2506
Mit tutdtok róla?
  • norblyn
    #1049
    Köszi,és akkor hol lehet a lehető legjobban anyagilag megúszni,azaz hol érdemes venni?
    Ti4200 inno vs abit vs ... Melyiket érdemes?
    Nekem az svhs-out kimenet is nagyon fontos, mert a dvd-et azon nézem. Input sem baj ha van rajta.
  • Blasta
    #1046
    Szerintem annyit nem ér, de te tudod!
  • Blasta
    #1042
    CSOCSO ezt most megint egy kicsit összekavartad.....
  • CSOCSO
    #1041
    bazzeg milyen fura érzés lesz ebbe a tpicba mászkálni amikor nekem is ez lesz:)))) most is milyen fura modemes topicocba mászkálni mikor nekem már cable-m lesz
  • Blasta
    #1040
    Úgy értettem, hogy 20e Ft-tal dárgább kb. egy 4400-as a 4200-ashoz képest!
  • Blasta
    #1039
    Szerintem feljetsd el a 4400-at!
    Én a 4400 frekvenciáján járatom a 4200 Silurómat (core 275MHZ, ram 550 Mhz) és nagyon jól érzi magát! 20e forint-ot nem ér meg.
    Mellesleg erre az nVidia is rájött és leállította a 4400-as szériát, meg az MX460-at is. Annyival drágábbak voltak és nem hoztak teljesítmény többletet.....
  • Breki33
    #1038
    szerintem is
  • Imremagdi
    #1036
    miért kevés ? 8800 egy sdramos celerontól ?
  • norblyn
    #1033
    Sziasztok!

    GF4 Ti4400 svhs in/out kareszt szeretnék venni.
    Jó lenne minél olcsóbban megúszni. Tudtok esetleg jó lelőhelyet rá?
    Egyátalán mitől jobb mondjuk egy Ti4200 től?
    Előre is kösz!
  • Ams
    #1032
    gigabyte 7vrxp, AMD 2000+, 512DDR (333MHz, pc2700), Msi Gef(starforce)4 TI4200 64DDR
  • Ams
    #1031
    gigabyte 7vrxp, AMD 2000+, Msi Gef(starforce)4 TI4200 64DDR

    Tuning nélkül 3dmark2001SE(build 330):9548
    tuning: N/A
  • Imremagdi
    #1030
    abit st6-raid , 1200 celron tualatin 256Mb sdram ! Sb live ! Winxp inno3d geforce4 ti4200 128Mb ram !!

    Tuning nélkül 3dmark2001 se : 7100
    tuning :Cpu1500Mhz, vga 285/520 3dmark2001 se 8800 !!

    Szerintem elég jó eredmény nem ?
  • Dodi
    #1029
    A 40.41-es drivertől.
  • Mnemomic
    #1028
    Az mitől van hogy játékok alatt-UT 2003 demo- texturabevillanások vannak?-a képernyő egy-egy részén néha oda nem illő textúra villan be. Nincs házva a kártya-Abit Suliro ti4200. 40.41-es driver.
  • Imremagdi
    #1026
    én is jártam így,és már nem egyszer,többször is több angol magyar xp-én !!

    Megoldás : Csökkentetmód,újrainditás,driver újra instalállás
  • Imremagdi
    #1025
    abit st6-raid , 1200 celron tualatin ! Nem piszkáltam az AGP feszültséget !!

    Nem baj ha a hütöborfa neki ér egy két apró kis ellenálásnak ? Mert nekem tele van a memóriák környéke egy rakás kis bizéval és pont akkorák mint a memória

    1-2 fénykép jó lenne mert nem tudom hogy álljak neki a hütésnek ! Ragsztóval ragaszzam rá a bordát??????
  • TheZsenyka
    #1024
    Feltételezem, hogy esetleg használtad a 60Hz refresh fix-et (pl. Rivatuner) és túl magas alapértelmezett frissítést állítottál be.

    ENABLE VGA MODE bootoláskor és telepítsd újra a drivert.
  • Dodi
    #1022
    Augusztus végén 34e+áfa.
    Most a 30.82-essel használom, mert a 40.41-esnél pár játéknál a textúrák hibásak voltak, meg akadozott.
    Ott vannak persze a RAM-okon a számok, az utolsó két szám: 36.
  • mtubi
    #1017
    Udv Breki33!

