653
Divine Divinity demo
  • balee4
    #613
    Na akkor bizonyítékként itt van 2 kép a sárkánypáncél 2 nehezen megszerezhető darabjáról: (a vértről és a sisakról)
    [IMG][/IMG]
  • balee4
    #612
    A legfrissebb patchel játszol? Mert nálam miután a törpe bányákból visszatértem a baltával és!(én sztem ezt elfelejtettem leírni, na szóval, itt a bányában, nem messze attól a helytől, ahol le kell győzni a varázslót, egy teremben találni fogsz, egy asztalon egy levelet, ami ugye azt bizonyítja, hogy a törpe király öccse, a törpe falu polgármestere szervezkedett a király ellen, ha azt behúzod az inventoryba, leleplezheted a polgármestert a beszélgetés során a királynál, ezér asszem plussz XP is jár és elképzelhető, hogy csak ezután beszél a király a vértről!)
  • Csom
    #611
    Engem az érdekelne, hol vagy mikor hallasz a játékban a Dragon Armour-ról? Mi után lesz ilyen küldetésed? Én is megszereztem az első 3 elemét, de hiába beszélek a törpe királlyal a kőbalta megszerzése után elsőként, utána a törpe tanácstaggal, majd újra vele, nem hozza fel a páncél témát. Én arra gondoltam, mivel az emberem nem tud róla semmit, miért is kérdezné? Köszi
  • Szuni
    #610
    Köszi :-) Ez jó ötlet..
    A leírásokhoz gratulálok, átolvasom azért azt is :-) Rég nem foglalkoztam egy játékkal ennyit, csak egyszerűen izgat, hogy mit hagytam esetleg ki. A folytatás is érdekelne, bár ahhoz sajna nem készül magyarítás, így valszeg azzal nem fogok játszani...
  • balee4
    #609
    Ja azért leírom neked, mert ez asszem nincs benne a végigjátszásba: az elf lánynak a nyakláncot én nem találtam meg (sztem nem is lehet), hanem elmentem a törpe ékszerészhez a törpe csarnokokba és ő a kapott kép alapján elkészítette a nyaklánc a tökéletes másolatát!;)
  • balee4
    #608
    na akkor akit érdekel itt a DD-hez a full végigjátszás (2 részes)
    1. az alaptörténet végigjátszása:
    http://rapidshare.com/files/3167615/divine_divinity.rtf
    2. a mellékquestek:
    http://rapidshare.com/files/3167280/Divine_Divinity_-_Extra_Quests.rtf
  • balee4
    #607
    Igen, nálam is amikor előszor használtam a páncélt, volt egy jel a kari körül, de az aztán eltűnt, szóval nem tudom, hogy igazából, az egész set ad e vmi plusszt!
  • Szuni
    #606
    az engem is érdekelne, bár csak a kincsek rejtekhelyét és a leendő elf feleség-férj nászajándékát, elhunyt nagymamájának láncát nem tudtam megtalálni...
    Meg egy furcsaság. balee4 leírásának nyomán sikerült öszerakni a teljes Sárkánypáncélzatot, amikor az utolsó darabot, a sisakot feltettem, hősöm örvendezett, hogy hú de jó, megváltozott a páncél, valamint egy jel is megjelent a karakteremen - ez azonban idővel eltűnt egy nagy hangeffekt közepette, pedig nem csináltam semmit. Megnéztem, minden extra rajtamaradt, tehát semmi ponot és plusz dolgot, amit adott a teljes szett, nem veszett el, csak érdekelne, mi volt az az effekt, vagy ne is törődjek vele?
  • Krezga
    #605
    Köszi! Ez jól fog jönni!:)
    (a teljes végigjátszást nem tudnád elküldeni, mert mindent meg szeretnék csinálni:))
  • elf bob
    #604
    Az a törpe fejsze ami miatt a törpe faluban én mindenképpen beszélni
    /sörözni/akartam a polgármesterrel,hogy hivatalosan is megtudhassam
    miszerint a törpe relikvia / fejsze/ a törpe bányák mélyén van.
