60
ATI 8500 probléma
  • barret
    #60
    Nekem is volt hasonlo a 8500-nal,de nem fagyott...
    Es latszott bootkor,meg divx filmek alatt is! Memoriahiba,csere lett a vege...
  • HUaRC
    #59
    Azt magyarazd meg meg nekem ha a tulmelegedes okozza a problemat, akkor miert nem hibazig a Videokartya ha be van kapcsolva a 2x elsimitas??
  • HUaRC
    #58
    Forog a venti megneztem,de nincs programom amivel a fordulatszamot ill. homersekletet megnezhetnem...van valami cimed?
  • Narancs
    #57
    Túlmelexik a kártya...nézd meg, hogy a venti rendesen forog-e, illetve tegyél rá egy nagy 8 centis házhűtőt ha kell...
  • HUaRC
    #56
    Lenne egy oriasi es nagyon idegesito problemam.A videokartyam mar egy ideje nagyon erdekes dolgokat produkal(mellekelt kepek).Minden jatekban ugyan ezek a hibak jonnek elo + egy ido utan le is fagynak a programok es kapok egy VPU recovert az arcomba...Mi lehet a gond?Mar kiprobaltam minden drivert visszamenoleg a 2.x korszakig(Catalystot,OMEGA-t egyarant,de semmi valtozas).Csak akkor szunnek meg ezek a hibak ha bekapcsolom a Rage3DTweak-nel a Profilesnal a 8500 Optimal Quality semat, ami bekapcsolja a 2x elsimitast, viszont visszaesik a teljesitmeny es meg a szememet is zavarja a homalyossag...ezert nem is hasznalom egy jatekban se.Meg tudja-e valaki mondani,hogy mi okozza ezeket a hibakat ill. mivel lehetne orvosolni.

    GIGABYTE RADEON 8500Ultra (275/275*Default)
    KEPEK A HIBAKROL: Radeon hibak
  • nemcsakfeel
    #55
    Megjelenítő tulajdonságai panelon állíts be max felbontást és max képfrissítést.
    ( milyen drivered van fennt? Cat 3.x es szériában nekem is voltak gondok ezzel )
  • NeoMaN
    #54
    alapértelmezett monitor a baj szvsz. jobbklikk-tulajdonságok-beállítások-speciális-monitor-tulajdonságok.....
    Add meg neki a valódit...
  • Ferenc18
    #53
    Na akkor nekem is lenne egy kis problémám: Egész délután a géppel meg a videókártyával szenvedtem, de mind hiába. A szituáció az az, hogy eddig egy PII-es gépem volt Riva tnt 32mb-os videókártyával rákötve a monitorra, és a monitor 85Hz-en simán ment 800X600-ban, így nem vibrált a kép. Na múlthéten vettem egy Abit PIII-as alaplapot, abba már belekéne mennie az Ati radeon 9200SE 128mb-os kártyának, bele is ment fel is raktam az illesztőprogit, de a monitort a szentségért sem lehet 60Hz-nél nagyobbra rakni!! Egyszerűen nem lehet, mert egészen 200Hz-ig is van a választási lehetőség, mert "a monitor által meg nem jeleníthető üzemmódok elrejtése" kis négyez szürke! Nemtudok pipát rakni bele, és akármennyire is lehet rakni a monitort Hz-re, de nem csinál semmit és marad kb 60Hz környékén azt vibrál mint a fene. És nem értem a problémát, mert a monitornak vinnie kellene, hisz előtte vitte egy gyengébb videókártyával! Mit csináljak? Kérem segítségeteket! Az alaplapnak pedig bírnia kellene ezt a kártyát, mert az emeleten lévő gépem is PIII-as MSI és itt tökéletesen megy gyengébb(!) monitorral is 85Hz-en 800X600-ban! Már nincs semmi ötletem, arra gondoltam, hogy az xp nem ismerte fel a monitort, mert csak "alapértelmezett monitor" van, a fenti gépen meg típus és korrektül minden. Nem ez lehet a baj? Hogy orvosoljam a problémát? Köszönöm!
  • Anee
    #52
    Tweaker vagy biosba több ram vagy virtuális ramból több...más nemlehet a baja vagy ha igen akkor csere
    az előbbi trükk meg tőllem van:-)
  • Borg
    #49
    7500hoz nem tudok mit szólni..
    Amugy nekem sem adja vissza a 3Dmark2001SEben mért teljesitményt a gamákban, de ez nem azt jelenti hogy rossz a grafika, csak néhol lassú. R8500
  • Anee
    #47
    de 22000 netto a ddres szóval szerintem cseréld le
  • Anee
    #46
    hát úgy 25% maxximum
  • mikike
    #45
    de mégis mennyit
    vagy mire érdemes cserélni?
  • Anee
    #44
    hát igen de jelentős teljesítménynövekedést ne várj
  • mikike
    #43
    Szerintetek megérné lecserélni KyroII-t egy ATI Radeon
    7500-ra?
