2153
http://www.sg.hu//forumkepek/2006_07/halo_2.jpg>
F.A.Q!




  • Istencsászár
    #1993
    A zenével sem lesz gondunk:) akarom most!
  • Istencsászár
    #1992
    Halo ODTS infó
  • balee4
    #1991
    ez a Halo ODTS mit takar?
  • Istencsászár
    #1990
    amúgy érdemes beruházni boxra, "nagyon olcsó" és aki tényleg kedveli a Halot annak kapásból ott van a Halo3 és a Halo Wars és ősszel jön a Halo ODTS, szóval lehet itt várni a csodát, de aki tényleg élvezni akarja és csak egy kis löket kell akkor tessék, 3 Halo játék ami nincs pécére és a fene tudja mikor lesz...
  • Istencsászár
    #1989
    "Ez alatt Arbitert Arbiterré nevezik ki"

    :) Arbiter egy rang amit kiérdemel a legjobb Elite, külön neve nincs az ürgének
  • balee4
    #1988
    Köszi, jó kis leírás. Nagyjából már értek mindent, jó lenne folytatni a 3-al.
  • Vardar
    #1987
    Hát az én konyhai verzióm lesz amit hallasz, de remélem, hogy megfelel.
    Arbiter volt a Halo katonai parancsnoka, de a Halo felrobbant így megbüntették. MC megkapja az új ruháját, és a kitüntetéseket. Ekkor kezdődik a Szövetség Föld elleni inváziója. Miután megtisztítottuk a Kairó orbitális védelmi állomást, felrobbantunk egy szövetségi cirkálót. Ezután Új Mombaszában vagyunk, ott kinyírjuk a lépegetőt és a fregattunk az egyik próféta hajóját követve a 2. Halohoz jut. Ez alatt Arbitert Arbiterré nevezik ki:D és az első Halo melletti gázbányában leszámol az eretnekekkel, egy kisebb Flood tömeggel és megszerzi az első Halo vezérlődroidját(monitor, orákulum). MC megérkezik a 2. Halohoz, végiggyilkolja magát a prófétáig, akit megöl. Arbiter szintén megérkezik ide, legyilkolja a Floodot és eljut a 2. Halo térképészéig ahol belelökik a szakadékba. Itt találkozik MC és Arbiter szála, szövetségesek lesznek, mert a Gravemind(a Flood feje) ezt parancsolja nekik. MC elmegy a szövetségi fővárosba és ott gyilkolja magát végig a Földre tartó hajóig, Arbiter pedig a Halon állítja le a tüzelési folyamatot.
  • balee4
    #1986
    a 2. rész története érdekelne...
  • balee4
    #1985
    én már egyre inkább elgondolkozok rajta, Fable 2, Gears of War 2, Halo 3, kapásból 3 játék, amiért megérné
  • Vardar
    #1984
    Az 1 vagy a 2 története kell? Mert az előzményeket és az 1et Istencsászár jól bemásolta:D
  • DJS8
    #1983
    hát remélem, hogy lesz nincs kedvem venni egy X360-t.
  • Istencsászár
    #1982
    nekem mindegy, jöjjön pécére mert egy kiváló fps, meg ha már az első két rész jött akkor a befejezésnek is illene
  • arty
    #1981
    egyelőre :)

    de sztem a win7-et lehet "megreklámozzák" vele ...
  • Istencsászár
    #1980
    nincs róla szó
  • DJS8
    #1979
    "Nem készül pécére." - ez komoly? nem lesz PC-s H3?.
  • Istencsászár
    #1978
    Igen, Arbiterrel párban megy a játék, csak a co op partner tud lenni vele, aki egyedül játszik az Májer Csíffel mehet csak.

    Nem készül pécére.

