2506
Mit tutdtok róla?
  • skorpio7
    #522
    Köszönöm .
  • direwolf
    #521
    ja elfelejtettem, hogy előbb össze kell kötni a tv-vel a kártyát ;)))
  • direwolf
    #520
    tvout:
    nvidia driver install (29.xx), jobbklikk a desktopon -> properties -> settings fül -> advanced gomb -> nView fül -> clone -> apply gomb
    ekkor itt megjelenik mégegy monitor, ezen jobbklikk -> kimeneti eszköz kijelölése
    itt a TV-n kell állnia a radio gombnak, különben a másik monitorra klikkeltél
    a formátumnak jelöld ki: PAL-B
    ettől kezdve ugyan azt kell látnod a TV-n, mint a monitoron
    van egy kis gond... a TV-n a kép nem tölti ki a képernyőt, és ezen sajnos az nvidia faxsága miatt nem is tudsz változtatni :(((
    a TVTool nevű progi segít egy keveset, ugyanis ezzel át tudsz kapcsoni a TV-re olyan módon, hogy akár overscan lesz a kép (a szélei kilógnak a képernyőről), viszont így a monitorodon csak akkor látod a képet, ha tudja az 50Hz-et (nem valószínű, és nem is néz ki jól a villódzás miatt)

    jelenleg ez a helyzet, ha gondoljátok, írhatunk közösen az Nnvidiának, hogy rakjon a driverbe állítási lehetőséget...
  • direwolf
    #519
    csak nekem volt ekkora "szerencsém" hogy 3,6-os példányt kaptam???
  • Borg
    #518
    1000/3,6=277,78
    1000/4=250

    Ezek a gyári, ELVI maximumok. Ezeket általában max 50Mhz-el lehet túllépni, de csak akkor ha nagyon jóféle a ram, és rendesen hűtve is van. Magyarán hogy 4nanos rammal eléred a 300Mhz-et annak nagyon kicsi az esélye.
  • skorpio7
    #516
    Sziasztok !
    Hát megvan ... és csak nézem , nézem ... de csodálatos egy kártya . :)))
    És egy kérdés .Beépíteni hétfőn fogom a kicsikét , mert most lusta vagyok szédszedni a gépet , mivel alaplap+proci+ram csere is lesz , szóval nagyon szét kell kapnom mindent .
    A kártyán lévő ramok végén -4 a jelzés .Gondolom , hogy ezek 4 ns-os ramok így , pedig ugye a Demostúdió oldalán azt láttam , hogy a specifikációk 3,6ns-os ramról szóltak INNO 64 MB-os tipusnál .Mondjuk nagyon örülök , hogy végre lecserélhetem a TNT2-esemet , így nagyon nem vaccilálok rajta , de ez mennyit vesz el egy a teljesítményéből és a kártya húzhatóságából ? ( Gondolok itt arra , hogy milyen MHz-eken megy nektek így max és hány százalékkal lassabb egy 3,6 ns-os ramos változathoz képest . ) Ha elhanyagolható , akkor nincs miről beszélni .
  • Shep
    #512
    Ok megnéztem 600on nagyszerűen megy de igazából nincs jelentősége mert a procim már ott úgyis kevés neki szóval nem húzom, hanem inkább belőttem a Quincunxot meg az anisotropic filteringet alapra es azzal is 6000 pont felett vagyok /csak sima 3dmark2001 nem SE/ az fpsek meg jó magasak így is.

    NA de a TVoutrol vki pls mert hát az nem megy
  • Ams
    #511
    250/513 @ 300/600!
  • Shep
    #510
    Srácok vki pls írja már le hogyan is tudom megcsinálni hogy a TVn nézhessem ami a monitoron is van? Úgy mindent az elejéről mert még soha nem volt tv outos kártyám.

    Az alap órajele mennyi a 64MB os innonak? és meddig lehet biztonsággal húzni ha 4ns os ramok vannak rajta?
  • Ams
    #509
    ja és 34000huf volt! msi CHS-nél van 42000huf!
  • Ams
    #508
    inno3d gef4 ti4200 64DDR lett belőle! 3dmark2001se tuning nélkül:9491 tuning:9543 inno rulez!!!
  • Borg
    #506
    azt mondják MSInek kurva hangos a ventije
  • Ystee
    #505
    Ams. Honnan szerzed az MSI-t? Én is kacérkodom vele.
  • Imremagdi
    #503
    ezt nem játék alatt kell kipróbálni hanem tesztben !
  • Imremagdi
    #501
    Nekem az inno3d kártyámon a memóriák nyitott házban éppen csak langyosak,de ha rárakom a ház oldalát akkor már melegszik mit az állatt !
  • Ams
    #500
    ö lesz az!!!
  • Ams
    #499
    nekem holnap lesz 1 msi gef4 ti 4200 64ddr tv-out DVI,már nagyon wár0m!!
  • Imremagdi
    #494
    van rajta dvi-kimenet

    xp alatt a vezélőnél kell beállítani,de az xp-ezt már megteszi...
    Szóval más a baj...
  • Shep
    #493
    XP ben nincs ez az opció? Szerintem a vinyo is lassu, nekem is kene mar egy msik mert nekem is hasonló kaliberű van mint neked, de én is vidkarit veszek inkább de ha minden összejön akkor nemsokára talán vinyót is. Mindenestere a biosban is nézdd meg hogy az udma engedélyezve van e bár az biztos van.
  • Ams
    #490
    ugye van rajta DVI kimenet?! fontos!
  • Ams
    #489
    imremagdi: van DVI-adaptere a kártyának? nem hiszik L...
  • Bilux
    #485
    Hát ha te ennek fejében veced akkor nagyon tudlak sajnálni...
  • direwolf
    #484
    a 64-essel
  • teknős
    #483
    Egy 128 vagy egy 64 MBos GF4 Ti 4200-al lesz több pontom 3DMarkban?
  • Imremagdi
    #482
    Elöször nézd meg a dma-t vezérlőpult-rendszer-szközkezelő-lemezmeghajtó- itt kattins rá ami előjőn a listán- itt a beállítások oldalon lessz a dma - pipáld be !

