645
Melyik a jó winchester?
  • DanyyX
    #405
    Röhögni fogsz.
    Épp ma rendeltem meg a 3év garis Samsungot.


    Kipróbálom a Samsung technológiát.
  • geri15
    #404
    Miért nem 3év garis SAMSUNGot veszel? arra mindnehol 3 év a gari
  • GixEr
    #403
    Nyert a SAMSUNG, koszi mindenkinek!
  • mrzed001
    #402
    zellen nem véd :)
  • DanyyX
    #401
    Ez nekem úgyis filmraktárnak megy, mert a két 120-as SATA-s az tökéletesen elvan az oprendszerrel.
    Szóval akkor 3év gari.
    Ebben csak az a gáz, hogy a 3év garis seagate-ért átmehetk a város másik felére
  • mrzed001
    #400
    Elméletileg igen, illetve az ismételt olvasásoknál. Op rendszernek inkább a nagy Cache-est ajánlome, raktárnak meg mindegy :)
  • DanyyX
    #399
    Az bisztos.

    Már csak azt kéne eldöntenem, hogy 21en pénzért 3év garis 160GB-os Seagate-et vegyek, vagy inkább 8MB Cache mellett döntsek.
    A cache-nek csak a kis fájlok mozgatásánál van gyorító hatása, nem?
  • mrzed001
    #398
    Hát, az adat elvész, és a színed hirtelen átalakul :)
  • DanyyX
    #397
    Feltettem már párszor azt a kérdést, hogy a 3 év gari az visszaadja-e az adataidat. Én a seagate-et 2év garival veszem amúgy.
  • mrzed001
    #396
    Seagate és Western Digital wincsik néha furán viselkednek. Master-slave nem mindíg viszi, cable select ilyenkor megoldást jelenthet (ha épp jó sorrendben vannak dugva)
  • mrzed001
    #395
    Maxtorra is kapsz 3 év garit, ha jó helyen veszed (és a garinál ugyebár az a lényeg, hogy ha visszaviszed, hogy szar, akkor ne baszogassanak vele, hanem cseréljék - szóval NEM mistral gari -)
  • DanyyX
    #394
    Ilyenről nem hallottam.
  • GixEr
    #393
    eddig a 3ev garis Samsung a nyero a Maxtor 160SATA-val dontetlenben
  • mrzed001
    #392
    Csendesebnek biztos, hogy csendesebb (bár a 250-es maxi nyitottsága ellenére is elég csendes tud lenni). Előfordul még, hogy seagate wincsi nem szereti, hogy ha más nem seagate van ugyanazon a kábelen?
  • DanyyX
    #391
    NAh, akkor én azt mondom, hogy SEAGATE.
    Megéri azt a néhány ezer forintot.
    Hűtés minden vinyónál nagyon fontos.
    Amúgy holnap veszek egy ilyet:
    Merevlemez Seagate 160GB 8MB 7200rpm ATA100 17,212 Ft,- 21,515 Ft,-
    De csak azért ata-sat mert nincs több SATA port :Ð
    Szóval én a Seagate-et javaslom.
  • mrzed001
    #390
    Na, szóval azzal basztam el a wincsit (200 GB IDE Maxtor), hogy mikor másik gépbe raktam félreböktem, és az import helyett a konvert vagy mi a fészkes izére nyomtam (köszi Billi, jó helyen van).
    Minden elszállt teljesen
    Hál isten volt annyi eszem, hogy elő a Hiren's BootCD-vel, és azon valamelyik util teljesen végigscannelte a wincsit, összeszedve az összes NTFS részt, és hibátlanra visszaállította a wincsit. Egy file sem tűnt el, vagy sérült meg.
    Azóta is maxtort használok, és semmi bajom sem volt velük
  • mrzed001
    #389
    Nekem csak 1x, de én basztam el, és 100%-osan vissza tudtam hozni
  • Punkerwork
    #388
    200 gigás Maxtor IDE, elszállt róla a fat tábla, látom az adatokat de nem sikerült visszamentenem :(
  • mrzed001
    #387
    Akkor én a 250 maxtorra szavaznék helyedben, IDE/SATA, hát, ez már a te döntésed :)
    A csak a wincsinek szóló hűtés 160-nál is kötelező, 250-nél meg pláne (nekem 2 8 cm-es coolbreeze direktbe fújja)
  • GixEr
    #386
    A hutessel nem lesz gond, a haz mar eleve egy server haz +4 ventillatorral( CODEGEN ), de azert megfontolom a +hutest a winyora, ha kitalalom vegre, hogy melyik (holnapra kell kitalalnom)
  • mrzed001
    #385
    én: 160Gb Maxtor IDE 7200rpm választottam (aztán a 250-es IDE-set, nem sokkal drágább). De bármelyiket is választod, HŰTSED !
  • GixEr
    #384
    Sziasztok, en is belepnek a bizonytalan vasarlok korebe a tanacstalansag megvan ugyhogy marcsak donteni kene:
    Jelenleg xp-sp2 egy maxtor60GB (ide) kepezi a kanaant :) Szeretnek melle venni (tehat az oprendszer marad a regin!!) egy 160GB-os istentudja milyet csak nem tudom, hogy SATA vagy IDE legyen a meglevo IDE melle, hogy gond nelkul megferjenek egymas mellet. Sot hogy tovabb menjek a gyartoban sem vagyok biztos a mostani az MAXTOR es jol mukodik.
    amiket neztem:
    160Gb Maxtor SATA 7200rpm S-ATA 150 / 16000+fa
    160GB Seagate SATA 7200rpm S-ATA 150 / 16500+fa
    160Gb Maxtor IDE 7200rpm Cache 8MB ATA/133 / 15016+fa
    160Gb Samsung 8,9 ms, 8 MB puffer, 7200rpm (SP1614N) 3Év Gar /16192+fa