    Abit KT7A
    1400 ThunderBird (nincs huzva)
    512 Sd Ram (133)
    Abit Gf4Ti4200 (nincs huzva)

    7800 korul a 3Dmarkban (1024,32 bit)
    30.82 Nvidia Driver
    Ha kicsit huzok,akkor 8100 is volt,de nem huzom inkabb,nem vagyok pontgyujto... :D

  • Breki33
    #1015
    na nekem 590-ig birja

    amugy mazlid van ast hiszem a feher a jobb ezek kozul
  • Imremagdi
    #1014
    64 vagy 128 MB ???? nekem játék alatt 525 fölött gondk vannak,szemetel (128MB) A gpu 310-ig simán birja e felett nem mertem még kipróbálni
  • Imremagdi
    #1013
    igen a 2 fajta inno3d van ! A fekete kondis,ésa fehér ami egy kicsit hosszabb ! Nekem az utobbi van !! Melyik a jobb ??
  • Breki33
    #1011
    najo ez az utolso kérdés kicsit nevetséges

    csak nem én raktam a kartyeszt a gépembe es ezert kérdem...
  • Breki33
    #1010
    mennyiért vetted?
    Milyen driverrel használod?
    A RAmokat honnan tutod ra van irva?
  • Breki33
    #1009
    figyi tényleg igaz, hogy az Msi az aldriverhez ragaszkodik de nekem akkoris csak azzal hajlando hibátlanul futni
    igaz akkor magat tesztelve van amikor 593/275 értéket állít be......
  • Breki33
    #1008
    Nah akkor melyik kártya a gagyi? :-)
    kettot vett aztan cserélt........
    amugy Inno-bol es két fajta van állítólag az egyik ha jol emléxem fekete kondis a gagyi.
    De lehet, hogy nem jól emléxem..


    Abit KT7A hmmmmmmmnekem is ilyen alaplapom van

    mennyit pontot ersz el vele 3Dmark-al
    monjuk a tobbi alkatreszt is leírhatnád

    Amugy en Abit 128-as es MSI64-es között ingadoztam csak meggyoztek.
  • mtubi
    #1007
    Udv Breki!
    Eloszor egy Innot vettem az Abit KT7A alaplapomba,de nem ment,az elso karyta tenyleg rossz volt,de a kicserelt mar jo,csak nalam az se ment,mashol isgen.
    Kicsereltek egy Abit Ti4200-re,de nem bantam meg,klassz kartya...
    Huzni amugy nem huzom.
    Jah,es arrol,hogy a 64-eseken 3.6-os Ramok vannak...
    Haaatttt,ez nem igazan igaz...ALTALABAN!!!
    Nekem is 4-esek es sokaknak is 4-es Ram van a Vga-n,sok Inno tulajtol is hallottam,amugy a nalam volt 2-n is.
    Nem arrol van szo,hogy takarekossagbol vettem a 64-megasat,de teny,hogy MINEK ADJAK KI TOBB PENZT,HA UGYSE HASZNALOM KI??????
    Azt hittem megertetted,amit leirtam...
    Mire kell Neked a 128,addigra a kartya lesz gyenge!!!!
    Vagyis,ha nem hasznalod azt a tobblet 64-megat,akkor MINEK FIZETED KI????? :-DDD
    (GEF2 64-megaval,Gef3 128 megaval,TNT2 32 megaval)!!!!!!!!
    Inkabb a Ram gyorsasaga szab hatart a VGA-nak,nem a merete...
    Persze lesznek majd 2-3 ev mulva,hogy mar olyan game-ek lesznek,amik fullon +1600X1200-on minden extraval igenylik a 128-at,de szerinted birni fogja a Ti4200-es??? :-DDDD
    Nem kioktatasnak szantam,de mar idegesitett,hogy mindenki mondja,hogy aki nem 128-asat vett,az hulye,merthogy ezert meg megszivom kesobb...HEHEHEHE,ez vicc....

