653
Divine Divinity demo
  • Árnyvadász
    #527
    P4hez dukál a 400Wattos táp- Nekem AMD-s konfigom van 400Wattos táppal, és tele van tömve minden jóval:

    3HDD
    DVD/CD-író
    1800 Xp
    TV-kártya
    VGA
    SOUND

    stb... És atomstabil az egész rendszer, bár az igaz, hogy az alaplap Epox, az meg igencsak biztonságos.

  • ollie
    #526
    szvsz nincs magyarosítás hozzá. nem lesz problémád az angollal abban sem.
    most megyek, majd holnap újra leszek.
    csá!
  • ollie
    #525
    aha, mennyi memcsid van?
  • Árnyvadász
    #524
    És van hozzá magyarítás? Azt tudom, hogy a BGII-höz van, de ehhez is, arra nem emlékszem... Bár ha annyi szöveg sincs benne, mint a DD-ben, akkor az angol is ok. DD-ben példáúl szinte szóról szóra tudtam fordítani, nagy ritkán volt csak amikor halvány lila gőzőm nem volt egy-egy mondatszerkezetnél, mit is akar ez jelenteni:)
  • ollie
    #523
    én azért gondolok fesz-re, mert bár minden más stabil, a DD nálam CSAK azóta csinálja ezt, hogy kicseréltem a Celeronomat egy P4-re, ami sokkal több power-t eszik. Semmi más különbség nincs a konfigban és előtte egyszer sem lépett ki. SUX! persze nem a proci a hibás, teljesen jól müxik.
  • Árnyvadász
    #522
    Azt is megfigyeltem, hogy a nagytérkép mozgatása közben erős HDD tevékenység zajlik a házban, aztán akad a térkép scroll, majd puff... és már az asztalt bámulom. Leggyakrabban mindig a nagytérképnél fagyott ki.
  • ollie
    #521
    Még tanácsokat is tudok adni a harcokhoz, már elég profi szinten voltam. Utoljára a legmagasabb fokozaton fél partival indultam neki ;D
  • Árnyvadász
    #520
    Tuti nem alaplapi feszingadozás- Az én gépem van úgy, hogy egész nap megy és restart nélkül játszom mondjuk vagy 30 játékkal egymás után és csak meg se zökken a Windows se amikor kilépek egy progiból. DD-nél rossz memóriakezelésre tudok gondolni. Nekem csinált egy olyan mentést ami .tmp kiterjesztésű könyvtárnevet kapott és ott 1.8GB!!! anyag volt... Ezért gondolok swap-memória gondra. Aztán meg tudja a franc mi a baja neki:)
  • ollie
    #519
    VAN! DE - ha meg van - tedd fel a kieget + az ingyenes, hivatalos letöltehető kieget (70 mega), mert RENGETEG pluszt ad a gámához!
  • Árnyvadász
    #518
    Az Icewind Dale II-nek van olyan jó grafikája, hogy még ma is érdemes játszani vele? Mert ha igen, akkor ráállok és azt is végigviszem...
  • ollie
    #517
    A váratlan kilépéses bug nem csak d3d-ben van. Én nem is tudom úgy futtatni, csak sw vagy directdraw módban, de mindkettőben előfordul, hogy hírtelen kilép. Szvsz az alaplapi feszültség ingadozás okozza, ami a gyenge minőségű táp miatt van (nekem Codegen).
  • ollie
    #516
    Nekem az Icewind Dale-ek jöttek be nagyon. Érdekes hogy az kifejezetten egy hentelő RPG-nek készült, de a DD-hez képest nudli (hentelésben), sőt a szerepjáték része is sokkal érdekesebb. Ja meg szebb a zene és a grafika is életszerűbb, csak úgy mint a Baldur's Gate-ekben. Nekem a DD csak egy kis kitérőnek számít. Nem mondom hogy nem jó, de nem tudnám ezt soxor elővenni. Viszont a BG-t már többedszerre játszom, sőt az IWD-t többször végigjátszottam. A DD-ben a grafika szép, de pont ez a hátránya is, ugyan is végig az az érzésem, hogy egy mesterséges világban vagyok. A Diablo 2-nek tényleg nem szebb, de sokkal valóságosabbank érzi az ember, és ezért sokkal élvezhetőbb is (a grafikára gondolok). Persze a D2-ben az újragenerálódó térkép és ellenfelek kicsit furcsák, de sokat dob az újrajátszhatósági értékén a játéknak. A DD-ben sok előnye van az előre elkészített térképnek is, viszont valjuk be e miatt is, valamint az univerzális fejlődésrendszer miatt is erősen lecsökken az újrajátszhatósági értéke. Még az is sokat mond, hogy a Diablo-hoz hasonlítjuk és nem a Baldur's Gate-hez. A DD egy feltuningolt Diablo, amiben egy kicsit többet kell foglalkozni a küldetésekkel, ill. sokkal több van. És persze az is mond valamit, hogy közel sincs olyan rajongótábora, mint pl a D2-nek, vagy akár BG-nek.
  • Árnyvadász
    #515
    Nekem pl. a Gothic II volt olyan: Megláttam, eltelt 2-3 perc és tudtam: Ő AZ! Barátnőm nincs, padlás viszont VAN! :)
  • Shaman
    #514
    Bár ha adnak sört,meg egy gépet net kapcsolattal,akkor egész jól elleszek én magamnak a padláson:-)))
  • Shaman
    #513
    No akkor bezárom a padlásra az barátnömet 7-8 órára,s kipróbálom.Bevallom eddig 3-5 percet nyomtam összeset:-)) Csak belenéztem.
    Ha megfog a gamma,akkor tuti végigtolom.(legfeljebb utána engem zárnak a padlásra:-)
  • M.A.D.
    #512
    Na, azokat a gammákat én sem szeretem 1.ahol nem lehet menteni csak egy megadott helyen, 2. ahol újratermelődnek az ellenfelek.
  • Amiga
    #511
    Szerintem a Diablo grafikája sehol nincs, a D2 egy nagy szélhámosság! A Divine Divinity grafikája az utolsó bögréig kézimunka, mozog és él minden tárgy. A motorja porrá alázza a Diablot. Egyszerűen nem értem, hogyan adhatott ki a Blizzard egy olyan gamet, ahol a térképek véletlenszerűen generálódnak. Nekem ez abszolút nem jön be, agresszívan illúzióromboló. Ha meg tápolni akarok, akkor tízszer leverhetem egymás után ugyanazt a főellenfelet. Amikor D2-t először játszottam, azt hittem, valami konzolos lol, abban vannak ilyen fos dolgok.

