645
Melyik a jó winchester?
  • Mike
    #605
    20k körül vmit
    mondjuk egy 250-est
    de csakis 3 év garival
  • Mike
    #604
    3 év garis
  • nyamiag #603
    akkor milyet érdemes venni
  • benioh1993
    #602
    Tudtok mondani egy jó minőségű 160 gigás vinyót
  • Mike
    #601
    semmilyet
  • nyamiag #600
    10-12 ezerért milyen winchestert érdemes venni?
  • saviola
    #599
    hát monjduk nekem pl a maxtorral semmi problémám nem volt pedig volt pár és meg van még a régi 40 gb-os is pl ami megy azt már vagy 6 éves, de amiket eladtam haveroknak azokkal se volt baj, van egy haverom akinek meg 3 samsung vinyója is van és nincs vele gondja.
  • Easy Csabesz
    #598
    Nekem egy 160GB samsung-om van sata-s és 2részre van partíciózva (én mindenkinek így ajánlom a 160GB). Régen maxtor80GB-os volt de senki soha ne vegyn maxtor-t vagy samsung-ot vagy seagate winchester-r ajánlok, és legyen legalább 2eészre osztva. Xp telepítés előtt formázzatok én ezt ajánlom.
  • mrzed001
    #597
    pontosítottam, mivel válasznak neki azt írtad (spongyola fogalmazas, hibás általánosítás), hogy:
    "nemtom, de én biztos nem használnék egy 200-as vinyót egyetlen particioval"

    Egy háttértárnak (2-xx drive esetén) használtat feldarabolni egyértelműen böszmeség
  • Mike
    #596
    mivel az alap hsz amire reagáltam?

    "Vettem egy 200 Gigás Samsung vinyót, szűzen felraktam rá az xp-t de csak 135 gigát lát belőle."

    akkor te most miről is beszélsz?
  • mardal
    #595
    Hello.
    Valakinek van hitachi vinyója?Én egy 80gbos sata 2es hitachi-t akarok venni és érdekelne hogy megbíthatóak-e?
  • mrzed001
    #594
    #591: ja, a -10 az már tényleg nem növeli az élettartamát

    #593: én meg biztos nem tördelnék el egy 200-as partíciót több részre, amennyiben nem op.rendszer kerül rá (pölö háttértár)
  • Mike
    #593
    nemtom, de én biztos nem használnék egy 200-as vinyót egyetlen particioval
  • Mike
    #592
    milyen alaplapod van
    mi az hogy nem ismeri fel, fel sem pörög?

    a samsung vinyók egyébként jók
  • Mike
    #591
    ez nem teljesen igaz
  • Mike
    #590
    nem
  • mrzed001
    #589
    Minél hidegebb a wincsi annál nagyobb az élettartama.
    Sose árt ha egy ventillátor éppen oda vagy onnan fúj
  • susubaba
    #588
    Sziasztok!
    Vettem 1 250gb seagate sata2-es winchestert a gép egész este ment és a vinyó 46 fokos az jó? nem meleg?
    Réka
  • DanyyX
    #587
    Attol meg hogy valaki osszeakad egy hibas modellel, meg nem biztos, hogy az egesz marka egy szar.
  • Yurij
    #586
    samsungot ne vegyetek mert egy nagy szar az egesz.
    En vettem decemberbe egy 200gb es mar semmi nem ismeri fel sajna.
    Kb 3 gepen probaltuk.Semmi de semmi eredmeny.
    De nem ez volt a elso eset sajnos ez mar a harmadik hdd most visszem majd eszt is vissza.
    Bar ha van valakinek valami otlete szivesen fogadom.
  • obe
    #585
    Samsung SpinPoint T166 500GB 16MB SATA II (HD501LJ)..ez jó vétel 34.000-ért?
  • feri22
    #584
    XP SP2 után fogod látni a 127GByte fölött lévő cuccot de ez már csak másik particióban
  • cenobite
    #583
    Sziasztok!

    Vettem egy 200 Gigás Samsung vinyót, szűzen felraktam rá az xp-t de csak 135 gigát lát belőle. Ez mitől van? Mit szúrtam el? Most szerzem be a partition magic-et, mert még nincs is particionálva. Mi a teendő, hogy lássam mind a 200 gigát?

