653
Divine Divinity demo
  • drH
    #573
    Mármint azért, mert a vízben vannak, és nem tudok bemenni hozzájuk.. Béka alakban meg nem támadhatók...
  • drH
    #572
    A békák ellenségesek, valóban, csak nem tudom őket megközelíteni, így leölni sem... :-( vagy várja türelemmel, mert ugrálnak rendesen.. :-)
  • Krezga
    #571
    a kertben annyit kell csinálnod, hogy odamész a tóhoz, ami valahol a kert közepén van, és ott leölöd az összes békát:) ekkor asszem megnyílik vlami teleportkapu és azon bemész.
  • drH
    #570
    Játékbug lesz ez.. Behoztam a melóhelyemre, és kipróbáltam két gépen még, meg gey laptopon is, ugyanaz a hiba ugyanott... :-( Csak az a gond, hogy az előző mentés nagyon régi, íhgy most sokat kell játszanom, hogy eljussak ugyanoda..
    Ezúton kérem a seítséget Nericon kertjének rejtélyére is, a három választ jól adtam meg, a hívők bennem látják új vezetőjüket, de a kincseket hol lelem? Csk homályos utalások vannak holmi békákra, de azkokkal nem tudok mit kezdeni, még béka alakban sem...
  • Krezga
    #569
    öööö, próbáld meg frissíteni a video drivert vagy mit:) hátha csak valami ilyesmi gondja van.
    Pedig onnét hogy feléledsz lesznek még jó dolgok:)(bár én onnét már gyorsan megcsináltam)
  • drH
    #568
    Felpeccseltem természetesen. olyan, mintha valami játékmeneti bug lenne, mert mindent tudok használni, olvasni a naplót stb, csak épp a karakterem nem látom, illetve a játékképernyőn semmit, a térképen meg valami eldugott helyre mutat.. jó három hétvégét öltem bele a játékba, nem szeretném most ilyen miatt abbahagyni.. A végigjátszás azt írja, hogy zhogy "jó sokáig tart, mire magadhoz térsz", először azt hittem, várni kell csak és majd történik valami, mert zene megy, effektek vannak (szél stb) csak épp tiszta sötét a játékképernyő, csak az állapotjelzők aktívak, mindent elolvastam hatszor, stb, nem értem a dolgot.... :-(
  • Krezga
    #567
    Nekem még anno simán ment. Nézzd meg, hogy van-e hozzá újabb pech, ha van szerintem rakd fel. Nem tudom mi lehet a gond...
  • drH
    #566
    Problémám adódott így a játék vége felé. Megtaláltam a hét illetőt, akik el is végezték rajtam a szellemmé válás varázslatot, lement a videó, aztán nemes egyszerséggel megáll a játék, a bejátszás után elvileg nekem egy füves pusztán kellene ébrednem a neten talált végigjátszá szerint, viszont nálam tök fekete a képernyő. Tudom nézegetni a térképet, meg az inventoryt, de a játékképernyőm mintha nem lenne aktív, egyszerűen nem reagál smmire. Mi lehet a gond? Csak it jelentkezett a gond, visszatöltöttem állást, szerencsére sűrűn mentek, de ugyanez a jelenség a videóbejátszás után.. Help..
  • Krezga
    #565
    Én asszem survivorral kezdtem(vagy valami hasonlóval:D). Nagyon jó játék, a Sacreddel meg simán van egy szinten. Az embert eléggé le tudja kötni.
  • drH
    #564
    Hm, játszik még valaki ezzel a játékkal? Magyarul nekikezdtem, valami iszonytatóan leköt, bár a fordítás nem teljes.. Mindenesetre nagyon tetszik, bár kissé nehéznek találtam, a rengeteg csipcsup küldetés nagyon ott van.. Igaz, nem egy csilivili csodagame, de kábé a Sacred szintjén ott van (anélkül, hogy nagyon öszehasonlíthgatnám őket)... Csak érdekelne, ki milyen karakterrel játszott, hogy van-e esetleg értelme újra nekiállnom majd...
  • Noodlee
    #563
    szvz é és = szvsz én és
  • Noodlee
    #562
    Szvz, é és a játék fejlesztői is azt javasolják, ha egy réz kemény, akkor menj másfelé, és majd csak késöbb menj viza.
    Amugy azzal a résszel már én i találkoztam, de hagytam...
    Lehet, hogy elötte kell valamit trükközni...
  • haata
    #561
    Sziasztok! adjon valaki tanácsot: amikor a szent grál akarom elvenni rámront az a rengeteg múmia, elkezdenek gyakni. Én is ütöm őket, de nem engednek közben inni, ezért mindig levágnak. Van valakinek egy tippje, hogyan öljem le őket?
    Kösz
  • Jimmyke
    #560
    Anno én is. Rákerestem a topicra, mert télleg nagyon jó a játék :) Ez volt az első eredetim :D

    Amiga:"A Divinity olyan a Diablo mellett, mint a Mafia a GTA3 mellett." És mind a kettő veri az eredetit (szvsz) :) Sajna még egyszer sem játszottam végig, a sivatagnál valahogy mindig elment a kedvem, de majd egyszer (úgyis fönnvan :) )
  • ollie
    #559
    Már ilyen olcsó??? Én még 6990-ért vettem...
  • DarkHorSe
    #557
  • Amiga
    #554
    ?!?
  • Amiga
    #552
    Esetleg a CDGalaxis polcairól.
  • ollie
    #550
    De hallgassatok rám!
  • Amiga
    #549
    A tanács összehívása utáni rész egy darab öncélú hent. Ezzel kár lenne vitatkozni. Nekem is csak egyetlen kemény ellenfelem volt, a Josephine nevű nőszemély. Idézett csontvázzal és teleportálásokkal győztem le egyórás megfeszített figyelmű harcban.

