2506
Mit tutdtok róla?
  • Borg
    #1407
    Teljesen mind1, hogy miből jön össze, vagy nem jön össze a 64MB egyidőben, normál felbontásban FSAA nélkül nem jön össze és kész.

    FSAAnál meg több framet kell tárolni egyszerre, a mintavételezéstől függően, és épp ezért van szükség több memóriára. A felbontásból adódó többletadat meg egyértelmű (ezeken kivül meg még ott vannak a Zbuffer adatok pl a ramban, ami viszont az ATInál jóval optimálisabb tömöritéssel van megoldva, de ez nem annyira lényeges már ide.)
    Lényeg hogy 128MB nem egy létkérdés.
  • gothic1
    #1406
    Na mindegy!

    Egyébként az Nvidia Refreshrate Fix újabb verzióját kerestem, hiába, nem fejlesztették tovább. Mintha ez nem is lenne probléma. A 41.09 detonátorba már beépítették, de úgy látszik félmunkát végeztek.
  • gothic1
    #1405
    Köszi szépen!

    Most Te az igazi vagy a nagy vagy? Vagy a nagyigazi? :)
  • gothic1
    #1402
    Ez nem speciálisan Geforce 4 ti 4200 probléma ...
  • gothic1
    #1401
    Ez nem speciálisan Geforce 4 ti 4200 (bár tegnaptól történetesen én is tulajdonosa vagyok egynek :) ), viszont nála is jelentkezik a driver miatt.

    Mit lehet tenni az ellen, hogy az OpenGL -t használó játékoknál a monitor frissítési frekvenciáját ne váltsa 60Hz-re. (Direct3D-ben nincs gond, ugye ezt a detonátorban, be lehet állítani minden felbontás és szinmélység esetére.)

    A nvidia refreshrate fix nem használható már az újabb nvidia drivereknél...


    (Ilyen game pl. a Medal of Honor és a Jedi Knight 2)

  • Cvd
    #1400
    Igaz, elírtam.:)
  • Cvd
    #1398
    Az AA használata nem növeli a textúramennyiséget. A kész frame-et tolja el, majd átlagol. Pl. 8X-os AA-nál nyolc frame-ből jön össze a végleges frame, ezeknek kell memória, de a textúramennyiség nem változik. A 8500-as előnyéből meg nem sok minden lesz, mert annyival nem fejlettebb a pixel shadere, hogy lenyomja a Gef4-ek dupla PS-ét. Vagy 2 van a 8500-asban is? Egyenlőre gyengébben teljesít a 8500-as az Alpha-ban, habár abból nem kell még következtetést levonni. Viszont az ominózus Doom3 Alpha kiszivárogtatás után az ATI lemondhat az optimalizációról.
  • Borg
    #1395
    A DoomIII max 1600x1200bab FSAAval mozgat majd annyi texturát, ami _egyidőben_ ne férne el 64megában...

