169
Főleg olyan dolgokban amihez más is érthet nyugodtan írjuk ide!!!
  • VinylToy #39
    Köszönöm!
  • Efreet
    #38
    huhh, erre a felhasználóis részlegben kérdezz rá, ott van rengeteg ilyesmis topic, okosabbat tudnak válaszolni mint itt.
  • VinylToy #37
    Abban kérném a segítségeteke, hogy mondjatok nekem olyan videószerkesztő programot (lehetőleg a legjobbat), amivel két avi fájlt egymásba tudok fűzni. Előre is kösz a segítséget!

  • Efreet
    #36
    http://www.cirad.fr/presentation/en/program-eng/rubber.shtml
  • Efreet
    #35
    ha van acrobat reader fenn:
    http://www.cirad.fr/presentation/en/program-eng/pdf-eng/rubber.pdf
    itt van kép is a kitermelésröl.
  • Efreet
    #34
    a 2 sor az 1 sor... csak ketteszakadt
  • Efreet
    #33
    http://216.239.39.100/search?q=cache:SH3FNzodEnIC:www.cirad.fr/presentation/en/program-eng/pdf-eng/rubber.pdf+rubber+plant+farms+processing&hl=en&ie=utf-8

    itt van 1 cikk... talán van benne még használható adat, nem olvastam végig
  • ipszilon
    #32
    köszi!
    de eddig a házit csináltam, tŐk egyedűl, csak az uccsó két kérdés nem volt tiszta!
    de azért köszi!:-)
  • Efreet
    #31
    http://vietnamnews.vnagency.com.vn/2001-08/09/Stories/06.htm

    naaa, azért legyen már neked is dolgod a házival :) nekem csak 1 nyelvvizsgám van... melyik szó kell belöle? rubber plant, kauchuk
  • Efreet
    #30
    bár ma már nagyrészt szintetikusan állítják elö
  • ipszilon
    #29
    és mindezt angolul? :-)
  • Efreet
    #28
    cég az passz, de gumifáról szedik úgy, hogy megvágják a kérgét V alakban, és ahogy lecsorog ott tartókba gyüjtik. kaucsuk a neve.
  • ipszilon
    #27
    de lenne még egy-két kérdésem!:-)
    hogyan "szedik" a gumit?
    hogy hívják a feldolgozatlan, nyars gumit?
    ki a vezető gumi"termeszto" cég?
  • Efreet
    #26
    gumimaci!!!!!! :)))))))))))))))))
  • ipszilon
    #25
    még nincs! de amint lesz, küldök!
  • Efreet
    #24
    apropó kép van már? ígértél... :)
  • Efreet
    #23
    na, visszaveszem az uralmat ettöl a jófiútól
  • ipszilon
    #22
    köszi, köszi!:-)
  • Dzsini
    #21
    a springboard az, amin ugrálsz fel-le, és közben szaltózgatsz, a diving board meg az amiröl a vízbe ugrálnak. az kevésbé gumi.

    szívesen :)
  • ipszilon
    #20
    egyébként NAGYON köszönöm mindenkinek!!! thanx, merci, danke, danku,grazie....
    megvan a tíz!:-)
  • ipszilon
    #19
    még egy kérdés!
    az angol szótárban keresem a trambulint erre két változatot ad ki: diving board; springboard! melyik a jobb?
  • Dzsini
    #18
    trambulin
  • Dzsini
    #17
    radír
  • Dzsini
    #16
    asztaliteniszuto felulete
  • Dzsini
    #15
    (szólj ha elég, ráeresztettem a haveri kört a problémára, és megindultak :D )

    ruhazatba beleepitve (zokni, also, egyebek...)
  • Dzsini
    #14
    gumibot
  • Dzsini
    #13
    gumilabda :)
  • Dzsini
    #12
    egyébként attól, hogy házidolgozat, már halhattál az óvszerröl.
  • ipszilon
    #11
    köszi! köszi! köszi!!!!!!!!!!
  • Dzsini
    #10
    szigetelöanyagként is használják
  • Dzsini
    #9
    ááá ezt nekem kellett volna...
    mind1, akkor legyen még
    strandfelszerelés (sapka, kacsa... :D)
  • Efreet
    #8
    játszóterekre 'padló'
    csúszásgátló mindenfele (akármik aljára)
    tömítés (pl hütögépnél)