    Előre is köszönöm a választ!
  • Ramore
    #582
    Milyen progival(?) célszerű letesztelni egy új wincsit, hogy hibátlan-e?
  • Plow
    #581
    Kinőttem a 80 gigás vinyómat és most gondolkodok egy másik vásárlásán SAMSUNG 250 GB 7200RPM (8MB CH.)erre gondoltam mivel a mostani Samsungommal sem volt semmi gond.Arra lennék kíváncsi ,hogy várható e árcsökkenés a közeljövőben a hdd-k területén vagy nem érdemes várni? Nem szeretném ha az lenne ,hogy most megveszem ezt és egy hónap múlva ugyanennyiér 300gigásat meg lehet kapni.Ha fél év múlva az már nemérdekel:))A válaszokat előre is köszi.
  • DanyyX
    #580
    Én a Samsungot.
  • Mike
    #579
    most megformáztad vagy nem?
  • Yurij
    #578
    VAlaki Segitsen mert megörülök!!
    A Probléma a következö:Adva van egy samsung 200hd nem sata 2,az a gondom velle hogy miutan megformaztam es telepitenem ra a win-t nem csinal semmit
    csak villog hogy a cd-rol valo boot-olás hoz nyomjon meg egy gombot.Igen am ez elsore meg is tortent mikor formaztam meg elokeszitete a win telepiteset de ezutan mar telepitenie kellene.De nem csinal semmit,pedig a gep felismeri.Probaltam ugy is hohy 2 patriciot csinaltam es a kisebbre telepiteni de ugy is ez a helyzet.Jumpereztem mindent mindenhogy semmi.
    Aki tud valami jo otletet ami bevalhat az a vendegem egy sörre.
  • Mike
    #577
    A WD előbb-utóbb hangos lesz
  • Mike
    #576
    amelyikre 3 év garit adnak
  • RelakS
    #575
    Lehet :D A régi kocsinkra is az volt írva, hogy Trabant, azt mondták, hogy VolksWagen motoros, de a motorra az volt írva, hogy IFA
  • Inquisitor
    #574
    Nem jelent semmit, gondolom az összes olyan "Matrox" vinyó is ott van, ahol a cimke alján ott figyegett a 10.7200 felirat :)
  • RelakS
    #573
    Maxtor weboldalán megtekintheted a Diamondmax 10 szériában a 320-as vinyót. Aztán lehet, hogy más gyártotta, nemtom.

    Ha meg hihetünk a Prohardvernek, akkor ebből Seagate lesz, de hétfőig még meálmodom :)
  • Inquisitor
    #572
    Mondjuk a három közül én a WD-t venném ...
  • Inquisitor
    #571
    Szvsz a Maxtor nem gyártott 320-as vinyókat, az már Seagate Barracuda 10.7200-es lehetett. Újabban Diamond 20 széri álnéven árulják Maxtor logóval, és a típússzáma nem ST-vel, hanem STM-el kezdődik :)
  • RelakS
    #570
    Azt mondják, hogy a Maxtort megette a Seagate, ezért már nem lesz Maxtor 6V320F0 320GB-os vinyóm
    Mit lenne helyette érdemes?
    Seagate ST3320620AS, vagy Western Digital WD3200KS? Esetleg egy Samu HD300LJ?
  • Kaszi46
    #569
    Hello!
    egy rövid kérdés:
    300GB Maxtor 7200rpm 16MB cache SATA 23 154 Ft
    vagy
    300GB Samsung 7200rpm 8MB cache SATA 23 280 Ft
    ?
  • Mike
    #568
    melyik a jó?
    legyen sata2, nagy, és nagyon halk
  • bazza
    #567
    Most látom csak, hogy a lapom nem tud sataII-t, ezért ha sataII-t is veszek, azis csak max. sataI szinten fog működni. Ez kb. mekkora visszalépés? úgyértem nagyon érezhetően lassabb lesz?
  • MiloShee
    #566
    Hát ahogy érzed, szerintem érdemes olyan nagy vinyóba beruházni amekkorába csak lehet, mert hát a hely a sosem elég ;)