49
Milyen legyen az ÚJ CPU + Alaplap?
  • mardal
    #49
    Sziasztok
    Ez a proci mlyen vétel volna?
    a core i5 nekem kicsit drága
    Intel® Core™ i3-2100 Processor (3M Cache, 3.10 GHz),ez a proci egy gts450oc videokártyával mennyire erős gép volna?
    Ehhez nem tudtok ajánlani egy gigabyte vagy asus alaplapot amin van 4 memória slot,a hátlapi panelen meg min 6 usb?
  • peterr80
    #48
    Ehez nincs magyarítás? Különben már tesztelgetem. Fa**a!
  • peterr80
    #47
    De jó ám! Biztos jó és tetszik is. Kiváncsi vagyok hogy esetleg ncoron fönn van-e a bővitett cucal együtt. Van olyan jó szerintem mint a rocket. Legalábbis a videó alapján. Mindenesetre biztos ki fogom próbálni. Kössz a progiért, sokat segítettél.
  • Inquisitor
    #46
    Neked a Nexus pl. nem lenne jó?

    Az alapverzió ingyenes, a bővített fizetős csak.
  • Inquisitor
    #45
    Elvileg a 32 bitesen kellene mennie a saját oldala szerint.
    64 bitesből nem csak a Win7 amin nem megy :(

    "Please note that Windows XP x64 Edition, Windows Vista 64-bit Editions, Windows 7 64-bit Editions, and alternate shells are not supported."
  • peterr80
    #44
    Jónak tünik minden. Szerencsére az alaplap beszerelésénél már jobban figyeltem mint azelött a memóriánál, viszont azért nem minden müködik úgy, ahogy kéne. Most csak a win7 el van gondom. Sajnos a rocketdokkoal nics jóban. Feltelepítettem, elindult, ment rendesen, de az ujrainditás óta nem tudja betölteni, az asszony gépén szintén win7 van 32 es és az sem kezeli. Pedig pont azt használtam a legobban, mivel 1 db parancsikon nem volt az asztalomon. Rockett + stoclet kiegészítő és hepi volt minden. Most meg furcsa, káosz van az asztalomon :(
  • Inquisitor
    #43
    Jó lesz ez. A hang és hálózat Realtek, nem nagy név, de nekik volt először normális 64 bites driver támogatásuk. A chipset NForce5 széria, amihez szintén van. (A régebbiekhez ugye nincs.)
  • peterr80
    #42
    Vettem egy ijent. :

    MSI K9N Neo-F V3


    Alaplap
    - Socket: AM2
    - támogatott processzorok: AMD Athlon64, AMD Athlon64 FX, AMD Athlon64 X2
    - FSB: 1000 MHz
    - Northbridge chipkészlet: NVIDIA nForce 560
    - memóriatípus: DDR2
    - memória: max. 8192 MB
    - LAN chip: Realtek RTL8111B
    - LAN sebesség: 1000 Mbit (IEEE 802.3ab)
    - hangkártya: Realtek ALC888
    - audio csatorna: 7.1 (surround)
    - csatlakozók PC: ATA/133 (133 MB/s), Ethernet RJ45 (10/100 Mbit), S-ATA II (300 MB/s), USB 2.0
    - csatlakozók: 2 x PCI Express x1, 1 x PCI Express x16, 3 x PCI
    - ATX formátum
    - méret: 244 x 304 mm


    Hasít rendesen a 4 GB rammal. Remélem nem csináltam rossz vásárt.
  • peterr80
    #41
    Szerinted mi érné meg jobban. Most persze a pénzt is nézem mert eléggé miuszos vagyok már.

    - Mennyek vissza a boltba ahol vettem a 2 Gb-os memóriát, számitassam be egy uj alaplappba ( beszéltem az eladóval, Van rá mód. Talált egy lapot amin ddr2 és 3 foglalat is van és jó hozzá minden alkatrész )
    és akkor lessz 11E ért egy uj alaplapom a régi 2 Gb rammal
    - Tartsam meg a 2Gbos memóriát, vegyek pl egy ECS AMD690VM-FMH OEM alaplapot amit ajánlottál és akkor (ha jó láttam azon 4 foglalat van)
    lessz egy használt gépem össz 10 böl 4Gb rammal.

    Szerintem az utobbi, de azért kiváncsi lennék a Te ( Ti ) véleményedre is.
  • Inquisitor
    #40
    Ajvé! :(
  • peterr80
    #39
    Amikor felraktam a win 7 et, megnéztem hogy mindent felismert-e a rendszerek mappában. Valami miatt a 2 gb ból csak 1et látott, kerestem az okát, de nem találtam. Gondoltam kiveszem és megcserélem a kettőt. Ezzel nem is lett volna baj, csak az egyiket valahogy sikerült fordítva beraknom. Ennek az lett a következménye, hogy az alaplapon lévő cstlakozó erősen füstölögni kezdett bekapcsolás után. Gyorsan kikapcsoltam a gépet de csak a memória úszta meg, a csatinak annyi.
    Gratuláltam magamnak, aztán elindultam venni egy 2 Gb-os memóriát amit nem ismert fel a gép. Utána már az 1 gigásat sem látta. 3 órán keresztűl própálkoztam, végül feladtam.
    A memóriák egytöl egyig működnek, leellenőriztem. Hát ennyi. Ez a 64 bites átállás nekem eddig 5900 ba fáj + kell egy uj alaplap. :(
    Ezt Elb****tam!
  • Inquisitor
    #38
    Ha nem vagyok indiszkrét mi történt az alaplappal?
  • Inquisitor
    #37
    Vagy ez: Link
  • Inquisitor
    #36
    Ha nem akarsz tuningolni a Prohardver hírdetési rovatában találhatsz bontot Fujitsu Siemens alaplapokat 4-5K áron.
    Vagy itt van ez: msi_ms-7295_am2
  • peterr80
    #35
    Sziasztok!

    Sikerült tegnap feltennem a 64 bites win 7 et. viszont késöbb kinyírtam az alaplapomat.
    Szóval olcsó alaplapot szeretnék venni : ddr2 foglalat min2 socket am2 proci foglalat a dual core 5200+ procihoz és pci expres es video kártya foglalat.
    Ha van nektek fölös alaplap ami ezeknek megfelel és baranyamegyében laktok, írjátok meg légyszi hogy mit kértek érte. Köszönöm

    10 000 alatt nem találtam ujjonnan, anyit meg nem tudok jelenleg rászánni.
  • Blasta
    #34
    Nemakarok overclockolni, elmultak már azok az idok :)
  • Galy
    #33
    Z68-as chipkészletet nézz inkább
  • Blasta
    #32
    Vki tud erre mondani valamit?
    Érdemes, nem érdemes, jó-rossz, i5-2400-hoz megfelel-e?
    Koszonom szépen!
  • steweee
    #31
    egy kétéves konfigomban vagy AMD Athlon X2 7750es proci. azt érdemes most vmire lecserélni elfogadható áron ? mennyivel erősebbek a mostani processzorok 20.000 ft-ig ? annyit megérne nekem ha jelentős a teljesítménynövekedés.

    a vidkarit lecserélem 4830-ról 6850-re...
  • peterr80
    #30
    most töltök le egy hasonló win 7et sajnos xp ben nem találtam 64 bitest vagy legalábbis nem volt beleírva a leirásukba.
    A hátulütő a dologban csak az, hogy 1 db ujrairható lemezem van itthon amire nemrég kiírtam az előző op rendszert, hát remélem nem a lemez a hunyó. A biosos beállítás meg szintén nem az erösségem. Ma úgy beálítottam hogy csak az elem kivétele segített megoldani azt a problémát amit okoztam. Teljes sötétség és folyamatos töltés lett az eredménye. a Hdd az 160 Gb os és persze ujra lett volna formázva és patriciozva, szerintem nem az a hunyó. Ha nem haragszol és nem tartalak fel nagyon akkor megtennéd hogy leírod, merre találom a biosban a "RAID" kikapcsolásos részt?
  • Inquisitor
    #29
    Tippem szerint azért nem ment fel, mert nem volt kikapcsolva a RAID a biosban és/vagy valami el van állítva ugyanott a lemezek beállításainál. Vagy tényleg túl kicsi HDD-re akartad feltenni. A proci meg teljesen 64 bites, már az elődei is azok voltak. Az is lehet, hogy a lemez kiírása nem volt teljesen sikeres ...
  • Inquisitor
    #28
    Inkább i3, i5 család. Persze nagyon nyomott áron használtan jó lehet az E8400 is, de akkor ahhoz kell egy szintén avult lapot is venni.
  • rolimaster14
    #27
    nekemnagyon bevált az intel core i5 2500-as sztem most az a legjobb vétel
  • peterr80
    #26
    Én valami ojat olvastam hogy az alaplapon van egy micro proci és ez befolyásolja a bitszámot. Persze lehet hogy csak rosszúl olvastam.
    Azon fellül utánaolvastam hogy mi kelhet a 64 bithez, hát találtam egy progit ami állitólag megmondja hogy futtatható e az adott összeálításon.
    ( Windows 7 Upgrade Advisor ) Letöltöttem vizsgáltam és csak a merevlemez szabad területét találta nem megfelelőnek. Letöltöttem egy win 7 egészen pontosan " Windows 7 Home Basic N SP1 x64 HUN " rendszert, kiirtam lemezre de errort ír és nem enged tovább lépni.
    Ezekszerint nincs akadája a 64 bites rendszernek és simán csak lemezhiba vagy másolási hiba akadályoz?
  • mardal
    #25
    sziasztok
    Most állok én is alaplap és proci vásárlás előtt.
    Van egy gigabyte gts450-es videókarim.
    Ehhez kellene egy jó intel proci és hozzá alaplap.
    Nézegettem a Core 2 duo e8400-at.Érdemes ilyet venni vagy már inkább i3,i5 család?
  • Inquisitor
    #24
    Alaplapodról égvilágon semmit sem találtam, de ha az én millió éves régi s939 lapom full 64 bit kompatibilis volt, ez miért ne lenne? A proci meg nem kérdés.
  • Blasta
    #23
    Értem, kosze, ido kozben már ezt megfejtettem :)
  • Blasta
    #22
    Millió koszonet!!!
    Ezt a deszkát néztem ki és egy i5 2400-as procit:

    Deszka

    Mi a vélemény?
  • peterr80
    #21
    Z68 chipsetes alaplap : Utánanéztem az alaplapnak, amihez ddr3 memkari való, vagy nem nekem válaszoltál? Mert szerintem ez nekem nem jó.
    Ha jól értelmezem "A mostani generációnál a prociban van a GPU/APU, nem az alaplapban" akkor procicsere javasolt a kivánt 64 bites rendszerhez?
    Tényleg kezdő vagyok, tehát a röviditéseket nem nagyon értem.Elmagyarázátok nekem úgy mint egy gyereknek :) ? Köszi
  • franc0
    #20
    *integrált IGP helyett csak simán IGP
  • franc0
    #19
    Nézd, abból indulunk ki, hogy kell a 4 mag, tehát i5. Ez 38-39-től indul.
    Namost a 2500K csak 44K, ezért cserébe magasabb alapórajelet (és nyilván turbót), szorzózármentességet ÉS erősebb integrált IGP-t kap.
    A Z68 miatt egyszerre van lehetőség IGP használatra, CPU húzásra és Smart Caching-re.

    Persze vehet egy olcsó H61-es lapot (nincs SATA3, USB3 és RAID, sőt néhánynál még AHCI se) is i5 2400-al, de nem hiszem hogy egy munkagépnél az a 10-15 rugó ne érné meg...
  • Inquisitor
    #18
    És ha nem akar tuningolni a "szokásos" módon? :D
    Akkor jó neki egy K mentes proci és egy olcsóbb alaplap is, nem?
  • franc0
    #17
    Z68 chipsetes alaplap + i5 2500K kell neked. A lényeg ennyi, a többi kb tökmindegy.
  • Inquisitor
    #16
    A mostani generációnál a prociban van a GPU/APU, nem az alaplapban.
  • Blasta
    #15
    Sziasztok!

    Gépet épitenék munkához (foleg fotó feldolgozás, photoshop) és néha kis játékhoz, de ez nem mérvadó, viszont egy ideje nem kovettem a fonalat, nem tudom mit érdemes venni.

    Alaplapból valamiért leginkább az Intel gyártmányokban bízom, a stabilitása és az élettartama miatt ilyet szeretnék.
    Tudnátok javasolni egy konkrét tipust amin van integrált VGA is? (elso korben nem akarok GPU-t, majd késobb vennék csak bele játékos vga-t).

    i5-os procit szeretnék bele tenni, 8GB ramot, 1 max 2 HDD-t és mint írtam késobb egy VGA-t.

    Elore is koszi a segítséget!
  • peterr80
    #14
    Sziasztok.

    Segítséget szereték tőletek kérni alaplap vásárlásban.
    Föbb jellemzők:
    proci amd athlon 64x 2 dual 5200+
    msi alaplap ( k946sgm-v )
    ddr2 memoria 2 db 1G 800 Mhz
    pci foglalatu vid kártya ( ati hd 4650 1G )

    Szeretnék egy olyan alaplapot venni ami a 64 bites op rendszert támogatja, de ezek az alkatrészek még jók hozzá. Sajnos én nem értek hozzá ezért kérném a segítségeteket. Tudnátok nekem ajánlani egy jó alaplapot?

    Segítségeket előre is köszönöm
  • uikka
    #13
    és mit kell nézni egy CPU-n a fordulatszám mellett?
    vagy mind1?
    mert mitől lesz gyors egy CPU?
  • franc0
    #12
    Igen.
    Amihez oda van írva hogy B3, az biztosan jó.
  • Laza
    #11
    Ezek az alaplapok már javítottak, ugye? (Inteles)
  • franc0
    #10
    AMD fronton:
    CPU
    Alaplap: olcsó,drága

    Intel fronton:
    CPU: olcsó, drága
    Alaplap