2506
Mit tutdtok róla?
  • Evil
    #1927
    en pengevel lekapartam.
  • Shep
    #1926
    Amúgy a megtisztításhoz vannak mindenféle csodaszerek, de vigyázni kell velük.
  • Shep
    #1925
    ne vegyél új bordát, csak egy ventit a régi helyére, de mondom csak akkor, ha tényleg nem pörög rendesen mikor bekapcsolod, a borda az maradhat.
  • dtk1985
    #1924
    De ha veszek rá bordát és ventilátort akkor mivel tisztítsam le a magot?
  • Shep
    #1922
    Érdekes hangon búg, akkor nagy valószinűséggel ki van lazulva a dolog, és csak nagy nehézség árán éri el a a megfelelő fordulatot, szóval a legjobb, ha megyőződsz arról, hogy igazam van e, bekapcsoláskor nézdd meg, hogy hogyan pörög rajta a venti, persze csak ha érdekesen búg. Azán vidd be a boltba ahol vetted, gondolom még garis és ott megcsinálják neked, persze ez csak egy darabig jó, úgyhogy a legjobb ha raksz rá egy másik ventit, én egy acorp prociventiből szedtem ki a ventillátor részt és azt raktam a régi helyére és most jó.
  • dtk1985
    #1921
    Oke, majd megprobalom valamelyiket. Köszi
  • Imremagdi
    #1920
    felesleges, az összes gf4 ilyen meleg ! Majd ha elmulik a nagy meleg lez az hidegebb is ! Én a nyár után rakok a ventilátor elé egy ellenállást,hogy ne forogjon annyira,és igy halkabb lesz ! Pedig "csak" inno3d, és nincs rajt butál hüttö !

    Szóval neizgulj nem meleg az ! Vedd le a ház oldalát, vagy szerelj be egy ventilátort ami keveri a levegőt !
  • dtk1985
    #1919
    Mivel kell letisztítani a borda alját és a mag felszínét?
  • dtk1985
    #1918
    Hali! Ki szeretném cserélni a hűtést az MSI GF4Ti4200 VTD64 kártyámon mert bekapcsoláskor kb. 30 mp-en keresztül nagyon furcsa hangon búg és a hűtési teljesítménye sem megfelelő. A kátya hátoldalán tűzforró a mag, hozzáérek és már el is kell vennem a kezem mert még megéget. Számít a borda vásárlásánál, hogy milyen kártyára rakom, vagy mindegyikre ugyanúgy kell felrakni a bordát? Ja és milyen gyártmányút válasszak?
  • Shep
    #1917
    Hát végigvittem szóval egy darabig biztos nem kapcsolom be, a többivel meg jó, metal gear 2?
  • dikki*yysw
    #1916
    Ez most ironikus? :) Ott vettem a procim, vidkarim, ramom. Volt is vele gondom. Meg olvasgattam róluk dolgokat...
    Biztos lesz GF-hez is whql, szerintem a legkézenfekvőbb ha ahhoz az egy játékhoz nem kapcsolsz be AAt, ami fagy emiatt a file miatt.
  • Shep
    #1915
    De azt írja nem húzza, és hogy a hútést nyomatja neki rendesen, persze ha szar a maghútése akkor elég sok kell neki. Szerintem nézdd meg, hogy a hűtés rendesen rajta van e, a venti pörög e, stb, meg a hátulján ha megfogod ott lehet érezni, hogy nem túl meleg e, nekem olyan kézmeleg ha megfogom most a melegben kicsit többnek tűnik, de nem tűzforró.
  • Shep
    #1914
    Ja igen te aztán tudod, a bluefishnél milyenek a népek :). Na jó de akkor csak FX -hez whql, sima zsírforszhoz már nem is lesz whql?
  • [Jakuza]
    #1910
    Ne ijedj meg nalam szinten ugyanazt csinalja a TR 6.
    Tele van bugokkal. Es ez nem csak nalam van igy a Gef3-n.
  • dikki*yysw
    #1908
    Van... én bluefishbe többé nem megyek.
  • dikki*yysw
    #1907
    Nem olvastad amúgy figyelmesen az nvidia.com -on:

    whql for GFFX 5600
  • Shep
    #1905
    Más driverrel próbáltad? Mivel úgy vettem ki a szavaidból hogy nem túl régi, szerintem vidd vissza a boltba megmondod, hogy mit csinál és mondd, hogy cseréljék ki, ha az is ugyanezt csinálja na akkor az érdekes dolog.
  • dikki*yysw
    #1903
    Írj, de nekem nem volt gondom a 44.03-al semmi, szal.
  • Shep
    #1902
    Koma írjak mailt elolvasod?
  • dikki*yysw
    #1901
    Nem melegszik túl ez a kártya?
  • ollie
    #1897
    megnéztem egy gf4mx-en ami ugye dx7-es, majd egy r9100-on, ami ugye dx8-as, és semmi különbség nem látszott. még a víz is ugyanúgy hullámzott egy az egyben, nulla különbséggel, ami egyébként igen csak szép volt.
  • Shep
    #1896
    Ha fel akarom tenni XP alá a 44.03as whql drivert telepítésnél kiírja, hogy nem whql certificated a driver, hát mondom üsse kő felrakom, de a dxdiagban az nv4disp.dll nem whql c. és az egyik game ha AA mellett futtatom kifagy és pont erre a filera hivatkozik a hibaüzenet során. Mit lehetne ez ellen tenni, miért nem fogadja el whql-nek, ha egyszer a hivatalos oldalon annak írják?
