokin
    #1922
    Új Chili klip

    Tab hozzá, nagyon könnyű, kurva jól hangzik :)
  • tigeroo
    #1921
    zenei kulcsok
  • cscsiga
    #1920
    Sziasztok. azt szeretném kérdezni hogy ez a kép/hangjegy mit jelent.
  • xxxpaulxxx
    #1919
    Gratulálok!

    Nagyon szép bőgő, használd egészséggel!:)
  • tigeroo
    #1918
    gratulálok

    jó szórakozást :)
  • Gvik
    #1917
    Üdv mindenkinek!

    Megejtettem az #1902-es hozzászólásomban taglalt vásárlást. Maradtam az eredetileg választott modellnél (Cort C-5H), bár fehér helyett mattfekete színben. Nagyon szép, közel sem annyira sötét mint a képeken. A pickupok közül egyszerre csak az egyik választható, és szerencsére passzív állapotban is nagyon tetszik a hangja, nem csak aktívban. A mezúrája tényleg rövidebb az átlagnál, ez nekem jó, nagy kezűeknek hátrány lehet. Ami vicces, hogy gitár után átállva, automatikusan a 24 bund felett pengetek-oda áll be a kezem, ez van ott kb, ahol a gitáromon a hátsó hangszedő - szóval erre még figyelnem kell. A boltban nagyon könnyű volt rajta a játék, kisujjal lazán tartottam a B húrt is, aztán amikor hazahoztam, kiderült hogy azért, mert fél hanggal le volt hangolva. Standardban azért izzasztóbb, de annyira így sem vészes mint vártam (pedig nincsenek erős kezeim). Néha még zörög, de csak akkor ha nem fogom le elég erősen, majd belejövök. Hamarosan jövök a hülye amatőr kérdéseimmel majd megint szerintem :) Addig is pár kép(magában, meg a család többi tagjával):



  • Turisas
    #1916
    Sziasztok!
    Milyen olcsó basszus kombót ajánlotok csak otthonra?
    Az olcsó az kb. 20-30 ezer forint max.
    A laney rb-1-et néztem. Mit gondoltok a laney rb-1-ről?
  • cscsiga
    #1915
    csao.

    Mit tudtok a Powerstate PBT 160. aránylag olcsón árulják és ez gyanús nekem, hogy egy ilyen teljesítményű erősítőt ilyen olcsón árulnak.
  • Kazuma92
    #1914
    UI: (szóval nem arról van szó, hogy tekerem a potmétert és nem reagál, hanem arról, hogy csak adott ponton szól az egész rendesen )
  • Kazuma92
    #1913
    Sziasztok!
    Nem működik megfelelően a pick up váltó potméterem, van hogy teljesen elmegy a gitár hangja, de ha egy picit is elmozdítom már működik ( csak fele hangerőn kb). Egy adott ponton szól normálisan. Szeretném megcsináltatni, zavaró folyton tekergetni, de sajnos a közelben nincs bolt ahova elvihetném. Elég egy potméter gombot venni, vagy van valami más furfangja?
    Köszi előre a válaszokat!
  • Gvik
    #1912
    Köszönöm szépen a segítséget, meg a gyors reagálást is mindenkitől. A vásárlás valszeg olyan egy-másfél hónapon belül lesz esedékes, ha valamelyik élőben is jól szerepel és megfelelő lesz, majd feltétlen beszámolok az új "családtagról"!
  • xxxpaulxxx
    #1911
    Igen, én 4 húrost hallottam EMG pickuppal és azon mai napig is gondolkodom, hogy kéne szerezni egyet:)
  • PacosMorales
    #1910
    Már nem gyártják, de használtan esetleg lehet találni. Amúgy az 5húros egy Tony Levin signature: aktív, 3sávos EQ...szóval használható darab, ellenben a 4 húrossal ami erős tuningot kíván ha normális basst akarunk olcsón.

    kakaoskalács: háááát, basskombóra mikit kötni...mivel a bemenet jack, csak úgy tudod a mikrofont beledugni ha veszel egy XLR-jack átalakítót.
  • xxxpaulxxx
    #1909
  • xxxpaulxxx
    #1908
    Hirtelen OLP MM-et mondtam volna, de nem nagyon látok belőle Magyarországon 5 húrosat:/