    Halo kezdete

    "2552-t írunk, a Főld még létezik ugyan, de a túlnépesedés hatalmas méreteket öltött, minek következtében egyetlen megoldás maradt csak: elhagyni az anyaföldet és más, kolonizálható bolygók után nézni. Ezekben az időkben az űrutazás már fénysebességgel történik így nem okoz különöseb gondot, hogy az űrhajók elindulhassanak hódító útjukra. Az egész tervet a földi Egyesült Nemzetek Űrparancsnoksága irányítja, maximális támogatást adva az embereknek, akik millió számmal hagyják el a földet, más naprendszetek után nézve. Az egész kolonizációs metódus legfontosabb kulcsa a Reach nevű bolygó, ahol tömegesen gyártják az űrhajókat a telepesek, no és a hadsereg számára. Emiatt a a Föld mellett ez a második legfontosabb bolygója az emberi fajnak.
    32 év eltelt és minden rendben ment, mígnem egyszer a Harvest koloniával megszakadt a kapcsolat. Azonnal kiküldtek egy harci egységet az ügy kivizsgálására, de egy hajó kivételével az összes megsemmisült, ami így is alig ért el a Reach boltgóra. Legénységének tagjai beszámoltak arról, hogy egy ismeretlen idegen fajba ütköztek és szinte megállíthatatlan hadsereggel rendelkeznek. Az emberiségnek most kellett előszőr szembenzénie egy idegen fajjal - akiket Covenant-nak hivnak - és halálos seregeivel. Az alienek bölcse kitalálta magának, hogy az isteneik azt akarják, a Föld pusztuljon el, így Szent Háborút inditottak az emberiség ellen.

    Sajnos az emberek szénája eléggé rosszul állt, de az idegenek nem tudták meg, hogy merre találhatják meg a földet. Ezért a földi parancsnok, Preston Cole admirális kiadta parancsba, hogy ezt a titkot mindenképp meg kell őrízni. Így ha egy hajó harcképtelenné vált és a fogságba esés esete állt fenn, akkor a hajó parancsnoka köteles a hajót megsemmisíteni. Megannyi jó katona veszítette így el az életét.

    Eközben a Reach bolygón egy titkos katonai kutatóbázison egy igen fontos kisérlet folyik, aminek célja kiborg szuper-katonákat létrehozni és segítségükkel megállítani az idegeneket. A project a SPARTAN-II fedőnevet viselte és igen komoly sikerrel futott. Az első bevetések teljes sikert hoztak, de létszámuk sajnos eléggé elenyésző volt ahhoz, hogy az egész háborút megnyerjék általuk.

    A katonai vezetés kiagyalt egy tervet: a SPARTAN-II katonák elfoglalnak egy Covenant űrhajót, majd annak segítségével megtudják az idegenek otthonának koordinátáit, aholis megsemmisítő csapást mérnének rájuk. Sajnos a sors közbeszólt és az idegenek lerohanták a Reach bolygót. Egyetlen űrhajónak sikerült elmenekülni, a Pillar of Autumn-nak, aminek fedélzetén pár kiborg katona maradt csupán életben, de ők hősiesen, vakon belevetették magukat a világűr mélységeibe, remélve, el tudják csalogatni az idegeneket a föld kapujából."

    Egy jó kis összefoglaló videó a kezdetektől
    Halo 3 Vidoc: Journey's End

    Amúgy a Halo Wars a kezdetek, abban kezdődik a konfliktus és a harc illetve van benne egy HALO idővonal ahol ha végigjátsza az ember a játékot unlockolja az összes dokumentumot ami szépen évszámokra szedve leírja a történetet és a fonsoabb eseményeket, érdekességeket a Halo Warstól a Halo3 befejezéséig.
  • DJS8
    #1977
    grat

