3503
Avagy dohányzásról általában
  • Tarajos Sül
    #3422
    Nekem mostanában eléggé negatív a hangulatom, és ez mégjobban meggátolja azt, hogy megszabaduljak ettől a büdös szenvedélytől..

    :(
    Ezért mégszarabb, hogy leszokjon bárki is, ha nem úgy megy minden, ahogy azt elképzeli... :(
  • bakkerman
    #3421
    nicotinell fruitról mi a véleményetek? le kéne tenni ezt a gecit,nyáron nagyon eszi a pénzt a kurva cigi,most még hagyján(3 naponta veszem),de nyáron naponta kell vennem cigit,és le akarok szokni
  • analfa
    #3420
    Örök viták maradnak ezek az biztos. A lényeg igazából az hogy mindenki arra költi a pénzét amire akarja és azt csinál amit akar. A hangsúly a lehetőségen van, leteheted a cigit ha van benned egy kis hajlandóság. Aki jól érzi úgy magát ahogy van azzal nem tudsz mit kezdeni, leszoktatni csak azt lehet aki nincs megelégedve önmagával és felfogta hogy talán jobb lenne ha abbahagyná és még itt sincs garantálva hogy le tud-e szokni mert elhatározottság kérdése meg kitartás is kell hozzá. Visszaolvasva a hozzászólásokat elég sok érdekes dolgot láttam és furcsa dolgokról mennek a viták. Én jómagam dohányzom, de tudom hogy le szeretném tenni idővel. Jó pár hozzászólással hátrébb volt egy link amit én is láttam a TV-ben, nah az talán segítene nekem is + jó hogy ingyenes.
  • predator1982
    #3419
    ahogy azt lentebb irták erről napestig lehet diskurálni... az autósok is pont leszarják hogy a városban már nem lehet levegőt kapni...
  • katakpult
    #3418
    teljesen igy van Pred,de:a saját pénzét az ember arra költi amire akarja,csak azzal pl ha vki mekis kaját eszik,a másik ember egészségét nem kárositja,viszont a dohányzással nem csak a sajátunkét tesszük tönkre,és erre nagyon oda kéne figyelni.....más emberben a mi hóbortjaink miatt ne tegyünk már kárt..amugy énis 5 évig dohányoztam,leszoktam nem rég,és most érzem csak igazán,h milyen rossz is az,amikor a másik mellettem szivja és csak szivja...
  • predator1982
    #3417
    először is egyetértek match-el

    a másik viszont, hogy nem igazán értem hogy téged miért zavar, az hogy az emberek sirnak, hogy nincs pénzük. én sem vagyok milliomos, elég sokszor van hogy spórolnom kell valamire. igen dohányzom. lehet hogy neked ez pénzkidobás, nekem nem. ha te eszel pl. egy hamburgert, számomra az a pénzkidobás, mert undoritónak tartom pl . a meki kaját. erről ennyit, a saját fizetésemet amiért keményen dolgozom had költsem már arra amire akarom!!!
  • analfa
    #3416
    Nagy feneket kerítenek megint valaminek, csak hogy eltereljék a fő problémáról a figyelmet. Az embereket kéne ösztökélni a leszokásra. Normális programokra kellene koncentrálni de az nincs mert másra kell a pénz. Csináljunk egy szinte tök felesleges dolgot és dobjuk meg egy kis média hátszéllel! Ezaz...
  • Match
    #3415
    Jó dolog ez az aluljáróból kitiltás, csak épp teljesen felesleges.
    Arra jó, hogy úgy néz ki mintha a vezetés tenne valamit a nemdohányzók védelmében. Úgy néz ki...a sok hülye meg elhiszi, a vad antidohányosok meg verik a mellüket, hogy megint milyen jól kibasztak a köcsög dohányosokkal. Ha nekik erre áll fel, ám legyenek boldogok.

    Indoklások: Az aluljáróban amúgy is huzat van, tehát nem ragad bent a füst mint egy zárt térben.

    Nem igazán emlékszem mikor cigiztem utoljára aluljáróban, tehát nem nagy tragédia nekem, de sztem másoknak sem. Pusztán annyi zavar az egészben, hogy ez megint parasztvakítás (aminek örülnek a ...) ahelyett hogy valami értelmeset csináltak volna.