    De amúgy a Cortok teljesen korrektek már ebben az árkategban is:)
  • kakaoskalacs
    #1907
    Üdv olyan kérdésem lenne , hogy lehetséges mikrofont kötni bass erősitöre ( Roland cube 30) ?, eleve egyáltalán hova kell kötnöm a mikrofon XLR csatiját ha mukődésre akarom birni? Sajnos én nem vagyok képbe ilyen téren.
    (tudom elég bugyuta kérdés és lehet rossz topicba irok csak sejtésem szerint itt tud valaki segiteni aki ért hozzá)
  • Crokin
    #1906
  • sunnydika
    #1905
  • Metalmilitiakid
    #1904
    Nekem ilyenem(T35) van, és meg vagyok vele elégedve, játszok rajta punkot, metált, de megszólal rajta szépen a magasabban szóló basszer kiállások is, tappingban jó, slappelni nem szoktam rajta mert nem tudok, de amúgy kényelmes és jó. Nem tudom mi a különbség a C-5H és ennek a hangszedői között, annyit vettem észre, hogy a T35 menzúra hosszabb vmi 25mm el, ez nemtom mennyit befolyásol.
  • Arnold Layne
    #1903
    a cort gb-75-höz mit szólsz? nekem ilyen van 4 húrosban. Teljes mértékben meg vagyok vele elégedve. Ezért az árért, nagyon jó gitár.
  • Gvik
    #1902
    Üdv, szükségem lenne egy kis segítségre, meg tanácsadásra :)
    Szeretnék vásárolni egy basszusgitárt a közeljövőben, itthoni játékhoz, házi-stúdiós célokra. Életembe egyszer volt basszusgitár a kezembe (kb 3 percig), bár gitáron már játszom néhány éve, és ott is főleg ujjal, szóval remélem nem lesz annyira nehéz belerázódni. Néhány szempont ami jelentős lenne a választás folyamán:

    1., kb. 80-100ezer forintot szánok rá.
    2., Valami olyasfajta kéne amiben minden műfajba lehet játszani/ minden műfajhoz használható a hangja (Nem kell kiemelkedőnek lennie, de átlagos azért mindenbe legyen. Ez amiatt lenne fontos, mert gitáron is elég csapodár stílusban játszok, punk-al kezdtem, aztán jött a metalcore meg hardcore, azután blues, most meg bossa-nova, jazz, fingerstyle irányba kacsintgatok....)
    3, 5 húrosra gondoltam, mert van pár zenekar, akitől játszanák számokat szintén 5 húros gitárral. Később nem szeretném, ha az 5. húr hiánya miatt nem próbálgathatnék ilyeneket. Azt olvastam hogy bizonyos technikák egyesek szerint (slapping, popping, stb...) nehezebbek 5 húroson a kisebb húrtávolság miatt, de szerintem ha eleve ezen tanulok, akkor ehhez szokom majd hozzá.
    4, Humbucker hangszedősre gondoltam, mert azt olvastam hogy ezeknek inkább középkiemelésük van ( konkrétan egy musicman stingray-ről szóló cikkben), ami jól illene az akusztikus gitáromhoz, aminek a testformája miatt szintén középkiemelése van.
    5, Azt nem tudom hogy előny-e, ha 24 bundos, azt basszusgitárnál mennyire lehet kihasználni? (gitárnál pl. aki ritmusgitározik, az se megy nagyon általában 15-16. bund fölé)
    6. Az elektromos gitáromnak "C" formájú nyaka van, szóval valami ilyesmi lenne ideális. mivel elég kicsi kezeim vannak, nembaj, ha a mezúrahossz és a bundtávolság rövidebb az átlagosnál.

    Eddig, amit találtam ( bár csak nagyon felületesen futottam át a kínálatot) az a Cort C-5H lenne, bár youtube videókon annyira nem győzött meg a hangja, de nem tudom, hogy azok a videók által produkált hangminőség mennyire releváns. Azért néztem ezt a márkát, mert az akusztikus gitárom cort, valamint ismerősöm nemrég vett elektromos gitárt szintén ebből a márkából, és mindkettő elég minőségi darabnak tűnik. Persze más márka is abszolút szóba jöhet.

    Természetesen minden észrevételemhez, gondolathoz, szívesen várok kritikát, 5leteket, javítást, ajánlást, stb., mert tapasztalatlanságból adódóan lehet hogy valamit jelentősen félreértelmezek.
    Előre is köszönöm a segítséget, és hogy végigolvastátok.
  • xxxpaulxxx
    #1901
    Az, hogy NIGGER:D
  • tigeroo
    #1900



    mondjuk ennek mi értelme van?:D