    Divinity a Diablo összes zavaró hülyeségét kijavítja. Amikor láttam, hogy ebben bárhol lehet save-lni, táncra perdültem örömömben.
  • M.A.D.
    #510
    Mit gondolsz? Hány percenként mentek? :)
  • Árnyvadász
    #509
    D3D-ben valóban fellép egy hiba, amikor is a program kivág a desktopra minden előzetes figyelmeztetés nélkül. Ám ez ritka, megoldás pedig a sok mentés. Ez ellen még a legújabb patch sem segít.
  • Árnyvadász
    #508
    A DD egy rendkivül jó játék, gyakorlatilag hiba nélküli.

    Ami zavaró benne:

    Néha olyan érzése van az embernek, hogy a fejlesztők siettek befejezni a programot és az eddig precizen kidolgozott világ sokszor (főleg a játék végefelé) egy hosszan bejárható sima hentelésről szól, feladat nélkül, viszont jóval unalmasabb ez a hent, mint mondjuk a Diabloban.

    Van amikor nyakadba szedsz akár 6-7 küldetést és azért valljuk meg ezeket megoldani elég hosszú idő, mivel mindegyiknek megvan a maga módja. Egyáltalán nem kézenfekvő mikor mit kell csinálni, ez viszont kifejezetten tetszik is, mert a programozók bemerték vállalni a gondolkodtatóbb játékmenetet, viszont nem is tetszik, mert néha borzasztóan frusztláló a kies pályákon (mivel már mindenki halott) keresgélni órákig a feladat után kutatva.

    Nincs kidolgozva, megfelelően elosztva és erősorrendbe rakva jónéhány képesség. Emiatt sokszor csalóka kép alakulhat ki, ha az ember egy magasabb szintű képességet tanul meg. Ez egyszerűen nem lett letesztelve. Viszont szám szerint meg annyi van, hogy ez némiképp ellensúlyozza az előző hibát.

    Nem tesz függővé, csak jó vele játszani. Nekem meg néha az kell, pláne egy RPG-nél, hogy teljesen benne legyek, bele éljem magamat. Ilyet egyenlőre a Diablo vagy a Gothic II ad.

