1234
CPU Hűtő
  • KranaZoli #1114
    Azt Én sem kétlem, hogy ne tudjam vhogyan ráerőszakolni az alaplapomra, ez talán valóban kivitelezhető ;)

    Hát Nekem minden olyan cuccos fura, ami amolyan univerzális (pl.: Intel, AMD) DE tudom-tudom, itt csak a felfogatás más, az meg zéró!

    Csak egy picit öszvér megoldás, mint a jelenlegi AsRock alaplapom ;)

    No, de hagyjuk is ezt!
    Nem jó a hasonlat!!!

    Batyu:
    Nézegettem a képeket és mintha Te írtad volna, hogy az AMD-s megoldás könnyebb. Volt AMD-s gépem, Nekem néha az AMD "csati" helyre billentése is néha hülén sikerült :) és szenvednem kellett vele, mire vmi csavarhúzóval a helyére tudtam tenni "pántokat". (ezeknek nem tudom mi a neve :)

    Itt van ez a Cooler.
    Megnézem a fotókat. A batyu alatt a hűtőbordán lévő cooler-t értem, de nem csak a cooler-t, hanem az egész mittoménmit :) ami a bordán van.
    Namost. Azt nem tudom elképzelni a fotók alapján, hogy hogy a rákba lehet hozzáférni az LGA-s foglalatnál a tüskékhez. Ahhoz Én hozzáférek úgy, hogy azt ujjal vhogyan be is tudom pattintani az alaplapba?!

    Ill. ha majd le akarom szedni, akkor van ott annyi hely, hogy egy csavarhúzóval unlock-olni tudom a tüskéket?!

    Amit a legjobban hiányolok ezeknél a cooler-eknél, hogy miért nem tesznek fel egy flash video-t arról, hogyan kell installálni őket.
    Ne fotókat b*sszanak bele a dobozba. Simán fel lehetne tenni ilyen installációs videókat a cooler-ekhez, lehetne CD-t mellékelni a termékhez, ... (persze ez utóbbinak amíg nincs gép, semmi értelme :)

    Mert ezek azok a dolgok, amikről szerintem így fórumon keresztül nehéz írni, kérdezni, válaszolni.

    Mit tud csinálni az ember? Jútyúb. Csak ott meg annyi keggyetlen szar minőségű videó van, hogy nemhogy könnyebbítik ezt a kérdést, hanem inkább nehezítik ;)

    BÁR! Intel LGA-s gyári proci + cooler installról van naggyon jó videó.

    Ilyen kellene, szerintem a NET-re, minden Cooler-hez. De nem csak az install miatt! Hanem lehetne tök jó kis promó videókat készíteni, ami sokkal jobb lenne, mint pár fotó! (szerintem)
    Vannak ilyenek is, de ott meg a technikai rész naggyon gyenge :(
  • Solten
    #1113
    Hoppsz Ja, CM.. ;)

    "Nekem olyan csináld Magad verzió...."



    Kb. egy 5 éves gyermek agyi színvonala kell hozzá, talán megbirkózol vele nem? ;)

    Miféle batyu??
  • KranaZoli #1112
    Mármint CM Hyper TX2
    De ez milyen cuccos?! Mert látom, hogy ez egy elég univerzális cooler (AMD, Intel) Nekem olyan csináld Magad verzió....
    ?!

    És ami a hűtő rácon van batyu, azt hogy a rákba kell rá aplikálni?!
    Az sem egy 1xű eset :)
  • KranaZoli #1111
    Ja, hogy ez is az a függőleges fajta...
    Gratulálok Magamhoz...
  • KranaZoli #1110
    Freezer 7 Pro, olyan is van
    Utánanézek...
  • KranaZoli #1109
    No, látom még senki semmi kommentet nem fűzött eddigi eposzaimhoz :)
    Nem is probléma! Összefoglalnám, hogy mire is gondolok és ha ezek után vki adna vmi útmutatást, az már jó lenne :)

    Konfig alap:
    GA P43-DS3L, E7300 C2D, 2x1Gb DDR2 1066Mhz, HD4850 512MB

    Ebből a cuccosból szeretnék többet kihozni, mint ami alapból benne rejlik (bár talán az sem kevés).

