2506
Mit tutdtok róla?
  • direwolf
    #110
    Szaszi: a JT Juventus Team -et jelent
    Ams: a kártyán van VGA, TV és DVI/2ndVGA csati (ez utóbbi egy adapter, amit a DVI-ba kell dugni, a másik oldala pedig egy VGA csati)

    Az alap frekik: 250/512, eddig 300/600-al próbálkoztam, és nem láttam egy légypiszoknyi szemetelést sem. Érdekes, hogy az Nvidia ajánlása a 4200-ra 225/500...
  • Ams
    #106
    ennek van DVI kimenete? sűrgős lenne a válasz!!!
  • Hanzo
    #104
    Köszi!
  • direwolf
    #102
    JT 38.900+fa (-fa ;)
  • Hanzo
    #101
    Hol vetted és mennyiért a 3.6 ns-os 4200-at?
  • Cameron
    #100
    Én 1 het vettem Inno GeForce 4 Ti4200 128MB és a PowerStrippel 310@560-on megy.
  • direwolf
    #99
    Borg!

    Most akkor az Inno 2 félét gyárt???
  • direwolf
    #98
    nos... a kérdés megoldódott! ma vettem én is egy 64 megás Inno-t, és az enyémen Hynix 3.6-os ramok vannak ( a sok szám vége: 36 )
    szóval a tiéddel valami nem stimmel...
  • nocomment
    #97
    Elvileg kb egy árban vannak... De én is csak hallottam 41-42eFt.
  • Imremagdi
    #96
    mennyibe kerülnek ? Mennyivel drágább az ABIT ?
  • Borg
    #95
    7500ast mindenképp, csak a 8500as kérdéses erősen..
  • MiQ
    #94
    Szerintem igen.
  • nocomment
    #93
    Egyáltalán érdemes Powermagic R7500-as kártyát ezekre cserélni??
  • nocomment
    #92
    Abit Siluro GF4 Ti4200 vagy Inno3d GF4 Ti 4200?
    Melyiket javasoljátok?
  • Xboxman
    #91
    Nincs valami magyar Ti4200-es teszt?
  • Xboxman
    #90
    Jah ez enegem is érdekelne!
  • MiQ
    #89
    Itt megnézhetitek:
    http://prohardver.hu/ph_cikk.php?id=94&p=3
  • MiQ
    #88
    Az ASUS GF4MX440 dobozán ott vigyorog, hogy NFINITEFX II ENGINE (advanced vertex, meg pixelshader; bla bla bla).
    Idézet a Prohardver „Geforce GeNerációk - ki a nyerő?” cikkéből:
    „Az ASUS-t azonban picit el kell marasztaljuk: a kártya doboza cseppet félreérthetően hivatkozik az nFinite FX II engine-re, amely a leírás szerint benne van a "dobozban." Hát nincs, nagyon nincs, mindössze az LMA II egy -- szintén -- lebutított változatát plántálták az MX-be. Mindenesetre furcsa ez az ASUS doboz, de tényleg..”

    Ez a vásárló megtévesztése
  • Imremagdi
    #87
    Inkább beszéljuk arról hogy 64 Mb vagy 128 Mb kártyát vegyek, mert ha igaz hogy a 128Mb "csak" 440Mhz megy,a 64 MB 500 Mhz
    Nekem valahogy a 128 Mb jobban bejön, Csak az a kérdés hogy meddig lehet Tuningolni ??

