645
Melyik a jó winchester?
  • Mayday
    #255
    O.K., koszonom!
  • Gerry
    #256
    Szívesen!
  • antijedi
    #257
    hát nem sulinetbe én még 250es smasungot is latam sata-ban, de sulinetben tényleg nem nagy a felhozatal...
    bár lehet veszek 2db 160ast sulinetben és még akkor is bőven 60k alatt vagyok
  • antijedi
    #258
    amugy em tud valaki valami univerzális sulinet árlistát hogy ne keljen minden egyes boltot egyenként végignézni és akkor még igyis kimarad vagy 50 bolt?
  • efter
    #259
    Nemrég vettem egy 80GB Seagate Barracudát és hát nagyon frankó! elötte Maxtorom volt de nagyon hangos volt és melegedett is,de a szíjgét,hát az valami fenomenális!!! nincs hangja,nem melegszik,és nemis sokkal lassabb a maxtornál!! Szíjgét vagy szamszungot vegyetek!
  • Gerry
    #260
    Kapott a cégünk tesztelésre egy rakat Seagatte winyókat. Én eddig rendkívül utáltam a Seagate márkát, mert rengeteg adatvesztést okozott, míg az IBM és a Maxtor winyóim minden gond nélkül mentek/mennek ma is. Viszont most kicsit megingott az eredendő ellenszenvem a Seagate márka iránt, mert sok jót hallottamn róluk a zutóbbi időben, ráadásul amiket kaptunk winyókat egy hétre tesztelésre, azokra 3 év gart vállal a forgalmazó, így határozottan elgondolkodtam, hogy lecserélem az ATA/133-as 80GB-os Maxtoromat egy 120GB-os S-ATA 7200RPM, 8MB cache-es Seagate-re. Mi a véleményetek? Esetleg tipp, hogy hol lenne érdemes meghirdetni a 80-as Maxtort? (Anélkül, hogy azt eladnám, anélkül most nem fér bele a költségvetésbe a csere...) Aproneten elkelne hamar? Vagy itt esetleg érdekel valakit?
  • Gerry
    #261
    Látszik, hogy keveset aludtam, nincs szinte olyan mondatom, amiben ne lenne hiba!

    Bocs!
  • Laalee
    #262
    apronet expressz sg apró

    igazábol alig van értéke egy használt 80as nak, ha kell a tárhely vegyel pár dvdrw t :D

    én vinyot sose adok el
  • Gerry
    #263
    Én sem szoktam, de most csak úgy kivitelezhető a csere, hogy eladom a 80-ast, különben nem tudnám most megfinanszírozni a 120-ast, és vissza kell adni a jövő héten, mert csak tesztre kaptuk. Viszont ha tetszik, akkor kedvezményes áron megkapnám. Tehát ebből a szempontból sürgős a dolog, de nem létfontosságú. Ha nem viszik el a 80-ast a hét végéig, akkor marad minden a régiben, és visszaadom a 120-ast.
  • GAAMMEER
    #264
    Seagate Barracuda 120Gb 8Mb Cache SerialATA a legjobb.
  • Gerry
    #265
    Mondjuk egy Samsung-nak vagy WD-nek jobban örülnék azonos paraméterekkel, de ez van most jó áron 3év garival, persze csak akkor, ha eladom a 80-as Maxtor-t...
  • perempe
    #266
    Sulinetben a vinyókat hány év garanciával adják?
  • CzKaresz22
    #267
    Sziasztok!!!

    Erre a kérdésre adjon Valaki jó tippet:

    Van egy 80GB s egy 120GB vinyóm,Maxtor s Seagate...
    Szeretnék ezek mellé venni egy 40GB-os rendszer vinyót...
    A Seagattel nagyon meg vagyok elégedve de nincs tapasztalatom a 40GB témakörben de az biztos,hogy Maxtor Nekem nem kell...
    Tehát akkot Samsung,Seagate vagy Western Digital...
    Na de melyik típus s miért ???

    Elörre is köszönöm a hozászólásokat...
    Ja s milyen sima IDE vezérlő kártyát ajánlotok olyan max 6-7 ezer forintig???
  • Gerry
    #268
    Szeintem 40GB kategóriéban a WD a legmegbízhatóbb, de a Seagate valószínűleg gyorsabb, és van már abból is 3 év garis is.
  • Gerry
    #269
    No, mint ahogyan azt itt korábban is írtam, sikerült szert tennem egy Seagate 120GB-os 8MB cache-es S-ATA winyóra, és hát valljuk be, nem fenékig tejfel a cucc: komolyabb bajom nincsen vele, de annak ellenére, hogy sokan fényezték itt az új Seagate winyókat, hogy milyen csöndesek, és nem melegszenek, stb. hát, ez azért melegszik. Ha nincsen bent a házban, akkor jól fel tud melegedni formázás alatt, és szerintem nem sokkal halkabb (ha egyáltalán halkabb) mint a sima P-ATA 80GB-os 7200RPM-es IBM winchesterem.
    Ha beteszem a házba, akkor a ház kicsit elviszi a hőt, meg egy kisebb venti előről fújja a 2 winyóra a levegőt, akkor kicsit hűvösebb, de akkor is több mint langyos, ráadásul a felette lévő IBM szerintem kevésbé langyos, pedig elvileg az van fölül, és a fizika legújabb állása szerint is a meleg levegő fölfelé száll...