    szoval valaki? velemeny?


  • csoxy6
    #383
    nem lehet vlhogy elkülöníteni a rossz részt?
  • DanyyX
    #382
    Először mentsd le az összes fontos cuccodat CD-re, DVD-re, vagy egy mésik vinyóra, és csak utána próbáld megmenteni a vinyódat. Lehetőleg minél előbb mentsd le a dolgokat.
    Utána lehet próbálkozni ilyesmikkel, hogy norton disk doktor, bár igaz, hogy azt csak floppyra használtam még.
    Olyan progit nem tudok, ami kifejezetten erre való, mert még sosem próbáltam ilyesmit. Egyetlen vinyóm halt eddig meg, de azis úgy, hogy leesett az asztalról.
  • csoxy6
    #381
    Na emberek egy kéréssel fordulok hozzátok.

    Van nekem egy 6 éves 40Gb Maxtor winyóm, ami most kezdi elveszíteni a fonalat,
    ugyanis a kétfelé partícionált lemez d: meghajtójában van bad sector, ami kezdetben 8 kb volt. Most már 36 kb-ra nőtt, és szinte minden újraindításnál elindul a scandisk, hogy ellenőrizze a konzisztenciát. Kérésem az lenne, hogy tudtok-e vlmi megoldást arra hogy megmentsem a lemezt? Újat is fogok majd venni, de vlhogy biztos meg lehet menteni, nem?

    Várom válaszaitokat!
  • deicide
    #380
    Szeretnénk pár dologgal tisztába lenni ezért kérdezlek titeket...))

    Gép vásárlás elött álok..vagy is mérem fel mivan a piacon és milyen vinyót kellene vennem..!

    Ami érdekell engem..

    Kinéztem egy SATA II vinyót ezek ha jl tudom már 300 mhz ketyegnek...a deszka kezeli már ezeket a vinyókat.

    Tulzás e ilyen vinyó vagy elég még a sima SATA vinyó is...?

