2506
Mit tutdtok róla?
  • Styrex
    #2386
    Hi
    Most szereztem be egy GFx4Ti4200-as kareszt és a kérdésem az, hogy tudom azt megcsinálni hogy a TV-n film menjen a monitoron meg tudjak netezni?
    Odáig megvan, hogy a képernyő beállításoknál a két képernyő látszik(monitor,TV).A dualview v. a clone mód a jó erre? Hogy juttatom a filmet a TV-re?
  • mochee
    #2385
    Szevasztok! Mennyiért tudnám eladni szerintetek az inno 3d tipusú geforce 4 ti4200-asomat?
  • dieselG
    #2384
    Újra akarom telepíteni már jóideje a drivert, főleg az nView miatt, áme ez az örökké felbukkanó hibaüzi miatt mindig kénytelen vagyok manuálisan feltelepíteni a drivert, ami ez esetben nem működik az nview funkció. Sajnos.. 3driverem van, 41.01, 40.72, 53.03, mindegyiknél ugyanez van. Nincs vmi gyógyír a problémámra? Előre is köszi!
  • Robbb
    #2383
    Ezt kifejtenéd bővebben????
  • Narancs
    #2382
    Akkor sztem inkább ezt a dolgot hanyagoldd, mert elég gáz...
  • Robbb
    #2381
    UP!
  • Robbb
    #2380
    Lehet hogy az írásomból nem derült ki(sőt biztos,én írtam sajnos értetlenül)hogy végig a 4200 kartyeszomra gondolok.Tehát az ő ventijét vettem lentebb.Ennek fényében válaszolnál ismét az első kérdésemre?Köszi az eddigi infókat is.
  • Narancs
    #2379
    1&2: állítsd be a BIOSban, hogy ha mondjuk 65 fok fölé ér a proci hőm akkor lekapcsol a gép...így nem lehet gáz...
    Speed Fan általában megbízható...
    3: Nem vszínű, hogy meg fogod tudni mérni ha gyárilag nincs rajta hődióda (vagymiatosz)...
  • Robbb
    #2378
    A #2371-re légyszi valaki,kösz.
  • Gabesz amd64
    #2377
    Így igaz!
    Egy bénazsák! :-))
  • Narancs
    #2376
    Aki hülye haljon meg, szokták mondani...
  • Gabesz amd64
    #2375
    Hát nem hinném hogy észrevette volna!
    Visszacserélni már nem igázán tudja...Magyarán:átbaszták!
    Mi hiába mondtuk neki hogy szar de ő azt hajtogatta hogy jó!
    Akkor mondtam neki hogy:Oké végülis a te döntésed!!
  • Narancs
    #2374
    Cserélje vissza!
    No problemo!
    Vagy azt hiszi hogy jól járt?
    Gondolom már észrevette hogy nem...
  • Gabesz amd64
    #2373
    Egyik haverom elcserélte Abit Geforce 4 Ti4200-es VGA-ját egy kacat Fx5200-re!
    Akkor balfasz volt hogy az hihetetlen!!
  • Robbb
    #2372
    Upupupupupupupupupupupupupupupupupupupupupupupupupupupupupupupupupupupupupupupupupupupupupupupupupupupupupupupupupupupupupupupupupupupupupupupupupupberagggggadtttttt a billllllllentyűűűűűűűupupupupupupupupupupupupupupupupupupupupupupupupupupupupupupupupupupu.............................
  • Robbb
    #2371
    A #2368-ban említettem hogy van ez az 5000fordos hűtőm és baromira hangos,kurvára sikít.Felraktam a Speedfan nevezetű progit és levettem 3500 fordulatra.Azóta hangja nincs a gépnek.Viszont volna 3db kérdésem,hátha tudtok rá válaszolni.
    1:Az hogy 5000 helyett 3500 forog mennyiben változhat a működése,stabilitása főleg játékokban?(még csak winfoson belül mertem használni,eddig hiba nélküli)
    2:Mennyire lehet hiteles ez a Speedfan progi,mennyire lehet ez a 3500 biztos érték?
    3:Hogy tudnám a 4200 karimon mérni a hőfokot?Szoftveresen,hardveresen,akárhogy.Ha tudnám is mérni mennyinek kellene lennie?
    Ez kicsit több kérdés lett,de azért a válaszokat előre is köszi!
  • CoolStuff
    #2370
    Ez van nálam is!:)
  • ReTeK
    #2369
    pontosan ahogy írtad: "A halk gépet szerintem elfelejthetem"... "viszont cserébe jól hűt"
  • Robbb
    #2368
    Én is kb. egy hónapja vettem egy pontossan ugyan ilyen hűtőt,a pontossan ugyan ilyen Abit 4200 128M-s kareszomra.Ezért az volna a kérdésem,hogy a tied mennyire hangos,mert az enyém marhára.5000-es fordulaton repeszt.A halk gépet szerintem elfelejthetem,viszont cserébe jól hűt.
  • bazsi123
    #2367
    bon

    ilyen gondom volt :-)

    én inkább memóriahibára gyanakszom, abból kiindulva, hogy mint mondottam anno a savage4-esem is így halt meg, ilyen effektekkel, de ott a memória picit meg is égett. lehet, hogy valami detonator volt a ludas? meghúzta a vga-t, és ezt nem bírják szegények?
  • ReTeK
    #2366
    rara
  • ReTeK
    #2365
    az abit gf4 ti4200asomrara ezt tettem rá, mert a gyári eccerűen megállt (mint a gf3ason is)
  • bon
    #2364
    Hopsz ezek szeirint nem jól linkeltem be innét elérhető a kép: http://deicde1.atw.hu/DSC00002.JPG
  • bon
    #2363
    Üdv