  • Szuni
    #603
    Ez igen, gratulálok... :-), végre egy teljesértékű leírás. Egy valami viszont nem világos, idézek: 'törp királlyal kell mindenképpen beszélni a törpe fejsze megszerzése után, mert ha nem vele beszélsz, akkor többé nem tudod megszerezni a páncélt!) " - milyen fejszéről van szó? Nekem nem rémlik semmilyen fejsze, a többi világos...
  • balee4
    #602
    Nekem nem volt vele gondom, simán tudtam vele beszélgetni és elárulta a jelszót (ez volt: Profécia)amúgy a hírnevem 40 körül volt ekkor és 38-as szintű voltam, de sztem ez nem dominál, hanem az lehetett a gond, hog nem a legfrisebb patchet használtad és előjöhetett egy bug...
    Amúgy, akkor akit érdekel leírnám a Dragon Armour mind az 5 darabjának megszerzését (nekem sikerült mind az 5-öt megtalálni, nagyon állat)
    Szóval, akkor van egy ilyen küldi, hogy:
    Dragon Armour
    Jutalom: A legerősebb páncélzat
    A game legerősebb armourja.
    A gond csak az, hogy miután előző gazdája legyőzte a sárkányok vezérét, a többiek egyezséget kötöttek vele, hogy elhagyják a kontinenst, de cserébe a hősnek darabokra kell szednie felszerelését, nehogy később valaki más öltse magára, s teljesen megsemmisítse fajtájukat.
    Nem nehéz kitalálni, hogy mi lett ennek a vége, az elkövetkező pár száz évben a fosztogatók szanaszét hordták az egyes darabokat, mígnem már senki nem tudta, merre keresse őket.
    Neked azonban jó esélyed van az újraegyesítésre, elvégre itt van az orrod előtt a leírás, melyben minden titokra fény derül. :)
    Az első három tárgyat nem nehéz megszerezni, de az utolsó kettő komoly kihívás elé állít.
    Az öv Verdistis városának egyik lezárt házában hever. Az épületet könnyű megismerni, mivel az elülső bejáratát jókora halom deszka torlaszolja el. Szerencsére van hátsó ajtó is, ám az zárva van, de valaki elkövette azt a hibát, hogy a kulcs másolatát a déli falnál található farakásba rejtette el.
    Magát az övet a pincében lévő láda rejti, melynek kulcsa az emeleti faliszekrényben van, ám ezt koránt sem egyszerű megszerezni, mivel a padló az évek során teljesen elkorhadt, és könnyen beszakadhat. Legbiztosabb, ha apró lépésekben közlekedsz, bár még így is egészen biztosan le fogsz pottyanni párszor.
    A kesztyűt egyszerűen csak fel kell kapnod az elf temető egyik máglyarakásából, a pajzsért viszont Stormfist kastélyba kell utaznod. Ott a könyvtárban veheted fel a kulcsot, mellyel az attól délre fekvő fegyvertárba léphetsz, jóformán az egyetlen helyiségbe, ahol azt tehetsz, amit akarsz. Érdekes, hogy másutt még egy csirkecombot sem emelhetsz el, itt viszont a kutya se törődik veled…
    No, most jön a neheze, a maga mellvért. Sokáig esélyed sincs a megtalálására, csakis az után hajlandó megemlíteni neked a törp király, hogy véget vetsz a tündék ellen irányuló háborús készülődésüknek. (ezt csak akkor tudod megtudni tőle, ha a törp tanácstagot is megyőzted a tanácshoz való csatlakozsáról, de egy bug jött nálam itt elő, még az 1.34.es patchel is: a törp királlyal kell mindenképpen beszélni a törpe fejsze megszerzése után, mert ha nem vele beszélsz, akkor többé nem tudod megszerezni a páncélt!) Tőle tudhatod meg, hogy a mellvért valamely gazdag verdistisi nemes birtokába került, akinek fogalma sincs annak értékéről. Nem is csoda, mert még évszázadokkal ezelőtt az egyik tolvaj kiemelte közepéről a Sárkány Szeme nevű ékkövet, melynek varázsereje nélkül a páncél maga nem több pár egymáshoz erősített rozsdás fémlapnál.
