3503
Avagy dohányzásról általában
  • adam first
    #3462
    Esetleg nagy ritkán még Camel vagy piros Marlboro, de nagyon ritkán szoktám ezeket a márkákat venni. Én mindig azt mondom, a fogyasztó vagy is a dohányos minél több cigarettát próbáljon ki. A saját élményt, tapasztaltott semmi sem múlja felül. Rengeteg féle dohánymárkát kiprobáltam már, de nálam egyértelműen a Davidoff és Djarum volt a győztes márka.
  • adam first
    #3461
    Én tavasszal vettem utoljára akkor 580Ft volt a sárga Camel.
    És most egy kis véleményt szeretnék kérni tőletek a Davidoff Magnum milyen cigaretta? Sajnos, csak külföldi oldalakon olvastam róla, egyszer majd ki szeretném próbálni, de aki már vásárolta ezt a fajta cigarettát annak mi a véleménye róla?(Én annyi hallottam róla, hogy hasonló a Djarumhoz már, mint a Magnum is ízesített 4 féle íz világgal, na, most ez igaz vagy sem?)
    A másik én a dohányzást nem ajánlom senkinek sem mivel halálos „szórakozás”. De én, ha dohányzom, akkor csak két féle márka jöhet számításba Davidoff vagy Djarum Black. Nem érdekel az ára, de ha már dohányzom, szart nem szívok főleg nem hulladék Bond, Viceroy és társaikat.
  • highlander15
    #3460
    Egy doboz Camel mennyibe kerül?
  • vegicsek
    #3459
    ha két karton cigitől tényleg 7,2g kátrány rakódna le, akkor ha valaki 20 éven keresztül szív heti egy 10 dobozzal, ~3,5kg-al lenne nehezebb o_O
  • Tarajos Sül
    #3458
    Ehhez hasonló reklámokat jobban szeretnék látni a tv-ben, pedig én is dohányzok, de én is már kb 5 éve, és mostanában, és általában is 5-6 szálat szívok el naponta, persze akad, mikor egy doboz cigarettát egy nap, az pedig nagyon, de nagyon ritka, amikor 2 dobozt egy nap, az a nap akkor olyan is, mint a dohányzás..
    Sz.r! :) :(
    Persze buliban van, amikor elmegy 2 "doboz", de az előbb a "bulimentes" hétköznapokra értettem.. :)
  • kennedy69
    #3457
    De ráér ez a jóember.
  • Narusco
    #3456
    hidd el hogy káros, és súlyosan káros. nem kell magad átverni a látottakkal, meg azzal hogy valaki évtizedekig birja, nem biztos hogy te is fogod. ja és 2-3 szál naponta messze van azoktól, akik 1-2 dobozt szivnak el.
  • highlander15
    #3455
    Igyekszem tartani a napi két szálat...Bár a Mucsi Zoltán féle "egy szál cigi" se rossz abban a megvalósításban:-D
  • Szabi84
    #3454
    Ha napi pár szálat szívsz, nem gond szerintem, de elég nagy rá az esély hogy ez növekedik, onnantól érdemes elgondolkodni... Én szerettem dohányozni, de büdös leszel tőle, sárgul a fogad stb. nekem ez nem hiányzik már. Ha nem lenne semmilyen mértékben káros ki sem venném a pofámból:D
  • Szabi84
    #3453
    ez igaz, de akkor sem éri meg kockáztatni
  • highlander15
    #3452
    Manapság már mindentől rákot lehet kapni...Még a dugásra is mondták anno hogy rákkeltő!
  • Szabi84
    #3451
    10 évig cigiztem, 1 hónapja nem vettem cigit, persze szívtam el pár szálat, de azért mégsem napi 1 doboz. Nehezen bírom, de igazából beleuntam 10 év sok idő. Nekem úgy tűnik hogy azért ez a lejárató kampány elérte hatását, szal ciki a cigi:D
    Azt hogy ne lehessen dohányozni közösségi helyeken teljesen helyénvaló, nekem most is úgy tűnik alig szívják szórakozóhelyeken. Nem is szeretem nézni ahogy más dohányzik szinte látom ahogy megy le a mocsok a szervezetébe. A másik hogy már nem 120 ft egy doboz cigi, szal spórolásnak sem utolsó. Öregem dohányzott, gégerák, nem halt bele de 25 évig mikrofonnal beszélt amíg meg nem halt szegény. Környezetembe is kevesen dohányoznak már, ez elég jó támpont arra hogy leszokj.
    Persze tudom én is milyen frankó egy hideg sör mellé a cigi vagy a fincsi vasárnapi ebéd után egy szál, de hát mégis ki a faszom akar rákos lenni?