    Mostanába jelnetkezett egy probléma a videókártyámmal a Tipusa: abit Siluro GF4 Ti4200 128MB RAM. A probléma a következő Netezés és játék közbe jelentkezik váratlanul egyszer csak eltünik a kép fehér háttér jelenik meg majd villodzik egy kicsit és a fehér hátték telelesz kis piros négyzetekkel. Ezután lefagy a gép és csak Resetelni lehet. A kártya hütése megy 1 hete takarítottam meg mert már nagyon lassan forgott. A memóriák nem nagyon melegek simán meglehet fogni őket tehát nem melegedés a probléma szerintem. Én inkább driverre gondolok de már azt is próbáltam csarélgetni régebbire de a jelenség akkor is jelentkezett nagyon idegesítő tud lenni.

    Ötleteket várok mi lehet a gond. Köszönöm
    Az itt látható kép (remélem jól linkeletem be) a jelenségről készült.

  • bazsi123
    #2362
    megvan még, eltettem szépen a dobozkájába.

    az új meg egy igencsak brutál ati9600-os. sima, fapados, eccerű, de az én igényeimet kiszolgálja.
  • Narancs
    #2361
    A régivel mi lett?
    Megvan még?
  • rezsofiz
    #2360
    Aha,és milyen VGA-t vettél?
  • bazsi123
    #2359
    megoldottam a problémát, vettem egy új vga-t :-) vagy :-( kinek hogy tetszik.

    de szerintem is ram hiba volt, egyszer elhalt száz éve egy savage4-es vga-m. ott is 3d-ben jelentkezett először szemetelés, utána már 2d-ben is, nem tudtam pl word-ben dokumentumot görgetni, fagyott akkor is.
  • Narancs
    #2358
    A VGA-n lévő RAMra gondoltam...ha azzal van gixer, túlmelexik akkor szemetel a kép, ha a GPU -t húztad túl akkor fagy...ez a személyes tapasztalat!
  • sniper
    #2357
    "Ráadásul memóriahibától nemigen fagy a gép!"
    Attol fagy csak igazan.
  • Green Ghost #2356
    CSövi.
    Az asus ti4200es karimmal az 53.03as alatt nagy! bajok vannak(eltünedező részek,villodzás,rángás)
    Melyik a legujjabb driver v. mit javasoltok?
  • Narancs
    #2355
    Nekem is volt, csak FX5600-al, és egy driver csere után megoldódott...
    Amúgy elmondom hogy ha RAM hiba lenne, akkor nem szétesne hanem szemetelne a kép!
    Ráadásul memóriahibától nemigen fagy a gép!
    De ha Driver Cleaner és a régi drájver sem oldja meg a gondot, akkor lehet hogy télleg a hűtés a gáz...de nem hinném...
  • rezsofiz
    #2354
    Asszem en tudom mi a gáz.Nekem is ez volt, aztan megneztuk, keves volt a hutes,es ezert szart be a videokartya(szal szetesik a kep meg ezek). RAM-hiba lesz,nekem pont ma volt szervizbe,ki kellett dobni a kukaba. Szal a hűtés a baja.
  • sniper
    #2353
    A driver lehet a szar, nekem pl. a notebookon allandoan kifagyott 5-10 sec utan a NWN, aztan lecsereltem a hivatalos mobility drivert a hackelt catalystra, es egybol megoldodott a problema. Itt is vmi hasonlo lehet.
  • Narancs
    #2352
    Az XP-t újratelepítetted?
    Előtte leformáztad a vinyót?
    Ha nem, akkor szedd le a DriverCleanert és tisztítsd meg vele a rendszert, majd utána tedd fel a bevált DETONÁTORT az nV oldaláról!!!
  • bazsi123
    #2351
    ide is beírom, hátha :-)

    van nekem egy nagyon nagy gondom.

    amikor kijött a detonar legújabb verziója (56.72), nagy lelkesen feltelepítettem.

    elindítok egy 3d-s gámát (tökmindegy, melyiket), pár perc után szétesik a kép, és merevre fagy a rendszer. reset. olyan effekteket produkál, mintha a hűtés ment volna el, a venti szart volna be a vga-n.

    a gond az, hogy nekem már régóta nincs ventim, hanem egy egészséges méretű zalman passzív hűtés figyel a vga-n.

    a fenti detonator előtt ilyen jellegű gondom nem volt, minden szépen ment, nulla fagyással.

    az előbb telepítettem rendszert, és a az inno3d oldaláról leszedett legfrissebb gyári drivert tettem fel, de azzal is ilyen gondjaim vannak. ja, gf4ti4200 a vga.

    tud valaki segíteni?
  • rezsofiz
    #2350
    Okés,koszi,azert megprobalom,hátha. :(
  • #2349
    guru3d.com, de szart sem ér, mert állandóan lefagy a game!
  • rezsofiz
    #2348
    Igen?? ugyerted nem indiult ujra? Ha igen,akkor nekem is kell. Nvidia.com-on nem talaltam,te honnan szedted le?
  • #2347
    Nekem rosszabb, de az 52.16-os nekem bevállt!