    Valaki kipróbálhatná őket ! Vagy tud valaki egy tesztet-hez egy linket?
  • vrob98
    #86
    Ezt nagyon rosszul tudod!
    Kicsit talan nezz utana
  • Dikkma
    #85
    De ez egy GF4 Ti4200 topic, ergo nem ejtjük ki az ATi nevét meg a Radeon8500-ét sem.
  • Dikkma
    #84
    Mindig is az ATi volt a nagyobb gyártó, és az nvidia a newbie. Hogy most több kártyát adnak el, az egy dolog, de te beszéltél a múltról és abban az ATi a nagyobb név.
  • Cameron
    #83
    Az nVidiának van múltja legalább,de az ATI-nak mi
    a múltja RAGE FURY DUAL ?
  • Anee
    #81
    az intel parasztága miatt drága nemazért mert jó.Ez kb olyan mint az ATi vs Nvidia
    Mennzi az nvidia legújabb termékének ára?120+áfa megjelenéskor.S mennyi az ATi? 80.Kb ez van intel vs AMD nél is.
  • Borg
    #80
    Uhum, szerinted pl ATIt hányan perelték be a számtalan frekvencián futó radeon8500akért? a 183mhztől 300ig mindenféle ramos létezik, holott ATI 275el gyárt, és a nagykerek mind eredeti ATIként adják el:)

    A sitera meg ki van irva, 10GB/s 250Mhz esetén... namost 275ön kb 8.6GB/s az átvitele, ezért is k.sokan beperelték már:)
    Ennyit a szentírásokról.
    Nem hiába olcsó valami. Jót nem adnak olcsón, az nem érné meg nekik.
    AMDt is miért adjék olcsón szerinted? Hát mer minöségileg 0:) De jo hosszu csikja van mind2nek, vegyen mindenki ilyeneket:)
  • direwolf
    #79
    ugyan... szerinted hány országban perelnék be őket a fogyasztó megtévesztéséért?
    olcsó, vagy nem, ami a speckóban van, az szentírás, vagy jöhet a fogyasztóvédelmi felügyelet

    vagy hamis a cucc, de ezt inkább nem akarom elképzelni
  • Anee
    #78
    ezért olyan ócsó is......
  • Borg
    #77
    Ezt nem nehezen kell elképzelni, ha 4 van ráirva akkor 4es. Inno minőség:)
  • direwolf
    #76
    nehezen tudom elképzelni, hogy neves cégek árlistáján 3.6-os rammal hirdetnének valamit, amit utána 4-essel adnak el...
    az inno3d weblapján is ottvan, hogy a 64 megás modell 3.6-ossal készül. gondoljátok, hogy valaki nekiállt leforrasztani, és újakat rakni a helyébe???
  • Imremagdi
    #75
    tehát akkor 128 Mb kell venni? Van már valakinek ilyen ?Próbálja ki már ki valaki meddig bírja a memóriája(Persze inno3d márkájú)
  • Xboxman
    #74
    Egyébként én is most tervezek egy Radeon 8500 128Mb-t venni.
  • Xboxman
    #73
    Lehet ,hogy Karmák János ezt mondta ,de én jobban adok inkább John Carmak véleményére:)
  • Bilux
    #72
    Te csak maradj az ekszbokszodnál...
    Amit Borg írt nem ő találta ki ezt maga Karmák János mondotta...
  • Xboxman
    #71
    Álmodozz csak..:)
  • Borg
    #69
    Itt valóban az R300ról van szó, amit kb úgy jellemeztek hogy "DOOM3 & R300 sssmokingg":)