    Szerintem ebben a konfigban benne rejlik némi tuning lehetőség is. DE! Természetesen nem így akarom megoldani, hogy a CPU 2x olyan gyors legyen. Azt újabb procival lehet ;)

    Jelenlegi CPU hűtőm a gyári hűtő. Problémám vele, hogy hangos. Ennyi! Láttam itt lentebb "nagyágyú" LGA775-ös hűtőket, de nem biztos, hogy Nekem olyanra(okra) lenne szükségem.

    Jobb hűtést akarok (várok el) persze egy nem gyári cooler-től, de Nekem inkább az lenne a fontos, hogy halkabb(halk) legyen a cooler és természetesen az sem árt, ha jobban hűt. (hát rosszabbul, nehogymá :)

    Lentebbi HSZ-ekben leltem rá a Freezer 7-es Cooler-re is. Ez Nekem egészen jó cooler-nek tűnik. A másik kettőtől a maga függőleges(alaplapra merőleges) kialakítása miatt kicsit ódzkodok :(

    De erről a Freezer 7-esről, ahogyan lentebb is írtam nem lelek olyan oldalt, ahol a full cuccost bemutatnák. Mindenhol csak a levegőben lógó hűtő, a maga ventijével. Ennyi :(

    Milyen hűtőt(ket) ajánlanátok?!



  • Solten
    #1108
    Freezer 7 LP? Freezer 7 Pro-t, ember... Vagy inkább AC Hyper TX2-t, az valammivel csendesebb.
  • KranaZoli #1107
    Ennek mégis, hogyan van a felfogatása?!

    Erről a Freezer 7 LP-ről, annyira frenetikusan jó képeket találtam csak, hogy ez már annyira tuti, hogy csak ráteszem a CPU-ra és ottmarad

    Mert sehol nem látok olyan fotókat, ahol a full cuccos össze lenne pakolva :(
  • KranaZoli #1106
    Ill. még 1.
    Melyiknek egyszerűbb az installja?!
  • KranaZoli #1105
    Dear Solten,

    Én is nézegetem ezeket a Cooler-eket.
    Árban sincs nagy különbség köztük. Max. 1000-el drágább az A.C.

    Ha jól nézem a C.M. az egy olyan szett, hogy ADM-hez is jó és LGA775-höz is, de még pár foglalat támogatást találtam a weblapjukon.

    Az A.C. termékről úgy nézem, hogy az csak LGA775-ös.

    Engem inkább az érdekelne, hogy melyik lehet halkabb?!
    Mert gondolom hűtésre nem nagy különbség lehet közöttük. Bár lehet, hogy hangban sem :)

    Esetleg vmelyikről van személyes tapasztalatod is?!
    Te melyiket választanád, és miért?!
  • Solten
    #1104
    link
  • MirP
    #1103
    Sziasztok!
    Segítséget szeretnék kérni processzor hűtő ügyben! Nagyon FONTOS és SÜRGŐS lenne! Van egy gépem Asus P5N-E SLI alaplappal, valamint egy 3.33 GHZ-es Celeron LGA775 procival! A problémám az, hogy nagyon hangos benne a CPU-hűtőventillátor! Azt használom, amit alapból adtak a procihoz, de le szeretném cserélni, mert tényleg nagyon hangos! 7-8000 Ft. környékén szeretnék új hűtőt és akkor már ha lehet olyat, ami tök halk és későbbiekben is tudnám használni ha esetleg nagyobb procit dobnék bele! Akkora kellene, hogy beférjen a házamba, mert a processzorom és a tápegység között kb. 6-7 cm hely van, tehát ennyi hely van a hűtőre! Előre is köszönöm a válaszokat!
  • varsam18
    #1102
    Helló!