    A kő megtalálása egyébként a sötéterdei harcosok céhének beavatási feladatai közé tartozik (Becoming a member of the Warriors Guild), érdemes előbb azt elvállalni, így rögtön két legyet üthetsz egy csapásra.
    Visszatérve a mellvértre, Sir Patrickkal kell felvenned a kapcsolatot, hogy kikönyörögd tőle a felbecsülhetetlen értékű holmit. Sajnos nem vagy jó színlelő, a minden hájjal megkent bankár azonnal átlát mesterkedéseden, és üzletemberhez méltó ajánlatot tesz: az ő számára ugyan nincs jelentősége, hogy mi történik a páncéllal, hisz nem áll szándékában trollokra vadászni, de ha meg akarod kaparintani tőle, teljesítened kell egy kérését: hajtsad be az egykori mindenesen több éves kifizetetlen tartozását (Lucius debts).
    Szegény Lucius majd szívbajt kap, mikor pénzt követelve beállítasz hozzá, ugyanis pár szerencsétlen üzleti húzásnak, és még szerencsétlenebb kártyajárásának köszönhetően vagyona nagy részét elvesztette, épp csak a romos házikója maradt meg, s annyi aranya, amiből szűkösen el tudja tartani családját.
    Most jön az a rész, amikor elérzékenyülhetsz saját nagylelkűségedtől, ajánld fel, hogy kalandjaid során összeharácsolt vagyonodból (melyből akár az egész várost meg tudnád vásárolni) kifizeted a tartozását (Settle Lucius debts). Ezáltal alig párezer aranyért tiéd a hőn áhított tárgy.
    Már csak egy teendőd marad, el kell utaznod a törpök halljába, hogy Grischa, a kovács visszaadhassa egykori hatalmát.
    Mikor a négy rész a birtokodban van, ugorj be a királyhoz a sisakért, aki igyekezetedet látva ingyen és bérmentve átnyújtja.
    Alighogy a fejedre illeszted azt, rögvest dicsfény vesz körül, amint a darabok mágiája összeforr, s természetfeletti varázslatvédelemmel ruházzák fel viselőjüket: téged.
  • elf bob
    #601
    Közben rájöttem,hogy nincs jelentősége a polgármesterrel való beszélgetésnek,mert a törpe alagutakban könnyen leverhető a jelszót
    kérdező ellenfél és így is elvégezhető a feladat.
  • elf bob
    #600
    Nincs valakinek tippje hogy mért nem akar a törpe faluban a polgármester
    beszélgetni velem,/különleges törpe sört vettem/30-as a hírnevem de nem
    tudok rájönni hogy hogy tudnám elérni hogy szóba hozza a dolgot arról
    hogy iszogassunk.Bármi tipp érdekel.Köszi.