    A kutya a pixel és vertexshadereknél van elásva, ugyanis carmack ezeket nagyon kihasználja a doomIIIban. Ezért is mondta, hogy még egy 8500as is jobban fog teljesiteni mint a geforce4ek, mert fejlettebb PS és VS van rajta.
    Nem véletlenül választotta az R300at hozzá.
  • Lazarus
    #1393
    hát remélem nincs igazad
  • Lazarus
    #1391
    hát ha nem kocka sablonokra akarsz majd lőni és szeretnél elérni 10-20 fpst egy év múlva akkor nem árt minimum 128as kártyát venni
    Vennék gffxet ha lenne rá pénzem :)
  • oneal1
    #1390
    sziasztokvan egy leadtek geforce 4 ti4200-am.
    szerintetek a legújabb detonatorral jobban menne mint a gyári driverével??
  • mtubi
    #1389
    Es szerinted ahhoz a 100 megahoz mekkora felbontasban kell mennie es milyen szinmelysegben es milyen szuressel nagyokos???
    Ahhoz meg mar a kartya lesz keves...
    Utalom,hogy mindenki a doom3-hoz viszonyit!!!
    Akkor vegyel Gef FX-et :-DDDD
  • Lazarus
    #1388
    doom3 100mega textúrát mozgat, ebből vond le a következtetést
  • ATISoft
    #1386
    Ne a setup.exe-vel intítsd a telepítést, hanem a windows install könyvtárban van egy egy setupcor.exe Azzal próbáld.
  • oneal1
    #1383
    először indist el csökkentett modban!
  • gothic1
    #1382
    :)))
  • ATISoft
    #1380
    Nekem siluro 4200-em van (128), ott a memória órajel 128MB esetén 444MHz, 64MB-nál 500MHz.
  • oneal1
    #1378
    az eggyi khaveromnál pont ez volt csak neki ati-ja van.rövidebbre vette a kábelt és ment.
    tényleg cseréltesd ki mielőtt lejár a gari!!
  • oneal1
    #1375
    hány méter hosszu a kábel????
    mer 4 méternél ha hosszabb csökken a minőség és 8 körul meg nincs kép(legalábbis a haveromnál)!!
  • Looserke
    #1372
    Hogy tudtad huzni az 1000-res celeront 1400-re? Nekem is ilyen van,de 1200-ig tudtam csak.1300-on mar nem bootol.Mekkora feszultseget allitottal a procinak es mennyi a homerseklete.Bocs hogy kicsit offtopic vagyok...
  • PetruZ
    #1369
    A PC-World-ben most volt egy összehasonlítás a driverekről, különféle tesztkörnyezetekben. Érdekes módon a verziószám növekedésével csak a 3DMark nőtt számottevően, ellenben a játékok sebessége fokozatosan csökkent.
    Egy-két gép-ölő játékot nem próbáltál ki, hogy mi a helyzet? Én még a 30.82-őt használom, egyenlőre kivárom, mi az eredmény.
  • PetruZ
    #1368
    Elfelejtetted megemlíteni, hogy a húzott procik FSB növeléssel, vagy szorzó lock állítgatásával voltak húzva? A probléma szempontjából vszleg nem mindegy, elképzelhető, hogy AGP v. videóRAM időzítési problémák lehetnek. De ez csak tipp.
  • Gerry
    #1366
    Ha a 41.09-es Detonatorra gondolsz, én próbáltam, kb. 180 pont növekedést jelentett a 40.72 WHQL-hez képest 3DMark2001SE-ben (ASUS A7V266-E RAID+5.1 Sound, AthlonXP 1800+, 2x256MB PC2100 DDR, GF4Ti4200 128MB TV, semmi sincs húzva, a rendszer: Win98SE, VIA 4in1 v.4.43, DirectX 8.1B, eredmény: 9710 pötty)

    Stabilitásról még nem tudok mit mondani, 3 órát ment a gép mióta fönt van, eddig stabilan...
  • Ramore
    #1363
    Köszi! :)
  • Breki33
    #1361
    HWSW-n volt errol bovebben szo

    azt hiszem itt:
    http://www.hwsw.hu/perl/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic&f=17&t=002742&p=14#000658
  • Ramore
    #1358
    Köszi, de te még nem próbáltad?
  • Ramore
    #1356
    Azt szeretném megkérdezni még, hogy megoldható az, hogy a Tv-outtal a tévémre kiküldve nézzek mondjuk egy divx filmet és ezzel egy időben a gépemen internetezzek? Tehát lehetséges ez egyszerre? Ha igen hogyan, illetve milyen programmal? /Geforce kártyával/
  • Shep
    #1355
    Én azért biztos ami biztos az MSI-t választanám, de a te döntésed.
  • PetruZ
    #1354
    Sztem egyformán jók, nekem Abit van már kb. másfél hónapja (128 megás) és tökéletesen (és az elvárt teljesítménnyel) működik.
  • Ams
    #1352
    1000 kösz!
  • Laalee
    #1351
    azt hát, bar ha van a vidkartyan svideo bemenet es a videon kimenet(ilyet meg nem lattam) akkor inkabb azt, valamivel szebb a képe
  • Ams
    #1350
    video melyik kábelét? composit-ot?
  • Laalee
    #1349
    videot rakototd a videokartya video in jere es elinditod a vivo programot

    ez valszeg tud felvenni is. a csatornat meg a videon váltod
  • Ams
    #1348
    most van 1 vivo-s kártyám!
    Hogyan lehet a TV képet a gépen nézni?
    és felvenni ?
  • Breki33
    #1347
    a többséget nem tudom én a 41.03-ast XP-n
    40.72-est 98SE-n
  • Ams
    #1345
    most van 1 vivo-s kártyám!
    Hogyan lehet a TV képet a gépen nézni?
    és felvenni ?
  • Gerry
    #1344
    Nekem is Inno3D GF4Ti4200-as van 128MB/TV, és soha nem tapasztaltam ezt a problémát, próbáld "underclock"-olni a memóriáját, ha akkor nem jelentkezik, vidd vissza, hogy szar, ha akkor is jelentkezik, próbáld ki egy másik gépben is, hogy ott mit csinál!
  • EmThor
    #1340
    beállítottam a clone-t és visszeugrik viszont 29.80-as megy szépen a tv-kimenet! ki érti ezt!

    Up The FX
  • ATISoft
    #1339
    Philips ha minden igaz.
  • kormosp
    #1336
    Hello,mire jó a Vivo funkció?
    És az FSAA?
    128 magás Leadtek-et mennyiert vagdossak az emberhez?