    Jó oldal:

    Nagyon jó a sztori, és kevés a bug a játékban, sokszor pedig olyan apró részletességekre lettem figyelmes ami páratlan egy ilyen nagy volumenü RPG-ben. Pl: Miután kiderítjük, hogy Dorian a marhatolvaj, Janus börtönbezáratja. És mikor beosontam a börtönbe a csatornarendszeren keresztül, OTT VOLT Dorian a cellában! Ez nagyon cool. De amin padlóztam: Bementem egy kocsmába elbeszélgettem az emberekkel, majd jó 5-6 szintlépés, sok utazás és kaland megoldása után visszatértem ugyanoda. És mikor megkérdeztem mi hír járja errefele, akkor az én cselekedeteimet kezdék el mesélni a vendégek, de úgy hogy nem tudták, hogy én csináltam meg, csak egy hőst említettek és hogy képzeljem el ezt meg ezt csinálta az a hős... Ez nagyon jó érzéssel töltött el, és a program részéről pedig hatalmas pozitívum.

    A grafika szédületesen aprólékos és nagyon szép is. Nincs unalmas helyszín, csak a borzasztóan nagy terepek vállnak egy idő után uncsivá, mert ott csak gyakni kell és ez ebben a játékban már kifejezetten rossz. Pláne ha sokat kell, mert egy idő után ráérzünk a játék ízére és már nagyon jól tudjuk, hogy ez a progi nem a féktelen gyakásról szól. Ezért zavaró a dolog.

    A zenei rész annyira hangulatos és remek megoldásnak tartom, hogy néha egyszerűen megszűnik, majd hirtelen visszatér. Magával ragadó, segít jobban belemerülni a játékba és magával ragadóvá tenni a játékot.

    Ez egy jó játék, de nem lesz népszerű, mert kicsi az a tábor, akiknek bejön. Ugyanis első ránézésre és egy 15-20 perc játszás alatt nem alakul ki az emberben az a kép, hogy márpedig ezt nekem akkor végig kell vinnem és ez valami abszolult ász progi. Sajnos itt játszani kell legalább 7-8 órát, hogy egyáltalán rálehessen érezni a progira és utána is lesz meglepetés bőven, de akkor már kialakult az a fajta kötődés ami miatt az ember végigviszi. Igy sokakat elriaszt majd, pedig ha jobban belegondolok, ezt a progit nagy kár kihagyni bárkinek is.

    Aki attól fél, hogy hosszú, azt most megnyugtatom: Nem hosszú, de válhat hosszúvá. Viszont egy hét alatt napi 5-6 óra játékkal kivesézhető ha sietősebbre vesszük a figurát...

    Kb. ennyi..
  • ollie
    #507
    ATI+winXP, ezt nem szereti. Ati+98/ME müxik d3d-ben.
  • ollie
    #506
    aha, nekem is jobban bejött a diablo grafixa
  • M.A.D.
    #505
    ...d3d-ben a legszebb...csak kivágdos néha. :)

    ezt elfelejtettem írni
  • Shaman
    #504
    Egyébként,mint "friss" játékos van egy-pár észrevételem.
    Szvsz grafikailag gagyibb,mint a diablo,jobban 2d-snek tünik(tudom,hogy mindkettö 2-ds,de a diablo valahogy kevésbé).Ezen inkább ráfekszenek a karakterek a tájra.
    2. Minek van ez a stratégiai játékoknál szokásos fekete köd,vagy mi,miért nem látod a teljes képernyöt?
    ...... egyelöre ennyi,majd késöbb még biztos panaszkodom tovább:-)))
    De azé nem rossz a gamma.
  • Shaman
    #503
    Affene,no akkor majd kipróbálok egy másik drivert.
    thx.
  • M.A.D.
    #502
    ...és akkor most visszakanyarodtunka DD-hez? :)

    Nos. Asszem az ATI a ludas. Nálam Nvidia van és D3D-ben a legszebb.
  • Shaman
    #501
    Emberök!!
    Nálatok nem volt gond a D3D-vel? Mert én szoftveresen kívül,csak DDraw-ba tudom a gammát jáccani.Mikor átteszem D3D-be akkor fekete képernyö,oszt csókolom.
    Mondjuk nekem ATI-m van lehet,hogy az a ludas....
  • Árnyvadász
    #500
    Elfogadom tanácsod:)
  • Árnyvadász
    #499
    Ááá... Na ez fel sem tünt. Ezer thx!