    Na, erről ennyit, most itt nem fikázni akartam a Seagate-et, mert mostmár nekem is van 2db (van egy öregebb 60GB-os is, arról már írtam korábban), csak azért írtam, hogy ne csak elfogult hozzászólások legyenek. Próbáltam ezért objektív lenni, annak ellenére, hogy eddig nem voltam túl jó véleménnyel a Seagate iránt, ezt a mostanit is csak a kedvező áron 3 év gar miatt vettem meg, de lehet, hogy inkább Samsungot kellett volna néznem...
  • CzKaresz22
    #270
    Lehet,hogy melegszik...
    Sőt tény de melyik nem nagyon???Az IBM lehet jó de már ugye kicsit nehézkes a garija meg rengeteg rosszat lehet hallani...
    Maxtor...
    A közelemben fél év alatt legalább 5 ment tönkre szerintem ez nagyon sok...S nekem is ha sokat másolok vagy töltök 10mb/seccel mert ilyen net van egy adott helyen :) akkor a vonyó egyszerüen túlmelegszik s leáll...
    Ennyit a Maxtorról...
    WD nem volt...
    Samsung ? Szintén pasz bár sokan mondják,hogy jó de szerintem lehet,hogy még érniük kéne egy kicsit a piacon...
    Aztán lehet,hogy nagyon jók...
  • Gerry
    #271
    Nekem eddig 3 Maxtorom volt (20/40/80GB), egyikkel sem volt még bajom, az utóbbi kettő D740X-6L szériás volt, és elég gyorsnak számított, igaz hangosabbak voltak mint az IBM, de nem melegedtek jobban mint a Seagate, és azóta is jól mennek a jelenlegi tuljadonosaiknál. IBM-em csak az az egy volt eddig, ami jelenleg is a rendszerwinyóm az egyik gépben, nem melegszik, csendes, és 3 év gari van rá, amiből már asszem csak 2-3 hónap van ha még van... Seagate rengeteg ment nálam tönkre, még a hőskorban, 1.3/1.7/2.1/3.2GB-osak, valamelyikből többet is "elhasználtam", és azóta nem nagyon vállaltam be Seagate winchit. Most megint van 2db, egy 60GB-os P-ATA 7200RPM-es, és egy S-ATA 120GB-os 8MB cache-el, igaz az utóbbi halkabb is meg kevésbé melegszik, de azért ez is melegszik rendesen. A 60-ast meg negyed óra másolás után NEM LEHET MEGFOGNI, még akkor is alig, ha bekapcsolom előtte a 8cm-es tápventit, ami direkt neki van dedikálva...

    A WD-ket, amiket eddig láttam simán meg lehetett fogni teljes formázás után, és elég halkan is üzemeltek, igaz méretre és teljesítményre is alulmaradnak a többiekkel szemben (pl 80GB-os IBM 78GB valós tárkapacitás, míg 80GB-os WD 76GB valós tárkapacitással bír). Viszont már elég régóta adják rájuk pár helyen a 3 év gart.
  • antijedi
    #272
    160GB os sata vinyobol akkor most melyik márka (seagate vagy samsung mert ezeket láttam sulinetben de ha valakinek van jobb 5lete akkor aztis szivesen veszem)
  • BaLeeX
    #273
    Na, lehet kibasztasztam magammal kicsit, de ez van ha az ember kapkod. Elszállt a vinyóm hét elején de csak tegnap jöttem rá, hogy úgy néz ki végleg (bad sector stb.).
    Kellett gyorsan szerezni egy másikat gondoltam veszek sulinetben. Olvastam mindenfelé, hogy a Samsungokat lehet sulinetben venni, 8 mega cache-el és 3 év garival.

    Fasza, felhivom az egyik boltot azt mondta van 29900-ért 120 gigás. Kérdezem 3 év garival? Mondja igen. Bemegyek, sajnos kiderült, hogy csak 2 mega cache van bennük, de sietnem kellett mert munkaidőben mentem mondom jó lesz.
    Erre most visszaérek melóhelyre látom a 3 év gari csak 2, pedig még a boltban is rákérdeztem...
    Éljenek a kiskerek...