    így hirtelen 3, ha eszembe jut még dobom :)
  • ipszilon
    #7
    légyszi segítsetek!!!!!!!!!!plz!
    eltudnátok sorolni a gumi 10 felhasználási változatát (jó, a kereket én is tudom, de hiányzik kilenc)?
    ja! és ne AZT a gumit ne mondjátok, mert ez házidogába kell!
    nagyon sürgős lenne!!!!!!!!!
    előre is köszi!!!!:-)
  • gz8
    #6
    Ajjaj... egy pohár hegyleve, oszt' má gépelni sem tudok... Ja, a yokívánságom az előérettségizőknek is :)
  • gz8
    #5
    Minden érettséizőnek Kína fél évi termését!
  • Coine
    #4
    Viszont drukkoljatok nekünk !! biztos átmegyünk akkor
  • Garrett
    #3
    Ebbe sajnos nem tudok segíteni..
  • Coine
    #2
    Nekem meg jövő héttől kisérettségi, holnap matek írásbelivel kezdek
  • VinylToy #1
    Nekem egy hatalmas gondom lenne, és kérném a nálam szerintem sokkal okosabbak segítségét!! Holnap azaz hétfőn dolgozatot írok NT-ből!!!
    :-(((

    Sajna nem volt időm tanulni és így tőletek várnék egy kis helpet, hogy a következő feladatokat, hogyan lehetne megoldani. Persze aki teleregényt akar írni az nyugodtan tegye azt, de én egy kis segítséggel is beérem, mondjuk nagyvonalakban.

    Lássuk a feladatokat:

    1. Telepítsen egy egyedül álló szervert. A szerveren hozzon létre egy Rendszergazda csoportba tartozó felhasználót tetszőleges azonosítóval, valamint 'tanuló1', 'tanuló2', azonosítóval rendelkező felhasználókat, akik a "tanulók" csoport tagjai. A rendszergazda csoportba tartozó új felhasználó jelszava soha nem jár le. A "tanuló1" nem változtathatja meg a jelszavát, "tanuló2"-nek havonta kell változtania, de nem választhat az utolsó 3 jelszó közül. A tanulók csoportba tartozó felhasználók nem használhatnak sem floppyt, sem Cd-t, minden programot futtathatnak, írási joguk csak a c:\tan\t1, c:\tan\t2 alkönyvtárakban van. Nem láthatják a c:\munkak alkönyvtár tartalmát. Minden felhasználó sikeres és sikertelen bejelentkezései rögzítésre kerüljenek.

    2. Készítsen olyan NT szervert, amely egy Active directory egyetlen szervere.
    "Kovacs" azonosítóval készítsen felhasználót, aki a hálózat bármely gépéről bejelenkezhet a DOMAIN-be

    3. Készítsen olyan NT szervert, amely WEB szerverként működik. A következő két honlapot szolgáltatja: bela.nt.hu; aladar.nt.hu. A web szerverek működjenek DNS szerverrel és anélkül is. Először IIS szerverrel, majd APACHE szerverrel valósítsa meg a feladatot!

    4. Készítsen olyan NT szervert, amely FTP szolgáltatást nyújt! A feltöltésre a 3048-as portot, míg a letöltésre a 3058-as portot használja. Anonymus bejelentkezés nem lehetséges! Telepítsen egyéni tűzfalat erre a gépre, hogy az FTP szolgáltatás működőképes maradjon.

    5. Készítsen olyan NT szervert, amely két hálózat között routolási funkciót lát el. A két hálózat számára DHCP szerver működjön, de legyen lehetőség mindkét hálózatban fix IP címek használatára is!

    6. Telepítsen Lotus Domino Mail szervert!


    Várom az ötleteke ide a fórumba és persze a [email protected] e-mail címre is.

    Ha esetleg valaki másnak kell segítség valami másban akkor persze azt is meg lehet itt tárgyalni és vagyunk itt egy páran úgy hogy szerintem lesz aki tud majd hozzá lőnni valamit!!

    Előre is kösz mégegyszer

    VinylToy