    Én skórpiókat tettem le és állandóan futottam ide oda (már amennyire lehetett, a kevés hely miatt) mivel ő a hell spikeot nyomatta folyton. Viszont az egyik kedvenc varázslatom és talán az egyik legjobban használható is a játékban: Burning Wall-al iszonyat lehet pusztítani, ha ezt megtanultad és van mondjuk már rá 2-3 pontod, előbb utóbb kifekszik tőle mindenki. Az a jó, ha belesétál az enemy akkor ott rázkódik benne így neked max. ütni kell.

  • ollie
    #498
    Az nem Yanis volt, hanem az Assassin's Guild vezére, de utána tuc menni (uabban a szobában a szekrényre kattintva kiderül, hogy egy titkos lejárat. A többi majd magától adódik...

    Te hogyan győzted le az a rohadt mágust, akinek a pálcája a 3. relikvia? Mer' én most ott szívok, mint a torkosborz...
  • Shaman
    #497
    Ezt talán inkább a Gothic 2 fórumban kéne feltenned,nem?
  • Árnyvadász
    #496
    Hali!

    Egy kérdésem lenne, mert igazából végigvittem a játékot (már csak egy-két órányi játékidő van hátra) de az egyik küldetéssel sehogyan sem boldogultam.

    Janus apját megölte valaki és ezt nekem kell kiderítenem. Addig el is jutottam, hogy a Merchant Guildbe beszéltem (azt hiszem) Yanis-al, viszont ő ahelyett, hogy tanácsot adott volna, egyből rámuszított 3 bérgyilkost és ő maga meg szépen eltünt. Utána már sehol sem találtam Yanis-t, de még információt sem, hogy akkor most hogyan tovább. Pedig jó pár dolgot megpróbáltam.

    Egyszer nagyon durván elakadtam. Pont a három relikvia megszerzésénél. Eszembe sem jutott, hogy a pálca a harmadik darabja a készletnek, ezért 2 napig! kerestem a megoldást, mikor már minden energiámat beleöltem, azt mondtam ez kész, ilyen nincs, ez bug... Aztán elvittem azonosítani a pálcát és ... Azóta is áldom azt a percet:)

    Na ma este véget ér a SAGA.

    Más:

    Gothic II (angol) boltba már kapható? Ha nem, akkor mikor várható itt Mo-n... Thx
  • ollie
    #495
    ja, hétfő és munkanap... ez már eleve hiba ;D
  • M.A.D.
    #494
    Bocsánat a hibákért. Hétfő van és munkanap.:(
  • M.A.D.
    #493
    Na, vagyol emberek.
    Sanca múlt heti kérdésére: Nem, nem tóltam végig őket. Csak foglalják a helyet.:)

    Ja, és a Wizardry 8 megvolt anno. Elég sokáig (kb. 8 hónapig). Ami nem tetszett, az ellenfelek újragenerálódása. pedig már asszem a közepefele jártam. Jó kis rpg (volt) pedig.
    Az Ultima IX-et is kipróbáltam volna. Régen, annyi rosszat hallóttam róla.
  • ollie
    #492
    egyébként tutira nem fogom még egyszer végigjátszani a játékot. pont az a hátránya az egésznek, hogy bármilyen karakterrel indulsz, minden képpességhez hozzáférhet, ezért nem lenne változatos a köv. játéknál sem. midnenképpen van néhány (vagy sok) képesség amire amúgy is kell gyúrni, a többi variációi meg nem lényegesek (tök mindegy hogy hell spikes-al vagy elemental strikes-al nyirod ki az ellen-t). viszont a diablo 2-ben pont az a jó, hogy sok karaktertípus van és mindegyk TELJESEN különbözik. most pl már sokadszorra játszom végig és nem unom meg.
  • ollie
    #491
    van még sok barlang, dungeons stb, de szeritnem erre te is rájöttél. még egyetlen egy nagy terülte van, és azt csak úgy lehet elérni, miután összegyűjtötted a tanács összes tagját, majd a gongot megütötted. de onnan mér nincs visszaút. itt egyébként annyi xp-t ad (a gongütés után), hogy kb 5x tuc szintet lépni egyvégétben. én már majdnem ott vagyok (csak az elfike hiányzik a gyűlésből). a fenti infót valahol olvastam.
  • ollie
    #490
    csak egy ilyen charmom van, de úgy emléxem találtam és nem vettem úgy 25-27. szint körül. azóta sem találtam egy ilyet sem, pedig már léptem vagy 10 szintet.
  • Sanca
    #489
    Nincsmit:)
  • Shaman
    #488
    letölrés=letöltés:-)