2019
  • morcosqtya
    #2019
  • morcosqtya
    #2018
    *-jav.: 1x8" - as a Rumble 15
  • morcosqtya
    #2017
    A rumble 15 (1x10) V3-tól azért sokat ne várj szerintem, még szobában sem.
    De kezdésnek jó, ha pl. PC-n youtube-os backing track-ek alá játszol, nem lesz nagy hangerő és dobozhang lesz (1x10" hangszóró + kicsi doboz) és teljesítményben sem nagy a rumble.

    A basszus ha jó nyakút fogsz ki (sajnos zsákbamacska így) akkor nem rossz, főleg ha később a PJ szettet (hangszedők) kicseréled valami komolyabbra. De addig nem kell amíg ilyen kiskombón játszol mert nem fogsz különbséget hallani.

    Szerintem nyugodtan megveheted a szettet aztán jövőre válts egy nagyobb kombóra (1x15 vagy 2x10).

    Jó zenélést neked tigris! :)
  • morcosqtya
    #2016
    Ennyiért megéri ez így egyben szerintem.
  • tigeroo
    #2015
    Mostanában egyre többször néztem ezt az Adam Neely csávót és a youtube csatornáját, azon kaptam magam hogy megint el akarok kezdeni basszusgitározni :D


    Úgylátom, hogy otthoni gyakorlásra jelenleg ennek lenne a legjobb ár-érték aránya, ha döntök. Szerintetek?

    Fender Squier basszusgitár szett
  • sz4bolcs
    #2014
    Ezt tegnap találtam, majdnem bekaksiztam tőle:

  • Metalmilitiakid
    #2013
    Ártartományból ítélve sejtem használtra gondolsz. Ebben a szériában én a Cort okat ajánlom, az egészen megbízható és jó gitárok még ebben a kategóriában is.
  • Tharus
    #2012
    Sziasztok

    45-50 ezer Ft. környékén milyen aktív basszus gitárt ajánlotok? Kezdő vagyok.
    Köszi előre is a véleményetek.
  • morcosqtya
    #2011
    Üdv!

    Jelenleg egy Peavey Microbass (1x8", 15w) kiskombóm van lakásban gyakorláshoz.
    Továbblépés miatt kellene e helyett egy 2x10 vagy 1x15 kombó (a 6 húr miatt a 15 lenne a nyerő de fürgeség miatt meg a 2x10..), a minőség lenne a lényeg, nem a hangerő növekedés (lakás!). A hangszer 6 húros, HEADGC kvart hangolásban, humbucker hangszedőkkel (Seymour Duncan BassLines) a gyakorolt stílus jazz/blues.
    A fentiek tükrében az alábbiak közül melyiket ajánljátok (figyelembe véve az árakat is) mindegyik használt, tételezzük fel h jó állapotúak.

    SWR LA-15 - 45 vagy 50 e
    AMPEG BA-110 - 46 e
    ASHDOWN T15-180 - 60 e
    AMPEG BA115 100W - 75 e
    SWR WORKING PRO - 90 e (ez necces árban)

    Melyik a legjobb vétel?

    Köszi előre is!
  • jason665
    #2010
    Hello!

    A Farcry zenekar keres basszusgitárost a második album munkálataihoz. Olyan rutinos, kreatív zenész jelentkezését várjuk, aki nem riad vissza a különböző stílusok egyidejű, komplex alkalmazásától (úgy mint a death metal, progresszív, indusztriális, klasszikus, jazz, folk...). Részletekért keress minket emailben!

    [email protected]

    A 2010-es bemutatkozó albumról egy nóta:
    http://www.youtube.com/watch?v=Y-b3WmIBVG4
  • esgerus
    #2009
    Van egy eladó DOD bass stereo flanger pedálom, ha kellene valakinek, akkor szóljon, occó! :)
  • DeerMuse32
    #2008
    Hali!
    Héten unatkoztam szóval negyedmagammal csináltam egy kis videót. Próbáltam basszusgitáron minél jobban visszaadni az XX zenekar Crystalised című számát:
    http://youtu.be/t6816W9UlCU

    Remélem vállalható lett valamennyire. :D
  • Metalmilitiakid
    #2007
    Eladó a HCM65B basszuskombóm, pesten megnézhető, kipróbálható, ha valakit érdekelne küldjön egy privit.