    (nem kötekedésből: én 7-szer vittem végig :DD)
  • Vardar
    #1976
    Ha jól tudom, úgy van, hogy alapból MC-vel mész, és a haverjaid tudnak becsatlakozni Arbiterként ill. 2 spec. ops. eliteként.
  • balee4
    #1975
    lehet, egyébként ezért is vártam vele, nem régóta használok Vista-t, mind1 csak készüljön el, nagyon kíváncsi vagyok a folytatásra, a 2 befejezése eléggé anyázós...:D
    Amúgy a 3-ban is játszható karakter az Arbiter?
  • werkfilm
    #1974
    jah csak megvárják a windows 7et hogy ne fusson még vistán se.
  • balee4
    #1973
    Na végigvittem a PC-s Halo 2-t, brurál jó game volt, nem is tudom eddig hogy hagyhattam ki. Az Arbiter nagyon feldobja a játékot. De lenne egy kérésem vki leírná nekem részleletesen a játék történetét, nem mindent értettem sajna. Köszi előre is. Amúgy nem tudna készül egyáltalán a 3. rész PC-re?
  • DJS8
    #1972
    azzal is megy mivel az is Live-os.
  • werkfilm
    #1971
    vki próbálta hogy kane & lynch kulccsal is megy-e?
  • DJS8
    #1970
    igen működik GTA IV-el is, minden Live-os játékkal.
  • DJS8
    #1969
    hányszor fogjátok még leírni csesszétek meg?????!!!!!!!!
  • Firzen
    #1968
    "Nah, találtam egy megoldást, amivel lehet LIVE-on játszani. Kezdem is:
    1, telepíts egy Vista Startert a gépedre az XP mellé (mivel ennek a legkisebb a gépigénye)
    2, a Vistán belül mindent vegyél le minimumra (aero ki, mindenféle vizuális marhaságot ki)
    3, telepítsd fel a Vistás Halo 2-t, és ne crackeld, csak az MF.dll-t másold a játék mappájába, ha rákérdez aktiválni akarod-e, akko a későbbre katt (Activation Later)
    4, szerezz egy Halo 2 vagy GTA 4 vagy Gears of War eredeti cd kulcsot, mivel ezekkel biztosan működni fog, bár szerintem bármilyen Games for Windows Live kulcs jó hozzá, de még nem próbáltam másik játékéval. A lényeg az, hogy a Live kulcs ne legyen 3-nál többször regisztrálva live-on, mert csak 3-szor engedi
    5, regelj be a játékon belül a live-ra, és simán menni fog"


    Lol ez működik más játékkoal is? mert én beírtam a halo2-es cdkulcsomat fallout3-ba és úgyveszi mintha eredeti lenne :D Majd megszerzem gta4-et és megnézem hogy az működike így hogy beíro ma halosat és neten is tudok vele játszani? :D
  • Firzen
    #1967
    Wáá király ma jött meg :D Aki akar adjon hozzá friend listhez :D
    ObinataHun13
    Találkozunk Online :P
  • Vardar
    #1966
    Az eredeti az működik XP loaderrel, XP-n?
    Egyébként köszönöm szépen annak az embernek a segítségét aki segített.
  • DJS8
    #1965
    dehogy igaz csak van pár vadbarom az sg-n. Én is megvettem 5 hónapja és nyugottan tolom online.
  • Firzen
    #1964
    Most akkor igaz vagy nem?
  • DJS8
    #1963
    na egy ember aki nem hisz a "szoftver kalóz ellenes kommandónak miközben halozik és a game leellenőrzi hogy eredeti e az oprendszere"
  • Firzen
    #1962
    Hűha :O Már megrendeltem pcdome ból de még nem hozták ki mert nicns is nálok úgyhogy forgalmazótol rendelték emg... király.

    Viszont azt hallotam hogyha felteszel egy eredeti windows live-os játlkot utána a másolt windows live-osok nem fognak elindulni pl GTA4, Fallout 3 Stb
    Ez igaz? vagy csak részben? ki lehet ezt kerülni úgy hogy online tudjak halozni és menjenek a másolatok is?
  • arty
    #1961
    a dopeman verzio soha nem volt "menő"
  • DJS8
    #1960
    be van aktiválva eredetinek látja. De már te is a hülyeséget beszéled.
  • Vardar
    #1959
    A múltkor még a Dopeman verzió volt a menő. Akkor tud valaki valami tippet adni?
    DJS8: Megvenném, csak Vista kell hozzá, én meg nem fogok Vistát használni. A másik meg, hogy kb. 6000-be fájna nekem az ha Halo2-t vennék, mert sehol a környéken nincs olyan bolt ahol meglehetne venni.
  • werkfilm
    #1958
    nem mindenki akarja kockára tenni hogy rátörjenek a szoftver kalóz ellenes kommandóból miközben halozik és a game leellenőrzi hogy eredeti e az oprendszere. ..
  • DJS8
    #1957
    Én a helyedben nem okoskodnék. Én megvettem a H2-t és a Vistám nem eredeti.
  • arty
    #1956
    ha warez, akkor razor vista iso + halo2 xp installer ... de ezzel az eredetit is fel tudod tenni ;)
  • Vardar
    #1955
    Én a helyedben nem használnék Vistát. 23k
  • DJS8
    #1954
    én a helyedben megvenném a H2-t... 4k