    Mennyi memóriád van ?
  • Shep
    #480
    1, kevés a memória neki ezért swappol a win mint állat
    2, lassú a whincestered ami 2 dolog miatt lehet 2/a tényleg lassú 2/b csak össze kéne rendezni mert már nagy rajta a rumli
  • Imremagdi
    #479
    Dma be van kapcsolva ?
  • direwolf
    #475
    IAA lelőhely:
    http://support.intel.com/support/chipsets/iaa/

    nekem is Abit ST6-RAID van, de én XP alatt nem használom az IAA-t, mert 2x ráfaragtam vele: a saját, és a haver vinyójáról is totál lekapta a partíciót, mikor hibernate után bedugtuk :-/
    winme alatt tök jól megy már az első verzió óta
    én is a 29.80-as drivert használom
    tehát akkor csak a 255-től ennyit emelkedik a 3DMark?
  • Imremagdi
    #474
    szerintem meg nem
  • Imremagdi
    #472
    tedd csak fel 255-re és futasd le, nekem is 1.2 cerkám van , és mellette egy 128 Mb Inno3d

    Én nem tuningolom,mert egyenlőre minden játék elmegy vele Full beállításokkal

    és a 29.80 driverrel megy a gépem ! (Ha telepítesz egy drivert akkor uninstaláld az elözőt)

    GFTweak - sokmindent nem lehet állítani

    Ja és abit st6-raid alaplapom van,és fel van telepítve a "Intel Application Accelerator" alaplap driver - ezzel gyorsabb lessz a rendszer,bár még nem próbáltam ki e nélkül !
    Jó lenne tudni honnan lehet letölteni a frissebb verziót ,mert ami nekem van az egy béte verzió .
  • direwolf
    #471
    Köszi, az alap dolgokon túl vagyok, és a legtöbb extra beállítás jelentésével is tisztában vagyok, csak az érdekelne, hogy mit mire állítottál. Mondjuk a vsync nem pontosan azt jelenti amit írtál, de most ebbe ne menjünk bele :)
    a 255-ös előreszámolást nem értem, mert a "logika" szerint akkor kéne a leggyorsabbnak lennie, ha 0-ra állítom, hiszen így semmit se számol előre a GPU, de kiprószálom így is, ki tudja...
    a GFTweak beállításokról kicsit bővebben légyszi!
    a coolbitre gondoltál, ami engedélyezi az nvcontrol panelen a tweakeket?

    1,2-es cerkám van, 1,44-en megy most a nagy melegben

    (bocs, de beszélhetünk kicsit "magasabb" szinten is, nem vagyok kezdő :)
  • Imremagdi
    #470
    Índítsd el a GeForceTweakUtility-it,
    itt az első ablakban pipáld ki a legfelső sord majd menny a Vezérlőpult - képernyő - beállítások - speciállis - geforce4 ti4200 - egyéb tulajdonságok - direct3d beállítások-többdirect3d

    Itt lessz egy olyan beállítás hogy : vertikális szinkronizálási mód !

    Ennek az a lényege hogy a cpu hány képkozkát számoljon előre ! Ez a tesztek alatt hasznos,mert nagyobb lessz a teljesítmény,de a billentyűre vagy kormányra késöbb fog reagálni ! ez akkor működik ha "Mindig ki" -re van beállítva, és tedd a MAX 255-re (Ez a régebbi drivereknél 999 volt a max) DE emiatt van az hagy PL:100 Fps-nél úgy látod minthaszaggatna,ez azért van mert az fps-szám nagyobb mint a monitorod képfrissítési frekvenciája, ha "Mindig be" állítod akkor szinkronizálja a kettőt ! Ez annyit jelent hogy MAX PL: 85 FPS lessz egy játékban !

    Már az alap eredményem : 7100

    direwolf : Milyen procid van ?
  • direwolf
    #469
    könyörgöm, mondd már el, milyen beállításokkal lett ennyi, mert alapon nekem nem megy 6000-nél többet! minden érdekel, BIOS, detonator, irq-k...
  • direwolf
    #465
    noés mi az a beállítás, ami ennyi emel a dolgokon?
    én nem állítgattam semmit, csak az órajelet, mert először sikerült a GFT-vel annyira elbasznom a dolgokat, hogy nem ment a multitexturing :)))
    de úgy látszik mégis megéri turkálni benne
  • Imremagdi
    #464
    de ez 7000 még egy kicsit feljebb kellene vinni, hogy pontossan mi segített,de kell egy kis idő míg egy párszor lefut a teszt
  • Imremagdi
    #463
    1 internet nélkül próbáltamki!

    2 : GeForceTweakUtility

  • direwolf
    #462
    Imremagdi!
    mitől lett jobb???
  • Imremagdi
    #452
    de van interneted, a 150 Forint megmarad!!!
  • Imremagdi
    #451
    de van interneted, a 150 Forint megmarad!!!
  • Imremagdi
    #448
    újabb eremények !

    Tuning nélkül : 3dmark2001 SE : 7000

    tuning : 1200@1536 , 250@300 , 446@513
    3dmark2001 SE : 9000

    Ez már jobban néz ki !!!