    Egy két hónapja viszont carmack még a 8500asról beszélt. Azt mondta ezen, és a gef4en teszteli az új játékot amit fejleszt.
    Az álláspontja a következő volt:
    Az ATI genrálban jobb teljesitményt hoz bármely gef3-4 kártyánál. DE!
    Ha a játékteszt közben bármiféle bug előjött, és nvidia volt a gépben, biztos volt benne, hogy ő cseszte el. Azonban ha radeon volt a gépben és úgy jött elő bug, biztos volt benne hogy a radeon drivere a szar. És ez be is jött neki, ezért szoros együttműködésben fejlesztette a gamét, párhuzamosan ezzel pedig az ATI a driverét, az előjött bugok mentén.
    Ennyi. Radeonnak SZARok a driverei, ez tény, senki nem vitatja, carmack szerint is a detonator a "golden etalon".
    Ugyan az első radeon8500 driver óta RENGETEGET javult a cucc (több mint 60%ot), még mindig nem közeliti meg a detonatort (kb 85%on kullog mögötte, TELJESITMÉNY és KOMPATIBILITÁS terán, ugyanis feature már most ezerszer több ATIn mint nvidia kártyán).
    Carmack gondolatmenete tehát egyátalán nem hibás, ha azt mondja, hogy a 8500 túl fogja szárnyalni jó driverekkel a ti4600at is, mint ahogy pár tesztben a sok közül már meg is teszi. Viszont tény, hogy erre még várni kell. Remélem nem sokat...
  • MiQ
    #68
    Ezt a hírt a HWSW az NVnews-ról szedte; tehát az NVIDIÁTÓL fúj a szél
  • MiQ
    #67
    Szerintetek az NVIDIA nem juttatta el az NV30-at Carmaknak, mint azt az ATI tette?
  • Evil
    #66
    Az id Software a múlt heti E3 kiállításon mutatta be a régóta várt Doom III játékát, amely várhatóan 2003-ban kerül a boltok polcaira. A program az ATi ősszel megjelenő, következő generációs videokártyáján futott.


    Az id vezető programozója, John Carmack így nyilatkozott: "Az ATI következő generációs grafikus chipje által támogatott feature-ök ideális platformmá teszik a hardvert a Doom III motor futtatására, és egyben ez a jelenlegi leggyorsabb platform is a játékhoz."

    Ezzel együtt vagy ennek ellenére Carmack továbbra is az NVIDIA GeForce4 Titanium sorozat elkötelezett híve. Egy interjúban elmondta, hogy nem meglepő, ha az ATi következő generációs kártyája gyorsabb, mint a GeForce4 Ti 4600, azonban "nagyon érdekesnek" nevezte az ATi és az NVIDIA következő generációs kártyáinak és meghajtóprogramjainak esetleges összehasonlítását.



    Carmack hozzátette, hogy a Doom III játékon dolgozó csapat tagjai továbbra is GeForce4 Ti 4600 chipes videokártyákat használnak, és ha valaki most vesz grafikus kártyát, mindenképpen a GeForce4 Titanium sorozat tagjait javasolja.

    A játékot kiadó Activision bejelentése szerint a Doom III-mat jelenleg PC-re fejlesztik, de a jövőben nem kizárt egy xboxos átirat sem. John Carmack a QuakeCon 2001 rendezvényen úgy nyilatkozott, hogy az Xbox a tökéletes konzol a Doom III megjelentetésére, ezzel szemben a PlayStation 2 egyszerűen nem rendelkezik elegendő számítási teljesítménnyel a játék futtatására.


    forras : www.hwsw.hu
  • MiQ
    #65
    Igazad van.
    DE! Ha az aniso-t kapcsoljuk be, akkor bizony a GF4-ek maradnak le.
    Borg! Nekem volt a közelmúltban GF4-em, és bizony sokkal szebb lett a képe az előző GF generációkhoz képest, persze a Radírhoz nincs köze.
  • MiQ
    #64
    Hi!

    Az egyik barátom a közeljövőben vesz egy TI4200-at. Kölcsön adom neki az R8500-at, és csinál majd egy tesztet. Akkor kiderül az igazság.

    Annyit leírok újra, hogy a GF4TI-knek csapnivaló a dual vertex shadere, és a pixelshadere sem egy világcsúcs. Nekem egy elég lassú rendszerem van. A 3DMark2001SE-ben a fentebb említett két opcióban a 4400-ast veri a Radír. Hogy ez mit számít? Ma semmit. De az eljövendő játékokban sokat. A 3DMark2001SE pedig szerintem mindig is arról szólt, hogy mennyire lesz alkalmas az újdonságok futtatására a géped.