1240
SEGÍTSÉG
  • EveRY
    #600
    a kérdésem csak annyi lenne, hogy ma vettem egy msi ex720-at és a kijelzőn ott van egy nagy matrica, de rohadtul rá van ragadva. van valakinek ötlete, hogy miképp lehetne leszedni az lcd sérülése nélkül? köszi
  • vasziszdasz
    #599
    Persze hogy lehet, netezni majdnem bármin lehet. PCMCIA slot biztos van a notin, vehetsz bele wifi vagy UTP portos kártyát, olyan 5-10k lehet.
  • Solten
    #598
    inf-re jobb klikk -> telepites...
  • Realdanee
    #597

    Olyan problémám lenne hogy vettünk egy Asus F5N laptopot. Feltelepítettem az Atheros Wireless driverjét de hiába. Nem talál hálózatokat (hálózat 100% hogy van mert másik laptop látja.) Nemtudom hogy érdekes-e de a telepítő mellé kaptam egy 3 fájlból álló cumót. (inf,cat,sys) gondolom ti tudjátok mit kell ezekkel csinálni. Könyörgöm segítsetek.

    Előre is köszi ha kapok helpet.
    Dani
  • Schwarzenegger
    #596
    Tisztelt Szakértők!

    Nekem van kábelnetes internetem a t-online-nál 2MB-os sebességü, de a másik szobába szeretném nyugdíjas szüleimnek egy régebbi laptopot internethez.
    Van egy Dell típusu Pentium II es laptopom,363MHz,192MB RAM,Windows XP van rajta.Kérdésem:Lehet ezt a laptopot használni csak internetre?
    Van SMCWBR 14-G2 router-em és hozzá SMC 2635W adapter kártya,a gépbe blototh szerintem nincs.
    Mi a minimális hardverigény laptopban vagy asztali gépben internethez idős szüleimnek? A laptopon nincs azt hiszem UTP-s csatlakozónak mondják (olyan mint a telefon csatlakozó csak kicsit nagyobb),ezért kell a kártya meg a router?Mi lenne jó megoldás ,hogy legyen a má Köszönettel
  • zsivko
    #595
    szerintem akkor keres magadnak ismeröst céggel is igényeltessed vissza az áfát
  • markline
    #594
    Tudom, hogy nem olcsó a notebook.hu, meg azt is, hogy ami üzletben van az drágább mint egyébként, de mégis az a biztos, ha baj van vele visszaviszem oda azt kész. Na de szted HP compaq megbízható? Nem tudom hova tenni...
  • zsivko
    #593
    Egyébként semmi gond, ha pl. rendelnél tölem egy hp-t akkor elmegyünk a HP-hoz és beregisztráljuk és mindjárt nyugodtabb leszel. De tudnék neked 9600gt is 140.000ft-ért szerezni ha a forint erösödne és a €250 lesz megint. Ne hogy féreércs, nem akarom ráderöltetni a dolgot csak nem mindig az a legolcsobb ami a boltban van.....föleg nem a www.notebook.hu-n
  • markline
    #592
    Nem véletlen mutattam ezeket a gépeket, mivel csak ennyi zsém van rá. Ha több lenne, értelemszerűen jobbat vennék, de sajna csak 140 körül tudok rászánni, és tudom, hogy ilyen áron nem lehet csúcsszuper gépet kapni, de a lehető legjobbat akarom venni. Nézegettem Lenovo N500-at is, de hallottam olyat, hogy ezt Lenovot nem az IBM gyártja. Asus-t azért néztem mert Asus, jó benne a videokari az árhoz képest (szerintem), csak ugye neki meg a procija gyenge. HP-ről nem tudok sokat, egyesek szerint jó, szerintetek? Mert ez még erősebb prociban, mint az Asus, merevlemeze is nagyobb...
    Szóval ha tudtok jobbakat 140.000-ért akkor megköszönném ha megírnátok, de ha nem, akkor légyszi ezek közül ajánljatok egyet, mert nem tudok dönteni.
    u.i.: csak boltból akarok venni, de köszi zsivko! :)
  • David01
    #591
    Sziasztok, olyan kérdésem lenne hogy laptopon milyen nehéz egy rj45-ös aljzat cseréje? Sikerült kirántanom a halókábelt és eltört az a valami amibe bele akad a kábel. Saját kezűleg megtudom oldani? Szervizben nem szeretném hagyni.
  • zsivko
    #590
    Én meg tudok komoly ajánlatot tenni. Pl. hp pavilion dv3 és dv5-et tudok olcsobban behozni és blue-ray, 9600gt.... is van bennük. csak skype