    Megtörhetetlen: Értem én hogy zavar a cigifüst és eddig az aluljárókba mindig félve és undorral mentél le, mert dohányosok százai vártak ott és már előre telefüstölték úgy az egész aluljárót, hogy 3 méterre se lehetett ellátni. Mostantól nyugi van, ilyen nem lesz.

    Egy ismerősöm kapott el tbc-t egy olyan aluljáróban, amiben volt jópár csöves. Ez sztem lófasz ahhoz képest hogy pár rohadék cigivel a kezében végigsétál az aluljárón, majd felmegy a másik oldalon.

    Valamint még mindig bárki megteheti hogy odaszarik az aluljáró közepére, felkapja, majd belekeni a hajadba. Mert azt szabad.
  • mahalo
    #3414
    én is jó ötletnek tartom, hogy kitiltották a dohányzókat az aluljáróból. én nem szoktam dohányozni és zártabb térben zavar. pl én ki nem állhatom a szórakozóhelyekben, hogy a füstöt vágni lehet a tánctéren és csípi a szemem....megoldhatnák pl egy külön dohányzó helységgel.az eu úgy is annyi szabályt talál ki szegény vállalkozóknak, egyel több, vagy kevesebb nem számít.
  • metterko
    #3413
    Ez a dohányzásos história mindig is itt lesz :) hiszen azért ez a cégeknek igen is nagy bevétel.
    akkor tűnhetne el ha betiltanák a cigit... de ugye ilyen soha nem lesz.
    Az hogy az aluljáróba most már nem lehet dohányozni, egy szuper dolognak tartom!
    Legalább ott szabaduljon meg az ember a füsttől.
    A hajléktalanok dolga viszont sosem fog megoldódni, hacsaknem kitiltják őket onnan. De akkor meg jönnek a védők stb.... és akkor nem lesz semmi megoldás.
    Én még mindig azt mondom hogy akinek van pénze egy ilyen drága hobbira az ne sírjon hogy nincs neki pénze, mert ugye nagyon sok ilyen ember van. Ez számomra olyan mintha kidobná az ablakon azt a sok pénzt.
    De, nem vagyunk egyformák. nagyon sokáig lehetne ecsetelni ezeket a dolgokat.
  • Megtörhetetlen
    #3412
    Ez igen.. érdekes gondolkodásod van hogy más ember a mérce a saját egészségedet illetően.. Az hogy a csövesek ott vannak annak mi köze van ahhoz hogy te dohányzol? Attól mert az aluljáróban nem lehet még nem jelenti azt hogy máshol sem, és nem a hajléktalanokat zavarod, vele...
  • milu00
    #3411
    Szerintem sem a cigarettára kéne fektetni a hangsúlyt amíg ilyen állapotok uralkodnak hajléktalan szinten. Persze tudom a cigit lehet bírságolni a csöveseket meg nem. Pénz beszél...
    Én leszokom a cigiről ha rendbe rakják az aluljárókat, ezt itt és most megigérem, de egy kis segítséget majd kérnék hozzá :)
  • Megtörhetetlen
    #3410
    Elméletileg sőt gyakorlatilag is ahogy láttam körbekamerázták az összeset, az hogy ez megoldás-e mert nem hiszem hogy van eberük akik éjjel nappal azt nézi hisz rengeteg az aluljáró amik elég sarkosak és sok kamera van felszerelve.. Amit észrevettem az az hogy a Graffitik azóta eltűntek, nincs új, a takarítás óta... Valamint például a metró aluljáróban ott bizony keményen felszólítják azt akit látnak hogy cigizik, simán bemondják a hangos bemondón, hogy dobja el vagy menjen ki, és ki is küldik a biztonságiakat ha valaki erőlködik..
  • predator1982
    #3409
    aluljáróban én sem szoktam dohányozni, viszont szerintem ellenőrizni fogják, mert ha jól emlékszem a cikkből amit erről olvastam, valami negyven rongyig szabható ki a birság!!!ne aggódjatok amiből pénzt lehet csinálni abból fognak is.
    a másik hogy szerintem az aluljárókban nem ez az elsődleges probléma, hanem a hajléktalanok. oda wc-nek stb. higieniai szempontból ezt sokkal ártalmasabbnak tartom mint egy csikket, azt össze lehet söpörni, viszont az emberi ürülék még nincs elintézve azzal hogy felszárad, vagy felsöprik, ott csak az antsz művelhet csodát...
  • mcdrusza
    #3408
    Austin dohányról van valami tapasztalat?
    Most kaptam egy 170g-os dobozos kiszerelést, elég ha csak ebben tárolom?
  • MR ME
    #3407
    dettó

