511
Megszűnik a 150,-Ft-os kedvezmény július 1-től
  • :)
    #64
    Reméljuk a kormány kitalál valamit... nemhiszem hogy szónélkül hagyják a dolgokat.... valami történni fog.. azt nemtom elhinni hogy a netezők 50% kiszoritsák a netről...
  • :)
    #65
    gondoljatok bele, ha ezt a választások előtt csinálják, akkor tuti hogy az a párt nyert volna, amelyik net lehetőséget igér:)
    dehát ez van... köcsög matáv...
  • pilóta
    #66
    Azért mi itt szegeden még így a 150 Ft-os kedvezmény nélkül is úgy örülnénk a matávnak, mit a messiásnak. Itt a matáv áremelés után is 30-50%-al magasabban tartja a vivendi az internet tarifákat, a simát, az ISDN-t és az ADSL-t is, mint a Matáv.
  • Dzsini
    #68
    ha csak dupla... lazább számítások alapján az átlag netaddikt kb +12-15000ben lesz... (lenne)
  • Laalee
    #69
    legjobb az hogy hasznaljanak adslt vagy kabelt...

    mintha lehetövé tették volna mindenki számára...
  • Mike
    #70
    Én nem akarom mások internethozzáférést is fizetni.

    Egyébként van egy olyan gyanum, hogyha a MATÁV megtartotta volna a kedvezményt, akkor beperelhető lett volna, hogy visszaél a piaci fölényével (már a többi szolgáltató kárára) mivel jóval piaci érték alatt nyújt szolgáltatást.

    Egyébként ezt az egész dijmegosztó baromság az ő meg a fidesz műve, köszönjük meg neki, hogy ellehetetlenítették az ingyenes és a kis ISP-ket.

  • Mike
    #71
    Én havi 10900,- Ft. fizetek azért, hogy internetezhessek. Ezen felül nem akrok még, az adómmal sem, senkit támogatni. Mire föl?
  • Mike
    #72
    nem jutnak csődbe. ezzel a húzással meg semmiképp
  • Morfi
    #73
    Laalee felénk idén kötötték be és a "kedves" Mat* ügyfélszolgalatán is mondták: "Hamarosan bővítik az ADSL hálózatot". Míg az internetszolgáltatóm szeint ne is álmodozzak legalább 1 évig >; Kábel az meg hát a távoli jövő >;
  • Mike
    #74
    Az már kérdés, hogy elég etikátlan dolog azok részére akik aktív isdn előfizetéssel rendelkeznek. ezért mondjuk lehetne perelni.

    Jó még a tiltakozás, tüntetés is, nem egy vad lépésétől rettent vissza a matáv a tiltakozások uán.
  • Mike
    #75
    mikike ne légy buta, a matáv nem a kormány
  • Mike
    #76
    Egyébként én úgy látom, hogy megetették a jónépet az isdn-nel, kötettek velünk jó hosszan szerződést, és most (mielőtt az isdn lejárna) rá akarnak szorítani az adsl-re.

    Hogyan lehet az isdn-t lemondani idő elött? Ki emlékszik, milyen retorziók várhatók ekkor?
  • Mike
    #77
    épp reggel nyalatkozott egy szagértő a rádióban, hogy itthon a Ny-Európai szintnél is magasabbak a telefondijak (a sokkal lacsonyabb bérekről már nem is beszélve)

    Ugyhogy ne legyünk birkák, TÖNTESSÜNK
  • Mike
    #78
    "A Matávtól minden kitelik"

    amikor bevezették a 150 Ft-os kedvezményt akkor csupán azt felejtették el elmondani, hogy az átnyúló hívásokra nem érvényes. csak a számlázáskor derült ki. (néztem is nagyokat)

    Mondjuk szerintem akkor is megsértettek vmilyen jogszabályt
  • Mike
    #79
    Nézegetve a Matáv közleményét, az a sejtés ötlött fel bennem, hogy ők igazából a vállalati szfére és szolgáltatás nyújtása kisebb ctelefontársaságok irányába szertnének elhajlani, és nem érdekli őket a magánszféra. Övék a gerenchálózat, és ebben van az igazi pénz, nem a magánfelhasználókban, akik meglehetősen strapásak (nem fizetnek, rengeteg számlázási munka, rengeteg ügyfél stb) Tehát a matáv a tel.társaságok szolgáltatója akar lenni.
  • Mike
    #80
    Ez biztos Magyar Nemzet cikk.
    Pedig ez nem az MSZP műve.