  • kennedy69
    #3450
    "Fogadjunk hogy a parlamentben is legalább a fele banda cigizik!"---minden dohányzó ellenzéki párttag,elbújik a fideszesek elől a WC-be,és ott szívja
  • matyi0323
    #3449
    Mennyire káros illetve nem..? Ezt nem tudom, de tudom, hogy faterom 14 éves korától ( és tényleg annyi, ha ő hazudott, akkor én is.. :D )cigizik. Mindig is erős cigit szívott, mióta van piros Multi, azóta azt szív, napi 2-2,5 dobozzal, érdekes módon semmi baja nincs, pedig már nem húszon éves. Én is cigizek pár éve, eddig semmit nem vettem volna észre, hogy bármiben befolyásolta volna az egészségem. Az meg, hogy büdös..?! Nem nagy városban élek, így annyira "szmog hatásának " nem vagyok kitéve, viszont ha nagyobb városban vagyok több napot, akkor igen csak szoktam köhögni.. tehát erről még mindig megvan a véleményem, hogy a napi egy doboz elszívott cigim vagy a városi szmog a károsabb..
  • ZTM
    #3448
    Hidd el elég káros de, nem károsabb mint a drogok pl vagy ha minden nap be vagy rúgva...Ilyenre nem lehet alapozni hogy nagyapám így meg úgy(nem bántásból), mert nem vagyunk egyformák van aki 10-15-20 év után tüdőrákot kap, persze sok mindentől függ, főleg a mennyiségtől!
    Egyébkén többnyire én is puha dobozos Barna Szofit szívok :))))
  • highlander15
    #3447
    Másfél hete egy dobozt fogyasztok.Megha annyira hűde káros lenne,akkor be lenne tiltva.Nagyapám is rendszeresen dohányzott egész életében(barna Szofit szívott,a papírdobozosat),aztán 73 éves volt amikor meghalt egész más okból kifolyólag,anyám is már 30 éve dohányzik,neki sincs semmi baja.Kocsmában meg alap a cigaretta.Totál hadjárat van a dohányosok ellen.Fogadjunk hogy a parlamentben is legalább a fele banda cigizik!
  • ZTM
    #3446
    Én is így kezdtem, most 4-5 szál a max/átlag nap kivételek vannak persze heti rendszerességgel de nem esek túlzásba, heti 2 dobozból simán elvagyok, néha még sok is, ez nekem pont elég.

    Én rohadtul utálom a dohányellenes kampányokat a gyomrom forog tőlük, jó legyen ráírva a dobozra hogy halált, rákot,meddőséget stb. okoz és igen is kell kijelölt hely hogy elkerüljük azt hogy az is szívja aki nem akarja, de könyörgöm, pont kocsmából akarják teljesen kitiltani?szánalom-.-
    Amit még utálok az a siránkozás, mert "jaj le akarok szokni de nem tudok" könyörgöm minek szokott rá? akkor nem okozott rákot, vagy akkor nem kelet fizetni érte? Értitek.

    Én nem akarok senkit megbántani de ez így van és emellett elhiszem hogy nem könnyű leszokni.
    Én magamtól gyújtottam rá, én döntöttem így és nem a haverok cigiztettek...
    Ennyi!
  • highlander15
    #3445
    Bakker,2 szálat szívok egy nap,legkevesebb 1-et vagy egyáltalán nem,maximum 4-et!Eddig egyszer volt rá példa hogy 4-et szívtam el egy nap,általában az 1-2 a megszokott.
  • BlackWolf
    #3444
    többek közt ezért ?
    10 évig szívtam mostmár hanyagolom , így lassan több mint félév után már szerencsére inkább szarul mint jólesik :)
  • highlander15
    #3443
    Most kezdtem el dohányozni,Lucky Strike-ot szívok,és az eddig kósolt cigik közül(Pall Mall,Bond,Szofi)ez a legjobb,igazi felüdülés.Csak a dobozt miért kell elbaszni a sok dohányzásellenes,riasztó felirattal?
  • Fidolorous
    #3442
    kocsmázni dohányzás nélkül, hát elég abszurd elmélet.
  • Narusco
    #3441
    szerintem nem. én néha dohányzom, néha nem, van ugy hogy hónapikog semmi, aztán pár doboz mennyiség elmegy, aztán megint nem stb. ha megtehetném hogy nem megyek pl kocsmákba, sokkal könnyebb lenne egyáltalán nem szivni, mert otthon nem érzek késztetést. ha ülünk egy asztalnál sörrel mondjuk 6-an, és abból 4 fujja körülöttem a füstöt,szted könnyű megállni ?:D ha nem lehetne kocsmákban, sokkal kevesebbet szivnának a dohányosok ott is a dohányzóban, kevesebbet járkálnának ki, könnyebb lenne megállnom. mondjuk ez személyes, de egy példát felhoztam
  • kennedy69
    #3440
    aki már egyszer dohányzott,az nem leszokik hanem pillanatnyilag nem dohányzik.