    am sztem csak elhatározás kérdése az egész, nem egyszerű, de nem is lehetetlen, és segítség nélkűl is simán kivitelezhető a leszokás, egész egyszerűen csak akarni kell! ha eldöntöd h most le akarsz szokni, akkor le is fogsz, ha nem akarod igazán, akkor mondogathatod magadnak h jajj nem gyújtok rá, úgyis fél nap múlva már veszed is a doboz cigit :D
  • extrem10
    #3406
    Én mint dohányos azt mondom hogy jó dolog hogy nem lehet az aluljárókban rágyújtani mivel ott amúgy sem valami jó a levegő, ne legyen még cigifüst is mellé! összességében véve meg mindenkinek szíve joga eldönteni hogy ő mit csinál a saját egészségével és az hogy pl. @MR.ME jól érzi magát így ez az ő joga, de vannak olyan dohányosok akik már annyira nem érzik jól magukat dohányosként, ők azok akik valamilyen módon le szeretnének szokni, csak nincs hozzá akaraterejük vagy valami külső probléma miatt mindig újrakezdik, gondolok itt stressz,családi problémák...! Szóval nem egyszerű...de az embereknek manapság már tényleg meg van a lehetőségük rá, elég sok módon hogy leszokjanak. Itt van pl. ez a reklám amit most a tv-ben is nyomnak...LINK Az ehhez kapcsolódó oldal is a leszokást próbálja meg segíteni. Talán ha nyugodtam életvitelem lenne én is megpróbálnám, de mivel jelenleg ez nem áll fent + nem is vagyok elég elhatározott ami kell,nem próbálom meg. Majd később ha kicsit rendeződött az életem.
  • huybert
    #3405
    én is egyetértek ezzel az aluljáróban betiltásos dologgal, csak sajnos mindig az a probléma, hogy a gyakorlatban az ellenőrzés, az sosem úgy valósul meg, ahogy a törvényben le van írva.tehát hozhatnak mindenféle rendeletet, meg minden, de igazság szerint, annyira egyik büntetés sem elrettentő, hogy utólagosan ne gyújtsanak rá!azt meg nem lehet megtenni, hogy minden aluljáróba állítunk egy rendőrpárost, mert arra nem hiszem, hogy lenne külön költség..de alapvetően azért remélem, hogy csak csak sikerülni fog majd valahogy betartatni ezt az új rendeletet..legalábbis így lenne korrekt
  • solo
    #3404
    Én nagyjából leszarom:]
  • MR ME
    #3403
    nem szoktam aluljáróban am se dohányozni, am meg ne akard már megmondani plz h mit csináljak és mit nem, én szeretek dohányozni, annyi eszem van h figyelek többnyire a nem dohányzókra, vagy pl kisgyermek mellett nem gyújtok rá, de ne zavarjon már h a saját pénzemen a saját egészségem károsítom :) azért mert te nem dohányzol nem kéne megbélyegezni és egyből centiméterekre behatárolni h hol lehet dohányozni, biztos neked is vannak rossz szokásaid, kicsit unalmas már ez a "nem dohányzom szal dögöljön meg az összes bagós meg pfújj és ne dohányoszhasson sehol, szokjon le" szövegek...
  • Megtörhetetlen
    #3402
    És ehhez az uj aluljáróban tilos dohányzáshoz mit szólnak a kedves dojhányos kollégák?
    Igazábol az én teóriám az hoyg nem a tilos dohányozni területeket kellen kijelölni hanem azokat ahol lehet dohányozni, és az nem lenne valami túl tág terület. Egyszerűen nem tudom megérteni hogy mi az az indok a dohányzás mellett amit nem lehetne felcserélni valami másra tehát ami kiválthatatlan ami miatt olyan jó hogy nem lehet abbahagyni, és most itt nem a 20-30 éve dohányzó emberekre gondolok hanem a kocadohányosokra illetve akik nemrég kezdték vagy akik mindig is le akarták tenni, mert a dohányosok fel állandóan csak azt mondja hogy leteszem, többet nem gyújtok rá, és ezt hallod tőlük egész addig mig be nem ismerik hogy nem tudják lerakni...
  • Thaison
    #3401
    Én már elég sokszor gondolkodtam rajta hogy abba kéne hagyni de a sok stressz meg a fősulis hülyeségek miatt nagyon nehezen megy. Nekem a fő motiváló tényező az lenne hogy úgy kevesebbet költenék és az a pénz sokkal jobb helyre kerülhetne. Mert azért nálam elmegy naponta 1 doboz cigi és ez így elég sok...! Mondjuk így hogy belegondolok, talán nem lenne olyan nehéz leszokni, nehézségnek egyedül a bulikat találnám ahol nem kérhetnék cigit + ha megkínálnak akkor nem fogadhatom el és ez tuti nehezen menne. Egyedül biztos hogy nem fogok tudni, vagy legalábbis most nem érzek magamban annyi akaraterőt.
  • babapofe
    #3400
    :D:D:D ld-t én sem szeretem :/ kék dolgok jönnek be :P
    de le kéne állni a bagóval :/ nem akarok attól kinyiffani.. ti, hogy vagytok ezzeL?
  • OssianFan
    #3399
    Ó bazz, tényleg :D Kicsit összekevertem a dolgokat :D
  • mcdrusza
    #3398
    te melyik hszem olvastad?:) az egy régi problematikám volt:D
    az már megoldódott régen, vettem akkor töltőt.
    de most ez is megoldódott mert már vettem hüvelyt.:)
  • MR ME
    #3397
    egyik narkós filmben a bibliát szívta el a srác, állítólag full olyan mint a cp
  • OssianFan
    #3396
    Igaz hogy lassan, de lehet!