    Mindenesetre megjegyezném, hogy ez nema polfórum, tehát itt NE politizáljunk.
  • Mike
    #81
    Néztétek már a Vivendii árait? Vicc! 98-ban fizettem annyit.
    Na ennyit arról a reményről, milyen jó lesz majd minden a liberalizáció után. Meg hogy eltűnik a matáv
  • Mike
    #82
    a paicgazdaság nem úgy működik, hogy mindenki annyit kér amennyit nem szégyell, hanem annyit kér amennyit a piac ad.
  • Mike
    #83
    Nekem volt eszem, és beléptem a UPC-hez akkor amikor ingyen adták. Igaz ISDN-nem is ingyen lett :)

    Haveromnak nem kellett a UPC, majd most szív
    bár a upc biztos csinál most vmi eksönt :(
  • Mike
    #84
    Mi van, senki nem ír ide? Utálok monologizálni :(
  • Ramza
    #85
    Bodoky ősliberális médiaarc, úgyhogy aligha Magyar Nemzet cikk :)
  • Laalee
    #86
    szerzödésbontás a válalt idö lejárta elött 100K :D
    sok sikert a visszamondásban.
  • Laalee
    #87
    upc most optikai egeret vagy webcam et ad ajandekba, ha szerzödést kötsz velük.
  • Laalee
    #88
    mar csak az a nagy kerdes mi lesz az upc vel fel ev mulva, ha csődbemennek... :D
  • Morfi
    #89
    Haweromnak kb. 3-4 hétig szarvolt a kábelje mert a UPC sz@rt az egészre, és nem csak Ő reklamált. Szal akkor melyik telefon társaság (lesz) megbízható?!?!?! Velem is akart kötettni a mat* egy isdn szerződést 4 hete mikor megtudta hogy van netem és én mondtam hogy soha ;>>>> a nő meg csak halgatott 1 percig és elbúcsuzott(lette a kagylót)
  • Mike
    #91
    remélem azért csak nem. akkor nem tudom mi lesz. emigrálok...
  • Dikkma
    #92
    Aláírtam, 1635-ik vagyok.
  • Coine
    #93
    1644. voltam.
  • ibrahim
    #96
    Szopjanak le.Arra hivatkozva teszik ezt hogy éves szinten ez a hiány kb 150 mill. Ft.És a forgalom csökkenés után nem lesz ennyi bevétel hiány?Kérdem Én.Már az ilyen fajta jól szétszopatott ember mint én is aki csöves modemen ketyeg ADSL-ről még álmodni sem mer vidéken nem csak az Internet előfizetést mondja fel de még azt a ganyé vonalat is vissza baszom a kurva anyjukba.Aztán ha rajtam kivül lesz még egy "pár ember" akkor vakarózhatnak.
    Innentől kezdve az Internet szolgáltatók meg vannak lőve mivel a tel. költséget nem birja átvállalni és a netezök 60%-a(mert még a nagy többség modemmel avagy ISDN-nel ketyeg) ugy is felmondja a szerződését na és akkor.......?
    Szopjon lovat az összes ganyéj.........
  • ibrahim
    #97
    Ja van ADSL pótlo szolgáltatás amit a MATÁV kinál.
    Na ja 60 ora 7500FT-ért + az Internet előfizetés és ketyeghet tovább a modem természetesen ADSL felhasználói árért........Ez nagyon fasza mi?
  • Shep
    #98
    1752
  • Shep
    #99
    Felmondok, kiszállok, kilépek stb
