2506
Mit tutdtok róla?
  • Gerry
    #1821
    A legtöbb 4x-es alaplap támogatta az 1x és 2x-es AGP-t, de a 8x-os az csak a 4x-es és 8x-os kártyákat kezeli le!
  • ollie
    #1820
    Ráadásul az is eszembe jutott, hogy az említett 2x-es kártyát eredetileg egy 4x-es alaplapban használtam, csak utána költöztettem át egy 1x-esbe.
  • Gerry
    #1819
    Hmm... Lehetséges, bár szerintem az 1x-esbe nehezen, de lehet, nem akarok olyan dolgon vitatkozni, amit még a saját szememmel nem láttam!
  • ollie
    #1818
    De van egy Abit GF4mx-8x-es kártyám, aminek 8x-es AGP-je van, és a speckója szerint bármelyik létező AGP portban megy, akár 1x-esben is.
  • Gerry
    #1817
    Aha.
  • ollie
    #1816
    Igen, én is végig ezt mondtam.
  • ollie
    #1815
    Bocs, rosszul emlékeztem. Az AGP port 1x-es volt, a kártya 2x-es.
  • Gerry
    #1814
    Megy!
  • Gerry
    #1812
    Na ez viszont már érdekes, mert vagy nem 1x volt az AGP (hanem 2x-es), vagy rosszul mondod a dolgot...
  • Gerry
    #1811
    Fordítva csak akkor igaz, ha 8x AGP-be 4x-es kártyát teszel, a 2x-es már nem megy bele (asszem fizikailag sem)...
  • ollie
    #1810
    Biztos!

    Nekem hónapokig üzemelt így a kártyám, de egyébként az üzletben is ezt mondták. Visszafelé mindegyik kártya kompatibilis a porttal, de fordítva ez nem igaz. Használtam én már 4x-es kártyát 1x-es ősi AGP-ben is.
  • ollie
    #1808
    Ja igen. Semmit sem kell állítani hozzá hogy működjön. Tapasztalatból tudom, mert egy ideig 8x-es kártyát használtam 4x-es portban.
  • ollie
    #1807
    A 8x-es kártyák müködnek 4x-es AGP-ben. Sőt nekem olyan van ami 2x és 1x alatt is megy!

    Kérdés:
    Ez fordítva igaz? egy 4x-es kártya megy 8x-es portban?
  • Gerry
    #1805
    Bele, simán. Már raktam be pár ilyen kártyát, és semmi külömbség nincsen a feszültségek között (AGP4x/AGP8x)!
  • Breki33
    #1799
    hat azert a 30.82-es ota volt pár stabil (aláirt) meghajto

    de nekem a 45-ossel sincs semmi bajom hálisten
  • Poki
    #1798
    Ja ezt én is tapasztaltam a 4x.xx driverekkel kapcsolatban hogy néha elég szutyok. Pl. agyaltam miért nem fut a DOOM demo mire rájöttem hogy az aszar kavar be. De nem gond ha van két oprendszere az Mbernek.
  • Gerry
    #1797
    Sajna nincs, és egy darabig biztosan nem is lesz, mert áttértem ATi-ra...
  • Gerry
    #1795
    Ja, a 30.82-es jó driver, csak lassú a 4x.xx-ekhez képest!
  • Poki
    #1793
    Szerintem próbálkozzál meg a detonatorral vagy valami codeccel hátha az a gond.
  • Poki
    #1791
    Tegnap mértem egyet és 11549 jött ki. :)
    Ezzel már meg vagyok elégedve, mondjuk jó lenne tudni mijen beállításokat kell elvégezni egy etalon teszthez, mert én 1024x768, NoFSAA, Double Z-buffer, 32bit D3TC, D3D hardware-ben mértem ki.
    Szal kéne valami viszonyítás valamihez. Pl. a weblapokon közöltek hogy vannak?