    Fogd meg a hüvelyt, és pl. egy tollbetéttel kezdd el beletömködni a dohányt, ennyi :D Gyufa, fogpiszka nem jó, mert túl rövid.

    Ha van egy vékony "csöved", pl rotring, akkor egyszerűbb, ha beledugod a hüvelybe, majd a rotringba tömöd, és ha a dohány már bennevan, a tollbetéttel a dohányt kicsit nyomva tartod és kihúzod a rotringot.
  • mcdrusza
    #3395
    Lenne egy olyan kérdésem ha nincs cp-m se hüvelyem, akkor esetleg lehetséges valami háztartásbeli dologgal megcsinálni egy cigit?:)
  • kopa1
    #3394
    Akkor ez még az áremelés előtti csíkból van! Menj máskor is oda és hátha szerencséd lesz
  • Desiderata #3393
    ja, ok, 090101
  • kopa1
    #3392
    Ott van a darabszám alatt!
    a 100101 pl: 2010 01 01-et, a 091001 meg 2009 10 01-et jelöl
  • Desiderata #3391
    csak valami kódot látok rajta, dátumot nem
  • kopa1
    #3390
    Zárjegy dátuma?
  • Desiderata #3389
    az lehet, mert egy eldugott mini ABC-ben vettem
  • MR ME
    #3388
    nagyjából :D ld sose volt egy igazán jó cigi sztem
  • MR ME
    #3387
    olyat én ebben az országban még nem hallottam h vminek visszaesett volna az ára, főleg nem ennyivel :D valszeg sikerűlt egy régi szériából szerezned
  • tenkenorman
    #3386
    piros ld-ről mi a véleményetek? csak kiváncsiság. ha letépnék egy darabot a biciklim belsőjéből és meggyújtanám kb olyan íze lenne szerintem.
  • TottiHUN
    #3385
    Oké köszi az infót
  • OssianFan
    #3384
    Gondolom régebbi szériából való volt amit vettél.
  • Desiderata #3383
    Viceroy ára visszaesett? nemrég emelték 540-re, most 475
    mindenesetre örülök neki :)