    Nálam a játék alapból 90 % körül volt, igazságtalanság lenne azért lehúzni, mert az újrajátszhatósági értéke nem magas. Ollie 60 %-a egy érzelmes hülyeség, ne hallgassatok rá. Nagyon jó kis game volt ez, és ne felejtsük el, hogy az egyetlen olyan Diablo-klón, ami sok szempontból veri az eredetit.

    Én mindig szeretettel fogok erre a játékra emlékezni, mert rengeteg poén volt benne, kiforrott rendszer és kiváló hangulat. A játék végi hent pedig? Nos, nekem kedvet csinált ahhoz, hogy feltegyem a Diablo 2-t. Így lett egy 90 %-os játékból 95 %.

    A Divinity olyan a Diablo mellett, mint a Mafia a GTA3 mellett.
  • ollie
    #548
    Na végignyomtam a DD-t, de egyfolytában azt kívántam, hogy bárcsak vége lenne már. Az utolsó szakasz (a tanács összehívása után), tényleg nagyon igénytelenre sikeredett, nekem még grafikailag sem tetszett. Az is röhejes volt, hogy egy főellenfelen kívűl (nem, nem a démonról van szó), nem volt egyáltalán kihívás, ráadásul se hell spikes, se scorpion trap-om nem volt, ami nagyban megkönnyítette volna. Volt egy 2. szintű energy cage, ami meglepően használható volt, valamint a sword of gods, aminek ugye +5-ös freeze van és így szó szerint mészárlás volt az egész. persze hozzájöt ehhez még az is, hogy az összes resistance-em 100 felett volt, így 1-2 varázslattól eltekintve meg sem tudtak sebezni. A végső démon összesen egyszer tudott eltalálni (többnyire frozen vagy energy caged állapotban volt) de akkor is max a hp-m negyedét ütötte le. Az általa idézett overlord-ok, bár próbálkoztak, sőt volt vagy 3 egyszerre, de egyszer sem tudtak megütni.
    Ha a vége is olyan lett volna mint a játék többi része, akkor kapott volna tőlem 80%-ot, így viszont csak 60-at. Rohadtul lerontotta az egészet a vége.
  • Amiga
    #547
    Teljesen értelmetlen kérdés, nem tudhatod, mennyit játszottam vele és igazság szerint én sem tudom, hagyj ezzel békén. :-)
  • ollie
    #546
    ne mond hogy többet játszottál vele
  • M.A.D.
    #545
    ...és a Lionheart?
    Már több mint 2 hete arany! Viszont, sehol semmi.
  • Amiga
    #544
    Szvsz 50 óra... ez annyira szubjektív, hogy nem is szükséges rá mondanom semmit... :-)

    Ha végeztem vele, folytatom a Fallout Tactics-t.
  • ollie
    #543
    Eh, télleg, asszem én is azt fogom nyomatni!
  • Árnyvadász
    #542
    Viszont a te általad alakított hős (nekem survivor-férfi) hangjai iszonyat dögösek. És tényleg max. 50 óra... Abszolult megérte vele játszani, elégedett vagyok a programmal, most jöhet az Icewind Dale II :)
  • ollie
    #540
    Azért ez nem 100 óra játékidőből áll. Szvsz 50 óra max.

    Na meg lehettek volna igényesebbek is a szinkronhangoknál. Egy BG ill IWD-hez képest paródiának hangzik.
  • ollie
    #539
    ez gáz. mondjuk nekem nincsenek skorpióim, majd halállovagokat kűdök rá. de valszeg ma este én is végignyomom.
  • Amiga
    #538
    A CDV erőltette, hogy megjelenjen, sajnos. Ez lehet a vége összecsapásának az oka. De az utolsó órányi játék csak a teljes játékidő 1-2 %-a, tehát mindenképpen megéri végigjátszani, kategóriájában szerintem így is a legjobb.

    Amikor a tanács tagjainak ki kell mondaniuk a jelszót... na azon behaltam! :-)))
  • Árnyvadász
    #537
    Normalon vittem végig. A főellenfél kb. 10 másodperc alatt meghalt. Leraktam 8db 5-ös szintű skorpiót és hamar megunta az életét. De nem ezzel volt a baj, hanem magával az utolsó helyszínnel. Az egész egy rohadt idegesítő (bár grafikailag eszméletlenül szép) labirintusrendszer és ez ismétlődik minden egyes gonosznál. Mert a heteket megölő gonoszok, mind egy ilyen labirintusszerűségben laknak. Ez annyira vérgyenge, hogy azt hittem behalok mire végre befejeztem a játékot. Amennyire nagyszerű az egész játék felfogása és kihivó feladatai, ötletes sztoriszálai és RPG elemei, a vége pont ilyen kiábrándítóan szürke, egyhangú és hangulatlan, totális negatív élmény.