  • Gerry
    #1895
    Sokkal nem gyorsabbak, de ha ATi kártyát veszel (pl.: R9700), akkor az már egész jól bírja az AA-t, és akkor szebb is lesz, valamint az okos emberek szerint szebb, élesebb az ATi kártya képe! Hát, nemtudom... Én GF4Ti4200-ról váltottam R9700-ra, és sok külömbséget nem láttam (csak sebességben), bár szerintem is valamivel szebb a képe (talán teltebbek a színek az ATi-n), de ezt lehet, hogy csak az elfogultság mondatja velem...
  • Waix
    #1894
    Van még valakinek tippje a driver-problémáimra? Mindenkinél ilyen megbízhatatlanok a 4x fölötti detonátorok?
  • gonosz
    #1893
    nagyon sok dx8 -as game van mar..
  • gonosz
    #1892
    gyorsabbak az tuti, szebbek csak akkor, ha pakolsz ra aa-t, af-et.
  • Gerry
    #1889
    Már megbocsáss, de mind az U2, mind az UT2003 használ DX8-as effekteket... Csak nézd meg mondjuk a járékot egy GF2-es és egy GF3-as, vagy GF4-es kártyán!
  • Waix
    #1888
    Abit KG7-Raid. Már nem mai gyerek, de akkor, mikor a processzort vettem még jónak számított. Egy Bios frissítés esetleg nem javíthat valamit a helyzeten? Mert mióta megvettem még nem került rá sor. A VIA4in1 full friss,a legújabb, meg az AMD miniport is új, bár ennek nem vágom, hogy lehet-e valami köze hozzá. Egyébként köszi a segítséget!
  • ollie
    #1887
    szerintem valami inkompatibilitási cucc lehet. nekem akkor voltak hasonló tünetek, mikor sis-es alaplapom volt. most hogy kicseréltem egy intel chipsetesre (persze intel prtokóm van), szinte minden gondom megszűnt. szvsz nagyon sok minden múlik az alaplap minőségén. lehet, hogy neked sem egy csúcsminőség. milyen típus?
  • ollie
    #1886
    bár még a dx8-at is alig használják a játékot, nem hogy a dx9-et. Akár hiszed, akár nem, még az UT2003 ill. Unreal2 sem használ dx8-as effekteket, pedig nem éppen nagyon régi gámák.
  • Waix
    #1884
    Tehát Xp-m van fönt, 44.03-as gyors, de néha indokolatlanul megáll és a zenelejátszást, valamint néha elbaszarintja. A 41.mittudoménhányas relative gyors, de instabil, néha lefagy. A 43.mittudoménhányas szintén elég gyors, de szintén furcsa dolgokat művel. Pl. az Age of Mithology hasít, viszont a menüben megáll 20 másodpercekre(!!!), hogy már azt hiszed, lefagy. A 30.82-es a legstabilabb, de régi, lassú.
    Tanácsot please! Herém teli van már a videókártyadriverekkel!
  • Waix
    #1883
    Sziasztok! Nagyon kéne a segítség. Van egy Geforce Ti4200-as Innovision kártyám,128 megás. 1600+-os Xp,512 mega 266megás DDR ram a konfig. Szóval Win98 alatt gyakorlatilag a 30.82-es detonator volt az egyetlen driver, ami stabilan működött. Gyakorlatilag minden utána következő, 41.09-es, 43...stb. instabil volt és ilyen-olyan hibák miatt egyszerűen nem lehetett használni. A 44.03-as már olyan szinten nem működött nekem 98 alatt, hogy a Vietcong a 3., majd az első képkocka előtt befagyott olyan szinten, hogy a rendszer összeszarrrrta magát és a format c:, majd újratelepítés volt az egyetlen megoldás.
    Namost. Fölraktam a Windows Xp-t. A 44.03-as driver-t használtam, ami tényleg döbbenetesen gyors. Főleg a 30-ashoz képest. Viszont azt csinálja, hogy bizonyos időközönként villan egy fehéret a kép, kb. fél másodpercre megáll, aztán megy tovább. És ezt ugyanúgy megcsinálja egy Blood Rayne-ben, mint egy pitlákabb grafikájú játékban. Emellett a hang is recseg, ha ez a driver van fönt, a zenelejátszásnál SZAGGAT:) DirectX9-el, és 8.1-el is ezt csinálja. Most ott tartok, hogy megint a 30.82-es van fönt, de az baromi lassú a mostaniakhoz képest.
    A különbséget leginkább a Blood Rayne-nél venni észre. A 30.82-esnél makog nagyon keményen, a 44-esnél meg már hasít, mint a szél. Mi a gond?!
  • Gerry
    #1882
    Én fel szoktam tenni őket, kivéve a Journal Viewer-t, mer az asszem 8MB, de nekem semmire sem jó, csak a helyet foglalná.
  • Shep
    #1881
    Tudom, hogy nem teljesen idevágó, de a kérdés témájához kapcsolódó topicban nem kapkodják el a válaszadást ezért itt teszem fel. Felpakoltam az XP Prot, benyomtam az updatet, és kihozott 35 frissítendő cucot, érdemes az időt rászánni és ezeket leszedni feltelepíteni, vagy elég a service packot?
  • Gerry
    #1880
    Szerintem a 44.03, de már nem használom, mert ATi kártyát vettem.
  • Shodan
    #1879
    Sparkle, ki mit tud róla??
  • Shep
    #1878
    srácok az XP Prohoz melyik detonator a legjobb?
  • skristof
    #1877
    thx..
    akkor asszem megveszem... remélem :) használtan veszem, azért ennyi.. meg azért, mert akitől veszem, vett jobbat :))
  • ollie
    #1876
    a gf4mx sokkal gyorsabb a gf2mx-nél, mindenképpen megéri lecserélni, ha csak arra van pénz. főéel márkásra, mert at stabil és jól tuningolható is.
  • ollie
    #1875
    simán! hol veszed? veszek én is! :D