    ÉS a gari nem gond mert nemzetközi!!!!!!
  • Balee 007
    #589
    Hello
    Mennyi lenn az az összeg amit ráakarnál szánni a notira?
    Vannak már 180-190-ért kétmagos intel procisok amik jobbak ennél és még többet is tudnak.
    pl.: MSI
  • markline
    #588
    Esetleg EZ?
  • markline
    #587
    Sziasztok!
    Mi a véleményetek erről a laptopról: Asus x50z ? Gyenge az 1.9-es AMD proci? Videokártyája elég jó ebben az árkategóriában? Vagy maradjon a Lenovo N500?
    Inkább játszani akarok vele, azért gondoltam az ATI videokarit...
  • vasziszdasz
    #586
    A szervízben panellel együtt, pár 100k-ért.
  • robinson17
    #585
    Hello mindenkinek!
    Lenne egy óriási problémám!
    Valaki nem tudja esetleg h hol tudnék venni HP Omnibook 6100ashoz szalagkábelt..ami megy fel a kijelzőhöz!Mert ahogy nyitogatva lett eltört..:S:S és nem lehet javítani! Kellene vhonnan szereznem..remélem vki tud ilyen dologban segíteni!
    Elörre is köszönöm!
  • Kmarha
    #584
    illetve bocs, nem az hogy nem találom a bioszba, hanem hogy meg sem tudom nézni. Elötte már usb-n müxik a del funkció, bejön a biosz.. de bioszba belépve, mintha lelőné az usb-t semmi reakció a gombokra.
  • Kmarha
    #583
    lehet láma kérdés, de egyszerüen nem találom a megoldást.

    Nem a billentyüzetem halála a probléma, azt majd megoldom. Egyszer. Most usb-s billt használok. Igen ám, de nem gondoltam rá, hogy ha kihúzom a tápkábelt, a monitor elsötétedik. Eddig nem volt probléma, mert az fn-f4 komboval visszaállítottam a fényerőt.

    Igen ám, de most az usb-s billel ezt hogy csináljam meg. Ugyan van ezen is egy Fn gomb, de semmi kombora nem hajlandó reagálni. Tanácsolták hogy nézzem meg a bioszba, de ott sem találok semmit.

    Valakinek öltet? (azon kivül hogy csináltassam meg a laptop billt)
  • hpnx9020
    #582
    Ja és az ftp letöltés alatt jelentkezik 100%-ban.
  • hpnx9020
    #581
    Tisztelt fórumozók.

    Segítségre lenne szükségem.
    Van egy notim hpnx9020 a problémám a következő:A gép újratelepített spy és vírusmentes de!Egy idő után leáll magától minden fény világít kijelző gombok touch pad semmire sem reagál ,mintha kicsit melegedne is.
    Mi lehet a probléma?
  • vasziszdasz
    #580
    Rossz a kérdés.
  • emzéperiksz
    #579
    Hi
    Van egy Acer Aspire 2930-as gépem Vistával. Feltettem mellé az xp-t, de előtte átállítottam biosban aa ACHI-t ide-re. Xp felment működött is, majd biosban vissza az ide-t achi-re Save és exit erre kifagyott a bios. Újraindítás után se kép se hang még a bios sem jön be. Hdd cd felpörög képernyő kivilágosodik aztán semmi.
    Esetleg valakinek ötlete, hogy mi lehet a baj?
  • Balee 007
    #578
    Attól függ mennyit akarsz rákölteni.
    Amennyiben van pénzed akkor van Lenovo vagy esetleg HP-t vegyél.
    Ha max 200000Ft-ot akarsz akkor esetleg MSI, Asus, de szerintem Acer-t semmiképpen.
  • miniszterke
    #577
    melyik márka jó a laptopba?
  • mindero
    #576
    Köszi az ötleteket!
  • Solten
    #575
    Hi. USB bemenet van rajta?
  • Balee 007
    #574
    Hello
    itt van egy pár ami szerintem megéri az árát:
    Lenovo 3000 N500
    HP DV5
    esetleg ezeken az oldalakon érdemes nézelődnöd
  • mindero
    #573
    Sziasztok!