    Csak szét tudom tárni a karom. Nem értem. Elfogyott a puskapor. Ez van.

    VISZONT! www.hardwired.hu-n PANZERS VIDEO letölthető. Gyerekek ez...Történelmien durva! Nincs szó rá, ezt látni kell. Már teljesen mind1, mikor lesz HL2, H&D2, Diablo III, ami ebben a videóban van (és mindez egy RTS -ben!!) arra nem lehet mit mondani. Ez ütni fog mindent... C&C:Generals, Warcraft III és a többi a PANZERS mellett, így előreláthatólag labdába sem rúg, semmilyen szinten. Remélem nem lesz elcseszve, de a megjelenési dátum megnyugtatott, mert: 2004 első fele. KÉSZÜLJETEK!!!
  • Shaman
    #536
    Bakker ha ilyen xar a vége akkor else kezdem:-((
  • Amiga
    #535
    A vége nekem is csalódás, valóban elég unalmas a hentelés. Mondjuk ugyanezen ok miatt az egész Diablot unom.

    Azért sikerélmény, valószínűleg ma befejezem!
  • ollie
    #534
    Amúgy volt valami kihívás a végén? És milyen fokozatban nyomtad? Én normálon.
  • Árnyvadász
    #533
    Nem akarom senkinek a kedvét szegni, de a játék utolsó 1 órája, azaz a befejezés: HALÁL UNALMAS és abszolult tudható, hogy mi fog következni. Ennél trébb végszót nem is tudnék felidézni egyetlen játékból sem. Ötlettelen pályaszerkezet és jó nagy térkép, hogy úgy érezze az ember van még dolga, de csak nagy kitolás és a főellenfelekkel történő csatározás.... No comment.

    Sokszor egy rosszabb játékot is megment a befejezéshez közel a feltámadó hangulat az egyre pörgősebb játékmenet, itt meg ehelyett jön a nagy unalom és a nagy semmi. Kár érte, ettől függetlenül jó játék, egészen eddig 90%, de a vége miatt már csak max. 80%.... Ááááááááááá
  • ollie
    #532
    aha, nekem sem lassult még be a gáma, egyszer sem.
    egyébként 400W tápom van, de mint írtam Codegen, és a gagyibbaknak jóval kissebb az igazi telejsítménye, valamint minél nagyobb a teljesítmény leadás, annál instabilabbak a feszek.
    de tegnap este pár órát játszottam, és egyszer sem lépett ki.

    Egyébként már a legvégső(?) terepen vagyok, 46. szint és asszem Black Lake-nek híjják a helyet (úgy néz ki, mint a Diabloban a Hell).
    Amúgy egy kicsit csalódtam, mert itt már télleg csak gyakni kell. Már jó ideje nem találkoztam olyan ellenséggel, amelyiknek van esélye megsebezni engem.
    Úgy írtottam a sárkánylovasokat, hogy 1HP-t sem(!) tudtak rólam leütni! Persze azért van ez, mert a fire és lighting resistance-m 100 felett van (mindig nulla sebzés), a spirit resistance 95 (5% sebzés) és a poison meg 80 (20% sebzés). Az agilitym is olyan 140 körül van, és a hozzám hasonló szintű lényeknek kb 20% esélye van megsebezni engem, de ezek már mind mágiával támadnak (tűz vagy villám sebzés), ezért soha nem tudnak megsebezni. Csak azoknak van esélyük, akiknek fizikai támadása van, de nekik sem sok a magas agilitym miatt. Az egész játék szó szerint mészárlássá változott. A sárkánylovasokon még az sem segít, hogy megfagyasztanak (akárhányan is támadnak egyszerre), mert nincs fizikai támadásuk és a varázslataik nullát sebeznek engem.
    Uncsi.
  • Amiga
    #531
    Tegnap sikerült összehívnom a tanácsot, hat szintet léptem a gongütéskor. Aztán likvidáltam a Black Ring négy tagját, egy még tartja magát, egy fiatal nő. Piszkos trükkjei vannak.

    Alighanem ma este befejezem ezt a nagyszerű játékot! :-)
  • Amiga
    #530
    Nem értem, miért reklámozod az ID2-t. Még dx8-as effekteket sem tud... :-D
  • Sanca
    #529
    Nekem meg sohasem lassult be(hasonlo konfig).
  • Árnyvadász
    #528
    -VGA-n 128MByte
    -Fizikai RAM pedig 512MB (2x256) Samsung 2-2-2 latency-vel.

    Bár ennek aztán elégnek kéne lennie a javából. Az is lehet, hogy a motor BUG-os, mert ha pl. sok az enemy, meg igen részletes mellette a táj, akkor a DD hajlamos belassulni egy picit. Ugyanakkor meg a Doom3 alpha nem lassul le ennyire, szóval ez azért gázos:)