    kep
  • BemApo
    #2006
    OLP tulajok figyelem! eladó eredeti usa MM pickup és EQ:
    http://www.zeneszapro.hu/hirdetesek/music-man-sub-v-pickup-es-elektronika-elado
  • Gvik
    #2005
    Egyébként a Squier felső és a Fender alsó kategória között simán van némi átfedés, telecastereknél pl elég gyakori, hogy adott Squierek jobbak (és néha drágábbak is), mint a legolcsóbb Fenderek. Másfelől a klasszik Fenderek elég tradicionális, a "régi hangzást" előnyben részesítő hangszerek (kivéve talán a Modern Player vonalat), Squierekbe sokkal nyitottabbak az újabb hangzások felé is.
  • esgerus
    #2004
    Füledre hagyatkozz kizárólag! :)
    Viszont! Érdemes rákeresni adatokra, az hagyján ,hogy a Squierbe olcsóbb hardvereket szereltek, de a fát is kispórolták és azt később nem tudod lecserélni. Hársból vannak a Classic Vibe-ok, ami azért nem éger, semmi nem helyettesít egy másik faanyagot.
    Egyik boltban egyszer meg akartak győzni ,hogy agathis tökéletesen helyettesíti az égert. :)
    Összegezve: füledre hagyatkozz, de ne hagyd figyelmem kívül a fejlesztési lehetőségeket. :)
  • Slinky Cyle
    #2003
    van itthon két mahagóni gitár..
    és két égerből készült is..

    egy full mahagóni lp.. és egy mahagóni superstrat ibanez..
    mind a kettő ugyan azt a karaktert adja

    egy éger stratocaster, és egy éger jackson super strat
    mind a kettő fa alaphangja megegyező

    én az égerfának szeretem a legjobban a hangját.. szerintem nagyon erős rezonáns hangja van.. eq val tolok rá egy kis mélyközepet és brutál lesz

    nem kell elhinni.. csak aki nem hiszi előbb győződjön meg maga ezekről a dolgokról..
    elég ha bemegy a legközelebbi hangszer boltba és ellenőrzi
  • Metalmilitiakid
    #2002
    az nem elég, csak akkor hiteles, ha a test alakja és a húrok is megegyeznek, a test alakja is változtat minimálisan a hangon, ami egy hasonlításnál pont elég lehet, mivel másképp remeg ki
  • Slinky Cyle
    #2001
    a fa fontosabb mint gondolnád..
    van itthon nekem egy startocasterem, égerből van.. de próbáltam már kőrisen is..
    van itthon full mahagóni gitár is..
    összevetettem a két gitár hangját ugyan azon a hangoláson..
    unplugged.. semmi erősítés..be se volt dugva.. csak a húrok hangját hallgattam.
    így kizártam a hangszedők hatását

    a tapasztalat az, hogy bizony erősen hallani lehet a fák között a hangzást.. a mahák mélyebb dörmögőbb hanggal bírnak..
    a kőris, jávor, éger.. tisztább, élesebb fényesebb hanggal bírnak

    ezt bárki leellenőrizheti
  • Gvik
    #2000
    Amikor én a basszusgitáromat vettem meglepődtem, hogy "Oh, mindenki azt mondta, hogy ezen milyen nehéz játszani a gitárhoz képest, merthogy sokkal erősebben kell nyomni a húrokat, pedig nem is..."
    Aztán kiderült hogy azért mert fél hanggal lejjebb volt hangolva a sztenderdnél :D

    A fa fontosságán vitatkoznék (ahogy azt már sokszor megtettük), de a hangszedő típus (nem csak márka szempontjából hanem, a precision, jazz, humbucker, stb elrendezések és típusok is beleszólnak az adott gyártón belül, valamint humbuckerből és single coil-ból is rengeteg változat van) és elhelyezkedés tényleg nagyon meghatározó, basszusgitárnál szerintem sokkal jobban mint a gitárokban. Bár ez itt most mondjuk úgy pont nem játszik, mert mindkét gitár precision típusú.

  • Tibi7
    #1999
    köszi. De közben kiderült hogy ez csak utólag lett ráfestve, házilag tákolt, típusát tudja a fene :)
  • Slinky Cyle
    #1998
    ha nagyon szigorú vagyok egy gitárhoz, akkor ezek döntenek.. a gitár milyen fábol készült.. alapvetően behatárolja, hogy milyen alaphangzást tud. A hangszedő elrendezés..ha esetleg cserélni fogom.. tudjam mit tehetek bele és mit nem.
    És nagyon fontos a gitár nyaka.. a bundok.. ha nincsenek szintben..akkor sose lesz jó hangja.

    ha érdekel valakit, hogyan lehet olcsón, forintokból megoldani azt, hogy nyak, bundok szempontjából egy tökéletes gitárt tudj venni, elmondom.

    Ez egy olyan rész amit sajnos nagyon nehéz átlátni, mert a vásárolni készült gitárokon alapból nagyon magasra van állítva a húrtávolság, hogy elleplezzék a gitár hibáit. =(


  • Levi69
    #1997
    Tapasztalatom ezekkel a gitárokkal nincs, de ha a Squier hangja jobban tetszik, és az se számít hogy mi van ráírva, akkor én azt venném meg. Gondolom még olcsóbb is mint a Fender.
  • Metalmilitiakid
    #1996
    A logót sehol nem találtam ami rajta van, de fej forma alapján Yamaha, SX lenne a tippem, de esetleg lehetne még Lakland, Sadowsky vagy Ernie Ball Musicman is.
  • cscsiga
    #1995
    Helló!

