645
Melyik a jó winchester?
  • czky
    #445
  • nagykispeter
    #444
    Még azt kérdezném hogy az ATA és a SATA vinyónak ugyanolyan az IDE kábel csatlakozása vagy azt is másikat kell venni?
  • nagykispeter
    #443
    Ja igen ezt elfelejtettem hogy 8MB gyorsítóssat akarok!Köszi!
  • Akuma
    #442
    persze, mivel a winyó nemnagyon tesz mást mint másolgat, ír-olvas (tároláson kívül)... érezhető változás lenne, de ne gondold soknak se! ha már új winyó akkor sata 8MB gyorsítóval
  • nagykispeter
    #441
    Lehet nagyon láma kérdés de pontosan mi a különbség az 5400-es és a 7200-es ford. teljesítménye közt!Csak ha másolok eggyik winchesterről a másikra akkor gyorsabb, vagy magát a gépet is felgyorsítja!Most lett fejlesztve a gép de sajnos ezt benne hagytuk.Memória az 1024 DDR a proc. 2400+ AMD.Ezen sokat változtatna egy 7200-es fordulatú?
  • deicide
    #440
    #435...?
  • Captain Sparrow
    #439
    jujj hoppá rossz helyre ment sorry
  • Captain Sparrow
    #438
    Hellotok!
    Segitenek valaki GeForce 6600 256mb-s videókártyához ForceWare-t találni és elmagyarázni? Priviben pls
  • deicide
    #437
    Csak ennél a vinyónál nem éri el a kivánt sebességet vagy a többi SATA vinyóknál is ez a helyzet...?
  • DanyyX
    #436
    A vinyók mechanikája nem bírja elérni azt a sebességet amit a SataII nyújt.
    Alaplapi csatoló csak utána jön a sorban.
    Szóval NCQ nagyon is hasznos dolog, mert a vinyó mechanikájának lassúságát küszöböli ki vmennyire. SataII-nél igencsak sok értelme van.
  • deicide
    #435
    Samsung 200GB SP2004C SATA-II 7200RPM 8MB Cache erröl tud valaki valamit...?

    Ez már NCQ..vinyó...!!
  • Cancel
    #434
    saját vélemény: nagyon nincs értelme ennyire belemélyedni a dolgokba mert úgyis az alaplapi sata csati határozza meg a sebességet. minde1 milyen vinyót veszel (nem hinném hogy pl. játék közben bárki is észre venne a tipusok között bármit is, ha csak nem műszerrel méri) csak két dologra figyelj oda: a tápra és a hűtésre, ugyanis vannak vinyók amik szeretik a meleget, és ha nagyon lehűtöd őket belassúlnak
  • deicide
    #433
    Sziasztok:)

    Vinyó várárlás elött állok és én sokáig a Samsungot favorizáltam..!

    De egy kicsit elmélyedtem ebben a témában..!

    Azt már tudom hogy SATA II vinyót veszek...!

    Viszont találtam egy nagyon érdekes cikket itt az SG-n..!

    " Azonban nem árt néhány dologra odafigyelni az új meghajtókkal kapcsolatban. Egyrészt hiába képesek elméletileg elérni a Serial-ATA II szabvány határát jelentő 300 MB/s-os adatátviteli sebességet, a Hitachi, az Excelstor vagy a Samsung szintén második generációs Serial-ATA-s winchestereihez képest mégsem valódi Serial-ATA II-es merevlemezekről van szó.
    Ennek oka, hogy a nyolc új modellt felvonultató Caviar SE16-család egyes tagjai nem rendelkeznek az úgynevezett Native Command Queuing (NCQ) funkcióval. Ez az új technológia képes arra, hogy a végrehajtásra váró parancsokat a lemezekre történő írás, illetve onnan történő olvasás előtt újrarendezze, melynek köszönhetően jelentős teljesítménynövekedés érhető el. Az NCQ-t támogató új meghajtók azonban idén nyártól megjelennek majd a Western Digital kínálatában is."


    Ti mit tudtok erről az NCQ dologról...?

    Vannak már ilyen Samsungok is már...?

    Vagy milyen NCQ vinyót ajánlotok...?
  • kisgabo
    #432
    17 kilós lemezházam rátenném a csülködre, lehet visonganál.

    egyébbként 2 csontegyforma, vadiuj samsungom volt, ami összerezonált ( a motorjuk...) 5 másodperces intervallumonkén berázták a téglafalat is.

    mikor az egyiket kicseréltem seagatéra, ez megszünt, a samu "halk" morajlása azé megmaradt.

    most 2 seagate van, szépek, okosak, de k.rvára forrófejű jószágok, zárt házban, rackban tuti lenne a haláluk.

