60
ATI 8500 probléma
  • Anee
    #13
    egy LELE 39+áfa egy sima LE 42+áfa gyári LE 45
  • netrunner
    #12
    Lehet ez egy winme-s probléma. Egyébként a probléma, egy idő után jelentkezik(nem rögtön játékindítás után), ha tüzelek a phaserrel, akkor szaggat be, de különben megy rendesen (legalábbis én így figyeltem meg). Mivel a gpu nincs túlekerve, így biztosan nem túlmelegedésre gondoltam, így elkezdtem kísérletezgetni a registry beállításokkal, akkor jött rendbe. Ha jól tudom a a d3d-nél engedélyeztem a közvetlen írást a rendszermemóriából a video memóriába (valami sysmemblt...), és engedélyeztem a háromszögek "valamilyét" tárolni a video memóriában. most ne kérdezt, tőlem, hoyg mit mert pontosan a nevükre sem emlékszem, a lefordításukból pedig csak a fentiek maradtak meg; az is lehet hogy teljesen mást jelentenek a beállítások amiket átkapcsoltam.
    Majd megnézem.

    ui: kössz a linket :)
  • Borg
    #11
    Amit 50+áfa alatt, olyan 45+áfa körül kapni, az 230as, és általában sapphiretech, vagy powercolor vagy ilyesmi. Ezeknek persze semmi bajuk, nekem is sapphiretechem van, és 275/250en vigan szaladgál, tehát a normál LE sebessége felett. Amugymeg radeon8500nál az a pár mhz ha 1-2FPSt ér..
    Az LE-k amik 250/250esek alapból, azok 50.5-55+áfa és felfelé. Ezek is persze csak AIB (AddInBoard gyártótól) kártyák, de ettől még ugyanolyan jók mint a dobozos ATIk. Dobozos LE is van, de az drágább, ami meg normál 275/275ös dobozos ATI, az meg 70fölött, sőt...

    Amugy itt had oszlassak el egy tévhitet. Én leveleztem az ATI techsupportal, mert vissza akartam vitetni a kártyám mikor megláttam hogy 230as (de nem tettem, mert jó igy is, csak árengedményt kaptam, minthogy 250esnek hozták...).

    1. EREDETI ATI NINCS ZACSKÓBAN! ATI csak dobozban árul (BUILT BY ATI felirattal), és csak normál 275, ill 250LE-st, ha sima r8500nál maradunk.

    2. Powered by ATI feliratú (zacskós, vagy egyéb gyártótól dobozos), az a hivatalos ATI AIB, vagy OEM kártya, és 230tól 275ig akármilyen órajellel lehet szerelve, magyarul jobb BIZTOSra megnézetni mielőtt megveszed a zacskós kártyát.

    3. A zacskós, tehát AIB/OEM kártyák ugyanolyan jók mint az ATIk, ugyanaz a chip,ram stb van rajtuk, max a logó tér el, és a ramok által kapott Volt. Igy csökkentik gyárilag a ramok sebességét pl 230ra, ha hibás esetleg a ram magasabb frekin, és leviszik a voltot, hogy ne is huzhasd feljebb. GPU mindig megy 275ön,vagy a felett is. Amúgy vannak olyan kártyák, mint pl a powercolor, vagy a sapphiretech, amin ott van az ATI logo a FANon, szóval tutira nem bóvli az sem, max még egy saját matricát fölé ragasztanak. Szal képminöség tudás egyéb szinten teljesen megegyeznek az ATI dobozosokéval. Max abban van különbség, hogy leirás, kábel, átalakitó stb mi van hozzá.. ( sapphiretech-hez pl könyv, CD, DVI->VGA átalakitó jár a zacskóban) Még annyi szórás van, hogy más más ns-os ramot raknak rájuk. Van 3.5, 3.6, és 4ns-os, de ha LE a kátya, tehát 250 vagy 230 akkor tökmind1 melyik van, mert a Voltot annyira visszaveszik, hogy 260fölé hibamentesen ugysem megy a ram (4ns-snek meg itt ugyis vége mint a botnak).