    Sima 133 vinyómat hozzá lehet e illeszteni majd a laphoz..?

    már mint úgy hondolom hogy az SATA II lenne a Master

    és a másik vinyó mobil rackban lenne...!

    ezt meglehet valósitani hogy minden jól müködjön...?
  • Pill
    #379
    Ja,jo lenne ha lenne egy kicsit olcsobbmondjuk 120-as vagy 200-as.
    Igazabol van nagy kulombseg a SATA es ATA kozt?
  • the Godfather
    #378
    asszem a 16mb-os cache-s Maxtor már 250-töl van
  • Pill
    #377
    Ezek szerint tenyleg jo!
    De az a baj hogy SATA-s csak 300GB-os kiszerelesben van es az meg draga.
    Nekem egy 200GB-os SATA eleglenne de az meg nincs csak ATA133
  • the Godfather
    #376
    Ja persze, a 16mb-s cache 300Gb-os SATA Maxtor és fölötte veszett gyors. Láttam összehasonlitást a WD Raptorral...és elég szépen megközelitette. Itt egy izelitö: Maxtor Összehasonlitás
  • Pill
    #375
    Hi!
    Mi a velemenyetek a 16MB cache memoriat tartalmazo vinyokrol? Megeri megvenni?
  • DanyyX
    #374
    LOL.
    Persze.
    És nem godoltál arra, hogy az adatokat el is kéne érni?!
    Vagy, ha pld filmeket vágsz össze, akkor helyet cvsinálsz a vinyón, berakod a dvd-t, bemásolod az 1. filmdarabokat, utána dvd ki, többi filmdarab, aztán megszerkeszted, zenét rakol alá, effektezed, elmented, tömöríted és kiirod dvd-re?
    Kicsit bonyolult nem?
    DE ha van elég vinyód, akkor ez a folyamat kb. ötödannyi időt vesz igénybe (Betöltöd a filmeket, szerkeszted, elmented).
    Vagy esetleg a játékaidat (mert történetesen azok is vannak), közvetlenül írható dvd-re telepíted, vagy dvd-ről futtatod.
  • czky
    #373
    Inkább vegyél írható DVD-t!
  • DanyyX
    #372
    Hmm.
    Nekem két 120-as Seagate-em van, azokat egy 8 centis AeroCool hűti, 35°C-on vannak a legnagyobb melegben is, csendesek is, szal nincs vele bajom nekem se.
    Jah, és normélis időben, amikor odakint nem 30 fok van árnyékban, akkor 24 fokos mind a kettő.
    Amúgy most tervezem, egy 160-as vételét is, mert ezek már teli vannak
  • mrzed001
    #371
    Érdekes, nekem Maxtor-ral még nem volt bajom (persze, mind hűtöttem rendesen)
    Van 160-as, volt 200-as, van 250-es, de még soha egyik sem pukkant el.
    Ami a 250-est illeti, sokkal halkabb, mint a 160, sebességre is jobb, szóval teljesen meg vagyok elégedve vele.
    Hűteni viszont rendesen kell. (Enermax +) 2db 8-as CoolBreeze ventillátor mellett tartja fixen a 36-39 fokot :))
  • DanyyX
    #370
    Vinyónál a garancia egy olyan dolog, ami az adataidat sosem fogja visszaadni.
    Lehet, hogy elszáll a vinyó, és kicserélik garisan, de attól még az adataid oda vannak!
    [Én ezért használok Seagate-et]
  • B@dsector
    #369
    igen
  • Green Ghost #368
    Hali, vettem egy 200-as samsung winyot (a már meglévő 120+160 mellé :)).
    Érdemes teljesen leformázni windowstelepités előtt???
  • Koppernikusz
    #367
    160 as Samsungom 31 fokos úgy hogy az alaplap is 30 C..
  • B@dsector
    #366
    Sztem. 160GB-os Hitachi SATA2 HDD lesz, mert csak 19.000.- Ft +ÁFA.
    A jelenlegi 120 GB Seagate-et eladom, és veszek még egy 160-as SATA2-t, így mehet majd RAID-ben összefűzéssel.
    Az új gép még kialakulóban van, de ATi R520 lesz benne biztosan.