  • Krezga
    #599
    hümm, a fegyver, meg a páncél elkészítésének leírása engem érdekelhet:)
  • balee4
    #598
    Nagyon egyszerű a sárkánypáncélba (tehát a mellvértbe) való a sárkányszív: ugyanis ha belehelyezed a mellvértbe a kristályt (pontosabban nem te tudod belehelyezni, hanem a Törpe Csarnokokban egy törpe), visszanyeri a mágikus erejét (a vértet azonban nem könnyű megtalálni, egy verdistisi nemestől vásárolható meg), ha viszont minden alkotórésze meg a dragon armour-nak, akkor a király odaadja a helmetet is hozzá, és az összes elemmel a game legjobb páncélja lesz, szóval érdemes vele vesződni! (ha vkit érdekel van hozzá egy teljes magyar végigjátszásom, ebben benne ennek is a részletesebb, pontosabb leírása)
    Ja pár napja én is elkezdtem újra a gamet magyarul, így már végre mindent megértek!;)
  • Krezga
    #597
    neki is álltam tegnap este, és szinte azért játszok, hogy minden könyvet, jegyzetet el tudjak olvasni:)
    (most jöttem csak rá, hogy mire való a varázstükör, és így végre mind a két beteget meg tudtam menteni:D)
  • Krezga
    #596
    huhh, akkor lehet nekem is neki kéne állnom, biztos sokkal jobb magyarul:)
    talán most még egy kis időm is lesz rá:)
  • Szuni
    #595
    Jelzem, aki esetleg nem tudná, hogy gothmognak hála elkészült a TELJES magyarosítás, az eddig hiányzó varázslatok és könyvek is teljesen magyarul olvashatók. A Magyarosítások Portálról szokás szerint letölthető. Gratula ezúton is - én elkezdem újra a gamét, hátha meglelem leendő feleségem nyakláncát :-), és megtudom a könyvekből azt is, mibe való az a piros drágakő vagy mi...
  • elf bob
    #594
    Bocs de mit jelent az hogy aktivnak lenni amikor mindig csak ugyanazt
    a két kérdés lehetőséget hozza fel a beszélgetés során és abban egy szo
    sincs a sörözésröl.5 sört vettem a törpe faluban a különleges sörböl
    az nállam van.Lehet hogy ez valami bug.
  • Szuni
    #593
    A törpe faluban pedig az egyik fickótól lehet törpe sört venni - nem emlékszem a nevére, de a vele történő beszélgetésben benne is van, hogy miért olyan különleges a söre - amikor pedig van nálad, akkor a párbeszédekben (polgármester) aktívnak kell lenni, hogy eredjen meg a nyelve, vagy valami ilyesmi. Hogy vagy barátom, iszogassunk egy icsit stb, és onnantól már egyértelmű. Ja, és ha jól emlékszem, akkor több kell hogy legyen az inventoryban, nem csak egy üveggel - asszem hármat kér, tehát háromszori nekufutásra kezd mesélni...
  • elf bob
    #592
    Úgy is könnyen le lehet verni Josephint hogy 5-ös szintű tüskéket nyomsz
    rá folyamatosan és közben iszod a visszaállítás italokat./A csata igy pár perc,viszont az egy nap volt mire erre rájöttem./Én abban kérek segítséget hogy a törpe polgármester részére hol találok mézsört,mert
    már minden féle sört bevásároltam de csak nem akar az összeesküvésről
    és a jelszóról beszélni.Ill.hogy lehet rávenni hogy iszogasson velem.
  • Amiga
    #591
    ÉN úgy vertem meg, hogy mellételeportáltam, megütöttem, elszaladtam, mentettem. Cirka háromnegyed óra alatt le lehet így verni. :)
  • Krezga
    #590
    szerintem próbáld meg a skorpiócsapdákat. Ők hátha elintézik neked:)
  • Szuni
    #589
    Sziaszzok, hátha jár még erre valaki. A játék végén, a Fejete Kör tagjaitkellene legyőznöm, öten vannak, négynek vége.. Egyikük, Josephine viszont kifogott rajtam - márpedig már csak ő van hátra, hogy bejussak a főellenfél elé. Egyszer sikerült levernem a játékban már, mint a többieket is, de Josephine-t egyszerűen csak egyszer tudom megütni. Aztán átlakaul pörgő-forgó izévé, és nem lehet megütni, varázslat sem hat rajta, ha néha viszaváltozik, akkor is csak egy-két másodpercre, ami nem elég, hogy hozáférjek. Legalább húszszor futottam neki, brutál tápos a karakterem, más szinte meg sem tud sebezni, az ő tüskéi viszont pár másodperc alatt lehúzzák az éeleterőmet. Megütni nem tudom, egyszerűen nem látok rá megoldást. Ötlete van valakinek? Már kíváncsi lennék a jáék végére, és csak ő van útban...