    4. Hercules meg Gigabyte kártyák semmivel sem jobbak, ezek is csak AIB kártyák, max dobozba rakják öket, meg csillivilli hűtést szerelnek rájuk, nVidia style. Pl a Hercules 8500LE-je 238on megy csak állitólag alapból, mig más AIB LE-k 250en is... szóval márkától még nem jobb. Persze itt is szoftver, meg tartozéktámogatásból lehet jobb.

    5. 275/275ös kártya ugyancsak nincs zacskóban. Ilyen csak dobozban van, és csak ATItól, ill nevesebb AIB gyártóktól, de ott is dobozban.

    Kártyákat egyébként a rajtuk lévő számok alapján 100%osan be lehet azonositani, hogy milyenek, kitöl származnak, mennyin mennek stb, itt.
    Remélem segitettem vásárlás ügyileg, és kevesebben szivják meg úgy ahogy én, hogy nagyker megnézte, 250es, én megnéztem 230as...
  • Borg
    #10
    Mi a problémád neked pontosan BCben, mert nekem simán megy a game, sőt, ez az a game ami a legjobban megy rajta.. (amugy ha érdekel mod, képek stb itt.)
    No és mi ez a reg beállitás?
  • netrunner
    #8
    Nekem eddig egyedül a ST: Bridge commanderrel és a Gothiccal voltak kisebb problémáim.
    A BC néhány effekt jelenlétekor beszaggatott, de ezt két registry beállításal meg lehetett szüntetni (legalábbis azóta a szaggatás nem jelentkezett).
    A Gothic-ban meg a köd nem megy (írják is a readme-jében). Beta driverrel megy csak néhány textúra kezd el "ugrándozni". Úgyhogy visszaraktam az offical drivert. Mondjuk ez szerintem nem olyan súlyos probléma.
    Amúgy meg nagyon szép a képe és nagyon gyors. Én (eddig) elégedett vagyok vele.
  • netrunner
    #7
    bocs
    Vagyis hogy fele annyiba kerül.
  • netrunner
    #6
    Nekem megy rajta a CS, eddig még gond nélkül. (persze ati patch-el)
    szvsz, ezekért a dolgokért egyébként nem teljesen az ati a felelős. Hanem a sok játékgyártó, b*szik letesztelni a játékait normálisan ATI kártyával is. De szerintem a problémák többsége "helyrehozható", driver beállításokkal. Ennyit megér, hogy nem fele anyiba kerül, mint a konkurrens gef3.
  • TheZsenyka
    #5
    Mindenre feny derult! Ha be van kapcsolva a tv kimenet es a monitor szinkronban van a tv-vel, akkor van ez a problemam... ennyi... azert koszi... ezert ment folyton 50 Hz-en...
  • Borg
    #4
    Milyen minőségre gondolsz? Mert képminőség tényleg 5*os, de driver bugok miatt meg mégsem... szóval kérdéses dolog ez nagyon. Amúgy új gamákban király a kártya, csak pl HLezni ne akarjon senki rajta meg ilyenek...
  • Anee
    #3
    de a macera mellé minőség jár
    Csak monitor driver lehet. Nekem a frissitéssekkel vold gond egy kis regedit elég lett
  • Borg
    #2
    rossz a monitor.inf-ed szerintem.. nekem pl azt csinálta hogy ha rossz inf-et raktam fel monitoromhoz, hogy az 1024es gamákat csak ablakban volt hajlando inditani (amugy ez gef2 vel is igy volt).
    Próbálj PnP monitor infet berakatni, vagy valami mást... ha igy sem megy, akkor uninstall ati drivers, regclean, reboot, cancel a VGA installra, és setupold fel ujra az ati drivereket... (macera=ATI)
  • TheZsenyka
    #1
    Valaki nyomjon valami ötletet plíz hogy mi a fa** van a kártyámmal illetve az oprendszeremmel. Telepítve van (tök mindegy melyik, többet próbáltam) az ATI drivercsomag illetve be van állítva az elsődleges monitor típusa (mivel másik monitort nem használok), a monitor típusát is állítottam több különböző típusra. A gond: 800x600-ban 640x480-at ad be de a desktop mérete tényleg 800x600 lesz. Lehet scrollozni a desktopot és herótom van belőle. A játékok alatt is csinálja. Valaki adjon tippet.