  • ibrahim
    #101
    Na ja az ISDNS-ek jobban cumira szaladtak mint a modemesek 2 éves szerződés azért arra sok lesz hogy egy digitális vonal végén lógjon egy telefon.
    Miért ..................az anyjukat?
  • atee
    #102
    a matavnak havi tobb milliard bevetel az veszteseg!! ez rohej!!!!
  • A-Tom
    #106
    Azé ez má mindennek a teteje
    Idézek a Népszabadságból: "...a két általánydíjas szolgáltatás, amelett hogy évente több száz millió forint veszteséget jelent a cégnek, nem felel meg a többszereplős liberalizált piac követelményeinek."
    Még egy ilyen görény társaságot. Eddig etették a népet, most meg ráfogják hogy ők nem akarnak monopól helyzetet. Hát mennyenek a jó....
    Ésakkó most Pöstiek örüjjünk mi, mer nekünk van ADSL? Igen és ki fogja fizetni? A FreeStarttal meg milesz?
  • mikike
    #107
    hát az igaz, hogy a vivendi is szopatja a népet rendesen
    de azért az ország 90%a matáv fenhatóság
  • Pheel
    #108
    Hát, nem tudom, de szerintem így végleg értelmetlenné válik a Matáv előfizu. Ésszerűbb visszamondani és venni még 1-2 mobilt. Kifizetődőbb. Meg ugye essen ki a Matávnak még az a kis veszteség is, amit én okozok. :-PPPP
  • marius
    #109
    Arról nem is beszélve, hogy azzal vigasztalják az embereket, hogy lesz egy 60 órás kedvezmény 7500 Ft-ért. NA kösz. Vagy pedig, használjak Kábelnetet, vagy ADSL-t.
    Csak éppen arra nem gondolnak az okosok, hogy ők, a bunkó faszkapalok, nem voltak hajlandóak kiépíteni a megfelelő műszaki hátteret semminek. Én Tiszafüred és Debrecen között lakom. Kb. 100 év, amig ideér az ADSL és arról nem is szólva, hogy akkor már az is elavult lesz.
    Úgy gondolják, hogy aki vidéken él,az szopja le magát rendesen, mert ő nem számít. De kérdem én, ilyen alapon, akkor én és a hozzám hasonlók, csak másodrendű polgárok a MAtáv szemében?
    Ha nekem pontosan be kell fizetnem a számláimat,akkor minket miért nem illet meg ugyanaz a szolgáltatás, mint a többi, nagyvárosban lakót?
  • Pheel
    #111
    Ja és számoljunk:

    Egy jobb konstrukciós ADSL mondjuk max 12-13EHUF/hónap

    Ez a pótló izé:
    3500-5100 előfizetés
    7500 telefonköltség 60 órára
    min 60 órás előfizu szolgáltatónál (min 3000HUF)
    összesen: 14-15.6 EHUF/hónap

    Tiszta jó üzlet!
  • Taranov
    #112
    ÉN IS ÍGY VAGYOK VELE. NEKEM 4000FT-OS KEDVEZMÉNYEM VAN, TEHÁT A 150FT-OS NEM ÉRINT, VISZONT ADSL-RE ÉS KÁBELNETRE SEM LEHET ELŐFIZETNI. ÉN A PILISBEN LAKOM, ÉS UTÁLOM AA MATÁVOT, MERT AMIT ŐK SZOLGÁLTATNAK AZ NEM INTERNETNEK, HANEM VALAMI EGÉSZ MÁS. MONDHATJUK EGY SZEGLÉNYSÉGI BIZONYÍTVÁNY. NEMTOM, HOGY NEHÉZ LENNE-E KIÉPÍTENI LEGALÁBB VALAMELYIK INTERNET-SZOLGÁLTATÁST AZ EGÉSZ ORSZÁGBAN.