    BREKI33,na vegre egy okos ember,akire lehet ervekkel hatni es a "jo" oldalon all.. :-D
  • AEomega
    #1006
    Nekem Siluro kártyám van, de xp altt nem megy (ME-vel faszán). Vm driver baj...
  • Dodi
    #1002
    Nekem is MSI G4Ti4200 TD van 3,6ns-os Hynix RAM-okkal. Csak 3eFt-tal volt drágább az Inno3d-nél.
  • TheZsenyka
    #1001
    Ezt jól megmagyaráztam a cooler-es résszel... ehh... miért nem lehet az SG-n javítani a hozzászólásokat? :)
  • TheZsenyka
    #1000
    Minek a 128?

    Ehhehheee :)

    Gondold át, csak pár ezerrel (tényleg csak pár ezerrel) kerül többe a 128 MB-os. Jójó, most az jön, hogy 444-en megy a RAM. De mint tudjuk, abszolút gond nélkül fut 500-on, sőt, mivel 3ns RAM-ok vannak rajta, eleve 500-ra vannak kitalálva. Akkor meg miért ne? Persze, ha mondjuk a pár ezerből vettél egy coolert és Te egy takarékos ember vagy (ne értsd félre, nem csórót mondtam! Nekem sincsenek vagyonjaim a gépem tuningolására) és veszel a különbözetből egy coolert, akkor igazad van. Az én mércémen simán belefér pár ezer ruppó.
  • Sir Quno Jedi
    #999
    Amúgy pár százalék különbségért nem fizetek vagyonokat, mivel pár hónap múlva 6000 Ft-ot sem fog érni egyik sem (ennyit ért most a kártyám amit kemény pénzekért vettem), tehát nem mind1,hogy mennyit bukok rajta. HA minőségi cuccot akarok hosszabb távra, konzolt és kiegészítőit veszek, nem pedig fél óránként amortizálódó PC alaktrészt (pl. a PS2 2 évig masszívan tartotta az árát, hmmm). Az Inno3D tökéletesen megfelel arra amire használom. Sokszor egy Asus pl. vagy kétszer többe kerül, de csak 5%-al tud többet egy "noname" gyártónál, ha valaki techno-freak, fizesse ki a különbséget, én nem vagyok milliomos. Mit gondolsz, miért nem 4600-ast veszek, na kitaláljátok szerintem... :-))))
  • Sir Quno Jedi
    #998
    Mer választhattam Abit Siluro és e között, az Abit drágább, az Inno3D nekem meg mindig bejött valahogy (egyszerű és nagyszerű), mivel ez csere rendelés... :-(((
  • Breki33
    #997
    grrrrr de miért nem MSI-t? :-()

    Olvasd el a HWSW idevágó fórumait
  • Sir Quno Jedi
    #996
    Egyetértek jómagam is, mert ráadásképp a 64-es gyorsabb is RAM-ban. Én is megrendeltem egy szép kövér Inno3d GF4Ti4200/64Mb -et :-)))
  • Breki33
    #995
    navégre egy okos ember
    teljesen egyetértek minden szóval
    először énis 128-ast akartam de lebeszéltek
    sokan csak azért veszik mert ahogy mondod "jol mutat"

    Amugy milyen márkájú kártyeszt vettél?
  • Breki33
    #994
    1. ha észrevetted akkor idéztem......
    2. A Philipset olvasd el újra :-)
    "az Inno3D-t kivéve tudtommal Philips enkóder IC található "
    3. Nem tuningolom a kártyám csak 4400-as órajelen futtatom..Erre nem kell semi segédprogram mert az MSI drivereben benne van...
    4. Nyugodtan használd a béta drivert...
    5. Igen nem használtam még a NVRefreshTool 2.0-t, mentsegemre szóljón még csak egy hetes a kártyám :-)De nem változtassa hanem változtatja :-)
    5. Hogy az Inno3D nem csucsmarka a tesztek és a hozzáértők hozzászólásai bizonyítják. Ha az árat nézed talán megéri, de inkább minőségibb terméket veszek ami PL a Chip magazinban Chip tippet kapott anno.
    6. Supportban az MSI veri a többit még az Asus-t is ami, ha az árát nem nézzük a legjobb kártya......
  • mtubi
    #993
    Hali!

