1234
CPU Hűtő
  • Solten
    #1034
    intel vagy amd?
  • reaper4
    #1033
    több fajta szerelési módszer van (hűtője válogatja).
  • Vardar
    #1032
    Akkor, hogyan kell felszerelni egy CPU hűtőt? Milyen lépésekből áll, mire kell figyelni?
  • Solten
    #1031
    cpu hűtő
  • Solten
    #1030
  • czky
    #1029
    A tx2 nekem csak a bőrt szedte le a kezemről! xD
  • Vardar
    #1028
    Az micsoda?
  • Solten
    #1027
    Arctic Cooling Alpine7. Nem nehéz, bár pár inteles sz*pott hypertx2-vel...
  • Vardar
    #1026
    Akkor ezek közül mit ajánlotok a 3000 alattiak közül? Melyik a legjobb az én konfigurációmra?
    Nehéz dolog beszerelni egy hűtőt, vagy csak csavarhúzó kell hozzá?
  • Solten
    #1025
    Valóban, ez fillérekben mérhető... :)
  • Vardar
    #1024
    Megtakarítás alatt azt értem, hogy kisebb fordulatszám is elég a processzorhűtéséhez és ez pár fillér energia megtakarítást jelent:D
  • Solten
    #1023
    NT06 Evolution (SST-NT06-E)

  • Solten
    #1022
    Pont ugyanezt írtam volna mint Davidka: #1018

    Megtakarítást? Ebben az iparban nincs olyan. Nem igazán térül meg semmi az értékvesztés bámulatos, mert rohamosan fejlődik aszámítástechnika.
  • reaper4
    #1021
    a füldugó vásárlást megtakarítasz magadnak :D
  • davidka003
    #1020
    Annyi a jó benne, hogy nem bassza szét a füled a nagy zaj.
    Én a gépemet 2m-ről nem is hallom és így jól lehet mellette aludni.

    "A meleg processzor lassabb?"

    Nem lassabb.
  • Vardar
    #1019
    És ez a jobban hűtés hoz valami megtakarítást? A meleg processzor lassabb?
  • davidka003
    #1018
    "Aha. De akkor miért vesznek az emberek processzorhűtőt?"

    Azért, mert halkabb és jobban hűt ami tuningnál fontos.
  • Vardar
    #1017
    Aha. De akkor miért vesznek az emberek processzorhűtőt?
    Ha veszek 2000ért egy hűtőt akkor az a hatékonysága miatt csak 30 év alatt térül meg?
    Van valami más eszköz amivel kicsit is gazdaságosabbá tehetem a gépemet?
  • Solten
    #1016
    Hello. Ha nem zavar a hangja, nem érdemes.
  • Vardar
    #1015
    Sziasztok. Mivel úgy tervezem, hogy a jelenlegi gépet 2010-ig szolgálatban tartom ezért az lenne a kérdésem, hogy megéri e a gyári processzor hűtőt lecserélni erre a 2 évre? Milyen előnyei vannak ennek?
    A processzorom: Intel Celeron D 336 2,8 GHZ
    Az alaplapom: Gigabyte GA-8I915PM
    CPU foglalat: LGA775
    Ezek közül melyik lenne jó nekem? (mivel én nem értek hozzá)
    Segítségeteket előre is köszönöm.
  • Solten
    #1014
    teszt
  • Solten
    #1013
    Ez is 1 f@sza cooler:

    XIGMATEK Red Scorpion S1283

  • reaper4
    #1012
    elég csak hangos.
  • Seithennin
    #1011
    van két konfigom, procilag^^ az 1ik Intel core2 duo E7200 nincs tuningolva, a másik Intel core2 Duo E8200 nincs tuningolva, a kérdés: Ha nem tuningolok elég a gyári hűtő?
  • reaper4
    #1010
    meg nem utolsó sorban olcsóbb is picit :)
  • SD456
    #1009
    Ok! Kösz a választ, szerintem inkább Coolermaster Hyper 212 veszek mert egy kicsivel jobban teljesített a PH! tesztjében, meg amúgy a házam is Coolermaster és úgy jobban néz ki
  • reaper4
    #1008
    nekem silent knight 2-őm van. 4magost hűtök vele tuninggal és meg vagyok elégedve vele. a coolermaster is nagyon jó, szal mind2ővel jól jársz.
  • SD456
    #1007
    Hi all!