    Nem vagyok otthon a laptopok világában, szeretnék segítséget kérni tőletek.
    Nem tudom pl h milyen márka számít most megbízhatónak, mire kell figyelni laptopvásárlásnál.
    Max 200-ért szeretnék laptopot venni, főleg házon kívüli cipelős használatra.
    Az is jó ha tudtok ajánlani egy oldalt ahol utána tudnék nézni az alapoknak. Vagy még jobb lenne ha tudnátok ajánlani pár gépet ami most megéri. Köszi szépen
  • rigaman
    #572
    Sziasztok! Lenne nekem itt egy HP Compaq Armada e500-asom nincs benne optikai meghajtó:S már így került hozzám. Szeretnék rá tenni xp-t. Ti szerintetek ezt hogyan tudnám megvalósítani? Most semmi nincs rajta. Én arra gondoltam hogy az asztali gépemnek a meghajtóját megosztanám és úgy telepíteni. De az mégse jó mivel a laptopon nincs oprendszer. Lécci segítsetek titalálni valamit neki!! köszönöm szépen!!
  • jaki88
    #571
    Az a baj, hogy vannak olyan programok rajta (számlázó program, meg ilyenek), amiket nem tudnék visszarakni, meg annyira nem is akarnám őket megpiszkálni. Más megoldás nincs a problémára? Esetleg lehetőségek amiket még nézzek meg?
  • Balee 007
    #570
    Hy
    Esetleg egy komplett windows telepítést próbálj meg, aztán tedd vissza a driverét és ha akkor se látja akkor valószínű hogy behalt a hálókártya a gépben.
    Mennyi idős a laptop? Mert ha még garanciális és windows és driver telepítés után se találja meg a hálókártyáját akkor garanciába még visszalehetne vinni.
  • jaki88
    #569
    Sziasztok! Elég furcsa problémám van. Van egy Dell Latitude D600-as laptopom (céges szóval semmit nem adtak hozzá). Otthoni hálózatra rácsatlakoztattam (vezetékes adsl-re), ment is pár napig (hálókártya driver dell.hu-ról szedtem). Most viszont nem ismeri fel a broadcom-os hálókártyát, csak egy ilyen wlan kártyát lát, ami nekem nem jó, mert azt nem használom, nekem a sima adsl-hez való kártya kéne, de azt nem akarja felismerni. Próbáltam újratelepíteni, letiltani a wlan-t, de sehogy sem jó, mág csak az eszközkezelőben sincs benne. Mi lehet a gond? Valaki találkozott már ezzel a jelenséggel? Előre is köszönöm
  • Balee 007
    #568
    hello
    Ha ezek közül szeretnél választani akkor én a Lenovot ajánlom mert az valamivel jobb mint a toshiba
  • markline
    #567
    Sziasztok!
    Nincs túl sok pénzem laptop vásárlásra, de a lehető legjobbat akarom venni a kategóriában. Szerintetek a Toshiba L300 1B9 vagy a Lenovo N500 érné meg jobban. Vagy van ezeknél a gépeknél jobb, ebben az árkategóriában? MSI-t nem akarok...
  • Balee 007
    #566
    Esetleg egy linket tudnál adni a laptopodról ahol le van írva a konfigja?
    ha kaptál hozzá CD-t akkor azon elvileg kell lennie egy proginak amivel ezt tudod szabályozni, mert tudomásom szerint külön nincs hozzá progi.
  • dongo21
    #565
    Helo!Nekem van egy Acer laptopom amibe integrált Intel GMA X4500MHD videókártya van!Azt szeretném kérdezni hogy van e esetleg hozzá olyan progi amivel szabályozni tudom hogy a rendszermemoriából ami 3GB abból mennyit használjon,mert elméletileg ezt is tudja a videokártya?
  • Balee 007
    #564
    Hello.
    Hivatalosan ezeket az aksikat már nem kell kisütni.
    Az tény hogy nem tesz neki jót ha állandóan a hálózaton van. Írtad hogy Kb. 1 órát bír töltés nélkül. Nekünk van egy Fujitsu-Siemens és az is max annyit bír 1 teljese feltöltéssel. Ez hogy csak ennyit bír valószínűleg az aksi kapacitásából származik /kis teljesítményű/.
  • szmatri
    #563
    Sziasztok!

    Hiba: Inverter csere volt a laptopomban/HP ze2000/ ezek után megjavult, de csak akkor van képem, ha hálózartól megz a gép amint kihúzom a zsinort a képernyő kikapcsol(pedig az aksi 100%-on van):( és hiába dugom vissza a tápkábelt akkor sem jön vissza újra kell indítanom a gépet és akkor megint jó/csak kábellel/.

    Kérdés: Mi lehet a baja?

    Ha valalki válaszolna rá hálásan köszönöm előre is.
  • oreg21
    #562
    Sziasztok!!
    Sokfelé olvasgattam már, de egyértelmű választ sehol sem kaptam...
    szóval az gondom h vettem egy Acer Aspire One zsírujj laptopot de ha nincs hálozatra kötve viszonylag hamar(kb 1 óra) alatt lemerül!valahol azt irják h teljesen le kell meríteni,ki kell "sütni" valahol ellenzik...
    most akkor mi a helyes megoldás??mennyire tesz jót neki ha folyton töltőn van??
    lécci segítsetek!!köszi
  • Braveheart
    #561
    Tipp: ha belinkeled többen néznék meg, mintha csak bemásolod... manapság lusták az emberek :)