  • mrzed001
    #431
    Vettünk egy felsö közép kategóriás Dell szervert. Ott ha jól emklékszem 2 sorban 3 oszlopban 2 mélységben (2x3 megduplázva, mögötte egy ugyanilyen) voltak a 8, vagy 9cm-es ventillátorok, és így fújták előről hátra át a gépet.
    Namármost házilag ez nem elvárható (a zajszint meg felér egy reptérrel), szóval élünk a kevésbé brutál, de használható megoldással :)
    Nekem wincsiknél oldalt a hűtés sajna nem megoldható, ezért raktam be Enermax-ot, és alá 2 8cm-est. Ez simán lehűt a fölötte és az alatta lévő wincsiket is egyszerre
  • DanyyX
    #430
    Azt oldalt befújt levegő tényleg remek dolog, csak nem mindenhol van rá lehetőség. [Lásd ugye serverterem, de ez csak egy példa, tudom, hogy otthoni környezeről van szó]
    Chieftechben a hűtés általában remekül ki van alakítva. Enyémben is van elöl egy venti, ami a vinyókat hűti, de sajna csak 8centis, és a plexit házilag nehéz vágni, szal az is marad.
  • mrzed001
    #429
    Nos, ahogy írtam már a 200-250-eseken tojást lehet sütögetni (amúgy Maxtor), 60-75 fokra felmelegszenek (lehet, hogy tovább is, de a teszt kedvéért se hagytam)
    Ami ház hűtését illeti, rossz a hozzáállásod. Szerintem oldalt kell 1-2 12cm-essel benyomni a levegőt (rásegít a proci, alaplap és memória hűtésére is), hátul 1-2 8-12-essel kifújni, elöl 1-2 8-assal kifújatni (amúgy egy nagyon jó kis chieftec házat láttam, ahol beépített hely van 2 8cm-esnek a wincsik mögött, a wincsik keresztbe oldalról becsúsztathatók. Na ez az igazi)
  • DanyyX
    #428
    Teljesen igaz, hogy minél nagyobb, annál halkabb.

    Csak már többször is elmondtam, hoyg vinyónak nincs akkora hőteljesítménye, hogy annyi wattot elfűtsön, hogy kelljen neki két db 8 centis légkavaró!!!

    Esetleg egy, de az megintcsak helyet is foglal a vinyó alatt, másrést rezgéscsillapítás sem megoldott...

    Amúgy normális légáramot kialakítani egy házban úgy lehet jól, ha elöl szívja be a hideg friss levegőt, átmegy a procihűtőn, VGA kari hűtőjén, és a ház ventije, valamint a táp viszi ki a meleget. És mivel a vinyók nem disszipálnak bele túl sok hőt az őket hűtő levegőbe!! A rajtuk áthaladó levegő még tökéletesen alkalmas a többi HW hűtésére.

    Namost eg yvinyó alatti 8cm-es venti nem fogja elölről beszívni a levegőt, és lehet, hogy a vinyót qrvára lehűti [amugy akármilyen venti sem fogja a szoba levegőjénél 5°C-al nagyobb hőmérsékletnél lejjebb hűteni], de a teljes gép légtechikai és hűtési paramétereit rontja.

    Coolbreeze ventik szerintem is jók.
  • mrzed001
    #427
    Hát, chieftec-e válogatja. Alsókategóriás ? Mert a Lanfire-vel nincs ilyen gond :p
  • mrzed001
    #426
    Akármilyen is a 4cm-esed, alaptézis, hogy minél nagyobb, annál halkabb. Ahhoz, hogy normális mennyiségű levegőt tudjon a ventillátor szállítani 4 cm-es esetében maxra kell venni, 8-ast minimum közelébe elég, 12-est meg a legeslegkisebbre is elég. Bizony, a méret a lényeg :)
    Próbáltad már a Coolbreeze ventiket? Momentán a 8-as olyan halk közepesen, hogy ha egy centire teszed a füledhez, csak akkor hallassz egy kis sziszegést (bár az is inkáb csak a füled keltette örvények miatt van)
  • DanyyX
    #425
    Hát egy moslék lemezházat lehet beráz akármilyen vinyó.
    Amugy én olyan vinyóhűtőt használok, ami egyben rezgéscsillapítás is.
    Szal a Samsungok kurvára nem rázzák be a házamat :PP

    Amúgy abban teljesen egyet értek, hogy Seagate Rulez!
    Csakhát, az enber nem tud SATA vinyót venni, ha nincs több SATA csatlakozója
  • DanyyX
    #424
    Ki a rák mondta, hogy hűtés nélkül?
    Annyit mondtam, hogy két 8cm-es venti full fölösleges, és be is tudom bizonyítani.
    Azt, meg ugye te se gondolod komolyan, hogy egy 5V-on, vagy 7V-on járatott 4centis ventilátor hangosabb, mint a 8cm-es teljes fordulaton?
    jah, és ne ócska venikre gondolj, mert én csak PAPST-al foglalkozom lyen területen :P
  • kisgabo
    #423
    ócska chieftec tornyom van, és rezonált. nagyon durván.

    egyébbként 1 és 1/2 évig volt samsung vinyóm, semmi baja nem volt, és 0-24-ig ment...
  • czky
    #422
    Én viszont a Samsungot tartom jó választásnak. Több mint 1 éve megvan mindkettő, és tökéletesen működnek.
    Annyi biztos, ha olcsó házad van, abban tényleg rezonálhatnak.
  • kisgabo
    #421
    samsung vibrál mint a disznó, ha 2 egyformát veszel, akkor a ház is táncol, úgy összegerjednek..