  • Krezga
    #588
    arra én sem jöttem rá, hogy hová való.
  • drH
    #587
    Nem hagy élni ez a játék. Újra kellett kezdenem, mert vinyóhalál miatt elszállt minden játékmentés (többek között :-( ). Harmadszori nekifutásra már szinte fél szemmel oldottam meg a küldetéseket, optimális sorendben, az előző két végigjátszásból okulva. Azonban ami eddig ment, most nem :-(.. Például nem tudom ellopni Sir Patrick birtoklevelét, mert már nem találom a bejutási lehetőséget a házának elkerített területére (portál).. Valamint eddig megtaláltam a három kincses térképet is, most csak kettő van meg... Női karakterrel is be lehetne házasodni az elf faluba, de a küldetés ugyanaz, a nagymama nyaklánca, amiről foglamam sincs hol lehet... A szent fegyver alkotórészei magvannak, az ezüst páncél is, meg valami sárkányszív is, amit viszont nem tudok felhasználni semmibe, pedig a Srákányvért két darabja is megvan már, az öv és a pajzs. Az ezüstpáncélba nem lehet betenni. Hová való?
  • drH
    #586
    Jó hogy ki nem verte a szemem. Köszönöm. Télleg nem vettem észre eddig. (Volt előtte valami, amit megnéztem már az asztalon, és a tárgyak mozgathatóságának hála én elépakoltam). Arra is véletlenül jöttem rá, ha bizonyos tekercseket vagy könyveke3t nem csak elolvasunk, hanem áthuzunk a megnyitott inventoryba, akkor plusz küldetésekhez is juthatunk, illetve van amit csak így lehet megcsinálni, gondolok itt "doktor" Elrathra, vagy a szent fegyverre...
  • Krezga
    #585
    a törpe tekercset valamelyik törpefaluban egy nagy házban fogod megtalálni. Talán a polgármesternél. egy nagy asztalon lesz, viszonylag szem elött.
  • drH
    #584
    Lenne még egy kérdésem, ha Krezga úr nem unja még . Másodszori nekifutásra már kiválóan megoldottam olyan küldetéseket is, melyeket elsőre nem tudtam, így a hetek megtalálásáig minden questet, amit addig be lehet fejezni. Két dolgot nem találtam, az egyik a törpe teleport tekercs, a másik meg az a bizonyos kincses térképes dolog (egyszerűen nem tudok rájönni, hol a fa..ban van a térképen). A tekercs nélkül elég bosszantő a közlekedés, de akármelyik törpével beszélek, senkinél nem kerül szóba.. :-( Az emberekéből pl. kettő is van, remélem nem bug, hogy a törpékét meg ezért nem találom.
    A játék meg még mindig nem megy tovább a már említett videó után, szal már lemondtam róla, de legalább addig legyek kész teljesen, hátha egyszer...
  • DeDy
    #583
    Kössz srácok e-mailt lehetett írni regelés nélkül még 1x thx!
  • Krezga
    #582
    A DD-t gothmog fordítja, és szinte biztos vagyok, hogy nem fog kiadni köztes verziót. a felirat azért késik, mert dolgoznia kell és nem tud gépközelben lenni, így a teljes felirat kiadása augusztusról október közepe-elejére tolódott. Az e-mail címét szerintem te is meg tudod nézni. Vagy azt sem lehet, ha nem vagy regelve?

    jah és, bocsi én nem tudlak meghívni, mert ahhoz a forumon el kell érnem egy bizonyos szintet.