  • kennedy69
    #3439
    Ez így van.
  • kennedy69
    #3438
    "csak védik a nem dohányosokat."azok nem is tudják mit hagynak ki az életükből
  • kennedy69
    #3437
    leszarom az egész világot,csak az oroszokat nem.Velük kéne ápolni a kapcsolatunkat.De már késő!
  • vegicsek
    #3436
    szerintem aki nem szereti a cigarettafüstöt, eddig is megoldotta az életét úgy, hogy ne legyen vele egy légtérben füst
  • predator1982
    #3435
    én pont leszokófélben vagyok, de mig cigiztem sem éreztem magam tökösebbnek:D amúgy egy pasi lehet pasis cigi nélkül is
  • Narxis
    #3434
    A dohányzás férfit farag az emberből. Az én időmben kiröhögtük az ilyen galléros rendeleteket.
  • predator1982
    #3433
    amúgy a múltkor néztem egy ezzel kapcsolatos műsort és mondták, hogy külföldön ez már jól bevált módszer. eleinte ott is visszaesett a forgalom, de aztán visszabillent minden a régi kerékvágásba
  • ahti
    #3432
    lol, hogy Te mekkora madár vagy! A hozzád hasonlók miatt is hanyatlik Magyarország megítélése a világban.
  • Narusco
    #3431
    te hülye vagy? ennek nincs köze a szopatáshoz, csak védik a nem dohányosokat.
  • vegicsek
    #3430
    nyilván az unió baszogat minket, mert szar a statisztika a tüdőrákról
  • mabbak
    #3429
    Nem hiszem, hogy talajmenti kocsmákban különösebben fog érdekelni valakit az új rendelet, meg nem lesz itt razzia-hadjárat, nem fognak sorra bezárni a klubbok, kocsmák, éttermek, stb. :)
  • kennedy69
    #3428
    ugyan úgy,és ott fogok cigizni mint eddig nem érdekel a fos rendelet leszarom.Aki kitalálta kapja be.Ott rohadok egy olajos gép mellett,minden nap nehogy már ezt is elvegyék tőlem.
  • kennedy69
    #3427
    ahelyett hogy hálásak lennének a dohányosoknak,és az italosoknak megköszönnék a tevékenységünket (jövedéki adó)inkább szopatnak minket.Kötelezővé tenném a dohányzást mindenkinek,akkor megtudnák micsoda áldozat ez.
  • Calver
    #3426
    "Zárt térben ezután csak dohánytermék-bemutatókon és a szállodák szivarszobáiban lehet dohányozni"
    fordítás: üdvözöljétek az új dohánycégek által szponzorált kocsmákat, ahol folyamatosan dohánybemutató lesz
  • vegicsek
    #3425
    up
    Tilos a dohányzás januártól a munkahelyeken, a vendéglátóhelyeken és a vasúton
  • ZTM
    #3424
    Ezt nem tudom kihagyni:


    Én napi 2-3 szál cigarettát füstölök, többnyire barna "szofi".Ha pl.: várni kell a buszra sokat akkor ez lehet 4-5 szál is az adott napon.
    Szóval bőven kitart 1 hétig 1 doboz.Viszont hétvégén már egy újabb doboz bontódik az éjszakában szóval mondhatni heti 1,5 2 doboz cigaretta megy el amit már 1,5 éve tartok.
    Viszont én !?még?! nem akarok leszokni bár lehet hogy elsőre sikerülne letenni, de most az életem nem abban a fázisban van hogy lenne okom letenni(Nem azért mert fiatal vagyok én azzal nem leszek menőbb hogy szívom) sajnos vannak problémák és néha jól jön egy kis megnyugvás...
  • Tarajos Sül
    #3423
    ...egyébként én is 3 naponta veszek egy doboz cigit, de sűrűn előfordul, hogy 1 hétig is kitart...
    Ez nem sok, valóban, amolyan alkalmista vagyok, és ma is a teljes napot kibírtam reggel 1 szál cigarettával, DE ha még egy szálat sem szívnék el, akkor annak az esélye, hogy egy idő után ez az "adag" kevésnek bizonyul egyenlő a nullával.
    Mondjuk ma egy új melóhelyen voltam, és csak terepfelmérés miatt nem is vittem magammal cigarettát, viszont kibírtam, de szívesen rágyújtottam volna... :S