    A véleményeteket szeretném kérni, hogy melyiket ajánlanátok inkább? A Squier Classic vibe 60's basszert vagy egy Mexikói Fender Precisiont? Minden féle dolgot félretéve, hogy mi van a fejre írva, csak hangzásra gondolok itt, illetve a minőségére a gitárnak. Kipróbáltam mindkettőt egy helyen, ugyanavval a beállítással, ugyanazon az erősítőn és legnagyobb meglepetésemre a squiernek sokkal tisztább, öblösebb,fényesebb hangja volt, mint a fendernek. A fender olyan volt, mintha egy pulcsit tettem volna a hangszórók elé. Az ott lévő eladó azt mondta amikor odajött, hogy ő ezt így megmondja, hogy gondolkodás nélkül a squiert vegyem és ne a mexikói fendert.
    Esetleg egyéb személyes tapasztalata van valakinek?
  • Tibi7
    #1994
    Sziasztok! Meg tudná mondani valaki, hogy ez milyen basszusgitár márka?
  • Metalmilitiakid
    #1993
    Meg egy dupla humbi :D
  • Levi69
    #1992
    Szerintem a kettő kombinációja, mármint hosszú nyak vastag húrokkal, de ez függ az ízléstől is:).
  • Slinky Cyle
    #1991

    metálhoz szerintetek milyen bass gitár a jobb? ad feszesebb hangzást.
    Rövidebb nyak, vastagabb húrokkal..
    vagy
    hosszabb nyak, vékonyabb húrokkal.
  • Levi69
    #1990
    Öthúrost C-hez nem lehangolni kell, hanem az első bundnál lefeogni a H-húrt. Én ha infrahangot akarnék, akkor egy 35"-os baszgitárra föltenném a létező legvastagabb húrokat, és az egészet hangolnám le.
  • Metalmilitiakid
    #1989
    Egy kedves barátom kisegített ezzel a linkkel, elviekben ő a mi barátunk.

    http://www.music-man.com/instruments/guitars/john-petrucci-bfr-baritone.html
  • Slinky Cyle
    #1988
    szerintem egyre dagadtabbak az emberek..
    észre vettétek már? a különböző generációk egyre dagadtabbak és mégdagadtabbak lesznek
  • Metalmilitiakid
    #1987
    Elviekben ez az és A# hangolás ha minden igaz.

  • Slinky Cyle
    #1986
    tudsz adni ytube linket?
  • Metalmilitiakid
    #1985
    Mint Dream Theaterben amikor Myung a 6 húrost hangolja le Petrucci pedig egy külön épített basszusgitár nyakkal ellátott gitárt használ még lehangolva :D Vannak végletek.
  • Slinky Cyle
    #1984
    persze.. pl parkway drive, meg sok másik..
    nem az a lényeg, hanem hogy az oktávnyi távolásgra lévő hangok jól szólnak együtt..

    pl a power cordok is ezért szólnak olyan jól, és erőteljesen, mert a 3 hang egy adott frekvencia többszörösei..

    pl D A D együtt pengetve egy power cord.. A 2. D az első D hang kétszeres frekvenciáján van.. az A meg pont a két D hang között van ha a frekvenciákat nézzük.
  • tigeroo
    #1983
    sok mai modern metál zenében drop B sem ritka
  • Slinky Cyle
    #1982
    izé.. általában azért szokták lehangolni a bass gitárt, hogy illeszkedjen a hangja a lead gitárhoz..
    ha mondjuk drop C ben van a lead gitár.. és azon ritmusoznak.. vagy tompítotban nyomják a palm muted riffeket metálnál.. akkor egy C torzított hang kurva jól tud szólni a bass gitár C jével ami egy oktávval lejjebb van.. végülis természetes felharmonikusa a nagyobb oktávú C.. a kettő együtt nagyon tud ütni, ha ügyesen van összekeverve.
  • Slinky Cyle
    #1981
    nemsokára tervezem csinálni itthon elméletben..
    van letöltve tube simulation program.. "tube saturator"
    és majd azzal számgépen különböző kapcsolásokban kikisérletezek egy jó torzított mély hangot bass gitárnak..aztán megépítem a gyakorlatban és piacra dobom.
    úgy tudom ilyen erősítő még nincs..

    gyakorlatban hallottam már én is amikor különféle torzító pedálokkal betorzítják a bass gitár jelét.. de az elég szánalmas volt, a legmélyebb hangokban semmi agresszió, harapás nem volt, csak egy ilyen kásás kakofón zörgés..
    de van elméletem rá, hogy tudnám feszesebbé tenni ezt a hangot

    .. mondjuk drop C.. C G C F A 5 húrosra.. ez jól jön
  • Levi69
    #1980
    Természetesen én is próbáltam már baszgitárt betorzítani túlvezérléssel, magas hangoknál villanygitár hangja volt, de a mély csak recsegett, féltem is hogy kiesik a membrán :). Az igazsághoz hozzátartozik hogy mindezt IC-s előfokkal próbáltam ki.
    Egyébként öthúrost minek drop akármire hangolni?