  • drH
    #581
    Letöltések szekciónál ott az emilcíme.
  • DeDy
    #580
    Hy all! A magyaritasok portalon olvastam hogy a DD-nek majdnem kesz a forditasa , csak a konyvek vannak hatra, viszont csak oktoberbe jon ki a teljes magyaritas, nem tudna vaki irni oda 1 levelet a forditonak hogy most adjon ki egy koztes verziot ha tud? Irnek neki magam is de nem lehet regelni mar:( {vagy ha vaki kuldene 1 meghivot oda azt is megkoszonnem.}
  • virs lee
    #579
    A classicot nem, de a LOD-ot nem volt nehéz lenyomnia, az annyira szar. ~~
  • Krezga
    #578
    szerintem még a titan quest sem közelítette meg a dio2-t:) De a DD eléggé közel járt hozzá részemről.
  • Krezga
    #577
    a házasságos questre nem tudok mit mondani, mert csajjal kezdtem:)
    a kincsestérképen ha jól emlékszem csak követni kellett a rajzot.
    a szellemmel meg én sem tudtam mit csinálni, kinyírtam 1-2szer, aztán inkább hagytam...
  • virs lee
    #576
    Ugyanezt mondták páran a Sacredre is. Mégis sehol nincs a dio2 mögött. Azóta egyedül a Titan Quest tudta megközelíteni újrajátszhatóságban és játékélményben a dio2-t, nem kis részben a 21. századi grafikának. A többi sajnos csak gyenge próbálkozás volt, amiben lehetett volna fantázia ha nem kúrják el így vagy úgy.
  • drH
    #575
    Persze közben rájöttem, mekkora láma vagyok :-) Közelharci fegyverben gondolkoztam ugye...
    Akkor még egy, ha így benned vannak az emlékek... Férfi karakterrel megkértem az elf céh vezetőjének vagy minek lányának a kezét, aki elvileg hozzám is jönne (ez a kis közjáték még a hét fő leszármazott megkeresése közben jött elő), és azt a feladatot adja, hogy elhunyt nagyanyja (?) egy medálját kell megkeresnem, de semmi támpontot nem ad... Valahol, még az ősidőkben történt.. Amióta belefutottam ebbe a sötét képernyő bugba, új karaktert indítottam, egy nő tűlélőt, és vele a törpék falujához közeli erdőben egy hullán találtam egy elf amulettet, "A legjobb barátomnak C.B.", gondolom ez az. A mentett állásomat felhasználva a férfi karakteremmel is kutatkodtam azon a környéken, ami persze már fel volt derítve, de nem találtam meg (vagy anno eladtam egy hirtelen mozdulattal); mert persze a női karakteremmel persze az elf faluban értelemszerűen nem találtam ezt a nő elf npc-t, hogy megkérhessem a kezét.. :-( Szal így direkt csinálják, hogy máshol van más karakternél, vagy nemtom.
    És akkor még egy, ha már így fosom a szót: találtam egy pókhálószőtte barlangban egy kicses térképet is, ami nem tudom hová mutat; valamint egy szent fegyverről is szó esett eddigi játékom folyamán, amiből kettőt meg is leltem (persze csak az első karaterrel, a mostanival nem :-( ), és volt egy küldetés a sötét erdőben egy szent karddal kapcsolatos, amit a földből kihúzva egy marha erős szellem jelent meg, akit kínkeservesen ha le is vetrem, újra megjelent, mikor arra jártam, szal ezt a küldetést sem tudtam megoldani..
    Jós okat írtam most, ha valamire emlékszel, akkor a segítséget megköszönném. :-)
    (a bugra még mindig nincs megoldás, legalább akkor előtte fejezzek be mindent, mert ezek maradtak csak ki..)
  • Krezga
    #574
    csak annyit kell csinálni, hogy fogsz egy íjat, aztán lenyilazod őket, vagy valami varázslattal megpusztítod őket.