    Tanácsot szeretnék kérni proci hűtő ügyben.
    Egy Gigabyte GA-MA790X-DS4 alaplapon, Athlon64 X2 6000+ (3Ghz, nincs húzva) procihoz milyen hűtő menne, mert a gyári magas fordulaton, ami majdnem 6000, igencsak hangos. Az alaplap és a ház oldala között kb 14 centi hely van, így ott el kellene férnie. Ha lehet, minnél olcsóbb legyen és halk.
    Előre is kössz.
  • kiki888
    #1101
    üdv
    amd sempron 2200+ 1,5 GHz
    1,2 GHz-n játék közben felmegy 60 celsiusra, ez mennyire mondható elfogadhatónak??
    vmi hütöt tudnátok ajánlani, amit lehetne kapni?? Socket "A" 462-es foglalat :s
    kössz előre is
    üdv
  • Sharks
    #1100
    http://www.ipon.hu/hir/erkezik_a_folyekony_femmel_mukodo_cpu_huto/4393

    Sztem ez a hütő nem rossz... kiváncsi leszek az árára!
  • Solten
    #1099
    Tudsz olvasni? Vagy a postjaim számodra láthatatlanok?
  • Sponnyabob
    #1098
    Szóval azonnal tehetem max-ra vagy csak folyamatosan növeljem? És még azt hogy milyen programokkal tudom megnézni hogy stabil-e a rendszer vagy hogy mennyivel bír többet a gép? Köszi
  • Sponnyabob
    #1097
    Hali! Bocsi hogy megint ezzel jövök de még egy utolsó kérdésem lenne. Ha a procimat felhúztam maxig ahol még stabil a gép és otthagyom akkor nem lesz baja szóval 2200Mhz-ről 2600Mhz-ra emelem akkor hagyhatom ott vagy csak időnként emeljem mondjuk minden nap emeljem valamennyivel hogy ne legyen baja vagy azonnal lehet feltenni maxig? Köszi az eddigi segítséget!
  • Solten
    #1096
    CM Hyper TX2/AC Freezer 7 Pro
  • Mike65
    #1095
    Tudtok ajánlani intel e7300-hoz valami hűtőt? ne legyen túl drága
  • Solten
    #1094
    Fokozatosság és Orthossal nézd.
  • Sponnyabob
    #1093
    Van olyan fórum ahol a CPU tuningolással kapcsolatban lehet feltenni kérdéseket mert a keresőben nem találtam?
    De azért ha már itt vagyok megkérdem hogy van egy AMD 4200+ Processzorom és szeretném tuningolni tettem rá egy AC Freezer 64 Pro-t és a kérdésem hogy tuningolás közben csak lassan szabad növelni az értékeket szóval olyat nem lehet hogy az FSB-t (vagy mit) 200 ról felteszem rögtön 240-re? szóval csak mondjuk 5-10 értékkel szabad emelgetni? azt tudom hogy időnként kell neki feszültség növelés is szóval ha növeltem a FSB-t és megnézem 3DMark06-al az eredményt és köben beáll a halál akkor lehet az oka a kevés feszültség? Bocs hogy ilyen hosszú és rendezetlen lett és köszi a segítséget előre is
  • Sponnyabob
    #1092
    Hát az biztos azt lenne jó tudni mekkora az éltartama egy ilyen hűtőnek de eleinte biztos nagyon drága lesz ha egyáltalán beválik
  • Solten
    #1091
    Ha ez beválik forradalom, és a léghűtőknek befellegzett.
  •  Evil
    #1090
    Ha úgyvan beállítva és még van tartaléka a ventinek akkor igen.
  • Sponnyabob
    #1089
    Lenne még egy kérdésem lehet nem egészen ide tartozik de felteszem. Ha tuningolom a Procimat akkor a CPU hűtő magától magasabb fordulatszámra kapcsol ha meleg szik a CPU?
  • Direkt0x
    #1088
    Vélemények???
  • Sponnyabob
    #1087
    Oké köszi szépen
  •  Evil
    #1086
    Lesz rajta, alapban, énis kaptam a freezer 7 pro ra.