  • Poki
    #1790
    Van egyáltalán valami értelme az SE-nek vagy csak egyszerűen üzleti fogás, milyen jól hangzik az, hogy 4800 meg 4800 SE? Mert nekem is tudja a 8x agp-t de már örülök ha valami megmoccan 4x-es AA-n is.
  • BBking
    #1789
    Az Nvidia.com on mindegyik sorozatszámról van bő info,egyébként 4600-asból nins se
  • Poki
    #1787
    Hát én még anno tavaj kaptam ezt az alfát egy ismerősömtől. Ha fel tudnám valahová tölteni (meg lenne lehetőségem gyors hozzáféréshez) fel is raknám, vagy ha tudsz címet mondani hova fér el akkor ha lesz lehetőségem felrakni felrakom. Cakkompakk 450 Mb körül van mindenestül.
    De ha jól tudom akkor már májusban jön ki a full és az talán játszható is lesz :)
  • Poki
    #1786
    Hali!
    Na szedtem le tegnap a netről drivereket és asszem megérte. Nforce2-höz csak 2.03 a legmagasabb detonatorból meg 43.45 Felraktam, de még időm nem volt mindent tesztelni. Az reményteli, hogy már nem fagy meg a g4 beállítások menükor képernyő tulajdonságok ablak (többek között ez sem tetszett, hogy csak az MSI-s cd-ről tudja jól kezelni). Eddig csak a SOF2-t néztem de az hibátlan. FSAA-t nem próbáltam. Holnapra megnézem és mondom mizújs.
    Kössz mindenkinek az értékes hozzászólást :)
  • Shep
    #1784
    Ja mellesleg most néztem teszteket, és
    System AMD AthlonXP 2000+
    ASUS A7V266-E
    VIA KT266A
    133 MHz FSB
    256MB PC-266 MHz RAM CL2 (2x128MB)
    Drivers & Software
    DirectX Version Direct X 8.1
    OS Windows XP Professional
    Drivers ABIT - v27.50
    ASUS - v28.80
    Chaintech - v28.32 WHQL
    Gainward - 28.32
    Leadtek - v28.32
    MSI - v28.90
    PNY - v28.32 WHQL
    Visiontek - v28.32 WHQL
    Reference Cards NVIDIA v28.32 WHQL
    ATI v6-13-10-6071 + Ti 4200 128MB os 9141 pont
    na neked most 8x AGP van + újabb driver /ami + párszáz pont/ így a 9300as érték már majdnem nem is olyan kevés, de mondom 10000 körül kéne lennie.
    Ha tudsz angolul akkor szedd le a rivatunert mert abban minden opcióhoz van help/angolul/ és akkor námi finomhangolás után lehet eléred a 10000-et
  • Shep
    #1783
    10100 körüli pontot kell azzal a konfiggal kapnod, de a 10000 mindenképpen hoznia kéne
  • Gerry
    #1782
    Szívesen! Majd írd le mik a fejlemények!
  • Poki
    #1781
    A Detonátorból próbáltam már a legújabbat, de annak néha gondjai vannak egyes játékoknál (SOF2, DOOM III demo, nincs kép) emiatt maradtam ebből annál amit a kártyáhozadtak. Nforce2 dirverből is azt használom amit a laphoz adtak, mivel még nem is néztem van e frissebb. DirectX-ől a 9.0-ás van asszem nem az a-s.
    Ma töltök le mindenből drivert és holnapra remélem meg is tudom nézni.
    Kössz mindent
  • Gerry
    #1780
    Esetleg próbálj ki egy másik kártyát a gépedben, vagy a te kártyádat egy másik gépben, és akkor ki lehet szűrni a dolgot!
  • BBking
    #1779
    Nem képernyő frissitési probléma, vagy a monitor?Valószínű xp- ben , vagy agp driver, vagy vkártya driver a gond,de csak tipp, ne vedd kézpénznek.