  • Borg
    #42
    Az viszont már nem a te kártyád hibája, az R8500 driverek ilyen szarok...sajnos tapasztalatból tudom... nekem CS,Tribes2,Bridge Commander,és NASCAR2002 van fent, de ezek közül a nascar, és a bridge commandernek elfogadható csak a teljesitménye...
  • kingosy
    #41
    Ezt direkt úgy vettem, hogy 275-ös. Létezik 250-es is de azt LE-nek hívják, ez pedig PRO.
    (RADEON8500 Pro Evil master II- 275/275 edition a pontos neve) Különben dobozos és tényleg megy 275-ön alapból. Szóval király, csak szarakszik a driver. A MOHAA-ban pedig megjavult,
    elég szépen viszi.De textúrahibák vannak dögivel.
  • kingosy
    #40
    64mb+128mb+256mb=448mb
  • Anee
    #39
    lehet XP-n nem tökély viszont win9xen teljesen megfelelőek
  • Borg
    #38
    Szerintem inkább arra kellene peticio hogy a mostaniakhoz csináljanak normális drivert..
  • Anee
    #37
    de lenyomná a GF4eket simán.:-))és ezt presztizsből lehet megteheti az ATi főleg hogy az NV30 kapcsán is felmerült az SLi megoldás
  • netrunner
    #36
    ja :))))
    De ha lesz, úgyse veszek. Biztos r*hadt drága lenne.....
  • Anee
    #35
    mert nem. ezt csomó helyen felhozzák a GigaByte ellen is...
    jha viszont indult R8500 MAXX kérő petíció gondolom már láttátok
  • Borg
    #34
    mért nem?
  • Anee
    #33
    A GigaByteok nem mennek ati driverrel
  • Borg
    #31
    Ez olyan dolog hogy mi mást mondana a boltos, minthogy eredeti ATI? Győkér eladó honnan tudná, hogy atrtól hogy ATI embléma, és powered by ATI van rajta, attól még az OEM, és AIB, tehát NEM eredeti ATI (de ettől semmivel sem rosszabb!).
    Amúgy az én SAPPHIRE install CDm is elsőre ATInak néz ki, mivel egyetlen nagy ATI logo virit rajta, csak éppen ott van a sapphire felirat is mellette kisebb betüvel...

    Az meg hülyeség hogy nem használják az ATI drivereket, ugyanaz a kártyák felépitése. Nekem is ment ATI driverrel, nem csak bétát próbáltam...
  • netrunner
    #30
    Borg!
    Én zacskóban vettem a radeon 8500-t, de a boltban úgy tüntették fel, hogy az ATI gyártmány. Külön voltak a NONAME gyártócímmel ellátott radeonok. És ha nem "Built by ATI" amit megveszek akkor is adhatnak hozzá, ATI install cd-t? Csak mert az ATI-nál úgy olvastam, hogy a powered by ati-k, "elvileg" nem használhatják az ati drivereket. A gyártótól kell azt beszerezni.
  • Anee
    #29
    42800 a demoban a powermagic
  • Borg
    #28
    nekem van;)
    Amúgy addig nem nyulok a drivereimhez, amig 6058ról nem mond valaki véleményt, hogy mi hogy megy vele... és XP alatt még nem igazán tesztelte senki..
  • Inquisitor
    #27
    Na mégegyszer: www.maxreboot.com
    (Miért nincs szerkesztés gomb?)
  • Inquisitor
    #26
    www.maxrboot.com
    Mindig kint van a legutolsó Radeon és Detonator driver!
  • vrob98
    #25
    annak a powercolornak nem 250/250en kene mennie?probald meg alap frekin hajtani.
  • Borg
    #24
    9009 óta ezer új van...
  • kingosy
    #23
    van egy RADEON8500-asom (Powercolor-275/275) valamint 448mb ram, meg 850mhz-s Athlon
    9009-es driver. A medal of honor 640-es felbontásban tép mint szar (medium detail, no
    shadows stb) Elég szar nem? A Quake3 1600-ban max detail, 70-80fps átlag.Viszont akkora textúrahibákat csinál, hogy csak na! 3d mark2000: 7000 körül , 3d mark2001:5900.
    Ezt is keveslem.Na de mindegy. A 9016-os driver jobb mint ez a szar?Vagy ha nem , akkor melyiket tegyem föl? HELP,PLEASE!!
  • Borg
    #20
    6052 XPproENG, és radeonator 1.80 asszem HL presettel..
    BCben minden maxon 1280ban.
  • netrunner
    #18
    És milyen beállításokkal nyomod a BC-t?
    9023-as drivered honnan van?
  • Inquisitor
    #17
    Hát ez érdekes, nekem se a 9021-el se a 9023-al nem akadozik a BC, pedig rendkívül szar procim van ....
  • netrunner
    #16
    Most felraktam a 9021-es drivert én megint akadozik a BC.
    Borg, le tudnád írni nekem, hogy te milyen beállításokkal nyomod a BC-t? Mind a játék beállításokat, mind a külső beállításokat. Vagy profilt használsz a videókártyához?
  • Anee
    #15
    első debrecen második pest harmadik debrecen
  • Borg
    #14
    És hol? 2-t is veszek mindből.. kisker netto?