    Amúgy nem olyan nagy ördöngösség, viszont elég erős kézzel kell bánni vele hogy rámenjen. Eltéveszteni nemnagyon lehet, meg adnak hozzá képekkel illusztrált papír fecnit :D
    64 pro:

    További képek + infok
  • Sponnyabob
    #1085
    Hali lenne egy láma kérdésem a AC Freezer 64 pro mellé adnak hűtő pasztát vagy külön kell venni. Egyébként nem tudna v.ki adni egy linket ahol elmagyarázzák kezdőknek hogy kell lecserélni a CPU hűtőt? Előre is köszönöm
  • Nufy
    #1084
    Üdv!

    Valóba nincs coler master az országba a nagykerekbe, de próbáld meg kissebb bolokba hátha van még raktárukba, nekem is onnan sikerült szereznem egy TX2-t és nagyonjó 600-as fordulaton meg, alapon olyan 45C vel, játék kötbe kb 1300-as fordulat, és max 55C nagyon meg vagyok elégedve vele. halk, és azért igen csak hűt. és hozzáteszem a házam olyan helyre van betéve ahol kicsi a szellőzése, és emiatt olyan magas a hőmérséklete. egy jobban szellőző házba tuti jobban fog hőteni, de ami a lényeg halk.
    ui.: Nekem is 6000+ x2-est hűt!
    jótanács: ha sikerülne szerezned olyant az inteles rögzítési felfogatót szed le!!!!! és csak az amd-s maradjon, nekem majdnem sikerült elfüstöltetnem a prockóm.
    üdv. mindenki
  • Solten
    #1083
    link
  • tarol
    #1082
    köszi
    sajna nem találok ilyen hűtöt... de valami hasonlot nézek.
    amugy meddig birja a gyári hűtö?? ha kb 5000rpm megy napi 8 órában.. :)
  • Solten
    #1081
    Ne szabályozd mert megfő a CPU. Sajna a 6000+ 90nm, iszonyat melegszik. Megoldás hogy beruházol egy CM Hyper TX2/AC Freezer 64 Pro-ba (~4k HUF).
  • tarol
    #1080
    hali!
    megőrülök a CPU hűtömtöl.....
    A CPU-m egy AMD X2 6000+, és gyári hűtö van rajta.
    az a baj, hogy ha a cpu eléri a 60 celsius fokot az a kis dög hűtő felpörög akár 6000 fordulatra is
    nem tudom szabályozni.... biosba sem, és azt a speed fan progit meg nemtom használni
    help!!
  • Nufy
    #1079
    akkor sajnos nem tudok segíteni. nálam jó, más programot meg nem tudok.
  • belarus
    #1078
    Letöltöttem az atit és mindig nem mútassa a hömérsékletét.
  • Nufy
    #1077
    Üdv.

    Nah csináld végig azt ahogy mondom.
    1. töltsd le a legfrissebbet. ATI
    2. telepítsd, és indítsd újra a géped
    3. óra mellett meg fog jelenni egy ati ikon kattints rá 2x
    4. válaszd az advancedet. majd next.
    5. bal oldalt válaszd ki az ATI overdrive-rt
    6. ott van a tempature.
    7. olvasd le a hőmérsékletet. 8-)

    Remélem segítettem üdv, sok sikert
  • belarus
    #1076
    Nem találom meg sehún.Nekem Sapphire ati x1650prom van.
  • Nufy
    #1075
    Megpróbálom leírni, de sajnos nem biztos, hogy pontosan le tudom írni, mivel most raktam újra a windowsom, és jelenleg nem indul el a progi.
    lényege: nem az expres nézetet, hanem a másikat választod. onnan tudod majd, hogy jó helyen jársz-e, hogy bal oldalt lesznek a főb pontok, és ha rákattintasz akkor a jobb oldali részen tudsz olyanokat állítani, hogy: szint, forgatás, élesség, minőség, teljesítmény, stb... itt a bal oldali listából a legalsóra kell rámenned. Itt lehet húzni a karit, de amúgy teljesen fölösleges húzni. és jobb oldali résznek a jobb oldalán kb középtályt ott fogja mutatni, hogy olyan 60C legalábbis nekem alapjáraton annyi szokott lenni. sok sikert, majd ha sikerült, vagy nem sikerült írj, vissza, talán addigra nekem is sikerül életet lehelnem belé