645
Melyik a jó winchester?
  • bazza
    #565
    bá nemtom... ez P80-as samsung. a 200GB-os, illetve a 250GB-os már P120-as!
    Lehet, hogy mégis zt kéne venni?
  • bazza
    #564
    Samsung SATA2 160GB HD160JJ 7200rpm Br:16620 Ft
    • 160GB, 8,9ms, 8 MB puffer, 7200 RPM, S-ATAII, NCQ, 3 év gar

    nekem ez pont jó lenne :)
    kössz!
  • MiloShee
    #563
    Samsung, lehet hogy annyiból nem úszod meg, de az gyors, halk, 3 év gar stb...
  • bazza
    #562
    no? senki?
  • bazza
    #561
    Üdv!
    Mostanában készülök megvenni első satás vinyómat. Melyik márkát mondjátok nekem olyan 15k környékén? Mire figyeljek? Min. 160 giga kéne, és nem ártana ha gyors lenne! szal?
  • Junima
    #560
    Sziasztok. Pár hónapja vettem Samsung 250GB-os, 7200rpm-es SATA vinyót, és furcsa dolgok történtek. A tűzfal már 3-szor is beszólt, hogy xy program amit futtatni akarok megváltozott az előző futás óta. Először virusra gondoltam, de a virusirtó nem talált semmit. A 3. megváltozott progi (Total Commander)-t lemásoltam pendrive-ra, átvittem másik gépre (ott is uaz a tc van) és összehasonlitottam. 1 bit különbség volt köztük. Másnap már nem jelzett a tüzfal, és a total commanderemen visszaváltozott az az 1 bit. Ugyanazt a fájlt másnap már rendesen leolvasta a vinyó. Volt valakinek már ilyen? Vagy van valami ötlet, hogy mitől lehet, hogy a vinyó egyik nap máshogy olvassa le a fájlt mint másnap?
  • mrzed001
    #559
    Furi. Ha USB-vel látja, akkor valószínűleg Basic a diszk, és nem Dynamic, ez viszont nem kellene hogy gondot okozzon hacsak nem pölö szoftveres mirrorba akarod beletenni mert az nem tetszene nekie.

    Próbáld meg Dynamic-ra áttenni: számítógép kezelő-> Disk management (persze adatok akkor byebye)
  • Munch
    #558
    Sata az ilyen. Automatikus elrejtésnél rakt mellé hogy "sosem látszik" ha zavar.
  • Laceee
    #557
    sata csatolásu merevlemez
  • joshua
    #556
    szevasztok. most vettem rakattam össze egy gépet és az asztolon kint van a jobb alsó sarokban hogy le lehet választani a c:\ meghajtót mintha csak egy pendrive lenne? ez mitől van? a winchester típusa: samsung hd160jj
  • Munch
    #555
    Eskü nem vágom mit akarsz kérdezni.
  • CSOCSO
    #554
    valamiert rosszul formataltam a vinyomat a winfoson belul.

    es most az uj rendszernel nem latja a regi vinyomat csak akkor ha USB vel kotom ra...

    sajna nem segit semmi csak az ha ujraformazom.. valaki tudja hogy akkor majd mire kell nyomni hogy faszan mukodjon?
    marmint mikent formazzam?
  • DanyyX
    #553
    Ár/érték arányban a 120-160GB-os vinyók jobbak, úgyhogy inkább ebben gondolkodj. A 80-as relatíve drága a kapacitásához képest újonnan.
    Seagate, Samsung, Hitachi bármelyik jó választás, és ahogy előttem is írták, a 3év gari elég fontos.

    Én amugy a Samsung SpinPoint szériáját javaslom, abból is a 160GB-osat...
  • kurucz22
    #552
    hali. vennék valakitöl egy 10-20GB közötti winyót 4000Ft ért(vagy alatta:))akinek van szoljon
  • Munch
    #551
    Az hogy a sata jóval gyorsabb. Van a lapodon sata csati, szal beújíthatsz olyanra. Seagate/Hitachit ajánlanám. Lényeg hogy legyen rajta 3 év gar.
  • Lechner
    #550
    Sziasztok!
    Most akarok vinyót venni mert csak egy 20 gb-osom van és nem elég semmire.
    Azt szeretném kérdezni hogy mi a különbség a IDE meg a SerialATA között?
    Az alaplapom Asus A7N8X-E Deluxe. Melyik jó hozzá és milyen márkát javasoltok?
    80gb-os kéne.10-15Ft ezer között.
    Köszi előre is.
  • mrzed001
    #549
    Gondolom a mobil rack-be tetted az előző slave helyett az újat.
    Egyébként megesik, hogy különböző típusú vincsik nem tűrik meg egymást egy kábelen, vagy játszadozni kell a jumperrel (Cable Select-re) hogy menjenek ...
  • Mike
    #548
    a másodlagos csatornára?
    vagy hogy?
    mind a 3 vinyó egyszerre?
    az új vinyót sehogy sem látja?
    milyen alaplap?
  • Örm
    #547
    Hello!
    Sorry, hogy ide írok de nem találtam másik winchesteres témát! A következő lenne a kérdésem. Van a gépemben egy 120-as master és egy slave mobil vinyó. Tegnap vettem egy másikat azt is slavere raktem és beszereltem a gépbe indításkor nem indul a gép. Ha lekapcsolom a mobil racket akkor csak egy vincsit lát az újonnan beszereltet nem. Ez mitől lehet?
  • duracellmumus
    #546
    Ha van egy szükségesnél hosszabb ide kábeled nem kell kétségbe esni!csk kell hozzá egykis kézügyesség:

    Step1:a kábelen található dugók eltávolíthatóak,a rövidebbik oldalán van a fűl amit ovatossan egy tűvel vagy egy szike hegyével picit elemelünk (ezt mindkét végén megismételni ) a csatlakotzó hátsó része leugrik. Ha a master dugonak(fekete színű)álsz neki akkor ijen leszorítóbol van mégegy vékonyabb azt is hasonló módon eltávolítani.

    Step2:a kébelt a dugo előtt és után megfogjuk asztalnak támaszrva két űjjal majd óvatossan a cable-re merőlegessen lehúzzuk a csatlakozót. ekkor láthatóvá válnak a kis kések ami a conectet adják.

    Step3:Ha megtaláltad a csatlakozó új helyét, kezdőknek érdemes bejelőlni egy merőleges vonallal a kábelen (ez késöbb nem lessz látható mert a felhelyezett csati takarja) majd a csatlakozó egyik végén találsz egy jelölést (ez lehet VDD vagy egy nyíl) aminek egybe kell esnie a cable piros szálával (!!!ez nagyon fontos mert különben nem fog működni!!!) bepozícionálod a csatlakozót a megjelőlt helyre(legyen merőleges a kábelre és a késes fele nézzen a kábel felé)

    Step4: ha megfelelően áll meg kell keresni a csatlakozón azt a kést amejyik a nyillal/VDD-vel jelölt végén a legszélső és ennek a vájatába kell beleigazítani a piros szálat majd újra ellenőrizni hogy a csatlakozó merőleges legyen a kábalre. ezután ha a piros szál helyéte kerűlt a következő(a piros utáni)szálat is helyére igazítjuk (a kések közti távolság megeggyezik az erek közti távolsággal) így a többi már magátol a helyére kerűl.

    Step5:majd ezeket újjunkal erőssen összeszorítjuk addig ammíg a kések hegyei bele nem hatolnak a kábel szürke szigetelésébe (ott ahol ez megtőrtént kicsit megfehéredik a pvc) majd egy lapos-vékony fejű csavarhúzoval 3-4 erenként a középső késsor alatt ill. fölött megnyonjuk addig amig csak fel nem fekszik a szallagkábel a csatlakozo hátsó felére. majd ezt megismételjük az 1. kés sor fölött valamint a 3. alatt.

    Step5:visszahelyezzük a csatlakozó hátsó részét (ovatossan csak 1 féleképpen megy vissza a helyére).

    Step6:ha már a kimaradt kábelre nincsen szükségünk levághatjuk egy éles!(nem papírvágó) ollóval.

    UI.:
    -a slave csatlakozón kevesebb kés található mint a masteren ez természetes.
    -a csatlakozót a szallagkábel bármejyik oldalára rakható csak a piros szál és a kis nyíl esen egybe!
    -master slave helye szabadon felcserélhető
    -két kés(egy csikban elhelyeszkedő) közét ne feszigesd csavarhúzóval mert azt a csatit utánna el is dobhatod!
    -ugyan ilyen módszerrel javítható mobolrack is ami nem ismeri fel a vincsit..(ekkor a kicsi gyűrött kábelt kell cserélni).Megjegyzést: egy nyár alatt ezzel kerestem 20k-t:)
    -ha mondjuk nincs szukséged a slave csatlakozóra (eggyetlen ezközt használsz azon az ide csatornán) az eltávolítható és méretre szabható a kábel.
    -ez a módszer használható roll-os kábeleknél is egykis fantáziával...

    Bocs hogy hoszú lett de igy legalább nem tudod el*ni. Do It Yorself!
  • Mike
    #545
    Antec P150

    pár ajtót ki kell nyitni, de egyébklént olyan
    vannak gumiszallagok is, vagy tálcák, aire rácsavarozod a vinyót és becsúsztatod
    mondjuk azt nem igazán értem, hogy miért nem csinálnak nagyon rövid vinyókábeleket is
  • mrzed001
    #544
    A kábel sajna így is úgy is törik tekeredik csavarodik ... mindegy milyen irányba viszed
    Előről becsúsztatós normálisat még nem láttam már csak a kábelezés miatt sem (ami hátul van)
    A Backplane-től meg még elég messze van a PC ipar
  • mrzed001
    #543
    Ahogy mondtam, a 120-as még bírta hűtés nélkül. De USBRack-be pölö már azt se tenném ha az nem ventillátoros, ott már a 80-as is majdbesült
  • Mike
    #542
    most nem azért de szvsz a keresztbe rakott vincsi nagyon szar, többek között azért mert megtörik a kábel

    nekem jobban tetszik az, hogy előlről be lehet csúsztatni
  • Mike
    #541
    amiket nem hűtöttem, és szinte alig volt fél centi közöttük, és 3 évig simán mentek az 2x80 1x120 maxtor

    a mostaniak hűtve vannak, mivel ott szívja be a levegőt 2 db 92mm-es silentblade
  • mrzed001
    #540
    Nekem 2 9cm-es coolbreeze hűti a nagyokat, kell is nekik.
    Láttam egypár tök jó házat, ahol a wincsik nem hosszába, hanem keresztbe állnak (amolyan hotswap utánzat szerű síneken), és eleve 3 9cm-es venti hely van kialakítva a gép oldalán hogy megfelelően hűtve legyenek
  • DanyyX
    #539
    Nem feltétlenül szükséges hűteni egy vinyót, csak éppen ajánlott.
    Félvezetőknek van egy üzemi hőmérsékletük (amit azért szeretnek ha megvan), meg van egy olyan hőmérséklet ami már kezd sok lenni. Én 40°C fölött nem szívesen üzemeltetek vinyót. 3 nagy vinyóm van, ez összeset egy darab 8cm-es venti hűti és teljesen normálisak a hőmérsékletek (32°-os szobai levegőnél: 35°-os a két Seagate, 29°-os a Samsung bár azon van egy marhanagy aluborda).

    Viszont van egy dolog, ami a hűtésnél is fotosabb.
    Két, egymás fölé épített vinyó között ki kell hagyni egy darab 3,5"-os helyet, tehát nem szabad szorosan egymás mellé rakni őket. Amúgy ha hűtés nélkül is normális a hőmérséklete, akkor tényleg nem szükséges külön hűtő hozzá, de a gyakorlat azt mutatja, hogy 2-3 nagyobb vinyó egyszerűen igényli a normális légáramlást (tehát fujatni kell őket vmi ventilátorral).
  • nagy chris
    #538
    én se hütöttem egy maxtoromat , és el is füstölt
  • mrzed001
    #537
    Mekkora és milyen vincsijeid vannak? Mert pölö a Maxtor 120-asokat még nem kell hűteni, 160 már veszélyes, 200-as már olyan meleg, hogy megfogni is alig lehet, 250-en meg tojást lehet sütögetni.
    Ugyebár a forrasztások/kontaktok ezt a hőmérsékletet nem túl jól viselik nem is beszélve az ICkről, melyek hajlamosak ettől elszállni ... szóval ERŐSEN ajánlott hűteni.
    Persze akinek nem számítanak az adatai, nyugodtan hazárdírozhat :P
  • Mike
    #536
    ezt te is tudod, hogy nem érv avval szemben, amit én mondtam
  • mrzed001
    #535
    nekem pedig évekig mentek a vinyóim hűtéssel (3 nagy Maxtor is -160, 200, 250 GB- , amik másoknál gyakran elfüstöltek)
    most is működnek, semmi bajuk :)
  • Mike
    #534
    nekem évekig mentek vinyóim hűtés nélkül
    most is működnek
    semmi bajuk
  • mrzed001
    #533
    Aztán persze nem kell csodálkozni, ha egyszer már nem hajlandó elindulni ...
    250-es maxtor simán felment 60 fokra, 200-as Seagate-et egyszer eresztettem véletlen 55 fölé, de ment volna tovább is (nem egymáson, szellősen, csak éppen nem volt nekik hűtés)
    Persze kibírják ezt egy ideig, de jelentősen növelhető az élettartamuk aktív hűtéssel (40 fok fölé azóta sem engedtem egyet sem)
  • Inquisitor
    #532
    "A MAXTOR-oknál nem tudom miért írják az egyik helyen hogy 16MB cache, a másikon meg már csak 8 MB. Nem tudjátok hogy valójában mennyi?"
    A Maxline/Maxstorage 16MB szerintem a Diamond széria meg nem, de lehet tévede.
    Az NCQ-t meg elvileg tudnia kéne minden SATA2 vinyónak nem?
  • Mike
    #531
    ez nem igaz
    nem kell hűteni
    lehet
    de semmi baja nem lesz ha nem hűtöd
    persze forró lesz, de nem kell egymásra rakni
  • mrzed001
    #530
    Bármelyiket is veszed egy tuti: hűtened kell !
    Egyébként vmelyik Seagate-re szavaznék
  • rolcsi01
    #529
    Helló!

    HDD vásárláson gondolkodok, csak nem tudom ezek közül melyik lenne a legjobb:

    1. SAMSUNG 300GB SATA2 8MB - (DSP), Automatic Acoustic Management , SilentSeek, NoiseGuard, Fluid Dynamic Bearing

    2. MAXTOR DiamondMax10 300GB 16MB SATA2 6V300F0 - 9.3ms,áèky 7200 RPM, 8MB cache buffer, 300 MB/s, Shock Protection System, Data Protection System

    3. SEAGATE 300GB 7200rpm 16MB SATA2 ST3300622AS - 11ms, 7200 RPM, 16MB cache buffer

    4. MAXTOR MaXLineIII 300GB 16MB SATA2 7V300F0 - MaXLine III, 9.3ms, 8MB cache buffer, prenos 300 MB/s, Shock Protection System, Data Protection System, MTTF (Mean Time To Failure) 1,000,000 min, RoHS

    5. SEAGATE 320GB 7200rpm 16MB SATA2 ST3320620AS - 11ms, 16MB cache

    6. Western Digital SE 320GB 16MB SATA2 WD3200KS - 8,9 ms, SecureConnect, FlexPower, Data Lifeguard.

    A MAXTOR-oknál nem tudom miért írják az egyik helyen hogy 16MB cache, a másikon meg már csak 8 MB. Nem tudjátok hogy valójában mennyi?
    Ja, és a lényeg, hogy a másolási sebesség egyik hdd-ről a másikra gyors legyen, de a megbízhatóság sem elvetendő. És az is lehetséges, hogy több napot fog menni egyfolytában, vagyis ha nagyon melegszik az sem túl jó.
    Továbbá még az érdekelne, hogy melyik támogatja ezek közül az NCQ-t?
  • nagy chris
    #528
    és merre van az a felénk ? :D
  • repvez
    #527
    Bocsi megtaláltam a megfelelö topicot hozzá aki tudja törölheti a hsz-emet.
    köszi
  • repvez
    #526
    Sziasztok!Lehet hogy nem a legmegfelelöbb topicba irom,de hátha tudtok segiteni.
    Kaptam egy 80GB maxtor winyot és rádugtam az IDE kábel slave csatijára+tápkábel.Gondoltam csak ennyi az egész, de valamiért a bios képnél megakad az inditás és fel sem ismerni a gépem söt a procit is csak 1300Mhz-nek ismeri fel,pedig semmihez nem nyultam.Már probáltam a jampereket máshova beletenni,de semmi.Ha csak külön-külön dugom rá a winyokat akkor mindegyik müködik,de egyszerre nem.
    A konfigom: AMD2700+ ,NF-7S v2.0,ASUS DVD olvaso primary slave, Samsung DVD-RW primary master,Maxtor 80GB secundary master,Maxtor 80GB secundary slave.WinXPSP2 és a legujjabb driverek.
    Mit tegyek hogy menjen egyszerre a két winyo?