21
  • drfaust
    #21
    Én nem hiszem, hogy túl sok értelme van ennek a kísérletnek! Kicsiben nem lehet modellezni azt ami óriási méretekben történt. Ha meg nézzük a kvantum fizika eredményeit láthatjuk, hogy kis méretekbe teljesen mások az eredmények. Ráadásul hiába űtköztetnek elektronokat és protonokat amikor nem tudjuk milyen környezetbe játszodot le a folyamat.(pl: a szobámba meg tudom gyújtani a gyufát, a víz alat nem)
  • Meszi
    #20
    A Vilagegyetem jelenleg elfogadott kora kb 16 milliard ev,de ez fugg, az eppen aktualis csillagaszati megfigyelesektol, es elmeletektol.Ami biztos, hogy valamikor 13-18 milliard ev kozott van.
    A Nap 5 milliard eves, de a Fold csak 4,6 milliard.
  • Yoghurt
    #19
    neeem a világegyetem 11-14 milliárd éves (ezt tudják pontosan, csak én nemtudom, de azt igen, hogy 10-15 között van), és a Föld 5.5 milliárd éves, ugyhogy a Nap biztos mé idősebb. A többi scifibe illő baromsághoz, hogy ettő egy X anyag létrejön, ami elpusztít mindent, inkább nem füzök semmit. Akit komolyan érdekel ez, nem csak úgy, mint a mi

    Nasa (<- emlékeztet egy osztálytársamra, aki nem tud semmit, de mindenhez hozzászól, és feltalálja a Sp.viaszt, hogy az Ősrobbanás egy baromság argg)

    barátunkat, az olvassa el Stephen Hawkings Az odő rövid története c.-ű könyvét.

    Egy picit szerintem is kár azért a 8 milliárd dollárért, de hátha egyszer gyakorlati haszna is lesz, és meghozza a az árát, de azt mi már biztos nem éljük meg...
  • Draco
    #18
    Igen a nap keletkezett 5 milliard eve nem a vilagegyetem.
  • NasaTm
    #17
    Koszi most jobban vagyok mar :)
  • Veriel
    #13
    Jo volt veletek, szep volt az elet... mindig is szerettem volna az Utolso Generacio tagja lenni :))
  • Bith
    #11
    Szóljanak, mielőtt csinálják, hogy még mindent kipróbálhassak, amit addig nem...
  • NasaTm
    #9
    Csak elpusztulunk sajat hulyesegunk miatt. Bazz az osrobans is csak felteves sosem tudtak bizonyitani csak elmeletileg. Kb igy alakult ki bazz valszeg 5 Milliard evvel ezelott volt egy nagy bum. Egy okos kitalalta es most ez lesz belole. Sajat sirunkat asuk. Megvalami mi a francnak jo ez ha ossze is jon ? Mit akarnak az okosok megalapitani ebbol ?
  • Efreet
    #6
    de, lehet veszélyes. veszélyes dolog volt anno egy kazánt rátenni egy szekérre, és a gözével megforgatni a kerekét... csak itt már nagyban játszanak :)
  • gz8
    #1
    42