    Mind1 most már, kérdésem mennyire fogom megérezni a 8 mega cache hiányát, hogy csak 2 mega van ebbe? Gondolom sebességben nem nagyon csak kisebb fájlok másolgatásánál.
    De ha ez a vinyó beszarik 2 és 3 év közötti időszakban akkor bedobom vele a bolt ablakát. :)

    Van egy maxtoron, azet kb. 1 éve vettem, jó 5-6 hónap után bad sectoros lett, na azzal szerencsém volt mert 1 év garis volt csak.

    Még valami, hogy tudom megállapítani a vinyóról, hogy hány mb cache van benne? Mert ha a maxtorban véletlenül 4 vagy 8 mega van akkor inkább az lenne a rendszer vinyó.
  • CzKaresz22
    #274
    Megnézed a maxotron a sorozatszámod aztán a www.maxtor.comon megnézed de lehet,hogy rá van írva...
  • Toko
    #275
    Sziasztok. Most tervezek osszerakni egy gepet , es egy Seagate 120 G vinyora gondoltam 8mb-st. De most fuzik a fejem hogy a sata vinyot vegyem mert az gyorsabb meg az a jovo la la la. Szerintetek ? Egyaltalan mi a kulonbseg? Elore is koszi!!!!!!!
  • trz
    #276
    Sima ATA: 100Mhz (UltraATA100~PATA)
    Másik ATA: 133Mhz (Általában Maxtor, Seagate-nek nincs ilyen, ez is párhuzamosATA)
    Serial ATA: 150Mhz (Hosszabb és másmilyen kevésbé rongálódó kábel, SATA vezérlős alaplap kell hozzá)
  • Zoli007
    #277
    MB, ha jol emlexem
  • efter
    #278
    ez a fasza vinyó!!! 40MB!!!de
  • jomunkasember
    #279
    senki ne vegyen szigét vinyót
    3x ment el róla minden--és javíthtatlaná vált
  • antijedi
    #280
    de garnaciában simán kicserélik nem?
  • Gerry
    #281
    Milyen sorozatú winyó, és mekkora kapacitású?
  • Gerry
    #282
    Mondjuk ez engem nem vígasztalna akkor, ha 120GB-nyi adatom 3x veszne el...
  • Blasta
    #283
    Sziasztok!
    HDD vásárlás elött állok és érdekelne a véleményetek!

    Követelmények:
    8MB cache, minél több év gari.

    Választható megoldások a nagykerekben:

    -Hitachi 120GB 8MB 7200 3év
    -Samsung 120GB 8MB 7200 3év
    -Maxtor 120GB 8MB 7200 1év

    Seagate-et nem favorizálom.

    Ha esetleg lenne valami más, amit ajánlanátok, azt se tartsátok vissza, max megkeresem hol kapni....
  • Laalee
    #284
    furcsa hogy maxtor elörébb van a listádon mint a seagate :D

    nekem mindkettő van a seagate jobb, maxtor baszott hangosan seakel, és jobban melegszik.

    3 év garisan vegyél csak. hitachi=IBM szerintem gond nem lesz vele, samsungot még nem láttam, de csak jókat hallottam róluk. szoval ha rám hallgatsz csak e ketttő közül választasz.
  • Laalee
    #285
    persze nekem is szált el particióm miután össze vissza nyomkodtam mindent a pm7 ben :D

    ezt valaki a vinyo hibájára irja.
  • Blasta
    #286
    Értem.
    Én is leginkább e kettő közt választanék.
    Samsungtól picit fázom....
    IBM azért régebben a HDD piacon van nem?
  • Laalee
    #287
    már nincs(eladta a hitachinak :D), de régen ott volt, és (egy botrányosan szar szériát kivéve) mindig minőségi terméket gyártott, feltételezem hitachi sem adja lentebb.
  • antijedi
    #288
    hát ami olyan adat hogy nagyon fontos azt nem csak vinyon főleg nem csak egy vinyon kell tárolni, amugy meg már nekem is szált el 60 gigányi adat mégse lett tőle semi bajom mert ami nagyon léyneg az megvolt máshol...
  • Pink Tiger
    #289
    hali srácok,

    van nekem egy 160Gbájtos seagate vinyom, de az xp lemezkezelője nem lát belőle csak 128 gb-ot ???
    (kettő részletbe sem lát többet)
    a bios látja rendesen..
    mi a megoldás? nem akarom elhionni hogy egy 160-ast nem lehet particionálni xp alatt...
  • Laalee
    #290
    friss ide driver az xp alá
  • Pink Tiger
    #291
    thx
    ez megoldás vagy csak egy tipp?
  • Gerry
    #292
    Megoldás... Valamint használj Windows Update-et, az a legegyszerűbb, és más gondokat is megold, valamint biztonsági frissítéseket is fel tudsz tenni vele!
  • Pink Tiger
    #293
    elméletileg a legújabb alaplapi drájver van fennt
    (gondolom ebben van az ide drájver is)
    és updatelve van a windowsom...

    de köszönöm a segítséget, leellenörzöm az ide drájvert
  • Gerry
    #294
    Milyen alaplap?