    200-as seagate sata 8mb ncq 5év garral, rulla.
  • mrzed001
    #420
    ÖÖÖÖÖÖ
    Ugye te se gondolod komolyan, hogy a 3-4 cm-es ventillátorok halkabbak, mint pl egy 8 cm-es coolbreeze ? Ugye csak viccelsz :p
    Arról, pedig hogy egy 200-250-es wincsinek mennyi a hőtermelése, szerintem foggalmad sincs.
    200-as hűtés nélkül alig járatva: fél órán belül tojást lehet rajta sütögetni
    250-es a lent említett 2 db 8-as ventillátorral hűtve 30-36 fokos, szóval nem árt neki :p
  • DanyyX
    #419
    Én úgy vagyok vele, hogy a Titan hütőjén a nagy alulap hűti magát a vinyót, a ventik meg át vannak házilag alakítva. 7V-on megy 3db ventilátor. Hangja alig van, és 30°C-on tartja a vinyókat. Jelenleg 2 van belöle.
    Amúg, vinyónak full fölösleges 2 nyolc centis venti. Akkora hőtermelés simánnincs, a entik meg csinálják a légzajt, és foglalják a helyet. Lehet, hgy 8cm-es alacsonyabb fordulat, ezért halk, de a légzaj akkois ottvan.
  • mrzed001
    #418
    Hát, ez elég gyengusz
    Nekem a mobil rack-embe van 2 ekkora ventillátor elöl, plusz két 5-ös alul.
    Pesze a két kicsit elsőt már kikötöttem, mert iszonyú hangosak :)

    Amúgy >200 GB hűtésre a következőt ajánlom:

    Bele a wincsi, az aljára lehet 2 db 8cm-es ventillátort csavarozni, és márse melegszik (no meg az alattalévő se). Meg persze a 8-as ventillátorok halkabbak is, pláne ha leveszed a fordulatszámát :))
  • DanyyX
    #417
    A vinyó hőmérsékletet például az Everest nevü progival.
    Everest Home Edition

    Itt a Számítógép/Érzékelő alatt ki kell írnia a vinyó hőmérsékletét is.

    Valami hűtést pedig tegyél rá sztem, mert semmilyen vinyónak nem jó, ha melegszik.
    Én ilyet használok a 160-as Samsunghoz.
    Titan Ultimate Hard Drive Cooler
  • modellmaker
    #416
    zsír. köszi.
  • Seth
    #415
    Vettem egy 160 G Seagate Satás vinyót.
    Mennyi ennek alapjáraton a hőmérséklete, mert rohadtul forró(még hozzá lehet érni, de határeset)
    Ventillátor még nincs rajt, de asszem muszály lesz
    Ja és mivel tudom lemérni a hőmmérsékletet??
  • DanyyX
    #414
    Veszel egy vinyót, berakod a gépbe, és megy.
  • modellmaker
    #413
    Sziasztok!

    Szertnék venni egy másik winchestert a meglévő MELLÉ. Hogy működik ez? CSak beteszem és kész is? Vagy nem is fog működni a dolog hogy a mostnai mellé legyen még egy?
  • DanyyX
    #412
    Nah, megvan a 160-as Samsung !!!
    Éppen formázódik (40%-nál van).
    A hangjával meg vagyok elégedve, ugyanis teljesen halk.
    Hűtés természetesen van rajta, így jelenleg 29°C-os. A szoba 25°C szóval nem lesz gond a hűtéssel...
    Majd kíváncsi leszek a sebességére. Valószínű abban sem fogok csalódni...
  • mrzed001
    #411
    Kapcsold be, hogy zajra optimalizáljon :))
    Nekem a régi Quantum SCSI wincsi hangoskodik már csak :)
  • Roll
    #410
    Maxtorokkal annyi gondom van hogy 1 idő után hangosak lettek.
    De újabb gépbe már seagate és samsung van, és nekem sincs velük semmi bajom.
  • DanyyX
    #409
    Szép is lenne, ha nőne... :ÐÐ
    Én eddig csak Seagate-et hasznéltam, most megnézzük a Samsungot.
    Ha 3év gari van rá akkor csak nem lehet olyan moslék...
  • Impi
    #408
    Ma vettem egy 200-as Samsungot ata 133, 8MB átmenetitár 7200-es fordulat,
    25 br.-ért :))
    Amióta megjártam a Maxtorral (3-4 éve, mikor kiadták a motorvezérlő chip égős, garanciás visszanem cserélőst) csak Samsungot és Seagate-t vettem és
    nem bántam meg. Baráti és egyéb köreimben is mindenki ezeket veszi és csak egy
    hiányossága van! Az idő elteltével nem nő magától a kapacitása :DDD
  • DanyyX
    #407
    Fájlrendszer, miegynás elvisz annyit.
  • GixEr
    #406
    Az normalis, ha az XP 149,05 nek latja? (160/1,024=156,25)