    En is 64M-as VGA-t vettem (G4Ti4200).
    Gondoltam en is a nagyobbra,de baromsag!!!!
    Sokan mondjak,hogy majd nem fog menni par jo kis progi majd kesobb...
    Hehehe,nagy hulyeseg!!!!
    Amugy a Doom3-nal irtak,hogy 80-90Mega VGA mem-et hasznalna majd ki "elvileg" 1600X1200-ba szuresekkel.
    Azt meg a VGA nem fogja birni,meg bika procival se.
    Szerintem kisebb felbonatsban meg fog menni a 64-megas valtozat is... :-DDDD
    Szoval hulyeseg a 128,jol mutat,hogy annyi a mem,de nem hasznalod ki rendesen.
    Ez olyan,hogy vannak 128Megas Gef3-ak... MINEK???
    Vannak 64 megas Gef2-ok... MINEK?????
    Szoval a gef4Ti4200-re is folos.
    Ez olyan,hogy kijon az ATI sok-sok szep FEATUREVAL,es minek,ha ugyse hasz
    naljak ki a progik? Csak 1 reszet.
    Meg a Dx8.1 sincs igazan kihasznalva,erre mindenki a DX9.0-re liheg... Vicces.
    Nem hiszem,hogy megbanom a 64-megas valasztasomat,ezt lehet,hogy paran megcafoljatok...
    Csak folos penzkidobas,hogy annyi mem legyen a VGA-n egyenlore...

  • Imremagdi
    #992
    500 Mhz ???? Néz körül!!! Inkább az 513 Mhz álltalánosabb !
    Ha tudsz számolni akkor tudod hogy a 4ns=500Mhz 3,6ns=555Mhz Ennyit birnak elméletben a memóriák, erre jön még rá 30-50Mhz ! Tehát ezeken a frekin Teljes biztonsággal lehet futtatni a memóriát ! Pl : Club tipusú kártyák,melyeken 500Mhz megy a memoria !!

    Én Pont a Philips chip miatt vettem Inno3d !! Bemenet ? Minek ?

    444Mhz ???????? Az év poénja ! Az összes kártya 446Mhz megy!!!


    Bocs de miért ne a 40,71 drivert használjam? Képzeld el én Használok tv-kimenetet! itt alapértelmezésben 2-3 cm Feketet csík található a tv szélén! Ezt eddig csak a tv-tool lehetett eltüntetni! De az új 40.xx driver már alapból tudja !!!!!! És a 3dmark2001se 4. Nature tesztje jóval gyorsabb!!!

    Hála a NVRefreshTool 2.0 egy proginak se kell mennie a tálcán !!!! Mert ez kiváltotta a powerstipet ! Látom azt se tudod mi az a NVRefreshTool 2.0! Ez csak a REgisztrit változatssa meg !


    És mi van ha te agyontuningolod a kártyádat!! mekkora gyorsulás lessz ? 110 Fps helyett 115 ps ? Hát akkor legyél boldog,mert ennél nagyobb Különbség nemnagyon lessz !

    Az inno3d miért gagyi? nem NONAME gyártó ! A GPU nem ő hanem az NVIDIA gyártya,a memória az Általánossan használt SAMSUNG 4.0ns a a CONEXANT cx25871 chipje 1024x768 is teljes képenyőn rakja ki a képet tv-re !!

    Ino3d : ' teljes játék,driver cd, NVIDIA Tesztprogramokkal teli cd,4 játékdemo,DVI-VGA adapter, a szokásos fütyi RCA+SVHS leosztó + 1,8m SVHS kábel
  • Breki33
    #991
    "DVI-VGA adapter, a szokásos fütyi RCA+SVHS leosztó + 1,8m SVHS kábel, 7 CD, ebből 3 teljes játék (Aquanoxx, No one lives forever (2 CD), Sacrifice) 1 CD játékdemókkal (pl. Swat 3, Comanche 4 stb.) 1 install CD, 1 utility CD (DVD progi stb.) Asszem ennyi. Nekem az MSI nagyon bejön eddig, pedig először én is Abitot akartam venni."