  • Gerry
    #1777
    Milyen alaplap? Milyen alaplapi chipset software van fent? Milyen Windows?
  • Gerry
    #1776
    Minden driverből a legfrisseb van fent? nVidia nForce platform driver v2.03? Detonator 43.45? DirectX 9.0a? Milyen windows?
  • Poki
    #1774
    A Ramot majd megnézem de majd csak 2 hét múlva lesz belőle valami :)
  • Poki
    #1773
    Nem, nem volt bekapcsolva az sem.
  • ollie
    #1772
    Biztos hogy még egy 256M-es memóriamodul is segítene, valamint azt is érdemes megnézni, hogy nincs e bekapcsolva élsimítás vagy aniso szűrő.
  • Poki
    #1771
    Sziasztok!
    Lenne egy nagy kérdésem. Van egy ilyen konfigom:
    - ASUS A7N8X
    - Athlon XP 2000+ Tbred-A
    - 256 Mb DDR CL 2.5
    - MSI G4 Ti4200 8x 128 Mb
    - IBM 120GXP 80Gb
    - DVD stb, mind1.
    A problémám az lenne, hogy nézegettem egy csomó tesztet az alaplapokról meg videjó karikról, és az egyik tesztben (TomsHardware) G4 Ti4200 3Dmark2001-ben 12000 pont felett nyomott 1024x768-ban. Otthon én is lemértem és "csak" 9300 körüli volt. A vid GPU-ja 554 Mhz-en megy míg a RAM-ja 275 MHz-en. Jobban nem húztam mivel nem mertem.
    A kérdésem az lenne honnan lehet érdeklődni erről a kártyának a beállításairól részletesen (magyarul), valamint az alaplapról? És mit is csináljak hogy még magasabb legyen az eredmény? Meg mik az elfogadott beállítások 3DMark2001-ben, amik etalonnak számítanak és ahhoz lehet viszonyítani?
    Egyelőre ennyi. :))
    Kössz mindent!
    Itt az emilem, ha nem járnék erre.
    Csákány
  • Taptarap
    #1770
    Gyorsulnia mindenféleképpen kell de ne várj csodát amig a procid gyenge a vga kártyádhoz.
  • ollie
    #1769
    Hát az újabb játékok nem biztos hogy gyorsulnak. Nekem egy Celeron 1300-am van.
    Előszőr egy Savage2000 32M kártyám volt, azzal lassú volt szinte minden 3d-s játék, ami az elmúlt 2 évben jelent meg.
    Aztán jött egy GF2MX400 64M. Ezzel jelentős javulás következett be, de sok játék még így is nagyon lassú volt főleg olyanok mint a Morrowind...
    Majd egy GF4MX4-8X 64M. Na ezzel jelentős javulás következett be, a legtöbb játék nagyon gyors volt, még olyanok is mint a Morrowind, GTA3, olyannyira, hogy ennél gyorsabbnak már nem is igen kellett lenniük.
    Ez után egy Radeon 9100 128M. Ezzel is javulás következett be, de nem olya nagy mértékű mint a GF2Mx és a GF4Mx között.
    GF2MX - GF4MX kb 3 szoros sebesség javulás
    GF4MX - R9100 kb 30-35% sebesség javulás
    Úgy náz ki, hogy az R9100 már teljesen kihasználja a proci határait.
    Én azt gondolom, hogy azért a GF4-el kell látnod javulást, de biztos, hogy nem akkorát, mint amit a kártya teljesítménye indokolna.
    Azt is vedd figyelembe, hogy mivel a kártya tud DX8-as utasításokat, ezért a DX8-as játékoknál több időt is vesz igénybe a számolás az extra effektek miatt.
  • Dikkma
    #1768
    2000+. ezzel így 10120 pont.
  • Shep
    #1767
    Lusta d·^g vagy :), neked mennyit visz a géped 3dmarban? milyen is procid? Levelt akor nem írok ,mert a már fent emlíett vagy :)