    Tuninghoz milyen hűtőt ajánlotok ? Én ezeket néztem: CoolerMaster Hyper 212 és az ASUS Silent Knight II Ezek között gondolkozom. Melyiket érdemes megvenni?
  • gal 303
    #1006
    Le akarom cserélni a cpu gyári hűtőt erre: ZALMAN CNPS8700 LED

    jó választás?
    ha valkinek van hasonló vagy tapsztalata az irjon.
  • Solten
    #1005
  • Solten
    #1004
    AC Freezer Extreme:



    Az ember azt hinné nehéz dög de nem vészes, 608g.

    - 160 wattos hűtőteljesítmény
    - LGA775, Socket 939/AM2(+)
    - Gyárilag MX-2 paszta

    Júliusban érkezik, 7500k HUF lesz. Nekem tetszik. Megvan a köv prochűtőm? :)
  • Solten
    #1003
    Akarom írni: 5600+ -mat
  • Solten
    #1002
    Barny ne agytalankodj itt... Még a 5800+ x2-met is klasszul hűtötte, ráadásul csendes...
  • Barny
    #1001
    ez egy nagy szar!!!!!!!!!!
  • Solten
    #1000
    Egyébként itt néztem.
  • Solten
    #999
    Szia! Határeset, kb. 70 fokig terhelhető a prockód. Vigasztaljon hogy a szoftveres mérés pontatlan :) (szóval kevesebb a hőfok szerintem).

    Esetleg veszel rá egy ilyet:

    ARCTIC COOLING Alpine 64 (S-754/939 és S-AM2)



    kemény 2100Ft brutto.
  • Solten
    #998
    Zerotherm ZEN FZ120 (multiplatform):



    A csatin jól látszik hogy pwm-es.
  • franko2
    #997
    Sziasztok, van valami általános szám hogy milyen hőmérsékletü kell legyen általános használat közbe a proci és az alaplap, és milyen hőmérséklet fölött kezd kritikussá válni? Esetleg valahol meglehet nézni típús szerint hogy kb hány fokos kéne normál körülmények között legyen egy proci, és szintén típus szerint hogy hány fok fölé nem szabad engedni? Nekem egy AMD Sempron 2600+ típusú procim van, eddig nem is figyeltem a hőmérsékletet, most egy kicsit szük helyre kellett tegyem a gépem, és utána kezdtem el nézni a hőmérsékletet, ha be van kapcsolva és semmit nem csinálok akkor 50-54 °C közt mozog, ha filmet nézek vagy játszok akkor akár 62-68 °C-ig is felmegy, az alaplap meg 40-42 °C-ig a hardom szintén 40-44°C-ig felmegy, van elöl, hátul venti, meg a procin egy elég nagyocska. Mint irtam eddig nem figyeltem a hőmérsékletet, ez normális hogy ilyen magas? vagy nem okoz teljesítményromlást? esetleg károsodhat ettől valami? Tudom nem egy erős gép, de nekem ezért is sokat kellet dolgoznom és félek hogy baja lenne, főleg hogy még ezután jönnek a melegebb idők, ha tudtok valami infóval segíteni hogy meddig nem gond a hömérséklet emelkedés és mekkora lenne az optimális kérlek irjatok. Előre is köszönöm.
  • MaSzKa
    #996
    végre 1 1xű és jó hűtő
  • Solten
    #995
    Nem látszik. Dögnagy: